Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i Szwajcaria

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.01.2014 19:09

bardzo ładnie
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.01.2014 22:10

..
Załączniki:
DSCN2909.JPG
DSCN2912.JPG
w drodze powrotnej
DSCN2916.JPG
DSCN2918.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.01.2014 22:34

...
Załączniki:
DSCN2922.JPG
DSCN2926.JPG
DSCN2928.JPG
DSCN2933.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.01.2014 22:45

Po przyjeździe na kemping zorientowałem się ze w tłumiku zrobiła się większa dziura bo auto ,,chodzi,, coraz głośniej. Mimo ze mając na przeciw kempingu warsztat samochodowy to dziś sobota i jest już zamknięty jutro niedziela więc tez nic nie załatwię. Trudno naprawa będzie w domu. Powinienem dojechać. Auto było sprawdzane przed wyjazdem u mechanika ale widocznie przeoczył to a w dodatku swoje zrobiło jazda po autostradzie i po górach. Dziewczyny wróciły wieczorem , cel osiągnęły.
Niedziela wita nas pogodą słoneczną aż szkoda jechać ale trudno. Po drodze wstępujemy zobaczyć skocznie.
Ostatnio edytowano 18.01.2014 12:09 przez wajheczka, łącznie edytowano 2 razy
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.01.2014 22:48

...
Załączniki:
DSCN2948.JPG
Użytkownik usunięty
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2014 22:54

Miło zobaczyć znane miejsca :wink:

Zamek Neuschwanstein w środku to zaledwie 15 komnat, zresztą strasznie kiczowatych, niewiele straciłeś, a zyskałeś euro :D
Pozostałe pomieszczenia zamku są puste, bo król Ludwik budowy nie skończył, kiedy groziła mu licytacja za długi, został pozbawiony tronu 8)

Linderhof jest fajny, ale też tylko na zewnątrz, w środku jest okropny :roll: Karykatura wnętrz francuskich pałaców, jakaś sztuczna grota
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 04.01.2014 22:56

żałowałem ze nie byłem w środku ale w takim razie to nawet się ciesze
Użytkownik usunięty
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2014 22:59

Król miał okropny gust plastyczny, uwielbiał w środku pałacu łabędzie, jelenie na rykowisku, gołe kobitki w dziwnych pozach 8) , choć sam w życiu podobno lubił chłopców :roll:
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.01.2014 12:10

Po skoczni kierunek dom. Przejechałem jakieś 20 km i na autostradzie środkowy tłumik odpadł. Pech. Nie do końca. Będzie okazja zanocować w hotelu w końcu planach był nocleg w hotelu a nie pod namiotem i chciałem zobaczyć jak te bawarskie domki wyglądają od środka. Na szczęście stało to się w pobliżu parkingu więc zjechałem na niego i mając assistance w Warcie postanowiłem z niego skorzystać. Dlatego opisze jak wyglądała pomoc bo jadąc na wczasy wykupuje się ubezpieczenie i w razie awarii ma się nadzieje ze pomoc będzie przebiegać bezproblemowo i szybko , pewnie w 99% tak jest ja byłem tym 1 % który …. Ale po kolei. Auto na podnośnik ja pod oglądam czy nie da się coś zrobić samemu ale niestety nie da się. Telefon do Warty zgłaszam awarie na autostradzie nr 95 nr słupka 59 kierunek na Berlin. Dokładniej już się nie da określić miejsca postoju. Zgłoszenie przyjęte czas czekania do 2 godz maksymalnie. Jest 13 godz. Czekamy. Dziewczyny zachowują stoicki spokój ja spaceruje po parkingu tam i z powrotem czekając na lawetę. Ma auto zawieść do warsztatu a nas do hotelu. Wszak dziś niedziela i żaden warsztat nie pracuje. Po dwóch godzinach spaceru ścieżka wydeptana lawety nie widać. Jest 15. Telefon z warty gdzie Pan jest bo laweta wyjechała ale nas nie znalazła i wróciła się do bazy. To pytanie była o tyle dziwna bo jest jedna autostrada w Niemczech o nr A 95 jest jeden kierunek do Monachium na tej autostradzie i jest jeden słupek z nr 59 i jak tu nie można znaleźć auta to trudno w to uwierzyć. Jak by mi się zepsuło auto w lesie ,na pustyni to bym mógł zrozumieć ze może mnie laweta nie znaleźć ale na autostradzie???. Mam czekać następne 2 godziny. Wybiła 16 więc godzina czekania minęła dzwonie do Warty musze im powiedzieć parę słów bo zaczyna mnie ta ich obsługa wk….. O dziwo skończyłem rozmowę i laweta podjechała. Auto załadowane i okazało się ze wszystkie osoby z mojego auta mają wsiąść do szoferki lawety. W kabinie lawety oprócz fotela dla kierowcy były jeszcze dwa fotele dla pasażerów a nas było 3 osoby. Jechali my w ten sposób ze we trójkę upchali my się na tych dwóch fotelach, bez zapiętych pasów ja siedziałem na lewarku do zmiany biegów . Wyglądało to tak jak bydło które wozi się ciężarówką albo ryby w puszce. Nie rozumiem jak w Niemczech gdzie dba się bardzo o bezpieczeństwo mogło coś takiego mieć miejsce. Jak by nie to ze bateria w telefonie była na wyczerpaniu to byłby znowu telefon do Warty bo łaski nikt nie robi jak jest w umowie ze jest transport do hotelu zapewniony to ma być zapewniony w normalnych warunkach. Po przyjeździe do warsztatu i zostawieniu auta na parkingu kierowca powiedział ze mamy bagaże położyć na lawecie (tam gdzie wcześniej było auto ) i zawiezie nas do hotelu. Mamy położyć nasze bagaże na lawetę w miejsce gdzie jest (w małych ilościach) piasek ,brud ,kurz, drobny kamyczek, drobne plamy po oleju i płynach eksploatacyjnych i błoto. Po zajęciu miejsca w kabinie czyli ścieśnieniu się kierowca kazał aby jeden z nas patrzył cały czas na bagaże czy w czasie jazdy nie spadają z lawety. Sytuacja jaka z filmu komediowego ale mi nie było do śmiechu. Na szczęście w czasie pseudo -transportu do hotelu żaden bagaż nie spadł z lawety. Jak by to się działo za naszą wschodnią granicą to bym się nie zdziwił ale za zachodnią jestem. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić obywatela Niemiec żeby w ramach ubezpieczenia był tak obsługiwany. Zajeżdżamy przed hotel kierowca wchodzi do hotelu po chwili wychodzi mówi ze nocleg załatwiony odjeżdża. Idziemy do środka a tam niespodzianka. W recepcji jest polka Dorota , mówimy ze przed chwilą był tu kierowca z assistance który załatwił nam tu nocleg w ramach ubezpieczenia. Odpowiedź żaden nocleg nie jest załatwiony możemy nocować ale musimy zapłacić. OOOOOOOO siadam i znowu telefon do Warty ale tym razem jest głośno i mało przyjemnie bo tego wszystkiego to już za dużo się naskładało. Kazują chwile poczekać. Czas ciągnie się . W końcu telefon do recepcji i jest nocleg. Nasz pobyt został zgłoszony jako pobyt troje pracowników budowlanych z polski. Skoro nie jesteśmy pracownikami tylko turystami to przez chwile nie było dla nas miejsca. Nieporozumienie wyjaśnione idziemy do pokojów . Myślałem ze już mnie żaden telefon z Warty nie zadziwi ale się myliłem. Musiałem poczekać tylko do następnego dnia. Od Doroty dowiaduje się ze w tym samym hotelu są Polacy którym auto się zepsuło i mieli naprawiane w tym samym warsztacie co będzie moje a w dodatku kierowca umie niemiecki więc pojedzie ze mną w poniedziałek po śniadaniu do warsztatu i wytłumaczy co jest zepsute i zapyta o koszty naprawy i czas czekania. Ja niestety niemieckiego prawie nic nie umie więc mi by zeszło tam dłuższą chwile a tak to będzie szybko.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.01.2014 12:17

dodam ze laweta od punktu startowego do mojego postoju miała 30 km i jechała 3 godziny. nic tylko pogratulować. Przed warsztatem stało jeszcze 6 lawet. Nazwa warsztatu to ADAC.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.01.2014 12:25

...
Załączniki:
DSCN2956.JPG
DSCN2957.JPG
DSCN2958.JPG
DSCN2959.JPG
DSCN2961.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 18.01.2014 16:10

...
Załączniki:
DSCN2962.JPG
DSCN2988.JPG
DSCN2989.JPG
DSCN2990.JPG
DSCN2991.JPG
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.01.2014 21:02

Ups . . . :?
Przykra sprawa takie "i" na końcu :wink:


Pozdrawiam
Piotr
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 20.01.2014 19:08

Nocleg miną szybko wszak warunki były przednie a w dodatku parę dni spania w namiocie sprawiły ze zatęskniłem za łóżkiem. Rano było śniadanie i o 8.30 wyjazd do warsztatu. Dowiaduje się ze za lawetę zapłacił (imienia nie pamiętam niech będzie Piotrek) 340 euro za 160 km (80 dojazd plus powrót ) holowania i to po znajomości właściciel hotelu załatwiał.
Wymiana turbiny (toyota awenzis) 500 euro. Turbina była sprowadzana z polski i była następnego dnia ale i tak trzeba było czekać jeszcze 3 dni. Od razu Piotrek mnie uprzedza ze tam nie da się nic przyspieszyć wszystko musi nabrać mocy urzędowej i nic się nie da nawet zaproponowanie podwójnej stawki za robotę żeby przyśpieszyć. Jestem zdany na niemieckich fachowców. Piotrek idzie ze mną do biura wszystko w miarę szybko przebiega po chwili auto na kanale przychodzi fachman ogląda i cena 60 euro za przyspawanie rury do tłumika. Jest 9 godz. Będzie zrobione na 12. 3 godziny będą spawać. Chyba drewnianą elektrodą. Dobrze ze Piotrek pojechał ze mną. Jak by mi dali spawarkę to sam bym to pospawał i bym im zapłacił te 60 euro zależało mi na czasie no ale trudno języka się nie zna trzeba się dostosować do wymogów gospodarza. Wracamy do hotelu kładę się na łóżku mam 3 godziny czasu. Telefon z Warty … Proszę pana auto jest na kanale ( to wiem wszak przecież tam byłem przed chwilą) mechanik stwierdził ze jest do wymiany sprzęgło i nie wiadomo ile potrwa sprowadzenie części i potem w jakim czasie zostanie sprzęgło wymienione. W tym momencie spadłem z łóżka na podłogę. Jak bym nie był przed chwilą w warsztacie to bym pomyślał ze ,, modele,, chcą mi rzeczywiście wymienić sprzęgło.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 21.01.2014 08:55

wajheczka napisał(a):... Telefon z Warty … Proszę pana auto jest na kanale ( to wiem wszak przecież tam byłem przed chwilą) mechanik stwierdził ze jest do wymiany sprzęgło i nie wiadomo ile potrwa sprowadzenie części i potem w jakim czasie zostanie sprzęgło wymienione. W tym momencie spadłem z łóżka na podłogę. Jak bym nie był przed chwilą w warsztacie to bym pomyślał ze ,, modele,, chcą mi rzeczywiście wymienić sprzęgło.


Toż to szok musiał być :roll: jestem ciekaw ciągu dalszego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i Szwajcaria - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone