Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.12.2017 17:14

beatabm napisał(a):
Magda O. napisał(a):A ja widziałam wszystkie i bardzo mi się podobają nawiązania do GOT w tej opowieści :D

Doktor ogląda i pisze a ja czytam i nie wiem o czym On mówi :oczko_usmiech: Dzięki w Jego imieniu :wink:
To Ty się lepiej dowiedz :!: Na korki do Magdy O. i Doktora z wiedzy o GOT, bo jak gdzieś zaczniesz opowiadać, że to jest o takich 2 co smyczkami ciągają po strunach to będzie trochę lipa :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2017 18:32

gusia-s napisał(a):To Ty się lepiej dowiedz :!: Na korki do Magdy O. i Doktora z wiedzy o GOT, bo jak gdzieś zaczniesz opowiadać, że to jest o takich 2 co smyczkami ciągają po strunach to będzie trochę lipa :mrgreen:

Powiedzą, że ..................się nacycałam 8O 8O 8O
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 18.12.2017 18:45

Grants ok.. dorzucam Ballantines Brasil jako wkupne - który z żoną uwielbiamy. Gra o Tron. Hm... Kiedyś włączyłem i zobaczyłem jak przynoszą w jakimś kufrze karzełka. Brudny pijus... Popatrzyłem 10 minut i stwierdziłem, że to nie moja bajka. Ja chyba jednak zdecydowanie wolę Tima Rotha w Magii Kłamstw, albo Simona Bakera w Mentaliście, chociaż załatwienie Red Johna było kiepskie. Wolę też Młodego Papieża, uważam, że genialna rola Juda Law. Szkoda, że kontynuacja inna i bez niego. Pierwszy sezon The Following też oceniam wysoko, chociaż niektóre aspekty podkręciłbym i nie szatkował historii na poszczególne odcinki. A z lekkich i przyjemnych - zdziwię pewnie was - ale "O Negocio" - brazylijska historyjka o tym, jak to hm... jakby to oględnie ująć - kurtyzany wprowadzają żelazne zasady marketingu do interesu doprowadzając swoją "spółkę" na parkiet giełdowy...
Jeśli GoT to jest jakiś rodzaj fantastyki, to ja jednak jestem bardziej bliski klimatom Aldisa, Asimova, Kappa, Dicka czy nawet Lovercrafta... Można by wymieniać... Czyli prozie sci-fi z lat 80 tych czy 90 tych. A już Tomasza Markowskiego trylogię Mutanci mógłbym pożerać...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2017 19:05

Abakus68 napisał(a):Grants ok.. dorzucam Ballantines Brasil jako wkupne - który z żoną uwielbiamy. Gra o Tron. Hm... Kiedyś włączyłem i zobaczyłem jak przynoszą w jakimś kufrze karzełka. Brudny pijus... Popatrzyłem 10 minut i stwierdziłem, że to nie moja bajka. Ja chyba jednak zdecydowanie wolę Tima Rotha w Magii Kłamstw, albo Simona Bakera w Mentaliście, chociaż załatwienie Red Johna było kiepskie. Wolę też Młodego Papieża, uważam, że genialna rola Juda Law. Szkoda, że kontynuacja inna i bez niego. Pierwszy sezon The Following też oceniam wysoko, chociaż niektóre aspekty podkręciłbym i nie szatkował historii na poszczególne odcinki. A z lekkich i przyjemnych - zdziwię pewnie was - ale "O Negocio" - brazylijska historyjka o tym, jak to hm... jakby to oględnie ująć - kurtyzany wprowadzają żelazne zasady marketingu do interesu doprowadzając swoją "spółkę" na parkiet giełdowy...
Jeśli GoT to jest jakiś rodzaj fantastyki, to ja jednak jestem bardziej bliski klimatom Aldisa, Asimova, Kappa, Dicka czy nawet Lovercrafta... Można by wymieniać... Czyli prozie sci-fi z lat 80 tych czy 90 tych. A już Tomasza Markowskiego trylogię Mutanci mógłbym pożerać...

Wkupne przyjęte z wdzięcznością :wink: Choć muszę powiedzieć że ja się na tego typu trunkach kompletnie nie wyznaję i ich nie piję - ale Kapitan z resztą Załogi raczej nie pogardzą :oczko_usmiech:
Poniżej nasza tegoroczna mazurska załoga w komplecie: :mrgreen:

DSC_5538.JPG


Co do seriali - generalnie nie oglądam ale ....... te Twoje kurtyzany mi przypominają serial który oglądałam z rozdziawioną gębą - Piraci (oryginał Black Sails). Kobiety lekkich obyczajów a zwłaszcza ich szefowa odgrywały w Nassau wiodącą rolę 8O Co ważne dla ludzi nie związanych z morzem - morze i piractwo to tylko tło, jakże barwne i fascynujące...
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 18.12.2017 19:35

trio tenorów musi być, tu jest Jim, Jack, ale brak Johny'ego :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2017 22:11

Abakus68 napisał(a):trio tenorów musi być, tu jest Jim, Jack, ale brak Johny'ego :lol:

8O 8O 8O Źle z Tobą, Cyc Ci przesłonił Johny'ego :roll: :roll: :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.12.2017 22:34

ten podły red label tu nie pasuje :? Jack i Jim to inna bajka :mrgreen:

Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2017 22:39

słoma79 napisał(a):ten podły red label tu nie pasuje :? Jack i Jim to inna bajka :mrgreen:

Niech Cię nie zwiedzie etykieta :roll: Tylko Jack był oryginalny :oczko_usmiech: Reszta - prastary duch słowiańskiego dębu.......
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.12.2017 23:35

beatabm napisał(a):
słoma79 napisał(a):ten podły red label tu nie pasuje :? Jack i Jim to inna bajka :mrgreen:

Niech Cię nie zwiedzie etykieta :roll: Tylko Jack był oryginalny :oczko_usmiech: Reszta - prastary duch słowiańskiego dębu.......


Tak mi się wydawało...ani Jim ani Johnny nie są tak szczodrze napełnieni przez fabrykę 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2017 23:47

słoma79 napisał(a):Tak mi się wydawało...ani Jim ani Johnny nie są tak szczodrze napełnieni przez fabrykę 8O

Szacun za sokole oko 8O Brawo :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.12.2017 09:53

Ogarniamy się jednak i jedziemy autobusem do Dubrownika.

Autobus miejski wspina się na wzgórze.

DSC_6270.JPG


DSC_6271.JPG


Widzimy zatokę a potem całe miasto z lotu ptaka.

DSC_6275.JPG


Gdy docieramy na miejsce robi się zmierzch, ale w niczym nie odbiera to uroku staremu Dubrownikowi.

DSC_6282.JPG


Przewodnik w dłoń i jedziemy z tematem.

DSC_6283.JPG


DSC_6284.JPG


DSC_6285.JPG


Tu muszę podkreślić, że historyk sztuki nigdy nie jest na wakacjach, a zwłaszcza na wakacjach nie jest na wakacjach.

Taka karma.

Rejestruje każdy zabytek, od razu chce go zwiedzić i jeszcze coś się o nim dowiedzieć albo i samemu opisać, zweryfikować… znaleźć analogie stylistyczne i ikonograficzne…

I jeszcze o tym gada.

Zwiedzanie ze mną to udręka.

Zanudzam i każę się zachwycać detalami i ogółem.

DSC_6292.JPG


DSC_6294.JPG


Schodzimy wzdłuż murów

DSC_6287.JPG


DSC_6297.JPG


Niestety nie widać nigdzie postaci Tyriona Lannistera, a szkoda, jego bym poznał i chętnie się z nim napił.

Za to jest tłum turystów.

DSC_6296.JPG


Kamienie na ulicy będącej główną osią miasta – Stradun wyślizgane na lustrzany połysk, można się poruszać jak na łyżwach.

DSC_6298.JPG


Wchodzimy przez bramę i od razu stajemy przed studnią renesansową z poł. XV w.

DSC_6323.JPG


DSC_6299.JPG


Jak czytam w przewodniku, w czasie oblężenia w 1991 roku, tak niedawno przecież, było to jedyne źródło wody w mieście.

DSC_6301.JPG


DSC_6302.JPG


DSC_6303.JPG


Z placu na którym stoi widać światła wzgórza otaczającego miasto.

To tam stały stanowiska artylerii i niszczyły wszystko.

To było tak niedawno… gdy ja byłem w liceum (to było przecież wczoraj ) my chodziliśmy na biwaki i szykowali się do studiów a tu ginęli ludzie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.12.2017 10:31

beatabm napisał(a): ... To było tak niedawno… gdy ja byłem w liceum (to było przecież wczoraj ) my chodziliśmy na biwaki i szykowali się do studiów a tu ginęli ludzie.
No niestety :( taka prawda, ale teraz też my sobie tu beztrosko żyjemy a jednak nie wszyscy na świecie mają to szczęście :(
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.12.2017 11:31

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a): ... To było tak niedawno… gdy ja byłem w liceum (to było przecież wczoraj ) my chodziliśmy na biwaki i szykowali się do studiów a tu ginęli ludzie.
No niestety :( taka prawda, ale teraz też my sobie tu beztrosko żyjemy a jednak nie wszyscy na świecie mają to szczęście :(

To prawda. Jednak im dalej wojny od nas tym chyba mniej docierają do świadomości. Ta wojna była tak blisko, w Europie, wydawało się to nie do pomyślenia a jednak...
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 19.12.2017 12:32

Witam :) ... uff... dojechałam :) przebrnęłam cały wątek... już na bieżąco będę śledzić dalej :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.12.2017 14:00

UwTw napisał(a):Witam :) ... uff... dojechałam :) przebrnęłam cały wątek... już na bieżąco będę śledzić dalej :wink:

Witaj UwTw. Miło Cię zaokrętować na pokładzie Queen. Mam nadzieję że aktywnie zostaniesz do końca z nami :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone