Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 03.07.2009 22:57

Moim zdaniem/pisalem juz to w jakims poscie/ceny w tym roku w kunach sa niemal identyczne z tymi sprzed 2 lat...Czyli Chorwaci ich nie podniesli.. 8)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 03.07.2009 23:03

Bocian napisał(a):A mi chodziło o to, że masa ludzi jedzie po to aby mieć temat do narzekania, bez tego nie mogą żyć...

Po prostu Chorwacja drożeje z dnia na dzien.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2009 23:22

bluesman napisał(a):"Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł...
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu.
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... "

Panie Fux tyczyło się to tej Pana jakże skromnej wypowiedzi :)

No i co, wg. Ciebie, obraźliwego z tego postu wynika?
Podałem kilka przykladów. Wolny świat, wolny wybór.
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 03.07.2009 23:47

[Nie wiem, czy to Rząd Hrvatskiej Republiki jest winien, czy ja jestem rozrzutny... :cry: :cry: ...z tej rozpaczy biorę d....w troki i wyjeżdżam za 4 dni po raz ósmy do Chorwacji. Tym razem padło na Gradac. Do zobaczenia na trasie, może na koncercie Thompsona lub na piwku u Plumka i Zuzy :lol:
Serdeczne pozdravki :lol:[/quote]

Sławek od 17 lipca na dwa tygodnie jesteśmy w Zivogosce Blato moze sie spotkamy do Gradaca blisko. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2009 00:07

No i przy okazji spotkanko się zaaranżowało... :lol: ...dane poszły na priva.
Pozdravki
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 04.07.2009 08:44

Jestem szósty raz w Chorwacji i widzę jak ceny idą do góry, ale czy mają one przesłonić to, co jest najcenniejsze tutaj? Można wydać krocie, ale zawsze są możliwości spędzenia czasu za mniejsze pieniądze. Wczoraj Brančin w Sucuraju, dzisiaj rosołek na korpusikach w Zavali.
Pozdrawiam wrocławian i nie tylko.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 04.07.2009 14:10

Widzę Promajna niezmiennie piękna, zdjęcia mam podobne tylko u mnie plaża bardziej zaludniona. Pozdrawiam :D

A co do cen... to w miejscowościach turystycznych zawsze są wyższe, po prostu trzeba w sezonie zarobić na cały rok. Taka specyfika miejsca. :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.07.2009 15:02

Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 04.07.2009 15:17

AndrzejJ. napisał(a):przemyślenia Tomasza Lisa


to ciekawe gdzie tych Niemców i Włochów wywiało ....
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 04.07.2009 16:02

KumoterSzyszkownik napisał(a):Moim zdaniem/pisalem juz to w jakims poscie/ceny w tym roku w kunach sa niemal identyczne z tymi sprzed 2 lat...Czyli Chorwaci ich nie podniesli.. 8)


No, nie do końca bym się z tym zgodził ale nie w tym rzecz. Na ceny w Chorwacji a i gdziekolwiek indziej nie można się obrażać. Jest wolny rynek i kropka a o związkach ceny,podaży i popytu każdy powinien coś wiedzieć /po 20-tu latach/.Czy to w Cro, czy PL każdy doi jak może i my tu wypisujący różne pretensje nie bylibyśmy lepsi mając chodliwy towar. Róbmy cięcia, może trochę mniej luksusu, kulinarnych szaleństw itp... .Polski Bałtyk nie jest tańszy ale i tak jeżdżę tu i tam bo to są dwa różne piękna.
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 04.07.2009 21:57

Niestety, ceny jakie są wszyscy wiemy, więc może warto pomyśleć na co przeznaczać odłożone pieniądze :) nie każdego dnia trzeba łyknąć Karlovaćko ;) plaże póki co są darmowe i krajobrazy też, a po to większość z nas tam jedzie :)
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 04.07.2009 22:26

bluesman napisał(a):"Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł...
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu.
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... "

Panie Fux tyczyło się to tej Pana jakże skromnej wypowiedzi :)


popieram w 100% wypowiedź FUX-a :)
Zanim ktoś porówna i zacznie narzekać na ceny z Chorwacji powinien zastanowić się czy w podobnych warunkach wokół siebie nie zapłaciłby podobnie a nawet więcej...a jeśli tak jest to pisze głupoty i się błaźni ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 03:37

arturo72 napisał(a):
bluesman napisał(a):"Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł...
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu.
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... "

Panie Fux tyczyło się to tej Pana jakże skromnej wypowiedzi :)


popieram w 100% wypowiedź FUX-a :)
Zanim ktoś porówna i zacznie narzekać na ceny z Chorwacji powinien zastanowić się czy w podobnych warunkach wokół siebie nie zapłaciłby podobnie a nawet więcej...a jeśli tak jest to pisze głupoty i się błaźni ;)


A juz myślałem, że jestem odosobniony w swych sądach... 8)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.07.2009 13:46

Bocian napisał(a):
bluesman napisał(a):Szanowny Panie Bocian to co będę pamietał z pobytu w Chorwacji to będzie mój prywatny bagaż wspomnień Z calym szacunkiem nie uważam by był Pan lepszy ode mnie .........

A czy ja gdzieś napisałem , że jestem lepszy? Dla mnie to możesz sobie pamiętać co tam sobie chcesz... Dla mnie ważniejsze są wspomnienia i informacje jakich się dowiedziałem o miejscu w którym byłem a nie cena piwa co do lipy... Ale każdy robi co lubi ... Ludzie piszą , że wrócili i dzielą się wrażeniami... że to czy tamto kosztowało tyle a tyle... a jak spytasz jakie poznał zabytki, co zobaczył ciekawego to usłyszysz , że karlovacko w butelkach 1,5 l lepiej się opłaca kupować niż w czteropakach po 0,25...

Nikt nie jest gorszy czy lepszy. Znam kilka osób, które w czasie studiów zjechały kawał Europy w stylu "Podróż za jeden uśmiech". Podróżując autostopem zwiedziły miejsca, do których nie docierają goście w wypasionych autach, których stać na każdy apartament. Jeżeli nie mam na wakacje 5 czy 10tys zł to oznacza że nie mam prawa zobaczyć Cro? Muszę chodzić do restauracji i mieszkać w domu blisko morza? W czasach szkolnych jeździliśmy pod namiot. Rozbity na tanim polu namiotowym lub gdzieś na dziko. Na rowerach zwiedziliśmy dużo więcej niż osoby mieszkające w luksusowym ośrodku na których codziennie o tej samej godzinie czekał obiad i z pewnością wakacje nie były mniej udane. Teraz jak by to powiedzieć inne czasy, panie bardziej wymagające... Jeden za jedną pensję pojedzie do Cro i o nic (ceny) nie pyta, drugi odkłada na taką wyprawę kilka miesięcy, pomyśli by zorganizować taniej... a woda w Jadranie jest jedna i taka sama dla wszystkich.

Bocian, myślę iż każdy kto wraca z Cro, rodzinie czy znajomym pokazuje miejsca w których był i opowiada o nich, a ceny schodzą na drugi plan. Mnie w Cro restauracje nie interesują, nie biegam gdzie taniej. Jedzenie tam to dla mnie drugorzędna sprawa. Historię kraju do którego się jedzie należy choć trochę poznać ale cała przyjemność z pobytu w cro to plaża z pięknym widokiem, klimat i to coś...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 16:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone