Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie po Adriatyku

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emes
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 09.08.2003
???

Nieprzeczytany postnapisał(a) emes » 17.10.2005 10:12

Jestem zaskoczony, ze ktos oferuje zeglarzowi czarter jachtu (jak poczytasz ponizej, byc moze dojdziesz do wniosku, ze to troche nieuczciwe). O ile dobrze pamietam, zeglarz moze plywac po morzu pod nadzorem. A nawet jezeli pamietam zle, 5 Mm to malo jak na faktyczne zeglowanie po Chorwacji :( Pomijam juz taki drobiazg jak faktyczne umiejetnosci (absolutnie nie podwazam, ale przejscie z plywania srodladowego do plywania na morskim jachcie nie jest takie latwe). Raczej nie uda sie czarter jachtu mniejszego niz 8-10 m po pokladzie, a tym trzeba umiec powozic - nie na morzu, bo to maly pikus. Problemy zaczynaja sie w portach. Mariny sa skonstruowane z wdziekiem parkingu przy supermarkecie. Jachty stoja burta w burte, rufa do brzegu, a odstepy pomiedzy sasiednimi pirsami sa wystarczajace tylko do wykonania zwrotu w miejscu. Kilkutonowym (conajmniej...) jachtem - srodladowy odpowiednik (wg. dlugosci) jest zwykle znacznie lzejszy. Dopoki nie wieje, predzej czy pozniej sie uda (obsluga portu jest bardzo pomocna), ale jak zacznie wiac zaczynaja sie jazdy 8O Jazdy sa tez jak okaze sie, ze jedyne wolne miejsce zostalo gdzies bardzo gleboko w porcie i trzeba sie zdrowo nagimnastykowac, zeby (przy pomocy lejka i dwoch lyzek do obuwia) tam sie wcisnac :lol:

I na koniec (straszenia?) - wez pod uwage ewentualnosc jakiegokolwiek wypadku. Nawet powstalego w wyniku dzialania sily wyzszej. To, ze przepadnie kaucja nie stanowi (w kontekscie ewentualnych dalszych problemow) wiekszego klopotu. Problemy zaczna sie jezeli czarterodawca, z powodu zbyt niskich kwalifikacji (papierowych) u osoby prowadzacej jacht w czasie wypadku, nie dostanie odszkodowania... Jezeli wypadek bedzie powazny (np. z uszkodzeniami ciala), moze sie nim zajac polska Izba Morska lub sad, a te nie zostawia na zeglarzu prowadzacym jacht po morzu suchej nitki.

W kontekscie powyzszego, mysle, ze wyjazd w terminach nieco bardziej letnich i proba wynajecia na miejscu jakiegos np. katamarana plazowego, jest dobrym rozwiazaniem. Mozesz tez poszukac (np. na stronie www.punt.com.pl - zawsze korzystam z uslug tej firmy) zalog szukajacych ludzi do "dopelnienia" jachtu. Przy odrobinie szczescia znajdziesz tam rowniez polskiego skipera, ktory nie bedzie chcial np. 100 Euro dziennie i zadowoli sie pokryciem kosztow.

Powowdzenia i pzdr
Miniu
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 18.07.2003
A rejs wykupiony w Firmie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu » 16.12.2005 15:32

Czy ktoś może doradczić gdzie i jak wykupić miejsce na rejs - trasa Split-Dubrovnik w 1 tydzień we wrzesniu ze względu na wiatr?
novaart
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) novaart » 05.03.2007 10:36

kawa napisał(a):Witam wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglowania. Ja jestem sternikiem jachtowym i pływam już ładnych kilka lat po Mazurach. Marzy mi się żeby wreszcie przerzucuć się na Adriatyk, ale wiąże się to z o wiele większą kasą niż na Mazurach (ok. 1500Eur/tydzień przy czarterze chorwackiego jachtu) i dość ostrymi przepisami jeśli chodzi o pływanie na polskiej łódce. Dlatego na razie tylko marzę o tym, ale mam kilku znajomych Polaków co pływają własnymi łodkami i możę się wreszcie też wybiorę. Mam też znajomego Chorwata, który organizuje rejsy dla chętnych, więcej o tym jest tu:
http://republika.pl/chorwacja2004/czarter_info.htm
Jeżeli ktoś, jest zainteresowany tym tematem to proszę o maila.


Witam, wybieramy się do Chorwacji w okolice Trogiru ze znajomymi i chcielibyśmy 2,3 dni popływać wynajętą łódką wraz ze sternikiem. Czy możesz jakoś pomóc w tym zakresie?
pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.03.2007 17:29

W Chorwacji sa od nedawna nowi przepisi:
L<12m - brodica=łodka
L>12m - jahta

Brodice/jahte wolno wynajmować, tylko pod Ch. flagom!!!
Wiecej na ten temat: wpisz- iznajmljivanje i upravljanje jahtama i brodicama na http://www.pogodak.hr

mirno more
Arcziwald
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arcziwald » 21.05.2007 14:51

Jakie sa koszty wynajecia Galeona 380 ?? Szukałem tego typu łodzi ale wszedzie gdzie pisze jachty sa żagłówki :/
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 25.05.2007 21:12

Witam! Jestem zupełnie nowy na Forum, ale
czytałem ,że są chetni do pływania po Adriatyku. Zachęcam do pływania
na własnych łódkach. Nie jest to takie kosztowne i transport też nie taki
straszny. Oczywiście dla tych kilkunastu dni czy kilku tygodni w roku,
które bywają niezapomnianymi przeżyciami, trzeba troche trudu i pracy
poświęcic. Ale coś za coś. Od kilku lat pływam rejon Kvarner, Malińska,
Porat. Może ktoś ma zamiar też tak pływać. Chętnie nawiążę kontakt,
wiele ścieżek już mam przetartych - jak będę umiał służę radą.
Pozdrowienia dla Wszystkich Cromaniaków.
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 25.05.2008 19:01

@ Volare
Trochę temat odgrzewam, ale na czym pływasz w CRO ?
Czy jacht żaglowy: mieczowy czy kil ?
Jaka długość - typ ?

pzdr.
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 27.05.2008 19:39

:(
Ryszardd
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszardd » 23.06.2015 22:08

A ja ostatnio słyszałem o serwisie do czarterowania jachtów. Podobno super. Ceny też dość przystępne. Zastanawiam się, czy nie zorganizować się z rodziną i nie wybrać się na wakacje na jacht. Może słyszeliście coś na temat yachtic.eu? Chciałbym najpierw zaczerpnąć opinii innych osób. Będę wdzięczny za odpowiedź.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.06.2015 22:12

Spadaj spamerze.
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 24.06.2015 09:22

Ryszardd napisał(a):A ja ostatnio słyszałem o serwisie do czarterowania jachtów. Podobno super. Ceny też dość przystępne. Zastanawiam się, czy nie zorganizować się z rodziną i nie wybrać się na wakacje na jacht. Może słyszeliście coś na temat yachtic.eu? Chciałbym najpierw zaczerpnąć opinii innych osób. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Cześć !
O tej firmie nie słyszałem, ale polecam polską firmę "PUNT" która czarteruje jachty w Chorwacji po przystępnych cenach a wszystkie formalności załatwia się w Polsce. Jak nie masz patentu sternika morskiego to możesz wyczarterować jacht ze sternikiem. Możesz także poszukać takich ciekawych ofert czarteru na portalu żeglarskim http://forum.zegluj.net gdzie ogłaszają się ludzie czarterujący jachty.
Pozdrawiam
Sławek
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 24.06.2015 22:48

kawa62 napisał(a):O tej firmie nie słyszałem, ale polecam polską firmę "PUNT"


Ciekawe.
Troche juz plywam, slyszalem duzo dobrego o puncie, blue-sails, i jeszcze paru innych, ale o tej nie slyszalem.
Musi byc debiutant, albo firma - krzak...
Ostatnio edytowano 24.06.2015 23:04 przez PaddyMalone, łącznie edytowano 1 raz
Ryszardd
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszardd » 24.06.2015 22:56

PaddyMalone, wydaje mi się, że to raczej coś nowego, bo jest ciekawe (a nowości często są ciekawsze;-)), ale miałem nadzieję, że coś ktoś już o tym wie;-).
Kawa 62, dzięki za informacje, pooglądam to forum o którym mówiłeś, może tam znajdę jakieś ciekawe info.
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 24.06.2015 23:06

Ryszardd napisał(a):PaddyMalone, wydaje mi się, że to raczej coś nowego, bo jest ciekawe (a nowości często są ciekawsze;-)), ale miałem nadzieję, że coś ktoś już o tym wie;-).


Nie jest ciekawe, gosciu, bo ani z debiutantow, ani z firm- krzakow sie nie korzysta.
Chyba, ze ktos lubi niemiłe przygody. Ja nie lubie.
dskhh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dskhh » 01.07.2015 12:49

też nie znam, a rynek czarterów znam dobrze
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone