Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zima na Hvarze.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.02.2010 23:33

Czad Czad Czad
Super, poczułam małą zazdrość :) Też chcę :)

Piękne zdjęcia. Widoki "tunelowe" niesamowite. Gdyby nie to, że jesteście na zdjęciach w ciepłych ciuchach nie powiedziałabym, że to środek zimy.
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 16.02.2010 23:33

Jakoś tak dziwnie,pusto wszędzie,ale mimo wszystko chętnie bym pospacerował po tych uliczkach.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 17.02.2010 00:26

Zawsze zastanawiałem się, jak wygląda Chorwacja zimą i powoli się o tym za Twoją sprawą, mysza, przekonuję.

Szczerze przyznam, że w mojej głowie właśnie tak to wyglądało, ale przerażająco pusto jest wszędzie. To wielkie nic widać zwłaszcza na deptaku/promenadzie w Hvarze, gdzie latem zawsze widać sporo ludzi i masę przycumowanych jachtów przez duże J.

BTW - to jasne, że Stari Grad jest ładniejszy od Hvaru ;)

A co do autostrad... właśnie sobie uzmysłowiłem, że jeśli w tym roku wybór padnie na Chorwację, to czeka mnie jazda w lipcu/sierpniu.... boszzzzzzzz - toż to nie jest jazda ;(

pzdr

PS przyłączam się do czytelni :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.02.2010 01:08

A mnie właśnie ta pustka urzekła, można naprawdę wszystko chłonąć bez przepychanek.
Inaczej, to prawda, ale.....kusi :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.02.2010 01:14

yskyerka napisał(a):A mnie właśnie ta pustka urzekła, można naprawdę wszystko chłonąć bez przepychanek.
Inaczej, to prawda, ale.....kusi :)


I to jest TO :D :D 100 na 100 :D
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 17.02.2010 07:40

Super relacja, sam się zastanawiam nad taką wycieczką.
No ale niestety już nie w tym roku.
Czekam na zdjęcia z Dubrownika, ciekawe jak wygląda bez
tej masy turystów...
Patrząc na Twoje zdjęcia będzie baaardzo ciekawy i inny
od tego, który pamiętam z wakacji.

Pozdrawiam
Paweł
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 17.02.2010 11:54

yskyerka napisał(a):A mnie właśnie ta pustka urzekła, można naprawdę wszystko chłonąć bez przepychanek.
Inaczej, to prawda, ale.....kusi :)


yskierko, ja nie mówię, że to jest jakieś złe przeca... ale ta pustka - zwłaszcza dla przybysza z zewnątrz - powoduje, że nagle to pełne życia miejsce robi się zupełnie inne.

Dla głupiego porównania powiem (skoro już jesteś ze stolycy WLKP :)), że podobnych odczuć można się nabawić po sezonie w Sierakowie, czy Skorzęcinie :D A tak globalnie - to przede wszystkim chyba w Międzyzdrojach, gdzie latem to nie szło z 10 lat temu szpilki wepchnąć, więc teraz pewnie jest podobnie ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.02.2010 12:00

Wymarłe te ulice, ale jednocześnie pociągające. Widzę, że Hvar jest piękny o każdej porze roku :D

mutiaq napisał(a):Czekam na kochaną Jelsę!!!
:) :)

Ja też! Ja też! :D :D :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.02.2010 12:42

Ciąg dalszy

No to obiecana Vrboska i Jelsa :D .

Gdy wyjeżdżaliśmy ze Starego Gradu zaczęło dość mocno padać, więc po przyjeździe do Vrboskiej (a jest to tylko kilka minut jazdy, bo "na zachodzie" drogi są dobre :wink:) poczekaliśmy kilka minut w naszym smarciku, aż kisza nam odpuści. I po chwili odpuściła i można było wyjść na zwiedzanie miasteczka. Jak wszędzie cisza, pustki ...
Od razu powiem, że to zwiedzanie było bardzo "po łebkach" i zdecydowanie jeszcze tam wrócimy :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No a teraz Jelsa - tak ulubiona przez wielu, zwłaszcze Cromaniaczek :wink: .
Ale też niestety bardzo "po łebkach" :oops: .
Będąc jeszcze przy samochodzie mąż wypatrzył kościółek na wzgórzu. Od razu stwierdził, że trzaba tam wejść, przy lekkim sprzeciwie Zuzi :wink: .
No ale nasze "biedne" dziecko raczej zawsze zostaje przekonane, i poszliśmy - cały czas pod górę po mokrych i śliskich schodach :roll: .
I po dojściu do celu okazało się, że ... kościółek stoi tuż przy drodze, którą i tak mieliśmy wracać :oops: .

Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka zdjęć z naszego spaceru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze cytryny z kropelkami kiszy :wink:

Obrazek

:papa:
Ostatnio edytowano 27.11.2012 14:46 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 17.02.2010 12:44

:D Pełna uroku relacja, wszędzie tak cicho, spokojnie bez tłoku :) :!: Proszę o więcej, a puki, co ........BYLE DO URLOPU
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 17.02.2010 13:06

mysza73 napisał(a):
Obrazek



To samo miejsce, podobne ujęcie - lipiec 2009

Obrazek

mysza73, mam nadzieję, że się nie pogniewasz za moje "wcięcie" w relację :D

Pozdrawiam :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.02.2010 13:10

Nie ma sprawy :P .
Fajne porównanie :lol: .

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.02.2010 17:33

Ciąg dalszy

Kolejny dzień - niedziela - też zaczął się pochmurnie, przynajmniej w Sućuraju. Choć widać było małą dziurę w chmurach i miałam nadzieję, że wyjrzy słoneczko :D

Obrazek

Już poprzedniego dnia namawiałam męża i Zuzię na wycieczkę do Dubrownika, ale oni nie bardzo mieli chęć przeprawiać się na ląd (twierdzili,że byliśmy już w Dubrowniku 2 razy):roll: .
Zaczęli lekko mięknąć, jak obiecałam, że jak pojadą teraz, to latem już ich tam kolejny raz nie będę ciągnąć :wink: . Tylko ja mam plan jeszcze zobaczyć Dubrownik nocą :oops: , no ale zobaczymy jak to będzie.
Ostatecznie woleli pojechać do Dubrownika, niż znienawidzoną już przez wszystkich, dziurawą drogą "na zachód' :D .

No i pojechaliśmy :lol: .
Samochód zostawiliśmy, tak jak zawsze zresztą, na bezpłatnym parkingu w okolicy szpitala. Stamtąd 10-ciominutowy spacerek i jesteśmy przy murach starego miasta.
Dubrownik kojarzy mi się z upałem i tłumami turystów :roll: .
Teraz zobaczyliśmy miasto jakiego do tej pory nie znaliśmy :P .
Była to niedziela i miejscowe święto. Całe stare miasto a zwłaszcza Stradun było udekorowane świeżymi wieńcami laurowymi :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zjedliśmy lody i zrobiliśmy sobie spacer znanymi i trochę mniej znanymi nam uliczkami :lol: .

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I było taaaaaaaaak cieplutko :lol:

Obrazek
:papa:
Ostatnio edytowano 27.11.2012 14:50 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 17.02.2010 17:52

cudnie w Dubrowniku :) koniecznie musimy sie tam wybrac.....tylko pewnie takich pustek nie bedzie :twisted:

Pozdrawiam Iza
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 17.02.2010 19:10

przyznam, że szczególnie czekałem na relację z Dubrovnika, niesamowite pustki (choć święto), no i pogoda Wam dopisała, super :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zima na Hvarze. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone