Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.08.2013 06:49

Piter_M napisał(a):....

Na wyspie Krk, pasująca do Twojego opisu to jest tylko Stara Baška.
Kwatery masz tu:
http://www.apartmani-zala-starabaska.com/

Śmieszne... :lol: ale beznadziejne...
Bardziej spokojnie...
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 12.08.2013 07:02

rapez napisał(a):
Piter_M napisał(a):....

Na wyspie Krk, pasująca do Twojego opisu to jest tylko Stara Baška.
Kwatery masz tu:
http://www.apartmani-zala-starabaska.com/

Śmieszne... :lol: ale beznadziejne...
Bardziej spokojnie...


Co w tym było śmiesznego :?:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.08.2013 07:12

Piter_M Byłem nam raz... jest duża różnica w porównaniu Baśki np. do ML a gdzie dopiero do jakiegoś zadupia na Cres.
Wiem, że coś takiego trudno będzie znaleźć ale jestem pewien, że są takie miejsca na Krk.

Może okolice Baśki były by podobne... ale z pewnością sporo osób myśli podobnie więc końcówką sierpnia może być różnie.

Interesują mnie informacje np. "jedź tam i tam, byłam/em w tym miejscu w tym okresie... przyroda jest taka... może jakieś fotki... do sklepu jest... ludzie, turyści.... itd.
pozdr. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 07:17

A ha, czyli wszystko pod nos dostarczyć, a w nagrodę dostać OPL :!: :?: 8) :roll: :?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.08.2013 07:53

rapez napisał(a):Interesują mnie informacje np. "jedź tam i tam, byłam/em w tym miejscu w tym okresie... przyroda jest taka... może jakieś fotki... do sklepu jest... ludzie, turyści.... itd.
pozdr. :papa:

Musisz poczekać ..... może jakiś "wszystkowiedzący" i naiwny się znajdzie.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 12.08.2013 09:06

rapez napisał(a):Piter_M Byłem nam raz... jest duża różnica w porównaniu Baśki np. do ML a gdzie dopiero do jakiegoś zadupia na Cres.
Wiem, że coś takiego trudno będzie znaleźć ale jestem pewien, że są takie miejsca na Krk.

Może okolice Baśki były by podobne... ale z pewnością sporo osób myśli podobnie więc końcówką sierpnia może być różnie.

Interesują mnie informacje np. "jedź tam i tam, byłam/em w tym miejscu w tym okresie... przyroda jest taka... może jakieś fotki... do sklepu jest... ludzie, turyści.... itd.
pozdr. :papa:


Żeby była jasność, ja nie proponowałem Ci Baśki tylko miejscowość Stara Baška.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.08.2013 10:30

Nie pod nos... nie zrozumieliśmy się. Lednice :hut:

Sam szukam ale nie znam tej wyspy z tej strony.
Nie jestem "świeżakiem" ale też mam tylko 7 dni więc wybrzydzać nie mogę.
Przyjadę i będę siedział w jednym miejscu.
Piter_M przepraszam... myślałem że to żart... czytam na temat St. Baśka i wezmę ją pod uwagę :smo:

woka na takiego liczę :mrgreen:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.08.2013 10:56

rapez napisał(a):Poszukuję spokojnego miejsca jak najbardziej dzikiego i mało odwiedzanego przez turystów....

Stara Baśka takim nie jest.
Owszem, jest na uboczu, jest kameralna, jest trochę może nawet ospała ale żeby dzika i rzadko odwiedzana to z całą pewnością nie.
Twoje wymogi spełnisz jak będziesz już na miejscu .... sam ocenisz które miejsce, wedle Ciebie najbardziej Ci pasuje. Jednemu Stara Baśka (widoki jak w Dalmacji) a innemu np. Vantacici, Porat ( widoki jak na naszych Mazurach).
agmat
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmat » 12.08.2013 12:36

Też myślę że Stara Baśka, my spaliśmy co prawda w Baśce ale jak raz wyszłam na plaże i nie było gdzie ręcznika położyć, to jeździliśmy do Starej Baśki na plaże
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.08.2013 12:56

To może inaczej... chciałbym zapytać osób które mają możliwość porównać obydwie wyspy ... na kajaku (jeśli taki kupię), gdzie więcej zwiedzę; więcej zatoczek, cieplejsza woda...?
Na Losinj-Cres czy na Krk?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 13:08

Na kajaku :?:
Myślisz, że to dobry pomysł :?: :roll:

Temperatura wody zmienia się z dnia na dzień, to nie jest tak, że na Cres jest 25 stopni, a na Krk 26 stopni.
Zatoczki można sprawdzić na mapie.
Tylko czym się różni zatoczka od zatoki :?: :roll:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.08.2013 14:41

Lednice Zwiedzając Krk (mieszkałem na Cres) bardzo często spotkałem się z zmianami pogodowymi.
Cres kąpał się w upałach a na Krk padał deszcz, z temp. wody było podobnie.

Tego samego doświadczyli moi znajomi podróżując po wyspach.
Bardzo często zdarza się, że pogoda na Krk się zmienia... może dlatego że blisko stałego lądu a może tam jest już inny klimat.

Temp. powietrza też sporo skacze w górę gdy coraz bliżej Losinj (wiem, że to dalej na południe), ale ja tego doświadczyłem.

Jeśli już wybiorę Krk to raczej jak najbliżej południowej części wyspy.... a kajak; może być fajnie... codziennie inna zatoczka (jestem sam); zatoka (zawsze jakaś łódź może się zjawić).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 15:24

Jestem sam :?: :!:

A wcześniej napisałeś:
"Mam zamiar drugi raz w tym roku pojechać do Cro z moją kochaną żoną ale tym razem sami :mrgreen:
Nie będzie to nasz pierwszy wyjazd "

:roll:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.08.2013 15:47

Lednice napisał(a):Jestem sam :?: :!:

A wcześniej napisałeś:
"Mam zamiar drugi raz w tym roku pojechać do Cro z moją kochaną żoną ale tym razem sami :mrgreen:
Nie będzie to nasz pierwszy wyjazd "

:roll:


Jestem sam... ja i żona :hut:

Co w tym dziwnego, bez dziecka, typowo odpocząć, wybyczyć się, zwiedzać tylko zatoczki/zatoki :oczko_usmiech: :mrgreen:

Wcześniejszy post dotyczył poprzednich lat... zauważyłem, że nowemu użytkownikowi forum można napisać "cokolwiek" z tego co sami odwiedziliśmy, co nam się podobało.
Jeśli pyta ktoś kto był już w Cro sporo razy... to czytający (najczęściej jest to osoba o podobnym a może i o większym stażu w Cro), będzie o wiele więcej, bardziej rozumieć sens, klimat.
Dlatego staram się zobrazować, dać do porównania miejsce gdzie wcześniej jeździłem (bo jeśli ktoś tam był to z pewnością wie o co mi chodzi) z miejscem którego szukam na wyspie Krk :roll:
Im więcej na jej temat czytam, to coraz mniej w to wierzę, że znajdę coś, o co mi chodzi.

Sam w Chorwacji :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: Na zadupiu :?: :idea: No! Jak!! 8O

A że mam w ten sposób dwa wolne miejsca w samochodzie... ale to już inny dział...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 16:09

A może po prostu pojechać i odkryć Krk :?:

I mieć frajdę z tego, że poznaje się coś nowego, bada,
a nie korzysta z gotowca :wink:

Podejrzewam, że bardzo dużo ludzi było na Krk i Cres, poznało choć trochę obie wyspy, ja też.
I oni potrafią je porównać.
Ale co innego doradzać komuś nieznajomemu, które miejsce ma wybrać :roll:
Jedna osoba spróbowała i dowiedziała się, że miejsce jest śmieszne i beznadziejne :?



Jak już ma być ściąga o Krk, to ta jest dobra:
wyjazd-na-wyspe-krk-t15200.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone