Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.03.2014 21:02

Lednice napisał(a):No to masz mylne wrażenie co do liczby Polaków w Chorwacji,
wśród wszystkich turystów nie ma ich nawet 10% :!: :roll:



Może w całej Chorwacji te 10% ,ale w tamtym roku w Baśce .V miałem wrażenie że było około 40%-50% Polaków :wink:
...żona w pewnym momencie ,zapytała mnie czy jesteśmy w CRO czy w Międzyzdrojach :roll: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2014 21:22

Ja podobne wrażenie miałem w Baśce na Krk odnośnie Czechów :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.03.2014 21:44

Lednice napisał(a):Tak samo oni mówią po polsku, jak ja po chorwacku :wink:

Dlatego mieszanką troszkę polskiego , troszkę chorwackiego spokojnie idzie się porozumieć i dogadać.
Czasem jak chorwat wytrzeszcza oczy a ja na niego , to i "językiem ogólnoświatowym" na migi też idzie się dogadać. :lol:

Lednice napisał(a):Ja podobne wrażenie miałem w Baśce na Krk odnośnie Czechów :wink:

Ja podobne .....będąc w Tucepi , :wink: to samo w Vodicach.
Z kolei na Istrii większość nacji to szkopy i holendrzy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2014 21:54

Oczywiście, że dogadać się człowiek zawsze dogada :D

Z tym językiem słyszanym, to zawsze najpierw nam wpada w ucho język polski,
jesteśmy na niego szczególnie wyczuleni. :D
Smolen
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolen » 23.03.2014 23:14

Lednice napisał(a):(...)
Żeby mówić poprawnie, płynnie, trzeba się z pół roku uczyć danego języka.
(...)
???
Nie rób ze swoich SUBIEKTYWNYCH przeżyć reguły :D

zawsze podkreślam, że to tylko moje subiektywne zdanie a nie reguły :)
nie rozumiem tylko dla czego tak chcecie zniechęcić prawie zdecydowanych?

mówić płynnie ... ??? a Ty zawsze najpierw uczysz się do "PŁYNNOŚCI" języka kraju do którego jedziesz ?

jakaś śmieszna ta dyskusja :D

OKi
spadam z tego wątku
mam nadzieję, że WSZYSCY chętni na wyjazd w ciemno raczej sami podejmą decyzję
w zależności od tego czy mają ochotę na dreszczyk emocji niepewności
ale w zamian kwaterę tam gdzie chcą
czy nie

pamiętajcie WASZA decyzja

PS
popieram zdroworozsądkowe wypowiedzi weldon :)

pozdrawiam

:papa: :papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2014 23:25

Zastanów się trochę: 8)

tobie się udało, pojechaliście po raz pierwszy do Chorwacji w ciemno i byliście zadowoleni.

Ale na tym forum były też relacje inne, tych, którzy się "spalili" i już nigdy w ciemno nie pojadą 8)

Może z innej beczki, ale moim zdaniem trafne :D
jak do rabina w gminie żydowskiej zgłasza się chętny do przejścia na judaizm, bo np. narzeczona jest Zydówką,
to rabin ma obowiązek go do tego zniechęcić :!:
Jak chłopak się nie da, to znak, że mu naprawdę zależy.

Jak ktoś lubi, to pojedzie w ciemno, bo kocha takie klimaty :wink:

Ja sam w ciemno jeździłem i pojechałbym, ale wiem, że reszta rodziny już nie jest za tym i nie będę im dostarczał w wakacje nerwówy 8)

Lepiej zawsze poinformować, że każdy medal ma dwie strony :roll:
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 24.03.2014 20:24

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, widzę, że dość ciekawa dyskusja się wywiązała :) Jak wspomniałem przeszukuję online, ale mistrzem w tym nie jestem i mieliśmy okazję jechać wyjazdem zorganizowanym, ale wg nas samemu jest większa "przygoda" więc jeśli przyjdzie nam szukać noclegu na miejscu to też będzie zawsze jakieś doświadczenie życiowe ;) Na szczęście nie mam marudnej żony, tylko jak na razie jeszcze dziewczynę, która nie powinna sprawiać problemów podczas poszukiwań, gdyż jak wspominałem jeżdżąc po Polsce zawsze szukaliśmy noclegów na miejscu. Planujemy dojechać na miejsce rano, tak żeby mieć spokojnie czas na poszukiwanie noclegu, może być problem, że będzie to piątek, bo czytałem, że sporo osób poleca dojazd sobota, niedziela kiedy kończą się te turnusy czy coś, ale nawet jeśli się nie uda to np piątek przenocujemy w namiocie a w sobotę coś znajdziemy. Dlatego ten namiot, wyjście awaryjne. Tak jak ktoś tu wspomniał, już nie pamiętam nicku, 1-2 noce w namiocie w razie czego są ok, ale nie mamy ochoty na tydzień czy dwa pod namiotem więc docelowo wybieramy apartamenty, pokoje a jak wyjdzie zobaczymy. Pewnie jeszcze nie raz będę o coś pytał a po wyjeździe dam znać jak poszło więc jeszcze raz dziękuję za rady i pozdrawiam serdecznie ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 24.03.2014 22:07

Ironman napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedzi, widzę, że dość ciekawa dyskusja się wywiązała :) Jak wspomniałem przeszukuję online, ale mistrzem w tym nie jestem i mieliśmy okazję jechać wyjazdem zorganizowanym, ale wg nas samemu jest większa "przygoda" więc jeśli przyjdzie nam szukać noclegu na miejscu to też będzie zawsze jakieś doświadczenie życiowe ;) Na szczęście nie mam marudnej żony, tylko jak na razie jeszcze dziewczynę, która nie powinna sprawiać problemów podczas poszukiwań, gdyż jak wspominałem jeżdżąc po Polsce zawsze szukaliśmy noclegów na miejscu. Planujemy dojechać na miejsce rano, tak żeby mieć spokojnie czas na poszukiwanie noclegu, może być problem, że będzie to piątek, bo czytałem, że sporo osób poleca dojazd sobota, niedziela kiedy kończą się te turnusy czy coś, ale nawet jeśli się nie uda to np piątek przenocujemy w namiocie a w sobotę coś znajdziemy. Dlatego ten namiot, wyjście awaryjne. Tak jak ktoś tu wspomniał, już nie pamiętam nicku, 1-2 noce w namiocie w razie czego są ok, ale nie mamy ochoty na tydzień czy dwa pod namiotem więc docelowo wybieramy apartamenty, pokoje a jak wyjdzie zobaczymy. Pewnie jeszcze nie raz będę o coś pytał a po wyjeździe dam znać jak poszło więc jeszcze raz dziękuję za rady i pozdrawiam serdecznie ;)

i gitara
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 25.03.2014 00:45

I koniec i kropka :lol:
rafalgor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalgor » 26.03.2014 18:08

Witam,
Jestem pierwszy raz na forum więc na wstepie proszę o wyrozumiałość:)
W tym roku po raz pierwszy wybieram się na wczasy do HR. Problem w tym że nie wiem czy jechać w ciemno czy rezerwować. Interesuje mnie Dalmacja środkowa, najlepiej cicha miescowość pomędzy Splitem a Makarską.
Rezerwować czy jechać w ciemno?
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 26.03.2014 18:20

Wszystko zależy od terminu. My byliśmy 2 razy we wrześniu i zawsze w ciemno. 2 lata temu bez problemu znaleźliśmy miejscówkę w
Breli po 30 min. W ubiegłym roku w Basce Voda zajęło to nam chyba 2 godziny, ale to dlatego że wiedzieliśmy już jakie wymagania mamy (byle nie zbyt daleko od morza i nie po 160 schodach :)), na jakie ceny możemy się zgodzić itp. Ale w tym roku też chcemy jechać w ciemno, tylko z adresami wybranych apartamentów. Tak pewnie łatwiej będzie coś znaleźć za rozsądną cenę.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.03.2014 18:49

rafalgor napisał(a):Witam,
Jestem pierwszy raz na forum więc na wstepie proszę o wyrozumiałość:)
W tym roku po raz pierwszy wybieram się na wczasy do HR. Problem w tym że nie wiem czy jechać w ciemno czy rezerwować. Interesuje mnie Dalmacja środkowa, najlepiej cicha miescowość pomędzy Splitem a Makarską.
Rezerwować czy jechać w ciemno?

Kiedy ?
Lipiec sierpień będzie full ....... Brela , Omis , Baśka w ciemno hmmmm.....może się trafić coś , może nie.
Czerwiec, wrzesień będzie pusto , tylko w ciemno.
Rozejrzałbym się za jakimś powiedzmy większym zadupiem w tym rejonach , by mieć też dobrą bazę wypadową np.Jesenice ,Podstrana.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2014 19:29

W 2013 roku 18 sierpnia w Primosten kiedy wysiadałem z auta, na ulicy Jelaćića obok Studenaca zaczepili mnie nasi rodacy z pytaniem czy nie wiem gdzie są wolne jakieś kwatery. Gość powiedział że przyjechali wczoraj ok 20 szukali do 22 w końcu zaparkowali na terenie portu i noc spędzili w samochodach. Rano zaczęli znowu szukać od 6 rano a mnie zaczepili po 10 i nic nie znaleźli :cry:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.03.2014 19:37

W ciemno ....2012 r. 3 wrzesień wjeżdzamy ze znajomymi na dwa auta do Tucepi , ledwo zaparkowaliśmy już leci jakiś Chorwat i się drze:
-Polako , polako apartani??????????

Poszliśmy za nim i lepiej trafić nie mogliśmy , apartament cudo , 80 m do mora z zajebiastym tarasem , widokiem na Jadran i Biokovo . :mrgreen:

Apartament sam nas znalazł.

Tak więc sporo zależy jaki termin i dziwię się , że ktoś się pyta a nie wiemy kiedy. :roll:
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 26.03.2014 20:41

15 Sierpień 2012 jedziemy we dwójkę plus pies...Pierwszy raz..w ciemno....
Do morza 30 m, taras z widokiem na to morze ...na tarasie drzewka z limonkami :D , właściciel do rany przyłóż..Czas poszukiwania..około 15 min..:)
Cały splot pozytywnych wydarzeń który zaraził nas Cro...:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 180
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone