Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspy Kanaryjskie

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.12.2011 19:35

longtom napisał(a):Zakręciło mnie ździebko :!: :D

Parę agrafek można tam znaleźć. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.12.2011 19:47

Zakręciło, ale w dobrą stronę :) , znów marzy mi się to, co odkładamy od jakiegś czasu.
Niestety, nadchodzący rok nie przyniesie w tym zakresie zmiany. Może 2013 lub 2014? O ile wówczas nie nastąpią porachunki z Retezatem...

Tak cz siak, Teneryfa i Gomera musi kiedyś wypalić! Masca u Ciebie (nawet jeśli jeszcze nie do końca tam się znależliśmy) i u Nomada kusi, oj kusi...
nomad
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.12.2011 00:28

Wojtek :) zapewne i bez postów wyczuwalna jest moja obecność w miejscach mi znajomych (uniwersalne, ale zapewne też tak masz :wink: :) ).
Dla bardziej czytelnego potwierdzenia, lepiej jednak to wyrazić słowem.
Doświadczę wraz z innymi kolejnego spojrzenia na tą wyspę, dzięki Waszym wspomnieniom.
A więc czasem cichą, czasem nie... ale moją nieustającą obecność macie. :)

Danusia :) Dzięki :!: :) za kibicowanie obu stronom :) (to do Twoich słów powyżej).
Ja już słyszę ten doping.

Choć nomada Masca kusi.
Nie zawiedź nią też Danusi!

Teneryfa czy Gomera?
Obie Wojtka-globtrotera!

Danusia :) Wojtek :)
Pozdrawiam. :)
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2011 10:04

dangol napisał(a):Tak cz siak, Teneryfa i Gomera musi kiedyś wypalić! Masca u Ciebie (nawet jeśli jeszcze nie do końca tam się znależliśmy) i u Nomada kusi, oj kusi...

Czyli Gran Canarią nie udało mi się Ciebie zachęcić...
A w moim odczuciu Królewska Droga na Tamadabę, czy jaskinie przebijające Bentaigę na wylot, nie mają sobie równych na Teneryfie.

nomad napisał(a):Doświadczę wraz z innymi kolejnego spojrzenia na tą wyspę, dzięki Waszym wspomnieniom.

Z kilku przyczyn moja Teneryfa nie dorównuje Twojej.

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.12.2011 10:52

Udało :D , ale wspmniane przeze mnie wyspy są na mojej "liście" już od dawna, zanim oglądnęłam Twoją Gran Canarię.

Jak już kiedyś wspominałam, ciągnie mnie zwłaszcza Gomera 8) , więc ze względu na położenie geograficzne, Teneryfa pojawia się jako kolejna, do zrobienia niejako za jednym zamachem.

Zbyt wiele miejsc już sobie upatrzyłam, życie te plany :roll: przesuwa w czasie, z różnych wzgledów, na szczęście głównie urlopowo-kasowych. Może się jednak :idea: zdarzyć i tak, że miejsca z czołówki moich preferencji-od-dawna z tych samych właśnie powodów oddadzą priorytet Gran Canarii :) ...
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.12.2011 08:44

dangol napisał(a):Jak już kiedyś wspominałam, ciągnie mnie zwłaszcza Gomera 8) , więc ze względu na położenie geograficzne, Teneryfa pojawia się jako kolejna, do zrobienia niejako za jednym zamachem.

Ja właśnie próbowałem - pod kątem ucieczki przed zimą - pogodzić Hierro z La Palmą, ale nijak nie potrafię tego w rozsądny sposób zrobić. Muszę pomysleć o innym kierunku.

Pozdrawiam,
Wojtek
nomad
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 21.12.2011 22:29

Franz napisał(a):
nomad napisał(a):Doświadczę wraz z innymi kolejnego spojrzenia na tą wyspę, dzięki Waszym wspomnieniom.

Z kilku przyczyn moja Teneryfa nie dorównuje Twojej.

Przede wszystkim Wojtek podkreślmy innym, że prezentujemy wyspę w różnych porach roku, a także czasem przy niesprzyjających warunkach pogodowych.
Wszyscy też znają psikusy pogodowe, które czasem te same miesiące ukazują w zupełnie innej scenerii.
Te różne warunki pogodowe nadają też urozmaicenie (aczkolwiek jakoby niekoniecznie :wink:), nawet dla tych samych miejsc.

Odzwierciedlenie tego, co możemy spotkać (a co pokazujemy w relacjach) nie stopniuje piękna w jakim ukazujemy miejsce, ale daje też szanse na oswojenie się z roczarowaniami podczas pobytu.
Znowu zabrzmiało uniwersalnie :) jak do wielu miejsc, które odwiedzamy wszyscy podczas podróży.

Pozdarwiam. :)
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.12.2011 11:13

nomad napisał(a):Przede wszystkim Wojtek podkreślmy innym, że prezentujemy wyspę w różnych porach roku, a także czasem przy niesprzyjających warunkach pogodowych.
Wszyscy też znają psikusy pogodowe, które czasem te same miesiące ukazują w zupełnie innej scenerii.

Między innymi to też miałem na myśli.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.12.2011 14:10

Zajeżdżamy na mały placyk w wiosce. Zostawiamy tam wóz i znajdujemy ścieżkę, schodzącą do wąwozu. Zaczynamy naszą maskową przygodę.

Ścieżka stromo schodzi w dół aż do drewnianego mostka, za którym zaczyna się nieco piąć w górę. Czy my na pewno dobrze idziemy?
Miejscami stąpa się po wykutych w skale stopniach, to znów wzmacniają ścieżkę kamienne podmurowania - idzie się całkiem wygodnie i można poświęcić uwagę mijanej po drodze bujnej roślinności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.12.2011 14:10

Po przejściu niewielkiego grzbietu ponownie zaczynamy się obniżać. Ponad nami wyrastają skalne iglice, a ścieżka przestaje być aż taka wygodna - trzeba już teraz stale spoglądać pod stopy.
Osiągamy dno dolinki, którym płynie strumyk. Idziemy to jego lewą stroną, to znów prawą, a chwilami strumyk wręcz spływa naszą ścieżką. Potem jednak znajduje sobie wyżłobioną przed wiekami głębszą szparę, do której spada kolejnymi kaskadami, a nasza trasa znów pozwala przejść suchą stopą.
Ponad nami piętrzą się podziurawione ściany wąwozu Masca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.12.2011 18:56

Cisza, jak makiem zasiał. To i ja nie będę jej zakłócał. Idziemy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.12.2011 18:57

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2012 15:56

Idziemy dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2012 15:57

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.01.2012 18:36

Konsekwentnie idziemy dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Wyspy Kanaryjskie - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018