Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i Szwajcaria

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i Szwajcaria

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 14.08.2013 07:08

Miały być Bałkany lub Rumunia a było Zugspitze (2962m.n.p.m.), Wodospady Krimml, Neuschwanstein– zamek, i niespodzianka w postaci lawety. Na śniadanie parę zdjęć.
Załączniki:
DSCN2938.JPG
widok z campingu
DSCN2572.JPG
DSCN2590.JPG
DSCN2659.JPG
DSCN2685.JPG
DSCN2703.JPG
DSCN2753.JPG
DSCN2891.JPG
DSCN2988.JPG
1376230703547.jpg
niespodzianka
Ostatnio edytowano 08.08.2016 21:21 przez wajheczka, łącznie edytowano 1 raz
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.08.2013 07:10

Pyszne śniadanie, czekam na drugie śniadanie, obiad i kolację :)
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 14.08.2013 07:47

Zgłaszam obecność!
I ta laweta skończyła urlop czy tylko przerwała na chwilkę?
Czekam na więcej zdjęć z okolic - w przyszłym roku chciałbym zwiedzić te okolice w drodze do CRO...
No i pozdrawiam Gorlice ze Szczecina! Ładnych parę lat temu byłem tam na studniówce w liceum...
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 14.08.2013 08:42

Cześć laweta można rzec przedłużyła pobyt, natomiast w liceum dalej są studniówki więc znowu możesz przyjechać.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.08.2013 08:47

Widoki pyszne! Te chmury pod nogami- mniaaam!
Żelaziwo kolega lubi jak widzę... :) :D

Daewoo... no comment. :| :wink:
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 14.08.2013 09:20

żelastwo lubię jak niema burzy bo wtedy jak pies jeża lubię a daewoo ok. wiedziało co ma zrobić szkolone i tresowane. trudno uwierzyć ale jestem zadowolony z tego ale to w późniejszym czasie napisze.
Użytkownik usunięty
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2013 10:38

Zarąbiste miejsca, :!:
byłem tam poza wodospadem Krimml,
poznaję stare, dobre, zabetonowane Zugspitze :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.08.2013 13:39

Widzę, że doczekałem się powtórzenia alpejskiej drogi na forum. Gratuluję! :)

Pozdrawiam,
Wojtek
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 14.08.2013 20:44

Cześć Wojtek może kiedyś wydam przewodnik o tytule-- Śladami Wojtka F.--
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 22.08.2013 13:46

Uczestnicy ja Kinga Bożena.6 sierpnia Kinga przyjeżdża do Gorlic i przed 13 wyjazd w stronę Nowego Targu skąd biorę Bożenę. Potem jazda w stronę Krakowa i autostradą A4. W planach było żeby jechać na Mszanę (na autostradę A1)ale po wyjeździe z bramek płatnych skręciłem za wcześnie i efekt był taki ze jechałem drogą na Bielsko. W Tychach zatankowałem na Bliska Lpg efekt taki ze powinno wejść mi ok. 28 l weszło 34 i powiedziałem żeby zakończyć tankowanie, a na to pani która tankowała mówi ze dlatego więcej wchodzi bo jest gorąco. OOOOO co za cyrk jeżeli już tak to powinno wejść mniej ale dobra. (co to za gaz zgroza , potem podczas reszty tankowań to ,,wchodziła,, mi właściwa ilość lpg). Potem dojazd do Pszczyny i jazda wzdłuż granicy z Czechami (Jastrzębie Zdrój) tak żeby dojechać do A1 i wjechać w Czechach na D1 a potem A5 czyli całe Czechy przejechać autostradą(pseudo autostradą). W końcu około 17 dojeżdżam do granicy potem jazda do najbliższej stacji Schel (Przed Ostrava) i tam kupuje winietę 10 dni 310 k.Ten odcinek autostrady jest bezpłatny. Na stacji dziewczyna przy kasie rozmawia dobrze po polsku. Autostrada D1 i D5 to tylko z nazwy autostrada bo jazda nią a zwłaszcza prawym pasem to tragedia. Na dłuższych odcinkach to wygląda to tak jak by były położone płyty drogowe i pokryte asfaltem. Jadąc przy prędkości 100 lub więcej to bardzo dobrze ,,czuć,, te nierówności w aucie. Ja jechałem cały czas lewym pasem i tylko jak doganiało mnie auto to zjeżdżałem na prawy pas ale wtedy to musiałem zwalniać bo wydawało się ze auto się rozleci. Poza tym to co chwila ograniczenia do 80,100,110 km tak ze jadąc przepisowo to nie pojedzie się szybko. Koło Brna mijałem niebieskiego (jasny) wolswagena nieoznakowanego chyba passat. Za Brnem postanawiamy zjechać na kemping i zanocować. Zjeżdżamy do Ostrovacice (trzeba przejechać pod autostradą) są tam przynajmniej dwa kampingi i noclegi w prywatnych domach. Jedziemy na sam koniec miejscowości i po lewej stronie jest kamping. Warunki bardzo dobre tylko ze jest jeden minus ale to za chwile. Dziewczyny rozbijają namiot na polu namiotowym ja oglądam domek ale smród jest w nim gigantyczny( stęchlizna). Postanawiam pojechać na wioskę i coś poszukać. W jednym i drugim domu nikt nie otwiera w trzecim otwierają i chłopak mówi ze niema miejsca jego mama ze jest w końcu mówią ze muszą się naradzić. Po minucie czekania nie ma mnie już jak przyjadę tam następnym razem to się zapytam. Po drodze mijam Motel zajeżdżam warunki super ale cena35 euro trochę mi nie odpowiada. w sumie to ta miejscowości to nie jest jakoś specjalnie znana nie jest w pobliżu jakiejś atrakcji turystycznej i takie ceny. Jak bym miał zostać na dłużej to bym został ale na jedną noc to nie. W końcu postanawiam jadę na kemping i rozkładam namiot. Jest 21. pogoda bardzo ładna więc rozkładam namiot tak bardziej na sztukę nie bardzo przykładam się do odciągów i śledzi. O 22 idę spać i jest minus tego pola. W prostej odległości ok.200m jest autostrada. Mimo ekranów dźwiękoszczelnych to są takie nierówności na tej drodze ze jak przejedzie Tir to jest taki huk jak by namiot był rozstawiony na pasie zieleni na autostradzie. Ledwo zasypiam a tu pobudka znowu. wychodzę z namiotu a tu niespodzianka z dwóch stron burza zaczyna deszcz kropić wiać wiatr który targa moim namiotem na wszystkie strony. Chwile stoję przed namiotem i postanawiam iść do auta . W aucie cisza ale w związku z tym ze bagaże na tylnym siedzeniu to nie mogę rozłożyć fotela a poza tym jak piorun strzeli to w aucie robi się jasno jak w dzień. Po dwóch godz. burza ustępuje i wracam na resztę nocy do namiotu. Tak sobie myślę dobrze ze pobłądziłem bo jak by nie to to bym pojechał dalej czyli bliżej Pragi i pewnie byłbym w samym centrum zawieruchy. Ceny z kempingu namiot 50k czyli 9 zł Osoba 80 k - 14 zł Auto 50 k- 9 zł Prąd 80k- 14 zł . To coś co śmierdziało to 290 k.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 22.08.2013 13:52

Po prawo kuchnia a za prysznice i toaleta po lewej to coś śmierdzące i za recepcja. samo pole jest ok. toalety czyste ale -----------------(minus) to huk z autostrady
Załączniki:
DSCN2472.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 22.08.2013 14:07

Rano o 6 była pobudka i o 8 wyjazd. Jazda- to tak się czułem jak bym jechał koleją.Praga ,Pilzen i w końcu dojeżdżamy do granicy o to teraz będzie jazda ile fabryka da na Monachium wszak tam nie ma ograniczeń. nic mylnego. Jadąc autostradą to są na dłuższych odcinkach ograniczenia do 80 mimo ze żadne roboty nie są wykonywane i asfalt prosty jak stół, bez dziur. Wlokę się tym ślamazarnym tempie tylko co jakiś czas jest odwołane ograniczenie ale za chwile znowu jest. Przed Monachium trzeba auto nakarmić lpg więc zjeżdżam na stacje , podjeżdżam pod dystrybutor, Zakręcam adapter podpinam pistolet i naciskam przycisk i nic. Myślę sobie pewnie za lekko skręcone( w końcu to moje pierwsze tankowanie samemu) Dokręcam bardziej i dalej nic. Postanawiam odkręcić i problem . Samego pistoletu nie odkręcę od adapteru tylko udaje mi się pistolet wraz z adapterem odkręcić zresztą nie bez trudu. Biorę kombinerki i ściskając adapter próbuje kręcić pistoletem ale nie jestem w stanie utrzymać adaptera (za mały rozstaw kombinerek). IDE do kasy przy której sprzedaje Azjatka proszę o pomoc ale ona rozkłada ręce tak jak byśmy byli tylko we dwoje na tym świecie. Wracam do auta próbuje jeszcze raz odkręcić, zagaduje do kierowców którzy przyjeżdżają na stacje, ale ze każdy jest nowa furą to wiadomo nikt nie ma klucza francuskiego. Mam dwa wyjścia albo zostawić adapter w pistolecie i resztę jazdy jeździć na benzynie albo coś zrobić i odkręcić adapter. Wybieram to drugie. Idę do Azjatki jestem już wkur... na maksa ze na stacji nie mają klucz żeby pożyczyć lub kupić , nie ma też nikogo z obsługi żeby pomógł. Mój wygląd chyba wszystko wytłumaczył bo od razu idzie na zaplecze i woła pomoc.Ja wo gule nie znam j. niemieckiego więc rozmowa będzie się odbywać na migi. Spodziewałem się mężczyzny a tu wychodzi następna kobieta jak się potem okazało sprzedaje pieczywo i ciastka na stacji.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2013 14:27

Ha. Byliśmy tam trzy tygodnie wcześniej.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 22.08.2013 14:34

nie nie to ja byłem 3 tygodnie później.
Użytkownik usunięty
Re: Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i ..........

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2013 19:43

Widzę, że nie spodobały ci się czeskie autostrady :wink:

Moim zdaniem z nawierzchnią nie jest aż tak tragicznie.

Ale mnie tam zawsze urzeka coś innego: zamykają odcinek autostrady długości kilku kilometrów, cały jeden pas i nic się tam nie dzieje. W środku zamkniętego pasa siedzi kilku robotników, je, pije i patrzy się, jak trawa rośnie :wink:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Zugspitze, Wodospady Krimml ,Neuschwanstein i Szwajcaria
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone