Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafalgor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalgor » 26.03.2014 20:48

Planuje jechać na początku sierpnia, więc jechać w ciemno odpada biorąc pod uwagę że jedziemy w 6 w tym z dwójką dzieci. Macie jakieś namiary na tanie apartamenty? Nie będę pisał żeby było blisko do morza bo mi odpiszecie że jestem wysra....:)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.03.2014 21:04

Reasumując kilka powyższych wypowiedzi widać dobitnie,że w ciemno jak najbardziej,ale nie w high sezonie :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.03.2014 21:07

rafalgor napisał(a):Planuje jechać na początku sierpnia, więc jechać w ciemno odpada biorąc pod uwagę że jedziemy w 6 w tym z dwójką dzieci. Macie jakieś namiary na tanie apartamenty? Nie będę pisał żeby było blisko do morza bo mi odpiszecie że jestem wysra....:)

Napiszą nie napiszą,ale Ty weź uściślij,jak oczekujesz podpowiedzi... 8)
rafalgor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalgor » 27.03.2014 08:06

Planuje wczasy na 9-10 dni. Cała wakacyjna ekipa liczy 4 dorosłych i dwójkę młych dzieci do 10 lat. Chciałbym apartament max do 4000zł. Zdaję sobię sprawę że to mocno zaniżona granica. Nie zależy mi na klimie, TV, basenie itp. Nie jesteśmy wymagającymi ludźmi ale nie chcemy opcji typu spanie w jednym pokoju i wspólna kąpiel w umywalce. Zależy nam też na odległości do morza - max 800m.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.03.2014 09:00

Rafalgor ja właśnie jestem po poszukiwaniu apartamentu na Hvarze na podobną ilość osób. Spokojnie coś znajdziecie, ale raczej z 1 łazienką i meble tzw późny Gierek. Oczywiście zależy jeszcze w jakim miesiącu jedziecie i jakie miejsce, a doczytałam, początek sierpnia, ja też szukałam dokładnie początek sierpnia i to jest niestety dla nas, najbardziej okupowany przez turystów czas. Najtańsze są robinsonady z ograniczaniami prądu i wody Tzn. woda jest np tylko zimna i do tego trzeba ją oszczędzać i np lodówka na gaz .

Pozdr.
Edikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edikol » 27.03.2014 15:57

rafalgor napisał(a):Planuje wczasy na 9-10 dni. Cała wakacyjna ekipa liczy 4 dorosłych i dwójkę młych dzieci do 10 lat. Chciałbym apartament max do 4000zł. Zdaję sobię sprawę że to mocno zaniżona granica. Nie zależy mi na klimie, TV, basenie itp. Nie jesteśmy wymagającymi ludźmi ale nie chcemy opcji typu spanie w jednym pokoju i wspólna kąpiel w umywalce. Zależy nam też na odległości do morza - max 800m.


Początek Sierpnia i za taką kasę, to środek sezonu, wydaje mi się nie realne to przecież prawie 6 osób, ja w zeszłym roku w tym terminie w 5 osób po prawie 9 godz. poszukiwania znalazłem za 80 euro.
Proponuję zmienić termin, albo szukać zabunkrowanych kwater w przerobionych garażach i takich innych dziupli, też takie są za 10e od osoby, nie chcę nikogo wystraszyć ale tam jest coraz ciaśniej i drożej, w tym roku jadę w dwie osoby 6 raz i nie wiem czy 20e na głowę wystarczy, oczywiście mam swoje lekkie wymagania ale po to jedzie się na urlop żeby odpocząć a nie żeby być na urlopie.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.03.2014 16:28

Edikol bez przesady za 100 euro znajdzie się kwatera bez klimy na 4+2 osoby, przynajmniej na Hvarze. Fakt, że w tej chwili już większość jest zarezerwowana, ale ja widziałam wolne urocze robinsonadki. Minusem jest brak udogodnień, tak jak pisałam wyżej brak ciepłej wody, ograniczenia w używaniu prądu itp i zwykle fatalny dojazd. Plusem przepiękna zwykle okolica i bliskość morza.

Pzdr.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.03.2014 17:06

Ja w zeszłym roku u Daria w Vodicach czworo dorosłych i trójka dzieci 9,10 i 13 lat łącznie z opłatą klimatyczną i klimą 73 euro(do wody 400m.) więc śmiało się da lecz tak duże kwatery Dario ma tylko u siebie lecz jest tego trzy sztuki więc może spróbuj się z nim skontaktować.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 27.03.2014 20:46

Apartament zawsze się jakiś znajdzie.A na pewno nie zostanie spać na plaży jeśli się rano przyjedzie
slawekkrak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkrak » 27.03.2014 21:17

Przyłącze sie do tematu bo mam własne doświadczenia w kwesti wyjazdu w ciemno.
Rok 2012 druga połowa lipca moj pierwszy wyjazd do Chorwacji, cel wyspa Rab, miejscowość Lopar. Załoga dwoje dorosłych, córka nastolatka i pies. Wtedy jeszcze nie znałem tego forum i moja jedyna wiedza pochodziła od znajomych którzy spędzali urlopy głownie w okolicy Makarskiej. Po dojechaniu na miejsce zaczęło sie szukanie, pierwszy z brzegu apartamentowiec i brak miejsc ale zaraz telefon do kogoś znajomego i juz mozna jechać cos oglądać. I tak obejrzałem ze 3 kwatery ale wymagania finansowe właścicieli były dla mnie wygórowane. Skończyło sie na wizycie w informacji turystycznej która jednym telefonem załatwiła kwaterkę w postaci jednego pokoju z łazienka i tarasem za 32€. Dla naszej trójki i psa było wystarczająco.
Rok 2013 tym razem druga połowa sierpnia i większa obsada. Ja jadę w 4 osoby, znajomi dwoma samochodami 8 osób. Cel wyspa Vir.
Na miejscu po zatrzymaniu na parkingu zjawia sie pan na skuterze który oferuje apartament 4 osobowy za 45€. Obejrzałem i naprawdę był atrakcyjny, 2 duże pokoje, osobno kuchnia, taras, łazienka. Ale w szukałem dalej bo chciałem być bliżej znajomych. Oni znaleźli apartament za 100€ dla całej ósemki, jakieś 100 m od płazy. Super. Ja w sumie nie daleko od nich za 50€.
Takie są moje doświadczenia w tym temacie. W tym roku planuje rownież wyjazd w ciemno, niestety nie znam jeszcze terminu wyjazdu natomiast chciałbym jechać w okolice Rogoznicy.
Jak czytam ze ktos szukał noclegów 9 godzin bądź spał na płazy to zastanawiam sie czy ja mam takie szczęście, czy moze nie wymagam zbyt wiele.
Pozdrawiam
Edikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edikol » 27.03.2014 23:12

Nie wiem jak i dlaczego ale zeszły rok był tragiczny na początku sierpnia, ludzie spali na parkingach a nawet wracali do domu po dwóch noclegach w samochodzie, ja też nigdy nie miałem problemu nawet jak mi zarezerwowana kwatera była oszustwem to po 30 min. szukania znalazłem co chciałem, a w zeszłym roku był naprawdę szok, mówię oczywiście o Riwierze Makarskiej.
W tym roku wyjazd 15.08 i zobaczymy.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 28.03.2014 01:17

Ja w zeszłym roku tylko przejeżdżałam przez Makarską w drodze na Hvar. Jaki tam panuje tłok ! Nawet z wozu nie trzeba wysiadać, aby to stwierdzić...Nie, nie to nie dla mnie, za dużo ludzi, ładnie, ale za tłoczno...

Pzdr.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.03.2014 08:38

Tyle, że tu jest temat o szukaniu kwater w ciemno! A gdzie jak gdzie, ale w Makarskiej o to najłatwiej - w każdym dniu tygodnia, o każdej porze dnia. Nawet w szczycie sezonu!

Jak już pisałem: w Makarskiej to apartamenty szukają turystów, a nie odwrotnie. :D
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 28.03.2014 09:38

rafalgor napisał(a):Witam,
Jestem pierwszy raz na forum więc na wstepie proszę o wyrozumiałość:)
W tym roku po raz pierwszy wybieram się na wczasy do HR. Problem w tym że nie wiem czy jechać w ciemno czy rezerwować. Interesuje mnie Dalmacja środkowa, najlepiej cicha miescowość pomędzy Splitem a Makarską.
Rezerwować czy jechać w ciemno?

cześć
cicha miejscowość np: Stanici polecam byliśmy :) dobra baza wypadowa jak kto woli taki wypoczynek a i plaże są ok,choć od Splitu do Makarskiej pełno takich miejscowości zależy jeszcze w jakim terminie jedziesz,w ciemno jak najbardziej można zawsze się coś znajdzie choć ja wole wcześniej zarezerwować nie tracę czasu na szukanie jak jestem już na miejscu,to forum naprawdę pomoże Ci znaleźć coś pewnego za rozsądną cenę koledzy-koleżanki cromaniacy to wspaniali ludzie i pomogą sam się przekonałem :D , trzeba tylko samemu przekopać kilka a czasem kilkanaście wątków a na pewno znajdziesz co potrzebujesz a resztę pomożecie?pomożemy... :lol: i byle do wakacji :hut:
Zielony1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielony1 » 12.04.2014 09:07

Wyjazd w ciemno do Chorwacji jest możliwy, choć trochę ryzykowny. Z opowieści mojego znajomego, który wraz z rodziną wybrał taki rodzaj wakacji, wnioskuję, że trzeba mieć szczęście i wbić się w odpowiedni termin, ponieważ mogą wystąpić problemy z noclegiem oraz rezerwacją pokoi hotelowych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 181
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone