Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bramki na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2013 20:43

Tu znajdziecie mapkę z bramkami w Lucko.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 09.08.2013 23:39

zbysia napisał(a):Dziękuję za szybką odpowiedź.
Jeszcze jedno bardzo "mądre" pytanie: to ma być jakaś "specjalna" karta płatnicza? wiem, że mogę swoją kartą wypłacać pieniądze za granicą, a jest to chyba taka sama czynność jak płacenie nią w terminalu :)


Myslalem ze zyjemy w XXI wieku. Karta platnicza to karta platnicza, mozesz nią wyplacac kase z bankomatu i nią płacić gdziekolwiek i za cokolwiek chcesz jesli jest terminal. Przykladowo np na A4 placac karta nie podajesz pinu ani sie nie podpisujesz tylko dziala to z automatu, obciazają ci rachunek i tyle. A jesli masz konto w sensownym banku to przy transakcjach zagranicznych bank nie pobiera prowizji tylko przelicza wg kursu z danego dnia co jest duzo korzystniejsze niz wozenie ze sobą gotówki na cale wakacje.
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 12.08.2013 13:12

Bubek74 napisał(a):Jadąc autostradą zjazd na bramki kartowe jest sporo wcześniej (może ze 1 km wcześniej) więc musisz patrzeć na oznaczenia nad autostradą bo wszystko pisze "NO CASH" to oznaczenie do bramki bezgotówkowej, a "GOTOVINA lub "CASH" to bramki gotówkowe. Zjeżdżasz w ten zjazd i tyle. Bramki te są na równi z bramkami gotówkowymi tylko że są oddzielone murkiem betonowym. Widok kolejki do bramek gotówkowych bezcenny!!
Najważniejsze to musisz pilnować zjazdu na bramki kartowe...
Tu masz linka do filmiku gdzie wszystko widać...zobacz (zapauzuj) na 36 sekundzie filmu i na 55 sekundzie na 1.14 m i masz oznakowanie nad autostradą...


Na oznaczeniach, o których wspominasz przy NO CASH jest napis ENC. Jadąc w tym przypadku zjazdem w prawo trafi się na bramki gdzie trzeba mieć system ENC czy też będzie bramka na której kartą bankomatową/kredytową będzie można zapłacić. Lub czy na bramce z oznaczeniem ENC można dokonać płatności kartą?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 12.08.2013 14:17

Jeśli pojedziesz konkretnie tym zjazdem w prawo (który jest na filmiku) będziesz miał kilka bramek i tam jest następny podział. Dwie pierwsze z lewej są tylko do ENC, pozostałe są NOCASH czyt. płatność kartami.
sianes
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2014
bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) sianes » 30.06.2014 20:45

witam. bede jechal pierwszy raz do chorwacji autem i w zwiazku z tym, ze w temacie jestem zielony mam banalne pewnie pytanie: jak wyglada sytuacja z bramkami? mam zamiar wjechac od strony slowenii przez macelj i dalej autostradami do baska voda. Jak sa pobierane oplaty czy na pierwszej bramce mam zaplacic za cala trase czy oplaty sa pobierane ob bramki do bramki?jeszcze jesli bylby ktos w stanie podac koszt przejazdu do ww miejscowosci bylbym wdzieczny. nie wiem gdzie jest pierwsza bramka bo zjechac mam z wezla sestanovac. z gory dzieki za odpowiedz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.06.2014 20:49

http://www.hac.hr/cestarina/cjenik
Pobierasz bilet i płacisz jak zjeżdżasz. Możesz płacić gotówka w kunach i euro albo kartą. Na bramkach only cards tylko kartą a na only cash tylko gotówką. Proponuje płacić kartą bo unikniesz słabego kursu euro, prób oszukania na kasę.
sianes
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2014
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) sianes » 30.06.2014 21:09

a jak nazywa sie pierwsza bramka? wjazd
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.06.2014 21:12

sianes napisał(a): jesli bylby ktos w stanie podac koszt przejazdu do ww miejscowosci bylbym wdzieczny. nie wiem gdzie jest pierwsza bramka bo zjechac mam z wezla sestanovac. z gory dzieki za odpowiedz


http://www.chorwackie.pl/chorwacja/auto ... platy.html

Patrz na odcinek Lučko-Sestanowac.
Od granicy do Lučko zapłacisz bodajże 36 HRK.
Dolicz do tego kategorię pojazdu jakim jedziesz i będziesz miał koszt całkowity.
sianes
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2014
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) sianes » 30.06.2014 21:22

ok a z tego co widze na mapie miedzy zapresic a lucko jest kawalek a3 on tez jest platny?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 30.06.2014 21:43

nie jest płatny
bobasbk
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2014
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobasbk » 30.06.2014 21:57

Płaciłem na bramkach gotówką . Teraz chciałby zapłacić kartą : czyli biorę bilet a później na bramce wyjazdowej jadę na only cards tam wkładam bilet i kartą płacę . Interesuje mnie jak to się odbywa ... z góry dzięki za odpowiedź .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2014 21:59

bobasbk napisał(a):Płaciłem na bramkach gotówką . Teraz chciałby zapłacić kartą : czyli biorę bilet a później na bramce wyjazdowej jadę na only cards tam wkładam bilet i kartą płacę . Interesuje mnie jak to się odbywa ... z góry dzięki za odpowiedź .


Masz tam dwie "dziurki", do jednej wkładasz bilet, a do drugiej kartę. Kartę zaraz "wypluwa" i jedziesz dalej :oczko_usmiech:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.06.2014 22:01

sianes napisał(a):nie wiem gdzie jest pierwsza bramka bo zjechac mam z wezla sestanovac. z gory dzieki za odpowiedz

Pierwsza bramka na A2 to Trakošćan i do Zaprešić zapłacisz 48 kun. Dalej obwodnica Zagrzebia (A3) jest bezpłatna i na bramce Lučko (A1) pobierzesz bilet i w Šestanovac zapłacisz 190 kun.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.06.2014 22:03

bobasbk napisał(a):Płaciłem na bramkach gotówką . Teraz chciałby zapłacić kartą : czyli biorę bilet a później na bramce wyjazdowej jadę na only cards tam wkładam bilet i kartą płacę . Interesuje mnie jak to się odbywa ... z góry dzięki za odpowiedź .

To co pisze dids obowiązuje na bramkach only cards. Na zwykłej gotówkowej kartę podajesz pracownikowi w budce.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: bramki chorwacja autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.06.2014 23:19

W drodze powrotnej na Lucko trochę się zamotalismy i nie zjechalismy na bramkę only card tylko na zwykłą cash, trochę coś tam kręcił nosem pracownik obsługi ale ostatecznie przyjął płatność kartą
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
bramki na autostradach w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone