Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 2010r.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 27.03.2011 19:10

9. Powrót

Droga powrotna na parking jest trochę męcząca. Trzeba wejść z powrotem na górę.
Po dotarciu zrobiliśmy sobie mały odpoczynek, powiązany z konsumpcją pozostałych dobroci. :D

Około 19.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Podgory. Tuż po wyjechaniu z parkingu spotkała nas mała przygoda. Przez drogę zaczęły przechodzić owce. Na środku drogi dwie z nich zaczęły się trykać. Dzieciaki miały niezły ubaw.

Przygoda na drodze.

Udało nam się wrócić tą samą trasą, którą przyjechaliśmy.

Obrazek

Obrazek



Po drodze zatankowałem samochód do pełna, gdyż w BiH było najtańsze paliwo.

Szybko robiło się ciemno, a my mogliśmy podziwiać piękne widoki zachodzącego słońca.

Obrazek

Obrazek

Do Podgory wróciliśmy o godz. 21.10.


Koniec



p.s.
Więcej zdjęć możecie obejrzeć na mojej stronie:

Galeria fotograficzna

Znajdują się tam również zdjęcia z innych wypraw.


Jeżeli ktoś chciałby otrzymać moje trasy GPS z BiH, to proszę o maila. Chętnie je prześlę, gdyż nawigacje "nie znają" tamtego regionu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.03.2011 08:14

Miło było powspominać ale nie tylko.

Pzdr
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 09.07.2011 22:33

super relacja a i fotki extra, a co do tej policji w Bośni to kochani bywa różnie ja byłem tam już z 5 razy i nigdy nie miałem problemów oczywiście przestrzegałem ograniczeń, ale to jest tak jak mają jakąś akcje to i stoi z 7 posterunków dokładnie jak u nas, i nie panikujmy na zapas
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.07.2011 21:24

jak501 napisał(a):super relacja a i fotki extra, a co do tej policji w Bośni to kochani bywa różnie ja byłem tam już z 5 razy i nigdy nie miałem problemów oczywiście przestrzegałem ograniczeń, ale to jest tak jak mają jakąś akcje to i stoi z 7 posterunków dokładnie jak u nas, i nie panikujmy na zapas


Jechałem dokładnie 6 lipca w środę i patroli policyjnych sporo: od Metkovic do Mostaru chyba ze 4, a potem od Medugorje do granicy w Prolog kolejne 2. Trzeba się pilnować.
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 16.07.2011 22:58

Obrazek

Najstarszy most w Mostarze - krzywy most. Tuż koło mostu dwie restauracje - chłód, piękne widoki, doskonałe dania. Przy całodziennym zwiedzaniu Mostaru polecam na godziny okołopołudniowe.

Obrazek


Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość wyrobów pamiątkowych. Najczęściej to rękodzieła wyrabiane w Bośni. Biżuteria, wyroby miedziane i tkaniny to tylko to na co my zwróciliśmy uwagę. Tanio.
Obrazek
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 17.07.2011 01:07

Miło powspominać.

Dzięki za przypomnienie przepięknych stron BiH

Jak by komu to pomogło to:

forum/viewtopic.php?t=26148&postdays=0&postorder=asc&start=30


Pzdr.
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 26.09.2011 22:31

Zaliczyliśmy BiH w dwa dni.
Zdjęć kilka tu: forum/viewtopic.php?t=34472&start=135
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012
Re: Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 28.08.2012 18:24

Piękna relacja. Dziękuje za wszystkie mapki. zamierzam ją zrealizować 6.09; mam nadzieję, że mostek jeszcze będzie.
A tam (Medjugorie, Mostar - obiad i stacja benzynowa, sklepiki) czym najwygodniej płacić, w sensie jaką walutą (Euro, Marka Bośniacka, czy kuny chorwackie - yy :?: )
Pozdrawiam
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012
Re: Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 29.08.2012 15:03

Witam. Relacja super . Jak najbardziej mile skorzystam z niej w praktyce. Wyjezdzam 01 wrzesnia i tez te miejsca pragne odwiedzic. Pozdrawiam
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010
Re: Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 29.08.2012 21:30

1.09 wyruszamy do Cro i w planach mamy BiH. Z dużym zainteresowaniem więc przeczytałam relację....
Mapy bezcenne.... :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2920
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.08.2012 12:50

Kurcze wchodzę i zaczynam czytać.
Skądś to znam...patrzę na datę utworzenia - no tak :)
Użytkownik usunięty
Re: Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2012 20:40

Meegg napisał(a):A tam (Medjugorie, Mostar - obiad i stacja benzynowa, sklepiki) czym najwygodniej płacić, w sensie jaką walutą (euro, marka bośniacka, czy kuny chorwackie?


Byłem w BiH w połowie sierpnia br. Możesz płacić każdą z wymienionych walut (wszędzie: parkingi, stragany, knajpki) i - np. na stacji paliw - kartą. Z ciekawostek dodam, że o ile w HR za 1 EUR trzeba zapłacić 7 HRK, tak w BiH przelicznik jest dla chorwackiej waluty mniej korzystny (1 EUR = 8 HRK). Dodam jeszcze, że w bankomacie w Mostarze wybrałem 60 marek (BAM) i kosztowało mnie to niecałe 130 PLN. Może przydadzą Ci się te informacje ;-)
Focus KMI
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.09.2014
Re: Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Focus KMI » 19.09.2014 23:22

Witam
Czy autorzy postów mogliby się zająć ich edycją, by linki stały się aktualne a zdjęcia widoczne?
Pozdrawiam z Pisaka.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 2010r. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone