Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 12:23

Rafik..wielki szacun za ostatni Twój post.... :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2009 12:44

Przyznam się szczerze, że brakowało mi tego, żebym mógł puścić dziecko np. na animację albo do brodziku i mieć czas dla żony i dla siebie. Jeśli kiedyś moje dzieciaki będą duże to z chęcią wrócę do CRO ale to za kilka lat. I jeszcze jedno. Twierdzę, że takie przegadywanie się, ze lepiej pić piwo w cro niż np. w Krakowie jest bezsensu.


W Chorwacji także można, jeżeli chodzi o ścisłość (np. hotel Borak-Bol), poziom był żenujący.
Z pierwszym akapitem o chamstwie itd. sie z Toba nie zgadzam, gdyz w dalczej części swojego postu sobie zaprzeczasz!
Ja NIE NAPISAŁEM, ŻE LEPIEJ PIĆ PIWO W CRO ZAMIAST W KRAKOWIE, CZY ODWROTNIE.

Chce podkreślić, że albo jade na wypoczynek i korzystam w wybrany przez siebie sposób z oferty, albo nie jadę, bo nie mam ochoty, nie stać mnie, za drogo, etc.

Nie obrażam CIę i takiego zamiaru nie miałem.

Reasumując.

Jeżeli ide do kina i chcę chipsy i colę, to korzystam z jednego i drugiego.
Podobnie z wypoczynkiem, samochodami i innymi dobrami.
Ale nie będe czegoś negowal, że zle, do bani, tylko dlatego, że jest za drogie.

W stosunku do wielu rzeczy każdy z nas ma pewne ograniczenia.
Ja natomiast kredytów na wakacje nie biorę, a znam ludzi, którzy tak czynia, ale to już jest ich wybór...
szarlotka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szarlotka » 02.07.2009 13:22

Rafik pisze o pazerności Chorwatów i nie wiele drożej wycieczka do Turcji. Więc chyba nie byleś w Turcji. Tamci to dopiero pazerni. Jak Hotel nie ma prywatnej plaży to na leżaczek opłata w $ najlepiej albo w Euro i to zaczepianie na rynku dramat. A tak na marginesie nad polski morzem Hotdog 5 zł to nie przesada ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2009 13:27

1,5 tyg. temu w Pogorzelicy za makaron z jakimś sosem, rybę bez frytek czy ziemniakow, piwo, cola zapłaciłem 80 zlotych...
Zjadly to dwie osoby, lecz my malo jadamy. W sumie był to posilek na jedna osobę....
No coments.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5200
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.07.2009 13:45

Czytam, wiem jak jest, moze byc, wiem czego mozna sie spodziewac.

Pasuje to jade, nie pasuje to nie jade

O co chodzi?

Podzielic sie informacjami po powrocie oczywiscie mozna

Inni moga miec tez odmienne zdanie

Jeden kupuje kostke masla za 2 zeta, ktos inny za 8 zeta

Piwo na Krakowskim Rynku w lato chyba 2007 czy 2008 pilem za 9 zeta, w jakiejs Zydowskiej knajpie w dzielnicy starowki za 7 czy 8 zeta

Piwo kupuje skrzynkami w hurtowni za 2,24 Tyskie choc pod nosem mam sklep na osiedlu i tam to samo kosztuje 2,70

To tyle o piwie :wink:

Dla jednego 1,5 kola wyplaty jest OK, dla innego 15 kola tez jest OK

O czym my przepraszam rozmawiamy?

Dla mnie udane wakacje sa bezcenne choc majetni nie jestesmy i mamy nowy dom do wykonczenia. Bedziemy za 10 dni jechac pozyczonym autem gdyz nasze prywatne ma juz 14 lat i nie ma klimatyzacji a na nowe nas w tej chwili nie stac
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 02.07.2009 17:33

piotrulex napisał(a):Czytam, wiem jak jest, moze byc, wiem czego mozna sie spodziewac.

Pasuje to jade, nie pasuje to nie jade

O co chodzi?

Podzielic sie informacjami po powrocie oczywiscie mozna

Inni moga miec tez odmienne zdanie

Jeden kupuje kostke masla za 2 zeta, ktos inny za 8 zeta

Piwo na Krakowskim Rynku w lato chyba 2007 czy 2008 pilem za 9 zeta, w jakiejs Zydowskiej knajpie w dzielnicy starowki za 7 czy 8 zeta

Piwo kupuje skrzynkami w hurtowni za 2,24 Tyskie choc pod nosem mam sklep na osiedlu i tam to samo kosztuje 2,70

To tyle o piwie :wink:

Dla jednego 1,5 kola wyplaty jest OK, dla innego 15 kola tez jest OK

O czym my przepraszam rozmawiamy?

Dla mnie udane wakacje sa bezcenne choc majetni nie jestesmy i mamy nowy dom do wykonczenia. Bedziemy za 10 dni jechac pozyczonym autem gdyz nasze prywatne ma juz 14 lat i nie ma klimatyzacji a na nowe nas w tej chwili nie stac



dokładnie się z Tobą zgadzam, jadąc na wakacje trzeba się liczyć z kosztami, po to się pracuje żeby później móc odpocząć i gdzieś pojechać, wiem że Polacy lubią sobie ponarzekać i ciągle im coś nie pasuje ale bez przesady, nikt nie powiedział że Chorwacja jest tanim krajem, ale w końcu to są wakacje więc trzeba korzystać w 100% :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.07.2009 18:27

Powiem tak 2 lata temu za 12 dni w Egipcie musiałam dać 2400zł a gdzie tu mowa o wydatkach na miejscu , wycieczkach fakultatywnych itp.(łacznie zeszło spokojnie ponad 3k) Miałam dosc polskiej pogody ale i tez nie miałam kasy na Turcję (o niej wczesniej myslałam - koszta były podobne do egipskich).
Na 12 dniowy w Chorwacji łacznie z noclegami, transportem, wyzywieniem (kupowanym w PL i na miejscu) wycieczkami i biletami wstepów do Trogiru, Dubrownika, Szybenika i Plitwic wydałam ok 1450 zł. Wiec realnie patrzac wydałam 2 razy mniej niz bym wydała w Turcji czy Egipcie.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 02.07.2009 18:44

A ja z zupełnie innej beczki: byłam w Promajnej w zeszłym roku chciałabym zobaczyć czy coś się zmieniło. Czekam na zdjęcia. :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.07.2009 21:02

rafik napisał(a):... Piękna pogoda, słońce plażowanie i ciepłe wieczory. Jednak w tym wszystkim mój pozytywny odbiór jest trochę zmącony przez ceny. ... Wodospady piękne, no ale kup tam piwo 20 kun, czy Ice tea 18 kun i pobyt tam już odbierasz inaczej. Nie wiem czy pojadę jeszcze do Chorwacji ale nie ukrywam, ze chce tam się wracać. ...

Ciepłe wieczory z przyjaciółmi na tarasie z widokiem na Jadran, a do tego dobra rakija to jest to... (lubelski a na forum nie dało się opchnąć tej rakiji ? :wink: )
Ja wspomnę o cenach na ubiegłorocznym fishpicnicu, trochę obraz całej wyprawy też popsuły.
Piwko z kija na statku - 0,3l 20kun. Nie kupiłem, bo to jedyna rzecz za którą nie lubię przepłacać, a na jednym by się nie skończyło... Inni Polacy też oczy wielkie, ale bez pytania o cenę zamówili, więc zapłacili i w szoku odeszli nie roniąc ani kropli. W Bol za wodę Jana 1,5l w sklepiku gość zawołał 20kun. Myślałem, że sie przesłyszałem i moja pani dała mu 20kun. Nie wydaje reszty, to pytam aż tyle? Gość zmiękł ale powtórzył 20. Oddałem mu ją i obok w markecie kupiłem. Pamiętam cenę wody Jana z Omisza w KONZUM, kosztowała 5,49 HRK. Cawaniaczek myślał, że naiwnego turystę ma przed sobą. Mógł zarobić kilka kun to wolał kombinować.
Innym razem w Cro, gdy chodziłem po zakupy do marketu nigdy mi nie wydawali reszty. Autochtonom widziałem że co do grosza. Mam czasem ten grosz gdzieś, choć wiem że grosz do grosza a będzie. . . Brunet jestem to postanowiłem przy kasie się nie odzywać. O dziwo już za każdym razem reszta co do lipy! Dokładnie lubelski - "obudzą się z ręką w nocniku".
...ale "chce tam się wracać"

Rafał K napisał(a):Chorwacja do tanich krajów nie należy. Mimo tego kochamy ten kraj bo oferuje wiele w zamian.
Pewne wydatki ja osobiście staram się "omijać" - np. zawsze biorę przynajmniej jedną pełną lodówkę turystyczną, a i zgrzewka piwka do bagażnika się zmieści :wink:
Jeżeli natomiast uważamy, że takie praktyki to "wiocha" bo wakacje nie są od tego żeby... to trzeba bulić.
PZDR

Rok temu przy kursie euro 3,30 powiedzmy, to można było powiedzieć - tanio. Na głowę - policzyłem wszystko - wyszło 1260zł na 11dni. Trochę się dziwiłem jak sąsiada z app obok codziennie widziałem z puszką LECHA. Nie wiem, może lubił tylko ten płyn lub dostał gratis i z krótką datą do spożycia, więc zabrał. Piwa może targać nie będę, bo Karlovacko wystarczy, choć są dużo lepsze od niego piwa polskie (może kwestia smaku dla złośliwych dodam), ale co da radę to z sobą wezmę. Miejsca dużo w aucie, przeszkadzać nie będzie. Dodatkowo jedziemy na wioskę z jednym sklepem i dwoma miernymi restauracjami. Obiady na 2tyg przyszykuję w Polsce w 3godz i o której mi pasuję schodzę z plaży i nie muszę wsiadać do auta, czekać za kelnerem a na koniec 2dni zgaga bo pichcili to wszystko w starym oleju. Gdybym leciał do np Turcji to bym jedzenia nie targał i też bym wytrzymał i przeżył, ale jak tu można i nie wadzi to dlaczego nie zabrać czegoś co lubimy?
Już od stycznia kwatera zaklepana, więc jedziemy, ale gdybym nie zrobił przedpłaty i ze znajomymi nie jechał to z pewnością w tym roku by była w końcu Santorini czy coś innego w podobnej cenie co wakacje w Cro.
Pozdrav
rafik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafik » 03.07.2009 00:00

No niestety chyba prędzej czy później Chorwaci odczują spadek liczby turystów . No ale teraz kilka fotek żeby nie było, że się wymądrzam a nie byłem tam. Więc próbujemy.

Biograd
Obrazek

Impreza w Biogradzie na otwarcie sezonu 2009
Obrazek
Obrazek

W drodze do Drvenika pobłądziliśmy ale
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

C.D.N.
rafik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafik » 03.07.2009 12:35

C.D.
HVAR

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Drvenik. Chyba.
Obrazek
Ostatnio edytowano 03.07.2009 12:59 przez rafik, łącznie edytowano 4 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2009 12:37

rafik napisał(a):C.D.

Obrazek

Nie bangla...
pepe75
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe75 » 03.07.2009 13:32

generalnie bomba, widoki super, klimat też a wracając do poprzednich postów to tak jak i u nas zawsze są jacyś pazerni i mimo wieści o cenach w cro, w tym roku też się tam wybieram, i polecam wszystkim.
nasze morze nisetety odradzam: ceny,ceny i pogoda, może bedzie może nie.
pozdrawiam wszystkich cromaniaków. :)
rafik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafik » 03.07.2009 15:08

A teraz kilka fotek z uroczej Promajny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zachód słońca nad Promajną

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

C.D.N.
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 03.07.2009 16:25

FUX napisał(a):Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł... :roll:
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu. :lol:
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... :wink:


Trochę FUX-a poniosło i ikonki tu sprawy nie ratują ale faktem jest, że komu zależy na brykaniu po Chorwacji to i ze skromną kasą też można niezle tam spędzić czas, oczywiście omijając cenowe rafy.
Byliśmy w czerwcu tydzień na Hvarze w trzy osoby dorosłe i wyszło z podróżą 2 250 zł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone