Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog-kto był i co poleca

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 20.06.2016 11:46

Byłam w Zaostrogu w ubiegłym roku. Mieszkałam nad apartamentami Palma.
Apartamenty są przy samej plaży.
idąc w kierunku centrum jest konoba Bracera i jakaś druga. dalej kawiarnia z pysznymi lodami. Przy publicznej plaży piekarnia, knajpy i pizzerie. Bankomat przy Konzumie.
Jesli masz jakies pytania odpowiem.
jaachu
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaachu » 20.06.2016 11:48

A jest gdzie wymienić eurasy na kuny?
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 20.06.2016 11:50

jest kantor przy Konzumie
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 26.06.2016 12:01

amator33 napisał(a):jest kantor przy Konzumie

KONZUM który tam jest nie jest wykazany na stronie głównej sklepu , na mapie widać najbliższy w GRADAĆ więc czy ceny w nim są wyższe niż w innych miasteczkach ?
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 26.06.2016 12:30

hrehor napisał(a):
amator33 napisał(a):jest kantor przy Konzumie

KONZUM który tam jest nie jest wykazany na stronie głównej sklepu , na mapie widać najbliższy w GRADAĆ więc czy ceny w nim są wyższe niż w innych miasteczkach ?


Jeśli Ci to pomoże, to poniżej klika przykładowych cen z przed tygodnia:

KONZUM
Ożujsko 2L PET 23 kn
Pomidory 13 kn (w promocji 8 kn)
Ogórek 12 kn
Ajwar (podravka) 690gr 24kn

Knajpki
- Viterska Vila - naprzeciw betonowego nabrzeża (obsługa ok, jedzenie smaczne)
Karlovacko toceno 0,5l 17 kn
Cola/Fanta 0,25l 16 kn
Cevapcici z frytkami 50 kn
Komarca z frytkami 80 kn
Pizza 40-60 kn

- Bracera - po drugiej stronie miasteczka (obsługa nieco nachalna, jedzenie smaczne)
ceny nieco wyższe niż w poprzedniej

- Lodziarnia przed Bracerą - bardzo smaczne lody po 7 kn.

- Kantor obok Konzuma
1 EUR - 7,2 kn - o ile dobrze pamiętam.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 27.06.2016 20:59

dzięki
jaachu
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaachu » 29.06.2016 18:46

My natomiast z Braceli bardzo zadowoleni. Przesympatyczna obsługa i właściciel co sam smaży mięska i się interesuje gośćmi.
restoran-bracera-zaostrog (Kopiowanie).jpg


Natomiast nie polecamy tego miejsca:
DSC_0626 (Kopiowanie).JPG
Obsługa nie wiedząca co jest w menu, przy pytaniu o płatność kartą mówi, że tak, a po po proszeniu rachunków, gdzie miały być dwa dostajemy jeden i dowiaduje się że mam płacić normalnie gotówką. Ogólnie jedzenie nie smaczne. Nie polecamy nikomu :!:
slawek50
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek50 » 05.09.2017 10:51

Witam

Byłem w Zaostrogu już trzeci rok pod rząd (dodatkowo wcześniejsze 2 lata w okolicach), wiec chcę się podzielić paroma być może przydatnymi spostrzeżeniami:
1. Od zeszłego roku woda w morzu, przynajmniej w II połowie sierpnia jest zimniejsza niż zwykle - nie przekracza 22-23 stopni, prawdopodobnie to efekt wiatrów i chłodniejszych nocy, a także tego, że morze nie stanowi tutaj typowej choć częściowo zamkniętej zatoki (w pobliskim Drveniku morze jest cieplejsze).
2. Od tego roku w Zaostrogu są 2 bankomaty - nie ma więc problemów z wypłatą gotówki; dodatkowo jest kantor, wymieniający waluty na kuny - nawet wymieniane są złotówki (z tym że nominały od 20 zł).
3. W większości lokali gastronomicznych i sklepów (za wyjątkiem piekarni), a także w części sklepów z pamiątkami akceptowane są płatności kartami - z tym że część lokali niechętnie się do tego przyznaje (wiadomo-napiwki) i trzeba się dopytywać.
4. Istnieje bardzo ciekawa trasa spacerowa od Podacy przez Kapec, Zaostrog, Drvenik Górny aż za Drvenik Dolny (w sumie ponad 8 km, w nocy oświetlona) - polecam do popołudniowo-wieczornych spacerów (w środku sezonu w dzień sie nie da - za gorąco)
5. Baza noclegowa w miejscowości Zaostrog składa się głównie z apartamentów w różnych willach i domach prywatnych - w przeciwieństwie choćby do Drvenika, gdzie duża część bazy noclegowej przypada w hotelach lub blokowiskach.
6. Z restauracji umiarkowanie polecam Viterska Villa - szczególnie jeśli chodzi o pizzę (nie polecam tu z kolei sałatki z owoców morza). Co do poleconej wcześniej Bracery - dla mnie jest tam zdecydowanie za drogo, ale to już zależy od indywidualnego budżetu.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 05.09.2017 16:11

[quote="slawek50"]Witam

Byłem w Zaostrogu już trzeci rok pod rząd (dodatkowo wcześniejsze 2 lata w okolicach), wiec chcę się podzielić paroma być może przydatnymi spostrzeżeniami:
1. Od zeszłego roku woda w morzu, przynajmniej w II połowie sierpnia jest zimniejsza niż zwykle - nie przekracza 22-23 stopni, prawdopodobnie to efekt wiatrów i chłodniejszych nocy, a także tego, że morze nie stanowi tutaj typowej choć częściowo zamkniętej zatoki (w pobliskim Drveniku morze jest cieplejsze).
Ciekawe, że to samo zauważyłem jak byłem w Zaostrogu w końcu sierpnia 2016r. Nawet byłem trochę zły, że robiło mi się zimno w Jadranie :?
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 07.09.2017 16:11

Hej byłem w Podacy chodziłem na spacerki wieczorne do Zaostrogu miejscowość super i restauracja Bracera super :D
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 07.09.2017 17:50

anubis2423 napisał(a):Hej byłem w Podacy chodziłem na spacerki wieczorne do Zaostrogu miejscowość super i restauracja Bracera super :D

Fajna trasa, a po drodze można napić się wody ze źródełka 8)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 12.09.2017 07:30

Dokładnie tak .a ludzie to stali przy źródełku z 5l baniakami. Po co kupować jak tam super woda za darmo :D
slawek50
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2017
Re: Zaostrog-kto był i co poleca - żródełko

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek50 » 12.09.2017 15:05

Tyle że ta woda z roku na rok coraz słabiej leci, jeszcze 2 lata temu leciała i z rury, i trochę bokiem dość duzym strumieniem; teraz tylko powoli sączy sie z rury, stąd w sezonie tworzą się długie kolejki oczekujących na jej nabranie
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 12.09.2017 22:08

Przy takich temperaturach i rosnącej ilości chętnych to nie ma co się dziwić że leci słabiej hehehe :D
zuzaga
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 18.05.2015
Rogoznica czy Zaostrog

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuzaga » 01.11.2017 22:49

Mam dylemat którą miejscowość wybrać. Znalazłam fajne apartamenty i w Zaostrog i w Rogoznica Stupin Celinę. Co sądzicie o tych miejscowościach. Nie zależy nam na jakiś wielkich rozrywkach, raczej szukamy spokojnej miejscowości dla rodziny z dziećmi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zaostrog-kto był i co poleca - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone