Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.08.2014 12:30

Pravilnik o brodicama i jahtama-Zarządzenie o łodzi i jachtów


Članak 5.

(1) Plovnim objektima koji se ne upisuju u upisnik ili oče­vid­nike, a koji imaju snagu porivnog uređaja jednaku ili manju od 5 kW mora upravljati osoba koja je osposobljena najmanje kao voditelj brodice kategorije A.

Artykuł 5.

(1) łodzie, które nie są wpisane do rejestru lub rejestrów, które mają moc silnika, równa lub mniejsza niż 5 kW musi zarządzać osoba, która ma egzamin kategori A.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 24.08.2014 21:22

mirko napisał(a):(1) łodzie, które nie są wpisane do rejestru lub rejestrów, które mają moc silnika, równa lub mniejsza niż 5 kW musi zarządzać osoba, która ma egzamin kategori A.


Dzięki za odpowiedź, jeszcze się upewnię 5kW to jakieś 6.79KM?
i jeśli posiadam tylko prawo jazdy kat. B to wystarczy?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.08.2014 21:28

Prawo jazdy kat. B nie oznacza, że masz prawo do prowadzenia sprzętu pływającego wyposażonego w silnik.
Aczkolwiek prowadząc jednostke pływającą po spożyciu, tracisz uprawnienia do prowadzenia pojazdu na kat. B.

Sternika motorowodnego warto mieć.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 24.08.2014 23:04

Warto nie oznacza, że trzeba :) pytam o konkretny ponton i konkretny silnik, w Polsce nic nie potrzebuję, a w Chorwacji? co to jest egzamin kategori A?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.08.2014 07:00

Rosół
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosół » 25.08.2014 07:28

komanch napisał(a):Warto nie oznacza, że trzeba :) pytam o konkretny ponton i konkretny silnik, w Polsce nic nie potrzebuję, a w Chorwacji? co to jest egzamin kategori A?


Witam.

Nasze podstawowe uprawnienia to Sternik Motorowodny i wystarczy do pływania w Chorwacji.

Wymagania
1. Ukończony 14 rok życia
3. Zdanie egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego
Uprawnienia
1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 26.08.2014 00:40

I wszystko jasne, czyli jednak w Chorwacji wymagany jest Sternik Motorowodny. Dzięki.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 01.09.2014 15:04

U mnie całkowity koszt kursu + egzamin na Sternika Motorowodnego to kwota ponad 1200zł :| chyba sobie to daruję .....

pływa ktoś z was bez uprawnień małym pontonem z silnikiem 5KM w Chorwacji? duże ryzyko? jakieś kary duże za to są?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.09.2014 17:02

Ty masz zdobyć wiedzę i umiejętności.
Egzamin potwierdza ew. to, czy i czego się na tym kursie nauczyłeś.

Później nie ma co się dziwić, że jeden z drugim nie potrafi do kei dobić.
Masz kursy łapówkowe, yyy :wink: weekendowe.
Może to będzie odpowiednie do Twoich potrzeb.

Ahoj!
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 05.09.2014 18:47

Słuchajcie, gdzieś słyszałem, że taki patent można też zrobić na miejscu, w kapitanacie Chorwackim i to za niewielkie pieniądze, czy to prawda?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.09.2014 07:42

frogfromkrakow
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) frogfromkrakow » 27.09.2014 10:44

Witam

Prosiłbym o kontakt wszystkich którzy mają jakieś informacje na temat suchych marin na Chorwacji, najlepiej na Krku, na temat trzymania i pływania tam własnym jachtem itd. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tematem i chciał o tym pogadać, ewentualnie coś podpowiedzieć mój skype frogfromkrakow

Chciałbym się skontaktować z Volare77, niestety nie mogę wyslać do niego prywatnej wiadomości dlatego piszę tutaj, z góry przepraszam i pozdrawiam

Paweł
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 30.09.2014 07:50

Witam! Jeżeli KRK to służę wszelkimi informacjami - 502 355 726
DominikN
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikN » 08.01.2015 20:42

Odnośnie pływania z uprawnieniami czy bez to wiadomo zawsze lepiej mieć. Pływam już od 4 lat, ale jak do tej pory nie natrafiłem na policję na morzu. Rozmawiając z pewnym Chorwatem (wyspa VIR) powiedział mi, że oni też raczej rzadko ich widują. Słyszałem też, że jeśli już kogoś zatrzymają to kontrolują czy nie przewozi się osób zarobkowo nie posiadając do tego stosownych uprawnień.

Taka ciekawostka teraz. Mianowicie będąc pierwszy raz z łodzią na Chorwacji pojechałem wykupić winietę do kapitanatu w Zadarze. Wziąłem wszystkie potrzebne dokumenty. Zachodzę do okienka, mówię że chciałem zakupić winietę. Podałem dokumenty od łodzi i po chwili facet prosi o patent więc mu podaje. Zaraz słyszę "nie dowód osobisty tylko patent (skipper license)". Odpowiedziałem, że to właśnie jest polski patent sternika na co odpowiedział "OK sorry I didn't know that. I first time saw this" (OK przepraszam nie wiedziałem. Pierwszy raz widziałem). Wnioski wyciągnijcie sami.

Teraz moje pytanie. Jako, że jeżdżę z łodzią na Chorwację i pływałem tylko w okolicach wyspy VIR chciałbym tym razem wybrać się gdzieś indziej. Zależy mi na dobrym dojeździe z przyczepą (żeby nie było ciasno). Dobry slip to też podstawa. Odpada przeprawa promem. Jakie miejsca polecacie do popływania łodzią ?
Perseusz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Perseusz » 19.02.2015 20:06

A ja mam silnik kupiony na Tablicy i ponton kupiony też z ogłoszenia i nie mam na to papierów na siebie i w Chorwacji chciałem wykupić winietę żeby legalnie popływać bez stresu i co;ZONG!
Pani powiedziała że nie mam papierów na to że sprzęt jest mój.Coś tam bredziła o papierach notarialnych,odeszłem z kapitanatu niestety z kwitkiem.Oczywiście patent sternika miałem .
Wniosek jest taki że nawet jak masz sprzęt z Polski pożyczony od znajomego to musisz mieć w Chorwacji papiery na siebie na ten sprzęt bo inaczej nie dostaniesz winiety.Mi załatwili odmownie w Biogradzie na Moru.Silnik 4KM i ponton 3,2m.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone