Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2020 14:39

donius_19 napisał(a):Będziemy w KRK stacjonować, wyspa nie jest duża, jak coś to podjedziemy gdzieś. Myślę, że lokalizacja ok, bo wszędzie jest blisko.
Hehe, jak już mamy miejsce, to potrzebuję się wziąć za ćwiczenia. Jakaś mobilizacja jest.


W sezonie w Bašce raczej nie zaparkujesz bo nie ma gdzie auta wcisnąć albo trzeba zostawić auto "gdzieś dalej" - to jeżeli chcesz do niej z Krku podjechać. Ewentualnie autobusem 8) albo autem z samego rana (ale dwa parkingi, które widziałem, otwarte od 9.00 za 7 kn za godzinę (albo 50 za cały dzień) :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2020 15:20

piotrulex napisał(a):
sergiuszchojnacki napisał(a):
Szukam, szukam. Nie tylko Krk, ale też Istria i niektóre miejsca w Dalmacji. Airbnb, Booking, Casamundo i różne serwisy chorwackie, czasami z polskimi "nakładami" :-).
Nie jest lekko. Lubię konfrontować topografię interesującego obiektu i okolicy z Google Street View (jak zaznaczyłem wyżej Vrbnik praktycznie nieobjęty). Bywa, że są różne zdjęcia tego samego obiektu w różnych serwisach.
Najbardziej irytuje ascetyczna dokumentacja fotograficzna i w dodatku w znacznym stopniu pozbawiana sensu. Na przykład zdjęcia zastawy stołowej, owoców, ręczników leżących na łóżku czy wystroju ściany to naprawdę coś czego szczególnie oczekuję w fotografiach obiektu: ... , podobnie jak zdjęcia okolicy, plaż, zachodów słońca: .... Oczywiście nie dotyczy to wszystkich obiektów, ale znacznej ich części.



Ciekawe jak ludzi sobie radzili z wyjazdami jak internetu nie było :)


Jeździli w ciemno lub z polecania, ja też :-). Jednak w czasach internetu i fotografii "ze smartfona" nie mam już na to ochoty. Oczekuję, że właściciele przedstawią porządną dokumentację fotograficzną obiektu, a nie jakieś kwiatki i skalniaki w ogródku czy inne zachody słońca.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.01.2020 11:31

sergiuszchojnacki napisał(a):
Jeździli w ciemno lub z polecania, ja też :-). Jednak w czasach internetu i fotografii "ze smartfona" nie mam już na to ochoty. Oczekuję, że właściciele przedstawią porządną dokumentację fotograficzną obiektu, a nie jakieś kwiatki i skalniaki w ogródku czy inne zachody słońca.


No tak, nie masz ochoty i oczekujesz ...

Zatem powodzenia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2020 11:50

piotrulex napisał(a):
sergiuszchojnacki napisał(a):
Jeździli w ciemno lub z polecania, ja też :-). Jednak w czasach internetu i fotografii "ze smartfona" nie mam już na to ochoty. Oczekuję, że właściciele przedstawią porządną dokumentację fotograficzną obiektu, a nie jakieś kwiatki i skalniaki w ogródku czy inne zachody słońca.


No tak, nie masz ochoty i oczekujesz ...

Zatem powodzenia :)


Nie ma ochoty jeździć w ciemno a jak już ktoś wrzuca foty lokalu i miejsca, to niech chociaż porządne zdjęcia zrobi - tak ja rozumiem jego wypowiedź ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.01.2020 14:19

pääkäyttäjä napisał(a):
piotrulex napisał(a):
sergiuszchojnacki napisał(a):
Jeździli w ciemno lub z polecania, ja też :-). Jednak w czasach internetu i fotografii "ze smartfona" nie mam już na to ochoty. Oczekuję, że właściciele przedstawią porządną dokumentację fotograficzną obiektu, a nie jakieś kwiatki i skalniaki w ogródku czy inne zachody słońca.


No tak, nie masz ochoty i oczekujesz ...

Zatem powodzenia :)


Nie ma ochoty jeździć w ciemno a jak już ktoś wrzuca foty lokalu i miejsca, to niech chociaż porządne zdjęcia zrobi - tak ja rozumiem jego wypowiedź ;)


Ależ ja też to tak rozumiem :)

Tylko jakoś dziwnie to brzmi, nie mnie oceniać i mówić oferentom jak ma wyglądać ich ogłoszenie, jakie tam mają dawać foty itd

Ja też bym chciał, dobrze by było, precyzyjnie, dokładnie, czytelnie, jednoznacznie, rzetelnie. Nikt nie jest idealny, i dla każdego co innego może być istotne. Dla jednego apartament obok dobrej knajpy to wielka zaleta, dla innego wręcz utrapienie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2020 14:32

Tu nikt nie sugeruje oferentowi, co ma zrobić aby jego ogłoszenie było atrakcyjne.
Gdy ogłoszenie jest okay ale zdjęcia już nie, to raczej bym się nie zdecydował...
To coś, jak Omisalj - wszystko oukej ale nikt nie zapodał fot z widokiem na zbiorniki z ropą ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.01.2020 16:43

gusia-s napisał(a):A z kiedy Twoje foto? i czy dojechaliście autem czy pieszo?
My szliśmy pieszo w ramach przechadzki od kempingu, pamiętam że zaraz za wcześniejsza plażą Zala, była tam drewniana bramka, za nią już tylko szuter a potem kolejna bramka i znak "strefa piesza" ale gdy szliśmy jakieś auto nas mijało i później w pobliżu plaży było ich w sumie ze 3.

Moje foto jest z 31 lipca 2018.
Woda cieplutka.
Podjechaliśmy samochodem na parking nieco powyżej tej plaży. Piechotką 30m.
donius_19
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) donius_19 » 24.01.2020 13:21

piotrulex napisał(a):
donius_19 napisał(a):Będziemy w KRK stacjonować, wyspa nie jest duża, jak coś to podjedziemy gdzieś. Myślę, że lokalizacja ok, bo wszędzie jest blisko.
Hehe, jak już mamy miejsce, to potrzebuję się wziąć za ćwiczenia. Jakaś mobilizacja jest.


Krk to jedna z największych Chorwackich wysp. Od początku do samej Baski będzie ulicą z 45km i w sezonie bez korków spokojnie z godzina jazdy. Zależy z czym Ty porównujesz pisząc, że to nieduża wyspa

Zerknij

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Chorwacji



Do tej pory zwiedziliśmy sporo wysp, dużo hiszpańskich i ich powierzchnia była nieporównywalna, więc jakby jesteśmy zaprawieni w boju ;-) I tak jak sam napisałeś punkt widzenia, w tym przypadku zależy od punktu, jakie do tej pory zwiedzaliśmy miejsca.
Myślę, że porównywalna rozmiarowo choćby jest Madera i spokojnie ją całą zjeździliśmy. Owszem też stoisz w korku, ale ja wolę czasem postać w korku, ale coś zobaczyć więcej, niż leżeć plackiem całe 10 dni. Poza tym popołudniami, albo wieczorami, zawsze jest więcej luzu na ulicach.
donius_19
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) donius_19 » 24.01.2020 13:23

pääkäyttäjä napisał(a):
donius_19 napisał(a):Będziemy w KRK stacjonować, wyspa nie jest duża, jak coś to podjedziemy gdzieś. Myślę, że lokalizacja ok, bo wszędzie jest blisko.
Hehe, jak już mamy miejsce, to potrzebuję się wziąć za ćwiczenia. Jakaś mobilizacja jest.


W sezonie w Bašce raczej nie zaparkujesz bo nie ma gdzie auta wcisnąć albo trzeba zostawić auto "gdzieś dalej" - to jeżeli chcesz do niej z Krku podjechać. Ewentualnie autobusem 8) albo autem z samego rana (ale dwa parkingi, które widziałem, otwarte od 9.00 za 7 kn za godzinę (albo 50 za cały dzień) :mrgreen:


To niekoniecznie zależy mi na plażowaniu. Bardziej np. wieczorem podjechać zobaczyć. Wolę kamyki i luz, niż piach i ścisk. Gdybym bardzo chciała piaskowe plaże to wybrałabym inny kraj.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2020 14:05

Tam są kamienie i szuter i do tego ścisk do wieczora :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2020 15:52

Ej z tym ściskiem to przesadzacie ... tzn. ścisk jest na plaży do wieczora co pokazałam już ale z parkowaniem problemów najmniejszych nie było.
Parkowaliśmy tu (2016 r.) ok. godz. 17 i było mnóstwo wolnych miejsc. W mieście też było luźno, na uliczkach pojedyńcze osoby albo i nikogo. Wszyscy gnietli się na plaży jeszcze :D
donius_19
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) donius_19 » 24.01.2020 20:25

pääkäyttäjä napisał(a):Tam są kamienie i szuter i do tego ścisk do wieczora :)



Wypowiedzi są w tonie typu "nie jedź tam". Rozumiem , że forumowicz, już na pewno na Krk nie zawita :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2020 23:31

donius_19 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Tam są kamienie i szuter i do tego ścisk do wieczora :)



Wypowiedzi są w tonie typu "nie jedź tam". Rozumiem , że forumowicz, już na pewno na Krk nie zawita :D


Byłem na wyspie cztery razy, mam tam (w Krku na Krku) nawet stałą miejscówkę i gdyby nie upór połówki a moja chęć zobaczenia w Cro czegoś więcej, byłbym na niej znowu :mrgreen:
W Basce spędziłem raptem godzinę, może w tym roku na majówkę tam pojadę. Był Vrbnik, była Biserjuka, był Voz - na razie, na jakiś czas, otok Krk mi wystarczy. :lol:
I nie, moje wypowiedzi nie są w tonie "nie jedź tam" - po prostu w sezonie widziałem tam dziki tłum ;)
machtomi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) machtomi » 28.01.2020 11:28

Ostatni rok byłem w Baska Voda na riwierze . Z racji odległości myślę czy podobnie nie będzie na wyspie KRK?
Proszę o opinie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.01.2020 11:57

Nie rozumiem pytania ale odpowiedź chyba to NIE.
Podobnie co do odległości ? - NIE
Czy jest podobnie na Krk i RM ? - NIE.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone