Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
lukawzor
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.06.2011
Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukawzor » 26.03.2013 22:27

Witam,
może ktoś pomoże- szukam godnego polecenia hotelu w Budapeszcie na kilkudniowy wyjazd w maju dla rodziny z dwójką dzieci 6 i 9 lat. Bardzo ważna jest lokalizacja- chcemy pozwiedzać i korzystać z komunikacji miejskiej.
Jeśli ktoś zna Budapeszt to pytanie jeszcze co warto zaplanować do zwiedzanie by nie zamęczyć dzieci:) jakie atrakcje dla dzieci oferuje to miasto?

mój adres- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.03.2013 22:49

Patrząc pod kątem dzieci to może Wzgórze Gelerta, Wyspa Małgorzaty czy Parlament nie stanowią zbytnich atrakcji, ale ja będąc w wieku Twojej starszej pociechy te miejsca odwiedziłem i pamiętam do teraz.
Pamiętam, że mieszkaliśmy dosyć blisko centrum na kwaterze prywatnej.
Wtedy (ponad 30 lat temu :| ) było to rozwiązanie o połowę tańsze od hotelu, a jak się miało z sobą kryształy i ręczniki frotowe, to mieszkało się prawie za darmo. :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.03.2013 23:22

Dla dzieci - labirynt na Wzgórzu Zamkowym. Pisałam o tym tutaj.

Poza tym, tak jak radzi Kryspinus - Wzgórze Gellerta i Wyspa Małgorzaty. Dodałabym jeszcze Városliget - park w okolicach Placu Bohaterów, gdzie oprócz kąpieliska Széchenyi Fürdő jest też lunapark :)

Pozdrawiam :papa:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.03.2013 08:36

maslinka napisał(a):Városliget - park w okolicach Placu Bohaterów, gdzie oprócz kąpieliska Széchenyi Fürdő jest też lunapark :)

Pozdrawiam :papa:


Ten lunapark - Vidampark - nie jest aż tak atrakcyjny. Po pierwsze drogo (dorosły ok. 85 zł), po drugie wiele atrakcji dodatkowo płatna, po trzecie niektóre niedostępne dla osób poniżej 140 cm (nie da rady pokombinować, bo są różnokolorowe opaski na rękach), po czwarte poza najstarszym drewnianym rollercoasterem w Europie - szału ni ma.
Tutaj masz trochę o nim w mojej relacji

Nasz lunapark w Chorzowie bije ich na głowę. O Praterze nie wspomnę.
JanuszB
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 31.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszB » 27.03.2013 08:50

Z dziećmi polecam www.tropicarium.hu
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 27.03.2013 09:11

Polecam ten hotel http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... ngary.html. Położony w cichej i wyjątkowo spokojnej okolicy. Blisko centrum i stacji metra.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.03.2013 09:30

Musi być hotel?
Półtora roku temu spędziliśmy tydzień w Budapeszcie, spaliśmy w apartamentach Vivaldi. Rezerwowaliśmy na booking.com. Szczerze polecam, bo bardzo ładne i dobrze wyposażone. Lokalizacja może nie w samym centrum, ale od czego jest komunikacja. Do centrum jeździliśmy albo zabytkową linią nr 2 z ul. Soroksari albo z ul. Mester.

A z dziećmi? Tak jak piszą poprzednicy - najlepiej na Wyspę Małgorzaty (baseny), Wzgórze Gelerta i labirynt na Wzgórzu Zamkowym. Baszta Rybacka też może im się spodobać. Na Wzgórze Zamkowe możecie wjechać kolejką zębatą spod Mosty Łańcuchowego.
Załączniki:
Vivaldi 2.jpg
Vivaldi.jpg
Ostatnio edytowano 13.12.2015 21:44 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
lukawzor
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukawzor » 27.03.2013 16:10

Bardzo Wam wszystkim dziękuję ! I czekam na więcej :)
Mamy do wykorzystania 5 dni więc może jeszcze coś w okolicach Budapesztu...?
:papa:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.03.2013 16:19

Polecam ciekawą stronę (są m.in. mapki z zaznaczonymi atrakcjami Budapesztu): Klik

5 dni? To już można nad Balaton wyskoczyć, autostradą to kawałeczek. Płytkie jezioro nagrzewa się bardzo szybko, pod koniec maja można się już kąpać.
mm4m
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mm4m » 28.03.2013 18:47

Polecam forumdotwegierskiedotcom.
A na nocleg adres uwielbiambudapeszt. Do obejrzenia w parku Varosliget jest jeszcze ogród botaniczny. Kąpać się można np. w Aquaworld.
Pozdrawiam świątecznie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.12.2015 21:12

Wątek może i stary, ale myślę, że nie ma sensu powielać. Planuję na wiosnę wypad to B. samochodem. No i trzeba go gdzieś zostawić, a najlepiej to na P+R. Wstępnie myślę o tym
I chodzi mi o koszt parkowania, czy dobrze rozumiem ich oznaczenia:
przyjadę w sob ok. 10, parkowanie do poniedziałku do godz. 15
czyli sob 10-20 - 10h*350
sob/n + n/pon 2*(20-6) 10h*150
niedz. 6-20 14h*350
pon 6-15 9h*350
razem 14 550 forintów ~ 200 zł
Sporo :evil: porównując do 3,6 eur/dobę w Wiedniu na P+R

Ten parking jest trochę tańszy (stawka nocna), ale jest także bilet za 3570 ft na 7 dni 0-24h. Czy dobrze czytam, że lepiej będzie kupić ten bilet i jego wykorzystać? Tylko gdzie go kupić? W jakiejś kasie przy wjeździe na parking?

A może możecie polecić jakiś inny parking w mieście, gdzie mogę zostawić bez obaw auto na 3/4 dni.
Dzięki za wyjaśnienia.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.06.2018 23:35

Mamy 2 noce w Budapeszcie, podpowiedzieć jak się wam jeździło po tym mieście? Jeśli ktoś z was był...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.06.2018 00:03

Zbyszku proponował bym ci metro auto zostaw przed hotelem lub na parkingu można wtedy korzystać z życia :D najciekawsza jest najstarsza żółta linia metra M1 która łączy wiele atrakcji turystycznych my w ten sposób zwiedzaliśmy to miasto chyba 6 lat temu :wink: mogę tylko powiedzieć że na każdej stacji lini zółtej znajdują się zabytki, muzea i atrakcje :wink:
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 20.06.2018 08:02

Potwierdzam najlepiej metro. Miałem nocleg w centrum gdzie jest problem z zaparkowaniem. Opłaciłem parkowanie a na drugi dzień spóźniłem się 15 minut z przedłużeniem i oczywiście od razu pojawił się mandat na 90 PLN.Szukaj noclegu przy końcowej stacji metra. Zawsze jest duży parking lub osiedle na którym zaparkujesz i nocleg pewnie będzie tańszy. Budapeszt jest zaje....ty.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 08:18

amatus1 napisał(a):Mamy 2 noce w Budapeszcie, podpowiedzieć jak się wam jeździło po tym mieście? Jeśli ktoś z was był...


Metrem. Ewentualnie uzupełnić tramwajem. Autem to koszmar, Budapeszt zawalony jest samochodami. Cztery linie metra, żółta - najstarsza i najciekawsza nie tylko pod kątem architektonicznym ale ogólnie ilości zabytków wzdłuż niej.
Następna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone