Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na wyspe Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 11.06.2018 13:21

Mapy google na Oprna Bay pokazują sporo parasoli na plaży jakby się spodziewano tam jakichś większych ilości turystów i jest jakaś budka czyli hcyba miejsce przygotowane turystycznie. Wygląda mi na to, ze tam na dół się nie zjedzie, nawet rowerem, a auta na szosie też się nie zostawi. Czy jedyne miejsce postoju to Kamping Skrila? Ale ten pewnie dla mieszkańcow....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5183
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.06.2018 13:37

morela napisał(a):Mapy google na Oprna Bay pokazują sporo parasoli na plaży jakby się spodziewano tam jakichś większych ilości turystów i jest jakaś budka czyli hcyba miejsce przygotowane turystycznie. Wygląda mi na to, ze tam na dół się nie zjedzie, nawet rowerem, a auta na szosie też się nie zostawi. Czy jedyne miejsce postoju to Kamping Skrila? Ale ten pewnie dla mieszkańcow....


Jedna z wielu opinii google:

"Piękna plaża trudne dojście stromym zboczem ale naprawdę warto. Samochód zostawiliśmy przy drodze jak wszyscy."
Fredi88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredi88 » 17.06.2018 12:43

Witajcie. Starałem się doczytać na forum wszystko, co może mnie interesować jednak na 3 nurtujące mnie pytania odpowiedzi nie znalazłem (może źle szukałem - nie wiem). Jadę w sobotę na wyspę Krk dokładnie do Starej Baski. 1 pytanie dotyczy mostu prowadzącego na wyspę. Można na nim płacić kartą lub gotówką w euro, czy jedynie w ich walucie?
2 pytanie tyczy się autostrad... tak samo w sumie jak poprzednie, choć domyślam się że płatność kartą powinna być bezproblemowa.
3 sprawa - patrząc na google maps odcinek przed Starą Baską jest zaznaczony jako nieprzejezdny/zamknięty... O co biega? Był tam ktoś ostatnio? Droga jest przejezdna? Pokój mam wzięty na samym końcu miejscowości i innej drogi dojazdu tam po prostu nie ma.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5183
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.06.2018 18:43

1 i 2 - polecam kartę i specjalne bramki z powodu mniejszych kolejek

3 - Musisz źle patrzeć chyba, że akurat coś remontowali itd

Poczytaj forum w innych tematach o płatności kartami na bramkach i powodu preferowania przez nas tej formy płatności. Można zaoszczędzić wiele czasu
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.06.2018 19:02

3. Napisz do swoich gospodarzy jeśli są tam na miejscu i zapytaj, czy coś się dzieje - remont drogi, albo coś podobnego.
Generalnie ta droga na stałe jest zamknięta dla dużych pojazdów jak autobusy, autokary, etc. Za wąsko po prostu. Osobówki jeździły w zeszłym roku normalnie, ale nie pamiętam jak droga była wtedy zaznaczona w google'u.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2018 19:05

Fredi88 napisał(a):1 pytanie dotyczy mostu prowadzącego na wyspę. Można na nim płacić kartą lub gotówką w euro, czy jedynie w ich walucie?
2 pytanie tyczy się autostrad... tak samo w sumie jak poprzednie, choć domyślam się że płatność kartą powinna być bezproblemowa.
3 sprawa - patrząc na google maps odcinek przed Starą Baską jest zaznaczony jako nieprzejezdny/zamknięty... O co biega? Był tam ktoś ostatnio? Droga jest przejezdna? Pokój mam wzięty na samym końcu miejscowości i innej drogi dojazdu tam po prostu nie ma.


@ 1 - można kartą, można płacić w euro- wjazd na Krčki most kosztuje 39,00 kn (przynajmniej tak twierdzi Hrvatske Autoceste d.o.o.)
@ 2 - można kartą, można i w euro (j.w.) a na autostradzie lepiej ustawić się do bramek kartowych bo sznur aut jest do nich krótszy
@ 3 - na Krku obecnie jest tylko ostrzeżenie o 3 km korku w stronę lądu, wg HAK innych dróg zamkniętych nie ma ale generalnie dopytałbym właściciela lokalu czy wie coś o utrudnieniach
Fredi88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredi88 » 17.06.2018 22:22

Żeby nie być gołosłownym to taki widok mam na google maps:

https ://s15.postimg.cc/xc60e22bf/Screenshot_20180617-231212.png
Wystarczy usunąć spację przed dwukropkiem bo nie mogę wklejać linków 8O
Pokój mam w Rooms "N", najwyżej napiszę do właścicieli jutro.

Dzięki za informacje dotyczące kart.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5183
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.06.2018 08:00

Fredi88 napisał(a):Żeby nie być gołosłownym to taki widok mam na google maps:

https ://s15.postimg.cc/xc60e22bf/Screenshot_20180617-231212.png
Wystarczy usunąć spację przed dwukropkiem bo nie mogę wklejać linków 8O
Pokój mam w Rooms "N", najwyżej napiszę do właścicieli jutro.

Dzięki za informacje dotyczące kart.


Mi też gugiel pokazuje kreseczki jakby dojście piechotą

Droga tam wąska, pewnie są jakieś ograniczenia, z pewnością idzie dojechać. Myśmy w SB nie byli jednak do fajnej knajpy pod koniec wiochy przy porciku wieczorami podjeżdżaliśmy. Było późno i nawet za parking chłopaki już nas nie kasowali

To nie jest odcinek drogi przed SB tylko kawałek już we wsi :)
Ostatnio edytowano 18.06.2018 08:02 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2018 08:01

...może to stąd, że dwa lata temu robili tam chyba kanalizację :mrgreen: Pod opiniami tego miejsca jest napisane, że dojazd bezproblemowy ale wąski i ciasny parking.
ik26
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ik26 » 19.06.2018 08:02

Ja wróciłem w sobotę i żadnych problemów z dojazdem nie było. Płatności na moście masz w Kunach jak i euro są wyświetlane na tablicy. Przejazd kosztuje 21 kun.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.06.2018 08:10

ik26 napisał(a):Ja wróciłem w sobotę i żadnych problemów z dojazdem nie było. Płatności na moście masz w Kunach jak i euro są wyświetlane na tablicy. Przejazd kosztuje 21 kun.


21 kun to motorkiem chyba :?: Autem to 35 :idea: (przynajmniej miesiąc temu tak było)
ik26
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ik26 » 19.06.2018 08:23

Oj przepraszam . Masz rację motorem. Jeszcze mi huczy w głowie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 08:53

Cennik od 15.06.2018 ;)

krckimost.JPG
Fredi88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredi88 » 24.06.2018 09:15

Od wczoraj na miejscu. Dziękuję za pomoc. Wszystkie informacje od Was sprawdzone. Płacić można nawet gotówką w euro. Stara Baska przejezdna normalnie więc nie rozumiem dlaczego na google ciągle tak pokazuje. Jest tylko zakaz dla kamperów co jest zrozumiałe ze względu na gabaryty aut i wąski przejazd.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5183
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.06.2018 17:54

Fredi88 napisał(a):Od wczoraj na miejscu. Dziękuję za pomoc. Wszystkie informacje od Was sprawdzone. Płacić można nawet gotówką w euro. Stara Baska przejezdna normalnie więc nie rozumiem dlaczego na google ciągle tak pokazuje. Jest tylko zakaz dla kamperów co jest zrozumiałe ze względu na gabaryty aut i wąski przejazd.


Spoko :)

Napisz tylko jaka pogoda bo znajomi dali dyla w piątek z powodu deszczu, wiatru i temperatury :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd na wyspe Krk - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone