Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.10.2008 21:24

Marisa napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ciekawe co wzbudzą niektóre u Darka 1 :wink: :?: :lol:


Właśnie Panie Januszu..też jestem tego ciekawy...tym bardziej, że Ines dała swoje zdjęcie w stroju... :lol: :D :lol:


Oj chłopcy a Wy o jednym.

Super relacja Ines.Gratuluję.



Brak mi słów, naprawdę brak mi słów, nie wiem co mam powiedzieć. Takie piękne widoki, w zielonym i bez bardzo ładne, ale to bardzo ładne. Wręcz wzroku nie można oderwać.

Koleżanka Ines to ma rękę i wdzięk osobisty do robienia zdjęć, nieprawdaż.


P.S. Swoją drogą to Ines wybrała dobry wariant wczasowania, parę dni tu, pare dni tam, wszystko zobaczyła w krótkim czasie, tylko pozazdrościć, uroku osobistego także. :roll:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.10.2008 21:45

Mnie też się podobało :D Relacja jak najbardziej ciekawa i interesująca :D Należy się koleżance Ines nagroda :!: :wink:
Pozdrav.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 01.10.2008 22:18

Oj chłopaki, chłopaki :)
Darku nie zawstydzaj mnie :twisted:
mkm - nagroda miła, bardzo dziękuję :D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.10.2008 23:05

Ines - chłopaki tak mają :)
To przecież nasz urok :wink:
Ja też mam dla Ciebie prezent - poszperałem trochę ( Janusz - dałeś punkt wyjścia ) i wydaje mi się , że mam "Twojego" węża.
Na 100% nie jestem pewny, ale wszystko wskazuje na obecnego i w Polsce węża Eskulapa.
Pozdrawiam 8)
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 02.10.2008 00:15

Ines wspomnienia wracaja.... :wink:
Bylismy na Bolu 3 wrzesnia.Tez byslismy pod wrazeniem sciezki na Vidova Gore.Najwieksze jednak zdumienie na samej gorze wywolaly 11cm obcasy mojej pani, az kobitki z pobliskiej konoby patrzyly z uznaniem jak sobie dajemy rade na tych kamieniach :wink:
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2008 08:00

ines napisał(a):Oj chłopaki, chłopaki :)
Darku nie zawstydzaj mnie :twisted:
mkm - nagroda miła, bardzo dziękuję :D


Ines...tylu komplementów iloma Darek obdarował Cię w tak krótkim czasie chyba w życiu nie słyszałaś... :lol: ...nie możesz go zawieść i powinnaś jak najwięcej fotek z takimi pięknymi widokami tu wklejać...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2008 08:03

Marcin29 napisał(a):Ines wspomnienia wracaja.... :wink:
Bylismy na Bolu 3 wrzesnia.Tez byslismy pod wrazeniem sciezki na Vidova Gore.Najwieksze jednak zdumienie na samej gorze wywolaly 11cm obcasy mojej pani, az kobitki z pobliskiej konoby patrzyly z uznaniem jak sobie dajemy rade na tych kamieniach :wink:
Obrazek


Marcin...widziałem Twoją relację i faktycznie zdolność poruszania się Twojej kobiety w takich butkach wzbudza podziw... :) ...przypomniałem sobie jak przede mną na Śnieżkę wchodziła po ciężkim szlaku z ogromną zawziętością dziewczyna w mini i szpilkach...wytrawna turystka wręcz... :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.10.2008 11:24

alessandro1977 napisał(a):
ines napisał(a):Oj chłopaki, chłopaki :)
Darku nie zawstydzaj mnie :twisted:
mkm - nagroda miła, bardzo dziękuję :D


Ines...tylu komplementów iloma Darek obdarował Cię w tak krótkim czasie chyba w życiu nie słyszałaś... :lol: ...


Hheheh..nie no słyszałam :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.10.2008 11:27

Marcin29 napisał(a):Ines wspomnienia wracaja.... :wink:
Bylismy na Bolu 3 wrzesnia.Tez byslismy pod wrazeniem sciezki na Vidova Gore.Najwieksze jednak zdumienie na samej gorze wywolaly 11cm obcasy mojej pani, az kobitki z pobliskiej konoby patrzyly z uznaniem jak sobie dajemy rade na tych kamieniach :wink:


To nieźle..tam tych kamieni cała masa i przepaście naokoło :)
Podziwiam Twoją drugą połowę za odwagę :) heheh
Za to widoki piękne!

Pozdrawiam
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 02.10.2008 11:33

Byłem w Gradacu w pełni sezonu , ludzi troche było ale mimo to było spokojnie a naprzykład plaża w pobliskim Bristcie po południu była wyludniona i bardzo fajna ..... W Gradacu spora promenada , duzo knajpek duży wybór , ale mimo to wieczorem w pobliskim apartamentcie gdzie na na dachu mieliśmy piękny taras , było cicho i spokojnie .... No i faktycznie Gradac dobre miejsce wypadowe na wycieczki .... więc czekam na wrazenia z Mostaru
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.10.2008 17:28

właśnie jedziemy do Mostaru... 8O :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 02.10.2008 18:24

ines napisał(a):właśnie jedziemy do Mostaru... 8O :D


... :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.10.2008 20:32

15 dzień (15.09.2008r.)


Rano na niebie przeważają chmury..zrobiło się chłodniej ok.25st C :)
Wygląda jakby miało padać..
Jemy śniadanko i ruszamy na Mostar. Mamy tylko nadzieję, że tam nie pada :)
Na granicy stoimy chwilkę, nawet nie sprawdzają nam paszportów. Przystojny Bośniak tylko się uśmiecha i pokazuje, aby jechać :)
Dziwne przed nami Austriaków sprawdzali dokładnie.. :)
Mijamy pierwsze meczety..dziwnie jakoś ..droga dobra..ładne widoki.

Obrazek
Obrazek


Dojeżdżamy do Mostaru..tabliczki pokazują jak jechać do Starego Miasta..Wjeżdzamy na parking i już widać stary Most i starówkę..

Obrazek

Widok niesamowity..na szczęście nie pada choć chmurki przemykają na niebie..
Płacimy za parking i ruszamy dołem ku rzece..

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Klimat niedopisania..tak zupełnie inaczej..rzeka, która dzieli miasto na pól..ten jej niesamowity turkusowy kolor..jest przepięknie..jestem tym miastem już zauroczona..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ludzi bardzo dużo, wszędzie handlarze z towarem, który zachęca do wydania dużej ilości pieniędzy szczególnie kobiety :)

Obrazek
Obrazek


Musiałam się ostro powstrzymywać :) choć kilka drobiazgów kupiłam, nie powiem :)

Obrazek
Obrazek

Co jakiś czas kropi deszcz...ale jest niegroźne..postanawiamy wejść do starego meczetu Kardjoz-Bega, najokazalszego w Mostarze, a ponoć i w całej Hercegowinie. Powstał w 1557 r., zdobią go motywy roślinne. Niedawno został odrestaurowany po zniszczeniach wojennych. Obok znajduje się muzułmański cmentarz z jasnymi, pionowymi nagrobkami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mąż nalega abym weszła z nim na górę meczetu..nie za bardzo mam ochotę, bo wąska klatka prowadzi na szczyt, ale wchodzę..

Obrazek

warto, ładny widok na całe miasto...Po zejściu z wieży oglądamy jeszcze meczet w środku, ciekawy i kolorowy..jednak zupełnie pusty..
Spacerujemy i oglądamy te piękne zabytki..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Postanawiamy usiąśc w jednej z knajpek nad rzeką i przekąsić Cevapcici i Plejskavice...
To był dobry ruch z naszej strony..bo za chwilę zaczyna mocno padać..na szczęście siedzimy pod parasolami..zaczyna grzmieć i się błyskać...nagle tak zaczyna padać jakby oberwała się chmura..ludzie uciekają w popłochu...na chodniku woda płynie już strumieniem..ja przerażona, bo bardzo boję się burzy..no nic siedzimy, udajemy jakby wszystko było oki i jemy smaczne potrawy..deszcz nie chce przestać padać...nigdy jeszcze w czasie tak silnej burzy nie siedziałam sobie jakby nigdy nic nad rzeka i jadłam :)

Choć ma to swój urok..po 20minutach przestaje wreszcie padać , a my zamawiamy jeszcze deser..ja jak zwykle swoja ulubioną baklawę, maż inne ciacho tez dobre..Baklava najlepsza jaką jadłam..mniam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co jakiś czas na moście skaczą skoczkowie do rzeki..
Niezapomniane wrażenie...
Dokładnie widziałam jednego skaczącego młodego mężczyznę...
Ogólnie Chorwaci i Bośniacy są bardzo przystojni :)

http://www.wrzuta.pl/film/cVFagJA9Yw/sk ... i_-_mostar

(skok do rzeki)


Wreszcie pojawia się słońce, miasto wygląda jeszcze piękniej...Szwendamy się wąskimi uliczkami...
Jest tez ta smutna strona miasta, domy zniszczone, ze śladami kul...przypominają czasy wojny...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kilka godzin mija i trzeba pożegnać się z tym pięknym miastem...

Ruszamy do Medjugorje...
Ostatnio edytowano 21.07.2009 19:38 przez ines, łącznie edytowano 3 razy
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.10.2008 21:18

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój ...
Dla Was słońce ...
Ciekaw jestem wrażeń z Medjugorje.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.10.2008 23:29

"smutna strona miasta" i mi smutno, bo był plan Mostar na ten rok i żadnych dłuższych wycieczek nie udało się zrealizować...
Będzie po co wracać do Cro, bo chcę właśnie zdążyć zobaczyć jeszcze tą smutną stronę miasta. :cry:


Długo wyczekiwana plaża w Bol, również nie zachwyciła nas, gdy się stanie na jej cyplu czar jakoś pryska. Od jej kamyszków wszystko białe a woda hmm... Fakt, na ceny w Bol trzeba uważać.

Piękna wyprawa :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone