Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zdradziecki rekonesans

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2009 23:17

Bułgaria pod koniec lat 80-tych to był dla nas raj. Pamiętam, jak marzyłam o wyjeździe nad Morze Czarne. A podczas podróży (razem z koleżankami) uprzykrzałyśmy życie naszym rodzicom, marudząc i wymyślając na różne melodie piosenki, których słowa brzmiały zawsze tak samo: Kiedy będziemy na Wyspie Bułgaryjnej...?
Tak więc Wasza Półgaria to moja dziecięca Wyspa Bułgaryjna :lol:

Moje dziecięce wspomnienia z bułgarskich wakacji 1988 (i 1989, bo byliśmy w tym kraju dwa razy!) to rolby na plaży (tak nazwałyśmy z Gośką - moją przyjaciółką, kręcone zjeżdżalnie; niezbadane są ścieżki umysłu siedmiolatki :lol:), pijaki ("kamienne źródełka" z wodą pitną w parku przy plaży), wojny na brzoskwinie w ogrodzie naszego "apartmani", pyszne naleśniki z dżemem sprzedawane na ulicy oraz wspomnienie pięknego bułgarskiego wesela odbywającego się w restauracji, w której jadaliśmy obiadokolacje :D

Tyle dziecięce wspomnienia. Pewnie gdybym teraz pojechała do Bułgarii i skonfrontowała je z rzeczywistością, byłabym rozczarowana.

Szkoda, że Półgaria taka brudna i komercyjna. Stragany, pety na plaży, wszechobecny syf, to wszystko, co opisujesz, jest przerażające i póki co skutecznie odstrasza mnie przed podróżą do tego kraju.

Chyba będę musiała trochę poczekać, aż coś się tam zmieni (miejmy nadzieję, że tak się stanie!), zanim wyruszę w "podróż sentymentalną" na Wyspę Bułgaryjną :wink:

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bułgarskie odcinki (mimo wszystko trochę tam ładnie :wink:)

:papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.10.2009 14:53

Piotrek_B napisał(a):Turystyka spada na psy a ta tandeta bazarowa jest właśnie odbiciem tego - ludzie coraz bardziej w to wchodzą - im więcej "olinkluziwów", plastikowych kubków, sztućców, tandeta i tyle.
Piotruś, no to ja rękami i nogami podpisuję się pod tym co napisałeś - tandeta i tyle :D

Piotrek_B napisał(a):Możesz na różnych forach prześledzić jakie są najważniejsze elementy wypoczynku.Najważniejsze ile jest basenów w hotelu i czy "darmowe" drinki można żłopać do godziny 23.59 czy do 0.00 no i oczywiście po ile jest piwo na mieście :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Nie, ale tym to mnie znów zainspirowałeś :wink: ja muszę takie fora koniecznie odwiedzić, bo to umrzeć za śmiechu pewnie można :lol: :lol: :lol:



Szczepciu - witaj :papa: i Piotrfsze cieszę się, że pojawiły się głosy, które mówią, że nad morzem w Bułgarii też można przyjemnie spędzić czas - świat jest kolorowy i każdemu co innego w duszy gra - i całe szczęście, bo nudno by było :wink: Nam Bułgaria nie zagrała, a Wam tak - jeden lubi rybki, a drugi akwarium (aż strach pomysleć o tym trzecim :wink: )

szczepciu napisał(a):Byliśmy w tym roku w Bułgarii, dokładnie w Carewie.
I dlatego to ma znaczenie - w tych większych miejscowościach ludzie są pewnie bardziej "rozpuszczeni" i pozwalają sobie "olewać" klientów , bo i tak jest ich cała masa.
szczepciu napisał(a):a więc wiele w tym temacie zależy od nas turystów
Całkowita racja, przecież ja nie powiedziałam, że to Bułgarzy sobie śmiecą, a co do sprzątania, to nawet widziałam tam taki traktor sprzątający, ale co z tego... jak ludzie w ekspresowym tempie sprawili, że ilość śmieci po sprzątaniu wróciła do normy.


piotrf napisał(a):Podobnie jak szczepciu nie spotkałem się z oznakami lekceważenia , za to mogłem liczyć na bezinteresowną pomoc i życzliwość
No ,niestety nam się nie udało :(

piotrf napisał(a):Bułgaria to piękny kraj , mający sporo do zaoferowania :)
I dlatego my do Bułgarii zamierzamy wrócić, ale na 100% nie nad morze :D

tadeusz2 napisał(a):Moje wspomnienia z Rumuni sięgają czasów Słońca Karpat, Cyganów, potwornej biedy i żebrzącej dzieciarni. Ciekawe czy coś z tego pozostało jeszcze?
Tadeuszu - witam :papa: i spieszę z odpowiedzią :D Słonce Karpat - świeci :wink: ale tylko na niebie :wink: , Cyganie - obecni, potworną biedę zamieniłabym na biedę skontrastowaną z przypływem pieniądza (środka nie zauważyłam), no i dzieciaki na szczęście mają już inne zajęcia :D

tadeusz2 napisał(a):Czy warto jechać do Bułgarii czy nie, można się spierać. (...) Zwykło się mawiać, że prawda leży pośrodku
Bo ona - ta prawda- dalej tam leży :wink: :D


JacYamaha napisał(a):
Tymona napisał(a):zachowanie obsługi skojarzyło mi się z filmami Barei

Proszeeeeee
ooooooo to chodziło :lol:


SVIBANJ napisał(a): :D :D :D Gdybyś potrzebowała wsparcia to daj znak :D W protestowaniu nie mamy sobie równych :D
Svibek, ty akcje protestacyjne masz w genach, nie wyobrażam sobie protestowania bez Ciebie :lol: :lol: jaby co Ty robisz plakaty :wink: :lol:

SVIBANJ napisał(a):Noooo... Tymona widzę ,że Ty też jak kameleon :D
Bo mi kazali na Zlocie :D mówią, że z awatarka nie wyglądam na swoje 18-naście :wink: tylko na więcej :wink: :D



maslinka napisał(a):Moje dziecięce wspomnienia z bułgarskich wakacji 1988 (i 1989, bo byliśmy w tym kraju dwa razy!) to rolby na plaży (tak nazwałyśmy z Gośką - moją przyjaciółką, kręcone zjeżdżalnie; niezbadane są ścieżki umysłu siedmiolatki :lol:), pijaki ("kamienne źródełka" z wodą pitną w parku przy plaży)...
Tyle dziecięce wspomnienia. Pewnie gdybym teraz pojechała do Bułgarii i skonfrontowała je z rzeczywistością, byłabym rozczarowana.
Eee, Maslinko, to Ty musisz udać się w podróż na Wyspę Bułgaryjną :D Nalesniki cały czas na Ciebie czekają, z "pijakami" :lol: gorzej (poszli na odwyk :wink: ) "Rolby" są, ale ząb czasu je trochę napoczął :wink: A jeżeli chodzi o " trochę tam ładnie" - powiedziałabym, że nawet bardzo ładnie, ale ludzie skutecznie psują widoki :wink:


pozdrawiam serdecznie wszystkich czytaczy i ogladaczy :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2009 16:16

Tymona napisał(a):.... Bo mi kazali na Zlocie :D mówią, że z awatarka nie wyglądam na swoje 18-naście :wink: tylko na więcej :wink: :D....

I bardzo dobrze, że kazali :lol:
Teraz avatarek jest OK lub jak kto woli dźezi, cool i zajefajny :wink:
A żeby było w temacie to........czekam :devil:

Edit: wiem:........... "nie poganiaj mnie bo trace oddech" :lol:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 05.10.2009 17:35

Jak tak dobrze popatrzeć 8O to bardzo ładnie w tej PÓŁgarii.

A piszą, że Bułgarzy "zabijają" się o klijenta, że jeden drugiemu podbiera. Znajac nasze szczęście też pewnie trafilibyśmy na "zblazowanych" kelnerów.
A co do plaż... nie trzeba do Bułgarii, niestety ja w tym roku tylko rodzime akweny wodne odwiedzałam, i zawsze wracałam zdenerwowana ( mówiąc łagodnie). Czasem wydaje mi się, że nie wszyscy wiedzą do czego służą śmietniki :? :evil: a jeżeli ich nie ma to tak ciężko pozbierać te swoje butelki, puszki, woreczki foliowe i wyrzucić do kosza. Czy ktoś lubi podczas pływania zaplątać się w "reklamówkę"?

Już się zamykam, Majeczka w różowej sukience wyglada bosko :D .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.10.2009 19:30

Magda a nie Cię... :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.10.2009 19:42

Piotrek_B napisał(a):Edit: wiem:........... "nie poganiaj mnie bo trace oddech" :lol:
No bardzo ładna piosenka, i znana i taka fajna stara (choć młoda) Kora :lol: ale nie rozumiem kontekstu... :lol:


kasia34 napisał(a):A piszą, że Bułgarzy "zabijają" się o klienta, że jeden drugiemu podbiera. Znajac nasze szczęście też pewnie trafilibyśmy na "zblazowanych" kelnerów.
Może jakimś wyjściem z sytuacji jest pobyt w jakiejś małej mieścinie, a nie w miejscach turystycznie obłożonych.

kasia34 napisał(a): Czasem wydaje mi się, że nie wszyscy wiedzą do czego służą śmietniki :? :evil: a jeżeli ich nie ma to tak ciężko pozbierać te swoje butelki, puszki, woreczki foliowe i wyrzucić do kosza. Czy ktoś lubi podczas pływania zaplątać się w "reklamówkę"?
No właśnie - bo to jedno i drugie musi zadziałać i współpracować :D :D :D


JacYamaha napisał(a):Magda a nie Cię... :wink:
Jacek - znowu szyfrem mówisz :lol: - co nie mnie? :lol: :lol: :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.10.2009 19:46

"ch" mi uciekło. :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.10.2009 19:48

JacYamaha napisał(a):"ch" mi uciekło. :lol:
No dobra, ale teraz mam do wyboru : Magdach ach niech Cięch i dalej nie kumam :lol: :lol:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.10.2009 20:02

Magda gratuluję nowej metamorfozy. :D
Nie mogłam się powstrzymać. :lol:

I czekam na cdn............
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.10.2009 20:17

Ania W napisał(a):Nie mogłam się powstrzymać.
:lol: :lol: i bardzo dobrze :lol: w końcu szłam Twoim kameleonowym śladem :wink: :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2009 20:19

Ania W napisał(a):Magda gratuluję nowej metamorfozy. :D
:lol:


Awatarek chyba zmieniony po uwagach na Zlocie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2009 20:24

Tymona napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):Edit: wiem:........... "nie poganiaj mnie bo trace oddech" :lol:
No bardzo ładna piosenka, i znana i taka fajna stara (choć młoda) Kora :lol: ale nie rozumiem kontekstu... :lol:....

Kontekst zaczął się na stronie 9 :wink:
tymi oto słowami:
Tymona napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):Tymona nie bajeruj.........jedziemy dalej :devil:

nie naciskaj, bo się zamknę - jak powiedział pewien Osioł :lol: :lol: ....
:devil:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.10.2009 20:41

Janusz Bajcer napisał(a):Awatarek chyba zmieniony po uwagach na Zlocie :wink:
Janusz - wszystko się zgadza, już Svinanjowi napisałam::
Tymona napisał(a): Bo mi kazali na Zlocie :D mówią, że z awatarka nie wyglądam na swoje 18-naście :wink: tylko na więcej :wink: :D

:papa:


Piotrek_B napisał(a):Kontekst zaczął się na stronie 9 :wink:
A mnie nie pozostaje nic innego - jak iść w zaparte :wink: i dalej udawać, że nie rozumiem :wink:
p.s. chwilowo pojecie "czasu wolnego" jest mi obce
:papa:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.10.2009 21:16

Janusz Bajcer napisał(a):
Ania W napisał(a):Magda gratuluję nowej metamorfozy. :D
:lol:


Awatarek chyba zmieniony po uwagach na Zlocie :wink:


Tak, tak....ale my (kobiety) coś z kameleona mamy. :wink:
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 06.10.2009 10:26

Tymona napisał(a):...Bo mi kazali na Zlocie :D mówią, że z awatarka nie wyglądam na swoje 18-naście :wink: tylko na więcej :wink: :D...


No i bardzo dobrze,że kazali ,bo dzieki temy z wieeeelkich przeciwsłonecznych okularów wykluła nam sie przecudnej urody dzieweczka :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Zdradziecki rekonesans - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone