Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Blace,Klek,Komarna proszę o pomoc

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Blace,Klek,Komarna proszę o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 27.02.2013 17:26

Witam mam prośbę, szukam informacji na temat tych miejscowości,na forum co nieco jest ale może ktoś był w tych miejscowościach.Najwięcej na forum znalazłem o Kleku.Może ktoś ma zdjęcia z tych miejscowości,może jakieś namiary na apartamenty.Szukamy małych w miarę cichych miejscowości,jakiś sklepik,konoba no i ładne plaże :)
Za pomoc wielkie dzięki
mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 27.05.2013 10:50

michalek_101 napisał(a):Najwięcej na forum znalazłem o Kleku.Może ktoś ma zdjęcia z tych miejscowości,może jakieś namiary na apartamenty.Szukamy małych w miarę cichych miejscowości,jakiś sklepik,konoba no i ładne plaże :)
Za pomoc wielkie dzięki
mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Opiszę Ci Blace, tu na forum aby każdy chętny chcący spędzić tam swoje "wymarzone" wakacje mógł wyrobić sobie jakiś pogląd. Pomimo, że jest już oddzielny wątek poświęcony tej "osadzie rybackiej" odniosę się w Twoim wątku.

1. Osada rybacka, wybudowana w zatoczce co powoduje już praktycznie na samym wjeździe nieprzyjemny, śmierdzący zapach (potwierdza to lektura forum). Już sam dojazd do osady od strony Gradaca i obecność dużej liczby stawów hodowlanych wszelakich dóbr natury oraz otaczająca je pustka daje do myślenia.
Wjeżdżamy tak naprawdę do zupełnie innej Chorwacji.

2. Czystość w zatoczce pozostawia wiele do życzenia (ogólnie wszędzie panujący bałagan, stare opony wystające z dna zatoczki dla łódek, śmieci). Być może trafiliśmy na gorszy dzień ale niesmak pozostał. Syf!

3. W centrum konoba, gdzieś dalej malutki sklepik, boisko do gry i ... to wszystko.

4. Plaża .. ta główna w centrum Blace o ile to można nazwać plażą wydzielona część z zatoczki otoczona budynkami a od strony południowej wzgórzami co powoduje, że fali tam nie uświadczysz. Ot takie większe jeziorko o słonym smaku, po wejściu do wody praktycznie od kolan nie zobaczysz już swoich stóp (mętna woda co przy braku fali i świeżej wymianie z morza jest naturalne – za to świetne środowisko dla glonów i wszelakich żyjątek). Przy wejściu na teren plaży można trafić na ułożone w kopce ścinki z traw i zebrane (w wyniku oczyszczania plaży) trawy morskie (zapach bezcenny!). Kolejna plaża (w sumie od niej powinniśmy zacząć) znajduje się przed wjazdem do miejscowości Blace wzdłuż drogi. Również jest to wydzielona z dopływu Adriatyku przypominająca rozlewisko naszej Wisły … Trzecia plaża ~2km od Blace w kierunku Adriatyku … poległem i sobie ją darowałem (ponoć lepsza niż dwie wcześniejsze).

5. Kwatery na pewno coś znajdziesz.

Osobiście przestrzegam Cię przed Villą Delta!
Totalna niekompetencja pracownicy obsługującej turystów, właściciel nadrabia miną i uśmiechem ciągle gadając do siebie po chorwacku a jedyna kobieta płynnie rozmawiająca po angielsku (chyba córka właściciela) ma generalnie wszystko gdzieś. Pomimo przyjazdu może Ci się przytrafić, że nadal Twoje studio będzie nieprzygotowane.
Sam budynek na zdjęciach dostępny na stronie internetowej jest pokazany w sposób bardzo fajny.
Niby tarasy widokowe z apartamentów tzw. studio z widokiem na zatokę zgodnie z reklamą na ich stronie WWW a w rzeczywistości (fakty!) widok na śmierdzącą zatoczkę to tylko 30% prawdy ponieważ reszta to ulica, budowlane konstrukcje ciągle niedokończonych budowli z wystającymi prętami zbrojeniowymi, narzędzia budowlane
(ja trafiłem na betoniarkę bezpośrednio przy parkingu) i inne obiekty. W rzeczywistości tarasy dzielone na piętrze z 3 innymi kwaterami a na piętrze z kolejnymi dwiema na samej górze. Najlepszą miejscówką jest pojedyncze studio mające własny taras z widokiem bezpośrednio na osadę. Życie nocne w Blace stricte rozrywkowe nie istnieje .. Jedyna konoba serwująca głównie rizotto z owocami morza, pizze i kilka lokalnych wynalazków, 2-3 rodzaje piwa i ... to wszystko. Za dnia możliwość wynajęcia łódki i popluskania się wśród okolicznych zatoczek.

6. Z plusów .. plantacje arbuzów ... południe z ich słynie a Blace i okolice ma ich najwięcej.

Reasumując ... miejsce dobre dla osób totalnie ceniących sobie ciszę wśród .. rozlewisk.
Może małżeństwa z małymi dziećmi? Emeryci, którzy cenią sobie ciszę?. Tam nie uświadczysz tłumów, głośno grającej muzyki i nocnego gwaru. Tylko co zrobić z panującym tam dziwnym zapachem za dnia?

Jeśli ktoś ceni sobie spokój i nie interesuje go rozrywka i piękne, chorwackie plaże to po zachodzie słońca nie pozostaje nic innego jak "siusiu, lulu i spać". No chyba, że mamy wesołych kompanów i ostro balujemy na przepięknym tarasie naszej willi i przy akompaniamencie gitary raczymy się widokiem na .. dziwnie pachnącą zatoczkę i gdzie nie gdzie place budowy :)

Jednym może się to podobać innych wręcz odrzucać i ja od tamtej pory tamte rejony omijam szeeerokim łukiem.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 27.05.2013 11:04

michalek_101 napisał(a):Szukamy małych w miarę cichych miejscowości,jakiś sklepik,konoba no i ładne plaże :)
Za pomoc wielkie dzięki
mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Gdy chodzi o miejscowość Komarna - ja tam nie byłem, ale jak patrzę na dostępne zdjęcia to tam chyba nie ma czegoś takiego jak "ładne plaże". Dominują raczej skały i beton.
W wątku o Kleku ktoś chyba narzekał na zapach z portu.
Ostatnio edytowano 27.05.2013 11:39 przez Marek358, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2013 11:24

W Komarnej ciekawa plaża jest oddalona trochę od miejscowości (250-300m za nią), no i z widokiem na budujący się most na Peljesac. Wprawdzie w sezonie mają zakaz prowadzenia prac budowlanych, ale to zawsze psuje nieco krajobraz. W samej miejscowości dużo betonu i trochę żwiru na plażach.
Klek z trzech stron otacza jadrańska magistrala, a odgłosy z niej odbijają się od okolicznych gór i dochodzą do miasteczka.
W Blace trzeba uważać na kwatery, żeby nie zaklepać sobie takiej przy porcie - ponoć zapachy trochę nie tego, jak to w portach.
Ładne plaże raczej na północ od Ploce, na końcu Riwiery Makarskiej są małe miejscowości (Zaostrog, Podaca, Brist), cenowo już nieco mniej zabójcze niż w sercu riwiery.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.06.2013 14:22

Do Blace zjechaliśmy z głównej drogi, dwa lata temu, z ciekawości, co też tam na końcu jest...
Było akurat późne popołudnie, my to nazywamy ,,złotą porą". Słońce świeci wtedy tak, że wszystko się podoba.
Podczas spaceru poznaliśmy bardzo miłych Chorwatów. Zaproponowali, że pokażą nam swój apartament, bo może odwiedzimy ich kiedyś w przyszłości.
I jakoś tak postanowiliśmy, że następnym razem zatrzymamy się tam na kilka dni.
Podczas ubiegłorocznych wakacji spędziliśmy w Blace 5 nocy.
Spaliśmy w apartamentach Kocak. Przyzwoite lokum, nie jakieś luksusowe, ale może być. Nasi gospodarze byli wspaniali. Raz podczas pobytu zapraszają gości na kolację z grillowaną rybką. Codziennie częstowali nas pomidorami i mandarynkami z własnej uprawy.
Apartament jest tuż przy morzu. Na tarasie stoją leżaki, a po drabince można zejść do wody.
Samo Blace to inna Chorwacja. Teren jest płaski. Brakuje gór schodzących do morza.
Mieścinka nie jest tak czysta jak miejscowości na Riwierze Makarskiej. Trochę zaniedbana, ale bardzo spokojna.
Jest tam jedna konoba, ale nasi gospodarze delikatnie odradzali nam wizytę w w niej. Polecili knajpkę kilka kilometrów dalej.
Z pewnością nie chciałabym spędzać tam całego urlopu, bo jest w Chorwacji wiele piękniejszych miejsc.
Natomiast jako baza wypadowa, na kilkudniowy pobyt, Blace dobrze się sprawdziło.
Jeździliśmy stamtąd do Sarajewa i Mostaru, do Trsteno i Dubrovnika. Oszczędzaliśmy sporo czasu w stosunku do Makarskiej, z której takie wypady robiliśmy rok wcześniej.
Załączniki:
IMG_0709.JPG
Blace
IMG_0708.JPG
IMG_0702.JPG
IMG_0697.JPG
IMG_0692.JPG
IMG_0683.JPG
IMG_0682.JPG
IMG_0675.JPG
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 03.06.2013 20:24

My w zeszłym roku byliśmy w Kleku. Mała miejscowość ,2 sklepy (my jeżdziliśmy na zakupy Bośni ) pizzeria i 2 lub 3 restauracje ,kawiarnia ,lody ,wypożyczalnia rowerów wodnych.
Mieliśmy bardzo sympatyczny apartament (2 pokoje ,kuchnia ,łazienka -taras z widokiem na morze i z tyłu domu miejsce na grill ) z tyłu domu biegła droga -ale nie przeszkadzały nam hałasy.Apartament wyposażony w klimę.
Gospodarz przygotował dla nas kolację -ryby z grilla ,sałatka z pomidorów.Na powitanie dostaliśmy koszyk owoców:brzoskwinie ,jabłka,gruszki ,oraz wino białe i czerwone.Przed budynkiem mieliśmy wybetonowany podest i leżaki,zejście po drabince,Plaża z drobnym zwirem i łagodnym zejściem do wody ok 40 m.
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 03.06.2013 20:29

kilka zdjęć
Załączniki:
28082012746.jpg
przed domem
22082012700.jpg
widok na plażę miejską
22082012699.jpg
przed domem
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 03.06.2013 20:31

Problem jest z parkowaniem samochodów.Jest bardzo mało miejsca.
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 03.06.2013 20:44

31082012775.jpg
parkowanie
przykład parkowania.
Ja jestem panikara ,jak mąż parkował (mimo ,że uważam go za świetnego kierowcę) zawsze myślałam ,że wyląduje w Adriatyku.
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 03.06.2013 20:45

Nasz samochód ,to ten przed lampą od strony morza.
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009
Blace, Klek, Komarna?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 29.04.2015 19:42

Witam. Czy ktoś z Cromaniaków mógłby mi pomóc w podjęciu decyzji? Będzie to nasz 8 wyjazd ( Pag 2 razy, Riviera Makarska 3 razy,Ciovo raz i Orebic raz). W tym roku chcielibyśmy gdzieś w okolice Dubrownika, który już troszkę zwiedzaliśmy, ale chcemy jeszcze. Chcemy na pewno odwiedzić też Czarnogórę. Początkowo pomysł był na Cavtat, ale to nie na nasze możliwości finansowe :), bliskie okolice Dubrownika też niestety drogie. Z uwagi na oszczędności padło właśnie na te 3 miejscowości. Którą byście polecili. Lubimy poplażować w spokoju, ale tylko na żwirkowych :) Chcemy też pozwiedzać tak jak nadmieniłam. Lubimy też spacerować. Aha i ładne widoki z balkonu wskazane. Która z tych miejscowości najlepiej pasuje? Mamy też namiary na dość tani Sreser czy Drace, ale chyba zbyt odległe na wycieczki przez nas zaplanowane. A może się mylę? Proszę o życzliwe rady . Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Blace, Klek, Komarna?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.04.2015 23:16

Martyna 111 napisał(a):Witam. Czy ktoś z Cromaniaków mógłby mi pomóc w podjęciu decyzji?.

Witam.
Jesteś przekierowana do istniejącego wątku :idea:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 30.04.2015 12:06

Od mojego wpisu w tym wątku minęły prawie dwa lata. Od tamtej pory odwiedziłam Blace 3 razy.
I wciągnęło mnie totalnie :D . Zżyliśmy się z naszymi gospodarzami. Okazali się wspaniałymi ludźmi.
Do tej pory jeździliśmy do Blace na kilka dni, potem przenosiliśmy się na Riwierę Makarską.
Ostatnio zgodnie stwierdziliśmy, że nawet małe miejscowości na riwierze są zbyt głośne, żywe...
Że to nie jest odpoczynek, o który nam chodzi i że już nigdzie dalej nie chcemy się przenosić.
Blace to moje miejsce na ziemi. W październiku kolejny wyjazd :lol:

W zeszłym roku otworzyła się tam nowa konoba Mali Ante. Rodzinna atmosfera. Pyszne jedzenie.
Nie mają menu, po prostu szef przynosi paterę ze złowionymi w nocy rybka. Ceny niewygórowane.
I muszę napisać, że tak dobrze jak tam, jeszcze nigdy nie jadłam :oczko_usmiech: :papa:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Blace,Klek,Komarna proszę o pomoc
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone