Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.02.2011 13:39

morka2 napisał(a):.., czy w okolicy KRK, sa jakies ustronne miejsca z zejściem do morza? ..

Oczywiście, że są. :!:
Ja np. wolę KRK od Vrbnika ( rzecz gustu). W każdym miejscu znajdziesz ustronne miejsca, należy tylko wiedzieć jak je odnaleźć.
Znam cudowne miejsce na okrzeżach KRK, cudne do nurkowania ale dla dzieci już z całą pewnością nie. Jednak idąc w drugą strone miasta KRK, począwszy od kempingu i dalej też znajdziesz i tutaj juz będzie dla dzieci.

Popatrz na tą mapkę, zastanów się i napisz gdzie chcesz. Ja opiszę Ci to miejsce podam za, podam przeciw.
http://www.krkholiday.com/mape/otok-krk_map.pdf
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 10.02.2011 15:36

Woka, dzięki wielkie, ale sama nie wiem.. :(
poki co znalazłam taka oto strone
http://www.vrbnik-krk.at/vrbnik-krk-croatia.htm
i wybrałam kilka apartamentów, zobaczę co mi odpiszą.

dam Ci znać, może uda nam się jednak zacumować we Vrbniku i zwiedzać wyspe stamtąd....
pozdrawiam serdecznie
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.02.2011 15:57

Podsyłam - lokalna agencja tj. z KRK.
http://www.aurea-krk.com/SearchResults. ... lang=en-GB
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 11.02.2011 08:06

czy będziesz tu czy tam nie ma różnicy, ważne że na KRK :P :P :P pozdro
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 11.02.2011 14:10

Woka, znów dzięki!!! :D , znalazłam również lokalna inna agencję i dostałam taki namiar przy Frankopańskiej
http://www.mare-vrbnik.com/en/index.html
to chyba blisko plaży, mam nadzieję tej ładniejszej.
czy Ty jako KRK-owiak wiesz czy tam jest cicho i spokojnie??? jakos nie przepadam za włosko-niemeickimi szlagierami do 3 nad ranem, wolę cykady... :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.02.2011 15:40

morka2 napisał(a):..przy Frankopańskiej
http://www.mare-vrbnik.com/en/index.html
to chyba blisko plaży, mam nadzieję tej ładniejszej.
czy Ty jako KRK-owiak wiesz czy tam jest cicho i spokojnie??? jakos nie przepadam za włosko-niemeickimi szlagierami do 3 nad ranem, wolę cykady... :D

Do plaży masz "rzut kamieniem", tzn. jak dobrze machniesz to walniesz kogoś na plaży. :wink: Uważaj. :!: :wink:
Do rynku masz ..no w zasadzie też można kamieniem dorzucić ale nie próbuj. :wink:
Myślę, że w tym miejscu będziesz miała spokój i cicho. Gwar z rynku nie powinien dochodzić ( gesta zabudowa więc osłoni ale Vrbnik obszarowo jest jak nadmuchany stadion piłkarski- mini miasteczko, więc ....)

Jak z resztą wczasowania .... nie wiem. Ty nie wiesz i ja też nie wiem. :lol:
Pojedziesz, zobaczysz .. sama ocenisz. Oby tylko lokum było tak położone abyście mieli widoki na morze. Czasami jest położone w dobrym miejscu ale widzisz podwórko sąsiada lub na lini wzroku jest połozony inny obiekt. Jednak patrząc na mapę ..... nie powinno być źle. Będziesz sobie patrzała na Crikvenicę i Novi Vindolski.
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 11.02.2011 16:29

dzięki wielkie Woka, jak wrócimy to napiszę jak wygląda z resztą.. :D
Rybkanula
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybkanula » 02.03.2011 16:53

Morka2 - Vrbnik to super miejsce do zobaczenia, ale moim zdaniem do mieszkania i plażowania lepszy Krk. We Vrbniku masz jedną malutką plażyczkę z przystanią dla łódek, do której musisz zejść z góry - rynek i stare miasto leżą na wzniesieniu.

W Krku jest kilka plaż - osobiście polecam tę wysuniętą najbardziej na lewo patrząc na mapę - jeszcze przed autocampem - jest na moich zdjęciach wcześniej w tym wątku. W sezonie jest tam sporo ludzi ale dla dzieciaków jest super - ma kilka malutkich zatoczek jakąś knajpkę i naturalny cień z lasu. Nie ma muzyki walącej na maksa z głośników, jazdy na bananach, głośnych skuterów itp :-)

Jeśli chodzi o temperaturę wody - w ubiegłym roku w sierpniu kąpała się tam moja 8 miesięczna córa - nie chciała wychodzić. Woda miała jakieś 22-23 stopnie.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.03.2011 20:05

Rybkanula napisał(a):Morka2 - Vrbnik to super miejsce do zobaczenia, ale moim zdaniem do mieszkania i plażowania lepszy Krk.

Zgoda na 102 % (moim zdaniem i moim upodobaniem).
Jednak cóż z tego skoro wszyscy ...wszędzie tylko nie Krk.
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 03.03.2011 15:50

jeszcze raz wielkie dziex! zarezerwowałam juz Vrbnik, ale czuję, że dobrze wybrałam. Napewno zwiedzimy reszte wyspy, wrócimy to również podzielę sie wrażeniami. Choć jak mówi moja mama "nie to ładne co ładne, ale to co się komu podoba".
2 lata temu zasugerowałam sie wpisem na forum i pojechaliśmy do Fazany, mimo, ze miesteczko jest urokliwe to jednak z nurkowania - nici.

pozdrawiam :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.03.2011 16:14

morka2 napisał(a): Choć jak mówi moja mama "nie to ładne co ładne, ale to co się komu podoba".

Mama ma całkowita rację. Ja tak samo mówię każdemu.
Z tego też powodu "nauczyłem" się nie czytać relacji szczególnie tych wartościowujących ... och, ach, cudowne miejsce na ziemi, raj ...
Komuś się podoba, nie znaczy, że mnie.
Z Vrbnika powinnaś być zadowolona - to czego szukałaś tam jest (tak myślę ale .... ). :lol: :wink:
Rybkanula
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybkanula » 04.03.2011 00:52

Jeśli chodzi o nurkowanie to rzeczywiście tamte rejony lepsze. Ja dojeżdżałam z Krku w okolice Vrbnika.

Uwaga temperatura wody - warto zabrać docieplacz do pianki i kaptur bo na 20 metrach woda może mieć ok. 12-14 stopni.
Udanego wyjazdu!
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 04.03.2011 11:01

Dzieki Panowie, chętnie czytam posty wszystkich, którzy juz tam byli (nawet kilka razy) znaczy WARTO jechać! być może za rok wybierzemy samo Krk jako bazę. napewno pozwiedzamy wyspe, chociaz intuicyjnie czuję, że Vrbnik to jest TO! :D muszę jeszcze znaleźc posta, gdzie kupić dobrą, niedrogą Ztathicę :wink:
wiegal
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiegal » 05.03.2011 22:02

morka2 napisał(a):Dzieki Panowie, chętnie czytam posty wszystkich, którzy juz tam byli (nawet kilka razy) znaczy WARTO jechać! być może za rok wybierzemy samo Krk jako bazę. napewno pozwiedzamy wyspe, chociaz intuicyjnie czuję, że Vrbnik to jest TO! :D muszę jeszcze znaleźc posta, gdzie kupić dobrą, niedrogą Ztathicę :wink:

Jeśli masz na mysli ŹLAHTINĘ to Vrrbnik. Tylko po po probie trzeba pamiętać, że w Cro - 0 promili.
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 07.03.2011 11:59

oczywiście mam na myśli Zlahtinę :wink: i Vrbnik :D
moja zasada to 0 promili, ale dzieki!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone