Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 2010r.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 16.03.2011 15:38

weldon napisał(a):Teraz też nic nie mogę zobaczyć, bo najpierw wypisuje mi się:
Rozpoczynanie transakcji FTP ... potem Łączenie z kopter.no-ip.org...,
a potem wszystko się wali i wyskakują w dużych ilościach takie okienka blokujące kompa.

Pomaga tylko reset FF'a :(

Mam podobnie (przeglądarka SeaMonkey) i klikam te wszystkie okienka "OK" a potem prawym w myszy na ikonkę i "odśwież obrazek" i zdjęcie się pokazuje.
Relacja super i bardzo pomocna. Dzięki wielkie za wskazówki.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.03.2011 17:13

desperadek napisał(a): Mam podobnie (przeglądarka SeaMonkey) i klikam te wszystkie okienka "OK" a potem prawym w myszy na ikonkę i "odśwież obrazek" i zdjęcie się pokazuje.


Ja w Operze mam podobnie - pomaga tylko opcja "Otwórz obrazek"
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 16.03.2011 19:05

Poprawiłem pewną rzecz w relacji nr 7 Dojazd do Kravice.
Proszę sprawdźcie, czy teraz obrazki otwierają się.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.03.2011 09:02

kopter napisał(a):Poprawiłem pewną rzecz w relacji nr 7 Dojazd do Kravice.
Proszę sprawdźcie, czy teraz obrazki otwierają się.


Jest OK.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.03.2011 16:21

Potwierdzam - Kravice w Operze teraz otwierają się dobrze (prócz ostatniego). W relacji "Droga do Mostaru" tylko 4 pierwsze mapki.
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 17.03.2011 18:09

Dziękuję za sprawdzenie.
Ostatnie zdjęcie z mapką specjalnie nie poprawiałem.
Dzisiaj dokonam zmian we wszystkich zdjęciach.


Wszystkie poprawiłem :oczko_usmiech:
Przeniosłem zdjęcia z ftp na http i usunąłem spacje w nazwach katalogów i plików. Nie wiem co to za różnica.
Ostatnio edytowano 18.03.2011 00:01 przez kopter, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.03.2011 22:37

Wszystkie się teraz ładnie otwierają. :D

Też nie wiem, co za różnica czy fotki sa na ftp czy na http - może coś w kodzie forum przeszkadza w ich wyświetlaniu - bo linki działają :?: :?:

A tak w ogóle, kopter, relacja pierwsza klasa! Najlepsze instrukcje wycieczki po Bośni jakie na tym forum spotkałem. Ciężko będzie nie trafić :D :D
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 19.03.2011 21:51

8. Kravice


Droga prowadząca do wodospadów jest asfaltowa, z poboczem wykonanym z kamieni. Z oddali słychać szum spadającej wody. Im dalej idziemy tym jest głośniejszy.

Zza drzew wyłaniają się wodospady. Piękny widok.

Obrazek

Obrazek


Widok ten dodał nam siłę i ochotę, aby jak najszybciej się tam znaleźć.

Zeszliśmy na sam dół.
Aby dojść pod wodospady, trzeba przejść na drugą stronę rzeki. Na szczęście drewniany mostek łączy jej brzegi.

Obrazek


To z tej góry schodzi się zygzakowatą drogą.

Obrazek



Spoceni i zmęczeni nie mogliśmy doczekać się kąpieli. Czym prędzej przebraliśmy się w stroje kąpielowe. Wybraliśmy wodospad znajdujący się najbliżej baru.

Na nogi założyliśmy buty do pływania. Bardzo się przydały, gdyż kamienie były porośnięte, a przez to śliskie.

Przejście przez spadającą wodę zaparło dech w piersiach. Woda była lodowata, ale przez to orzeźwiająca. Można było krzyczeć, a i tak nikt nie słyszał tego. Szum spadającej wody skutecznie zagłuszał.

Pierwszy raz byłem w środku wodospadu. Super wrażenie. Za plecami skała porośnięta różnymi glonami, od góry wiszące małe stalaktyty, a przed sobą miałem ścianę czystej wody. W środku panował przyjemny chłód, a ciało bezwiednie drgało.

Najlepszym momentem było wyjście przed ścianę wody, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Bezpłatne bicze wodne. Usta same się otwierały.

Obrazek

Obrazek


Tuż obok znajdował się drugi wodospad, większy. Tam nie kąpaliśmy się. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na jego tle.

Obrazek


Zbierająca się woda tworzy jeziorko, w którym dzieciaki jeszcze trochę popływały. Jest płytkie.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć z tego cudownego miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dochodziła godz. 19.00. Słońce już zaszło za góry. Orzeźwieni i uszczęśliwieni zbieraliśmy się do drogi powrotnej. Wszystko co dobre niestety szybko się kończy.


cdn...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.03.2011 13:48

kopter napisał(a):Aby dojść pod wodospady, trzeba przejść na drugą stronę rzeki. Na szczęście drewniany mostek łączy jej brzegi.

W listopadzie mostka nawet nie dalo się dostrzec. Wszystko było pod wodą. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 20.03.2011 19:05

Moi znajomi byli tam we wrześniu i mostek był rozbierany.
Widocznie tak robią po wakacjach.

Pozostało tylko ściągnąć spodnie i przejść na drugą stronę :lol:
Szembek
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szembek » 21.03.2011 16:05

A to ciekawe, bo byłem tam w pierwszych dniach lipca ubiegłego roku i mostka jakoś nie zauważyłem. A pomimo bardzo zimnej wody z pół godzinki się pluskałem w wodzie. Na przeciwległy brzeg można było przeprawić się taką niby-mielizną, tylko kawałek był do przepłynięcia.

Generalnie co do tematu: Pocitejl i Mostar - koniecznie, wodospady Kravica jak najbardziej, Medjugorje - można sobie odpuścić, chyba że ktoś poszukuje dodatkowego uduchowienia, a i z tym słabo raczej, bo to jak dla mnie bardziej kiermasz dewocjonaliów niż miejsce kultu.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.03.2011 18:40

kopter napisał(a):8. Kravice


Aby dojść pod wodospady, trzeba przejść na drugą stronę rzeki. Na szczęście drewniany mostek łączy jej brzegi.

Obrazek



Łączy jak łączy w czerwcu 2010 nie było żadnego mostku - byłam bardzo zawiedziona ...
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 22.03.2011 15:28

Kiedy nie było mostku, to knajpy były otwarte czy zamknięte :?:

Może właściciele tych knajpek go stawiają :?: :idea:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.03.2011 18:05

kopter napisał(a):Kiedy nie było mostku, to knajpy były otwarte czy zamknięte :?:

Kiedy ja tam byłem, musiałyby to być pływające knajpy. ;)

Obrazek

kopter napisał(a):Może właściciele tych knajpek go stawiają :?: :idea:

Właściciele mieli problemy typu: cumuj stoły! :lol:
Tu na przykład Blagaj.

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 23.03.2011 00:22

smok131 napisał(a):widok z baszty w Pocitelj na Neretwę (przed południem)
.......................


To dorzucę coś od siebie o Pocitelj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedynym minusem w Pocitelj był fakt, że ceny na straganach były większe niż w Mostarze. Podjechać jednak warto - odczuje się spokój tego miejsca w porównaniu z Mostarem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wypad 1-dniowy do BiH - Medjugorie, Mostar, Kravice - 2010r. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone