Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielony w Italii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2013 13:55

FUX napisał(a):Bo Krzysiu lubi szutry... :mrgreen:

Lubi, lubi, przekonałam się o tym ostatnio w Cro... :D


infantasy napisał(a): Po noclegu tranzytowym chcemy zobaczyć Wenecję. Przeznaczyć na to jakieś 4-6 godzin. Powinno wystarczyć.


Ustaw sobie priorytety, co chcesz zobaczyć, a co zwiedzić od środka. Np. kolejka do Bazyliki - wszędzie podają, że min 30 minut, a można i ponad godz. stać, a we wrześniu weszłam po 10 minutach. Możesz zarezerwować sobie wejście bez kolejki na konkretną godzinę(chyba 1 euro się płaci, normalnie wejście do samej bazyliki jest free, a kolejne pomieszczenia dodatkowo są płatne). Nie stosowałam, bo nie wiedziałam, o której będę na placu, więc nie wiem jak to działa w rzeczywistości.
Polecam być przedpołudniem w Wenecji, im później tym więcej ludzi.
Jeśli nie chcesz płacić za parking kolosalnej sumy (a nie ważne ile będziesz płacisz za całą dobę coś ok. 30 euro), możesz zostawić auto w Wenecji -Mestre i podjechać pociągiem (1,2eur/os) - ja tak robiłam, syn miał dodatkową frajdę :D pociągi często kursują.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.05.2013 13:58

A po co dwa razy płacic za tramwaje?

Jedzie sie na Punta Sabbioni, tam zostawiasz auto za 5-7 juro i kupujesz bilet czasowy na wszystko, co pływa.
Po drodze jeszcze wyspy do obejrzenia.
Wenecja od rana; wczesnego...

Dotyczy to nawet zimy.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 27.05.2013 20:35

FUX napisał(a):A po co dwa razy płacic za tramwaje?

Jedzie sie na Punta Sabbioni, tam zostawiasz auto za 5-7 juro i kupujesz bilet czasowy na wszystko, co pływa.
Po drodze jeszcze wyspy do obejrzenia.
Wenecja od rana; wczesnego...

Dotyczy to nawet zimy.


Tylko jak zwiedzanie Wenecji ma być tranzytowe, to Punta Sabbioni raczej odpada - kwestie dojazdowe.
Trochę szkoda czasu aż tam się zapuszczać po drodze, tym bardziej, że będzie to sierpień, a wiadomo wtedy będzie duuuuuuużo wypoczywających i tłok.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.05.2013 20:41

4-5h to nie zwiedzanie tylko zaliczenie... :wink:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 27.05.2013 21:16

FUX napisał(a):4-5h to nie zwiedzanie tylko zaliczenie... :wink:

Też tak myślę.
Ale niektórym wystarczy zobaczyć plac św.Marka i już :hut:
Ja byłem 10 godzin i uważam, że duuuuużo za krótko.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 27.05.2013 21:36

Co zrobić ... na wszystko za mało casu, kruca bomba, mało casu .... A nie być wcale to wolę choć kilka godzin. Zobaczyć, rozmarzyć się i za rok wrócić na dłużej. Tylko ten cennik mnie nieco rozwala. Przyzwyczajony jak dotąd byłem do cen Bałkańskich a tu z tego co słyszę trzeba podnieść poprzeczkę min o 1/3. Logistycznie chyba bardziej odpowiada mi pomysł z pociągiem. Będzie frajda dla dzieciaków. Większa znacznie byłaby z pływania ale może na to zabraknąć czasu. "piekara114" pamiętasz jakiś namiar na przewoźnika lub dworzec? Domyślam się iż parkuje się wtedy bezpośrednio pod dworcem? I pytanie co znaczy "być rano"? Bardziej 7.00 czy 10.00 ? :)
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 27.05.2013 22:21

infantasy napisał(a):Co zrobić ... na wszystko za mało casu, kruca bomba, mało casu .... A nie być wcale to wolę choć kilka godzin. Zobaczyć, rozmarzyć się i za rok wrócić na dłużej.


Co racja to racja. Każdy planuje pod swój czas, a my dzielimy się tu swoimi uwagami. :wink:

infantasy napisał(a):I pytanie co znaczy "być rano"? Bardziej 7.00 czy 10.00 ? :)


Zawsze im wcześniej tym lepiej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2013 09:01

infantasy napisał(a): Tylko ten cennik mnie nieco rozwala. Przyzwyczajony jak dotąd byłem do cen Bałkańskich a tu z tego co słyszę trzeba podnieść poprzeczkę min o 1/3. Logistycznie chyba bardziej odpowiada mi pomysł z pociągiem. Będzie frajda dla dzieciaków. Większa znacznie byłaby z pływania ale może na to zabraknąć czasu. "piekara114" pamiętasz jakiś namiar na przewoźnika lub dworzec? Domyślam się iż parkuje się wtedy bezpośrednio pod dworcem? I pytanie co znaczy "być rano"? Bardziej 7.00 czy 10.00 ? :)


Powiem Ci po krótce jak u mnie to wyglądało, jak Ci spasuje to może skorzystać. Dla mnie to było 2 podejście do Wenecji - pierwsze w 2001 roku, nie zachwyciło, teraz - Wenecja ok, nie śmierdzi, ale dalej nie zachwyciłam się. Miałam nie limitowany czas tj od przyjazdu do końca dnia lub nawet wieczór, więc mieliśmy się nie śpieszyć. A byliśmy na samej wyspie Wenecja raptem 3 godziny.

Zaparkowaliśmy ok. 11 w Mestre na parkingu poleconym tu na forum: Garage Europa: Corso Del Popolo, 55, - dzięki oględzinom na google street trafiliśmy b. łatwo: jadąc od dworca, mijasz mini zieleniec w kształcie kwadratu i jest różowy budynek i tam jest taka mała niepozorna brama: parking piętrowy, obsługa coś mówi po eng., cena przyzwoita. Zapłaciliśmy 6 lub 8 euro za 5 czy 6 godz. (jest toaleta, dla mnie z dzieckiem ważna info po podróży).

Do dworca kolejowego spaceeeerem 15 min. - w tym oglądanie jakiś wystaw.
Na dworcu jest McDonalds, co bardzo ucieszyło mojego syna.
Bilety kupiłam w kasie: 1,2eur/os/w jedną stronę
Obrazek

Bilety obowiązują na prawie wszystkie pociągi za wyjątkiem odpowiedników naszych Intercity - na dworcu są punkty inf - pytałam się czy na pociąg o danej godz. te bilety są ważne - w punkcie jest super pomoc, po eng.
Bilety trzeba skanować w żółtych kasownikach - są wszędzie na dworcu (umieszczone 1-1,2 m nad ziemią) i na peronach na słupach. Od momentu skasowania bilet jest ważny przez godzinę.
Pociąg ruszył o 12.06 a 10 min później byliśmy w Wenecji (syn 10 lat prawie wcale nie podróżował pociągiem więc to był miły dodatek).
Z dworca możesz płynąć tramwajem wodnym na plac Św. Marka. - my poszliśmy piechotą, ok godz. szyliśmy, ale po drodze pizza, i kilka służbowych tel. :x na chwilę nas wstrzymało. No i fotki :D Na budynkach są strzałki wskazujące najważniejsze kierunki - syn szedł z mapką z IT, ale te mostki, zakręty a mapa to 2 różne światy.
W Wenecji byliśmy 10 lub 11 września, ludzi na placu było sporo. Pokręciliśmy się chwilę, gondole i Most Westchnień zobaczone i odwrót.

Tak jak pisałam, ja poszłam do Bazyliki - moi Panowie zaprotestowali i zostali na placu, na jedynych schodkach, które były w cieniu :D
Jeśli już przeglądałeś linka do Bazyliki to wiesz, że wejście jest free, tylko są kolejki. W środku wejście pod Konie, do skarbca, bezpośrednio po ołtarz są dodatkowo płatne, każde z osobna.
W Bazylice są wyznaczone "szlaki" do poruszania się, nie można się zatrzymywać i robić zdjęć (ja kilka pstryknęłam, ale z ręki i z ukrycia i jakość jest do d....
Przed wejściem zwracają uwagę na ubiór - ja miałam spodenki czarne do kolan (nie sportowe) i bluzkę zasłaniającą ramiona (bezwzględnie tego pilnują) i było ok. Nie można wejść do Bazyliki z plecakami - jeśli je macie trzeba zdeponować w punkcie z lewej strony kościoła, koło lwów - też tego pilnują.

Miała być jeszcze Campanila, ale też kolejka - ja chciałam, Panom moim się nie chciało + upał i odpuściłam. Za kilka lat wybiorę się do Wenecji ponownie, może będę miała inne odczucia. Miało być długie zwiedzanie, platanie się a było foto, foto, foto - zaliczenie i kierunek Cro.

Powrót miał być tramwajem wodnym, ale był na nóżkach - 40 min do dworca. A tam żółty kasownik i po 10 min byliśmy w Mestre.
I tyle tej mojej Wenecji :D
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 28.05.2013 09:57

FUX napisał(a):
infantasy napisał(a):Jadę w II połowie sierpnia. Od 17-go zaczynam wypoczynek. Dziękuję za namiar na oekotel. Z W-wy to prawie 900km. To może być dobre rozwiązanie. Cenowo też przystępnie 21E za pokój dla trzech osób. Rozumiem, że nie ma specjalnych utrudnień na trasie jaką wskazałem w linku, typu: korki na bramkach pod Zagrzebiem w drodze do i z Chorwacji ? Czy może są jakieś newralgiczne punkty do których nie warto podjeżdżać w określonych godzinach i dniach?


Oj. Chyba 21€/osoby.

Kup dobry papierowy atlas Włoch. Tam masz zaznaczone na żółto warte obejrzenia miejscowości, a zielony pasek koło dróg sugeruje trasy widokowe.
My jedziemy do Lukki i z autostrady zjeżdżamy już w Monachium.
Po drodze dwa noclegi tranzytowe i zwiedzanie.

Jeżeli macie czas, kasę i chęci, to sugeruje podobne rozwiązanie.

Najpierw duża mapa np. Alp, obejmująca jeszcze troszke sąsiednich terenów, planowanie i w drogę.

Fux, gdzie się zatrzymujecie w Lucce?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2013 10:03

U jednej Polki na NO od centrum. Apartamenty. Kobieta mi kilka domów.
Wynalezione na innym forum.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 28.05.2013 10:04

FUX napisał(a):U jednej Polki na NO od centrum. Apartamenty. Kobieta mi kilka domów.
Wynalezione na innym forum.


U Marii Bandoni?? :twisted:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2013 10:06

A co, byłeś?
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 28.05.2013 10:07

ano :) do którego jedziecie?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2013 10:09

Torreta.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 28.05.2013 10:14

Aha, to w głównym budynku. To będziesz miał wi fi :)
Ja byłem najpierw w Casa Domenico a 3 lata później w Bella Casa Contadina.

Obrazek


Gdybyś miał jakieś pytania to wal śmiało :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Zielony w Italii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone