Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Arbuzy...winogrona, pomidorki i inne...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 14.11.2011 14:32

A i jeszcze oliwa a oliwek, my zawsze kupuje od gospodarza i płacimy 80 kun za litr i zawsze bierzemy 5 litrow, ale wiem ze sa tansze i ale czasami gorszej jakosci, wiec trzeba uwzac zeby jakies lipy nie kupic. pozdrawiam
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 14.11.2011 14:35

Oliwa z oliwek : my płacimy 80 kn za litr i zawsze bierzemy 5 litrów! Sa tansze ale trzeba uwazac zeby jakies lipy nie trafic:)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 01.07.2012 12:53

regularnie co jakiś czas zaglądam do tego tematu i ogladam to wszystko... 8O 8O 8O
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 02.07.2012 15:46

no pychota:) my na razie tylko oglądamy, bo do wyjazdu jeszcze całe dwa miesiące, ale juz na maksa nie mogę się doczekać :D i to jedzonko i winko i...zapach Chorwacji :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.07.2012 15:54

Gosia i Marek napisał(a):no pychota:) my na razie tylko oglądamy, bo do wyjazdu jeszcze całe dwa miesiące, ale juz na maksa nie mogę się doczekać :D i to jedzonko i winko i...zapach Chorwacji :D

No ja za tydzień jadę. Wcześniej - ale potem będę Wam zazdrościł :wink: .
Smaku chorwackich pomidorów tudzież ichniejszego maslinowego ulje też nie mogę się doczekać.
Pozdrawiam północ z południa :) .
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 02.07.2012 16:01

dzięki za pozdrowinea i oczywiście też Cię gorąco pozdrawiamy z nad zimnego morza:) ( dzisiaj się sama przekonałam) A gdzie się dokładnie wybierasz ( jeśli można wiedzieć :wink: ) zazdroszczę bardzo i załuję dziś, ze wcześniej nie mamy urlopu, bo tak nie mogę się doczekać:)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.07.2012 16:15

Gosia i Marek napisał(a):...A gdzie się dokładnie wybierasz ( jeśli można wiedzieć :wink: )

Ostatnimi laty "zadomowiłem się" w małej mieścinie pomiędzy Zadarem i Biogradem - zwanej Turanj. Nie jest tam tak malowniczo jak na wyspach czy w południowej Dalmacji ale dla odpoczynku wystarcza mi. Kiedy gospodarz wita cię jak rodzinę - bezcenne. Wielu Cromaniaków na pewno wie o co chodzi.
Słyszałem, że plaża w Kołobrzegu się skurczyła. Prawda to czy plotki ? Kiedy ja tam byłem ostatni raz? W 80 latach na obozie harcerskim :roll: .
Pozdrawiam.
PS:
W piątek taplałem się w Jeziorze Żywieckim. Temperatura wody - 24 C :) . Prawie Chorwacja.
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 02.07.2012 16:31

To faktycznie ciepła woda, fajnie macie:) u nas dzisiaj morze 16 st. , ale w Kołobrzegu bardzo często jest taka woda, podobno są tu jakieś takie prądy, wystarczy pojechać kawałek dalej np. do Grzybowa i jest duzo cieplejsza. Plaża faktycznie była bardzo wąska i się skurczyła ,ale ją trochę tam różnymi sposobami poszerzają. Więc, teraz nie jest tak zle,ale ogólnie miasto się zmienia, ciągle coś robią. Nie do poznania od Twojego harcerskiego obozu. Pytałam gdzie jedziesz, bo my ciągle nie mamy pomysłu:) , a to nasz 6 wyjazd do Cro.
Ambretta
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ambretta » 10.07.2012 15:04

Ale apetyczne te obrazki!
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 13.07.2012 22:06

Vrbnicka žlahtina w dwu postaciach:

Obrazek

Trochę stare - wrzesień ub. roku. Za chwilę będą nowe.
Pzdr :)
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 14.07.2012 08:50

Gosia i Marek napisał(a):no pychota:) my na razie tylko oglądamy, bo do wyjazdu jeszcze całe dwa miesiące, ale juz na maksa nie mogę się doczekać :D i to jedzonko i winko i...zapach Chorwacji :D


Ja w tym roku tylko niestety oglądam bo nie jedziemy do Cro.

Świetne są te bazarki z owocami czy płodami moria...
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 16.07.2012 17:05

yanopodkivano napisał(a):Vrbnicka žlahtina w dwu postaciach:

Obrazek

Trochę stare - wrzesień ub. roku. Za chwilę będą nowe.
Pzdr :)


Ło matko!!! Ale bym wypiła!!!
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.07.2012 17:07

Oj, Gosia, Gosia na co Ci 5 litrów oliwy 8O 8O 8O
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 16.07.2012 17:15

ha ha no jak to na co? tak się składa , ze zawsze z Cro przywożę 5 l baniak oliwy :D
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 27.07.2012 17:31

Czy po 20 sierpnia mozna liczyć na owoce prosto z drzewa?Np u gospodarza?Marzy mi sie apartament u gospodarza z własnym sadem :lol: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Arbuzy...winogrona, pomidorki i inne... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone