Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana Euro-Kuna na granicy CHorwackiej

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 04.08.2016 14:35

Chciałabym podbić temat jak wyglada wymiana dzisuaj.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 04.08.2016 23:01

Nic się nie zmieniło :)
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 05.08.2016 10:48

Dzięki za bardzo rzeczowa odpowiedz.. Świetna pomoc dla forumowiczow
Krisbstok
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 14.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisbstok » 16.08.2016 13:01

Cześć! Jadę do Chorwacji mając Euro, granicę przekraczam w Letenye, czy orientujecie się czy w pobliżu jest gdzieś możliwość wymiany części Euro na kuny? Jadę docelowo do Makarskiej, czy w przypadku gdyby nie udało się wymienić euro po przekroczeniu granicy, gdzie w Makarskiej najlepiej to zrobić? Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam, Krzysiek
enron
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) enron » 16.08.2016 16:01

w makarskiej jest kilka kantorow rozsianych po całej okolicy
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 16.08.2016 16:14

Jedz spokojnie do celu. W Makarskiej wymień w drodze do portu w Zagrebacka Banka. Po przekroczeniu granicy na pewno kurs byłby mało korzystny.
Toruniak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toruniak » 16.08.2016 18:58

Wymieniałem na granicy Słoweńsko-Chorwackiej Euro na Kuny. 100€ = 734 Kuny.
Zrobiłem tak, z następujących powodów: jechałem do Chorwacji po raz pierwszy, chciałem mieć Kuny na bramkach autostrady gdyby z płaceniem kartą był jakiś problem i dla tego że miałem w domu euro.
Jak będę jechał w przyszłości, to wymienię 100 euro na granicy a resztę w postaci złotówek wymienię w banku na miejscu. Tak jak wyliczyłem, to nie opłacało sie kupować euro i wymieniać Euro na Kuny. Lepiej zabrać PLNy i wymienić w Chorwackim banku na Kuny.
Pozdrawiam.
maliksa
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maliksa » 16.08.2016 19:29

Kurs wymiany przy płatności kartą 1HRK = 0,594 PLN
W kantorach w Puli i okolicach 1 Euro - 7,25-7,30 HRK
przy większej wypłacie w Cro z bankomatu bank nie pobrał opłaty (wypłaciłem 3200 HRK)
W sumie gdzie tylko mogliśmy płaciliśmy kartą.
Toruniak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toruniak » 17.08.2016 18:49

Płacenie kartą jak najbardziej ma sens o ile używamy karty debetowej. Mój bank przeliczył transakcję licząc 1 Kuna po 0,6001 PLN(Visa Electron). Ta sama operacja przy użyciu Karty kredytowej innego banku 1 Kuna = 0,6567 PLN.
Wypłata gotówki z bankomatu to chyba naj mniej korzystna opcja - bank dodatkowo dolicza prowizję około 3% i nie mniej niż 10 PLN. Tak jest w moim przypadku.
Pozdrawiam.
Toruniak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toruniak » 17.08.2016 18:54

Płacenie kartą jak najbardziej ma sens o ile używamy karty debetowej. Mój bank przeliczył transakcję licząc 1 Kuna po 0,6001 PLN(Visa Electron). Ta sama operacja przy użyciu Karty kredytowej innego banku 1 Kuna = 0,6567 PLN.
Wypłata gotówki z bankomatu to chyba naj mniej korzystna opcja - bank dodatkowo dolicza prowizję około 3% i nie mniej niż 10 PLN. Tak jest w moim przypadku.
Pozdrawiam.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.06.2017 11:51

Toruniak napisał(a):Wymieniałem na granicy Słoweńsko-Chorwackiej Euro na Kuny. 100€ = 734 Kuny.
Zrobiłem tak, z następujących powodów: jechałem do Chorwacji po raz pierwszy, chciałem mieć Kuny na bramkach autostrady gdyby z płaceniem kartą był jakiś problem i dla tego że miałem w domu euro.
Jak będę jechał w przyszłości, to wymienię 100 euro na granicy a resztę w postaci złotówek wymienię w banku na miejscu. Tak jak wyliczyłem, to nie opłacało sie kupować euro i wymieniać Euro na Kuny. Lepiej zabrać PLNy i wymienić w Chorwackim banku na Kuny.
Pozdrawiam.


Czyli wg Ciebie korzystniej jest wziąć ze sobą zł w gotówce niż kartę i z bankomatu wypłacić kn.. (?)
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 12:38

Toruniak napisał(a):Płacenie kartą jak najbardziej ma sens o ile używamy karty debetowej. Mój bank przeliczył transakcję licząc 1 Kuna po 0,6001 PLN(Visa Electron). Ta sama operacja przy użyciu Karty kredytowej innego banku 1 Kuna = 0,6567 PLN.
Wypłata gotówki z bankomatu to chyba naj mniej korzystna opcja - bank dodatkowo dolicza prowizję około 3% i nie mniej niż 10 PLN. Tak jest w moim przypadku.
Pozdrawiam.

Jeśli Usain Bolt pobiegnie na 100 metrów w zielonych skarpetkach, to powodem zwycięstwa nie będą zielone skarpetki...
Nie ma znaczenia czy płacisz kartą kredytową czy debetową. Znaczenie ma jak dany bank traktuje daną kartę.
Np. dla MC mastercard.com/global/currencyconversion/index.html - tutaj masz kalkulator gdzie przeliczasz sobie waluta transakcji -> USD, zazwyczaj potem jest jeszcze przewalutowanie USD -> PLN -> waluta konta po zbójeckim kursie banku., do tego do kursu MC bank może doliczyć prowizję. Najlepszą sytuację będziesz miał z kontem w USD w banku gdzie nie ma prowizji do kursów MC i kupisz sobie USD w kantorze internetowym :)
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 23.07.2017 10:38

Potrzebuje na granicy chorwackiej wymienic euro. Jest tam kantor ???
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 23.07.2017 10:48

tyger napisał(a):Potrzebuje na granicy chorwackiej wymienic euro. Jest tam kantor ???

czy tu jest kantor
https://www.google.pl/maps/place/A2,+49 ... 15.8686996
meetoo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) meetoo » 31.07.2017 14:33

Może trochę nie na temat, ale Alior ostatni zaskoczył mnie przy rezerwacji hotel w Wiedniu. Tylko jedno przewalutowanie. Zarezerwowałem pokój, wyszło 500,60 groszy.
Po dwóch tygodniach sprawdzam a transakcja rozliczona po innym kursie i zrobiło się 540 złotych.
Reklamacja nic nie dała - blokowana kwota na koncie to tylko przybliżona wartość z MasterCard. Kurs rozliczeniowy to już Aliorowy, po potwierdzeniu z hotelu czytaj najwyższy dostępny w ciągu 14 dni.
Gdybym jeszcze płacił kartą kredytową- ale nie to była debetowa karta, opłacona przez stronę hotelu sieciowego.

Dlatego chyba tym razem wezmę Euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wymiana Euro-Kuna na granicy CHorwackiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone