Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa na antypody - Patagonia

Nazwę Ameryki zaproponował w 1507 roku niemiecki kartograf, pochodzący z Alzacji, Martin Waldseemüller. Przypisywał on odkrycie Nowego Świata, jak wówczas określano nowo odkryty ląd, Amerigo Vespucciemu i na jego cześć nadał mu miano America. Jednym z najstarszych globusów, na którym pojawiła się nazwa Ameryka, jest Globus Jagielloński z 1508 roku.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.07.2013 19:40

emarylka napisał(a):I ja tu byłam .....chciałoby się napisać :(
Przecudnie, podziwiam.....absolutnie wszystko.

Sprawiłaś mi bardzo miłą niespodziankę. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
adania
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adania » 15.06.2014 00:34

Nigdy nie miałam możliwości zobaczyć tych pięknych, dzikich widoków. Dzięki Tobie Wojtku, znowu odbyłam wspaniałą, cudowną podróż. Cóż mogę powiedzieć? Dziękuję. :D
:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.06.2014 18:39

adania napisał(a):Nigdy nie miałam możliwości zobaczyć tych pięknych, dzikich widoków. Dzięki Tobie Wojtku, znowu odbyłam wspaniałą, cudowną podróż. Cóż mogę powiedzieć? Dziękuję. :D
:D

Witaj, Basiu. :)

Myślałem, że moje wspomnienia zanudziły Cię już skutecznie. A tu - niespodzianka.
Cieszę się, że Ci się podobało i ze swej strony dziękuję za podążenie patagońskimi szlakami...

Pozdrawiam,
Wojtek
adania
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adania » 16.06.2014 21:48

Witaj Wojtku,
Twoje relacje nie mogą się znudzić. Byłam miesiąc w szpitalu i stąd moja nieobecność i przerwa w podążaniu Twoimi szlakami.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.06.2014 22:35

adania napisał(a):Twoje relacje nie mogą się znudzić.

Doświadczenie mówi co innego. Cieszę się, że Ciebie to - przynajmniej na razie - nie dotyczy.

adania napisał(a):Byłam miesiąc w szpitalu i stąd moja nieobecność i przerwa w podążaniu Twoimi szlakami.

To niezbyt miłe wieści. Miesiąc, to długo... :(
Mam tylko nadzieję, że wyszłaś znacznie zdrowsza i że czujesz się w miarę dobrze.

Trzymam kciuki za Twoje Zdrowie, :papa:
Wojtek
adania
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adania » 17.06.2014 16:54

Już jest dobrze. To była taka długa rehabilitacja szpitalna / 90 zabiegów/. Dziękuję za życzliwe słowa. Pozdrawiam Basia
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.06.2014 00:40

adania napisał(a):Już jest dobrze. To była taka długa rehabilitacja szpitalna / 90 zabiegów/. Dziękuję za życzliwe słowa.

Tak się złożyło, że na własnej skórze odczułem, jak ważne jest zdrowie.
Oby nam wszystkim służyło jak tylko może najlepiej...

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 05.01.2015 15:41

Wyprawa na kraniec świata, marzenie każdego podróżnika.
Właśnie znalazłem Twoją relację i przeczytałem :)
Przeglądałem też Twoje stronki...robi wrażenie ilość miejsc jakie odwiedziłeś 8O
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2015 17:37

MarDomi napisał(a):Wyprawa na kraniec świata, marzenie każdego podróżnika.

Oprócz Hawajów, to ta wyprawa jest najdalsza z wszystkich, jakie odbyłem.

MarDomi napisał(a):Właśnie znalazłem Twoją relację i przeczytałem :)

Miło mi, dziękuję. :)

MarDomi napisał(a):Przeglądałem też Twoje stronki...robi wrażenie ilość miejsc jakie odwiedziłeś 8O

Odkąd zaangażowałem się w tutejsze forum, zaczęły tam narastać zaległości, obecnie sięgające 2,5 roku...

Pozdrawiam,
Wojtek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.01.2016 20:07

MarDomi napisał(a):Przeglądałem też Twoje stronki...robi wrażenie ilość miejsc jakie odwiedziłeś 8O


Gdzie znajdę linki do tych stron? Z miłą chęcią zerknę.

Wojtku, postanowiłam kiedyś, że jak będę mieć więcej czasu, to poczytam Twoje relacje. Właśnie nadszedł ten czas i nadrabiam skrzętnie czytając i oglądając Twoje wojaże.
Tą relację już pochłonęłam, więc zaczynam zagłębiać się w kolejne :D
Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.01.2016 23:48

agata26061 napisał(a):Gdzie znajdę linki do tych stron? Z miłą chęcią zerknę.

Na początku mojej bytności na forum zamieszczałem je w każdym nowym odcinku. Ale że stopniowo coraz bardziej angażowałem się tutaj, coraz bardziej zaniedbując swoje stronki na różnych serwerach, to sporej części z nich już nie ma. Jeden serwer padł, innemu skończył się sponsor, jeszcze inny był nieczynny przez pół roku, pojawiając się następnie, by nie wiadomo, kiedy zniknąć.
Została sieczka...

agata26061 napisał(a):Wojtku, postanowiłam kiedyś, że jak będę mieć więcej czasu, to poczytam Twoje relacje. Właśnie nadszedł ten czas i nadrabiam skrzętnie czytając i oglądając Twoje wojaże.
Tą relację już pochłonęłam, więc zaczynam zagłębiać się w kolejne :D

Podziwiam i życzę wytrwałości.
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 22.08.2018 21:32

Ojej!!!...... A tu mnie jeszcze nie było!!!....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.09.2018 11:15

elfik99 napisał(a):Ojej!!!...... A tu mnie jeszcze nie było!!!....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Miło mi Cię powitać w tym kącie moich opowieści.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Ameryka Południowa



cron
Wyprawa na antypody - Patagonia - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone