Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielony w Italii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2013 10:15

ok.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2013 14:27

Poszło PW.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 28.05.2013 14:31

piekara114 dziękuję za wyczerpujące informacje i innym Cromaniakom również dziękuje. Powoli krystalizuje mi się obraz celów, czasu i sposobów dotarcia. Cenne! W zasadzie bezcenne :) To może poruszę jeszcze kwestie finansową. W Chorwacji najlepszym rozwiązaniem było wypłacanie kun z określonych bankomatów. W kraju miałem możliwość kupienia okazyjnie po 0,65 a w bankomacie przelicznik był 0,57 np. Zagrebacka Banka. (bank pekao SA, z którym się lubimy, należy do grupy UNIcredit tak samo jak Zagrebacka Banka). A w Italii ten zespół: Unicredit Banka, Banca di Roma i Banco di Sicilia ma ponad 6 tys bankomatów. Ktoś z Was preferuje takie rozwiązanie w Italii czy wozicie euro w gotówce, czy może są inne sprawdzone sposoby?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2013 15:40

Ja mam EURO, chociażby po to, aby nie mieć problemu na bramce we Wł - już o tym pisałam :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2013 16:28

€ koniecznie w gotówce.
Kilka razy się zdarzyło, że nie zapłaciłem ani ze ściany nie wziąłem.

Plastik jako uzupełnienie. Włosi się bardzo na gotówkę cieszą. Tam operatorzy kartowi także sobie nie żałują...
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 28.05.2013 18:59

Ostatnio brałem gotówkę.
W kantorze było taniej niż miałby mi przeliczyć bank.
A nadmiar gotówki który został czeka na CRO :D
czuszka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuszka » 28.05.2013 19:49

My też raczej bierzemy gotówkę, kartą płacimy na stacjach za tankowanie, ale lepiej tez mieć gotówkę bo róznie bywa...
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 28.05.2013 20:40

Gotówka, to gotówka. Fakt. Zawsze coś warto mieć pod ręką. Muszę dokładnie sprawdzić jaki będzie przelicznik. Jeśli będzie ok. to pewnie tam gdzie będzie można kartą płacić lub odwiedzić bankomat, to w ten sposób to rozwiąże. A co do Mestre znalazłem taki oto link: http://www.stationparking.eu/station/venezia-mestre/parking/mestre-parking-stazione. Okazuje się iż całkiem blisko dworca jest parking. (15E) Tylko nie mogłem doczytać za jaki czas. Chyba od wjazdu do wyjazdu, niezależnie od czasu jaki auto stało. Polecają też 4 inne parkingi w pobliżu. I jeszcze pytanie. gdzieś czytałem, że niebieskie linie na drodze oznaczają płatne parkowanie (parkometry na bilon?) Czy tam gdzie nie ma owych linii po prostu parkujemy ze spokojnym sumieniem? I idziemy na "zwiedzanko"?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2013 20:46

Są trzy typy linii: białe, żółte i niebieskie.
Ale nie pamiętam, które co oznaczają :oops:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 28.05.2013 21:13

piekara114 napisał(a):Są trzy typy linii: białe, żółte i niebieskie.
Ale nie pamiętam, które co oznaczają :oops:


Niebieski - parkometry
Białe - parkowanie za free
Żółte - zarezerwowane - nie parkować, bo mandat lub laweta
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 29.05.2013 11:15

Opuszczamy z pytaniami organizacyjnymi Wenecję i udaje się dalej na południe. Jak wspomniałem jadę z rodziną i znajomymi do Cortona. I teraz ryzykowne pytanie do Was. Co powinienem zobaczyć w kategorii MUSZĘ a co powinienem a czym nie zawracać sobie głowy. Myślę o: Florencja, Arezzo, Luka, Pisa, Asyż, Siena, Prato. Niestety ze względu na krótki czas pobytu, wszędzie nie uda mi się być, tym bardziej iż 1 dzień jest zarezerwowany dla ROMA. Zatem proszę o głosowanie. Co polecanie w kategorii "Musisz tam pojechać"?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2013 12:27

infantasy napisał(a):Opuszczamy z pytaniami organizacyjnymi Wenecję i udaje się dalej na południe. Jak wspomniałem jadę z rodziną i znajomymi do Cortona. I teraz ryzykowne pytanie do Was. Co powinienem zobaczyć w kategorii MUSZĘ a co powinienem a czym nie zawracać sobie głowy. Myślę o: Florencja, Arezzo, Luka, Pisa, Asyż, Siena, Prato. Niestety ze względu na krótki czas pobytu, wszędzie nie uda mi się być, tym bardziej iż 1 dzień jest zarezerwowany dla ROMA. Zatem proszę o głosowanie. Co polecanie w kategorii "Musisz tam pojechać"?


Na Rzym jeden dzień?
To lepiej nie jedź.

Siena.
Lucca z Pizą.
Cinque Terre koniecznie.

Reszta wg uznania.
Florencja patrz Rzym, chociaż mnie nie urzekła, ale warta zobaczenia.
Piza to tylko placyk z marsjańska zielenią trawników; można w przelocie razem z Luccą.

Im dłużej łazisz, tym bardziej nabierasz przekonania, że trzeba wracać....
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 29.05.2013 19:14

FUX napisał(a):Na Rzym jeden dzień?
To lepiej nie jedź.


I znowu dylemat jak z Wenecją - jechać czy nie.
Jeden dzień za krótko, ale i tydzień może też okazać się za krótko.
Rzym - oczywiście jechać. Chociaż troszkę liznąć jego uroku ale na pewno tak :D
Florencja - podobnie jak Rzym. :D
Lucca i Pisa - da radę zobaczyć jednego dnia obydwa miasta. :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2013 19:33

infantasy napisał(a):Myślę o: Florencja, Arezzo, Luka, Pisa, Asyż, Siena, Prato.

Lukka+Pisa - w jeden dzień dasz radę
Siena - must see
Prato + Pistoia - mi się podobały, ale szału nie ma (Pistoia ładniejsza)
Asyż - KONIECZNIE :idea: + Gubbio - KONIECZNIE :idea:
Arezzo - ładne, w 3 godzinki oblecisz.
Florencja - nie byłem, odpuszczając świadomie by wrócić na przynajmniej cały dzień, podobnie z Bolonią.
Z mniejszych:
- Montepulciano i Pienza - masz blisko, oba super.
- San Gimignano + Volterra - super do kwadratu.

Roma... może jednak innym razem :wink: .

A propos białych linii parkingowych, bezpłatne są to fakt, ale bbb często zarezerwowane dla mieszkańców. Czasem jest tak, że mieszkańcy mogą zawsze, a przyjezdni np godzinkę albo dwie, ale i tak nie postawisz bo wszystko obstawione. Są zawsze znaki co, gdzie, kiedy i komu wolno :) .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2013 19:42

Mandat zawsze przyjdzie pocztą... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zielony w Italii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone