Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.03.2009
Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafik » 30.06.2009 15:59

Witam! 20.06 wróciłem z Chorwacji. Był to nasz pierwszy wyjazd do Cro i chciałem napisać o swoich przemyśleniach. Usiadłem do komputera i za bardzo nie wiem co napisać ponieważ mam strasznie mieszane uczucia. Może najpierw te pozytywne wrażenia. Zwiedziliśmy Biograd ( 3 dni ), Hvar 2 dni no i Promajna k/Makarskiej ( 12 dni ). W każdym z tych miejsc widziałem coś wspaniałego czego bym pewnie gdzie indziej nie ujrzał. Biograd, wspaniała impreza na otwarcie sezonu turystycznego międzynarodowa kuchnia, muzyka itd. Super. Jak ktoś był to wie. Droga z Biogradu do Drvenika pełna wrażeń ale " dzięki temu ", że źle zjechałem z autostrady, przepiękne widoki (może później wkleję Pictures). Góry, rzeki.......... Hvar piękna wyspa, super wrażenia, coś niepowtarzalnego choć wróciliśmy po dwóch dniach gdy uznaliśmy, że jest piękna ale dla dzieci do zabawy są lepsze plaże na kontynencie. I w końcu Promajna przeurocza miejscowość dla ludzi szukających spokoju ( choć po 15.06 to już mnóstwo ludzi ). Widok masywu Biokovo nad przepięknym adriatykiem niepowtarzalny. No i najważniejsze. Piękna pogoda, słońce plażowanie i ciepłe wieczory. Jednak w tym wszystkim mój pozytywny odbiór jest trochę zmącony przez ceny. Chciałem zaznaczyć, ze nie chodzi o to, że mnie nie stać i się porwałem z motyką na słońce ( uprzedzam śmiesznych krytykantów z tego forum ). Przed wyjazdem przez ponad pół roku zbierałem informację, rozmawiałem z znajomymi, którzy kilka razy już byli w Chorwacji. Okazało się, ze jednak w tym roku ceny naprawdę poszły do góry i w cale nie przez kurs euro. Już nie będe pisał o poszczególnych cenach bo już są takie wątki, ale naprawdę to piwo za ok 9 kun w sklepie nie smakuje tak bardzo a w mojej ocenie bilet do parku KRKA za 95 kun to chyba lekkie przegięcie. Wodospady piękne, no ale kup tam piwo 20 kun, czy Ice tea 18 kun i pobyt tam już odbierasz inaczej. Nie wiem czy pojadę jeszcze do Chorwacji ale nie ukrywam, ze chce tam się wracać. Zastanawiam się nad Czarnogórą no ale zobaczymy.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 30.06.2009 16:29

Chorwacja do tanich krajów nie należy. Mimo tego kochamy ten kraj bo oferuje wiele w zamian.

Pewne wydatki ja osobiście staram się "omijać" - np. zawsze biorę przynajmniej jedną pełną lodówkę turystyczną, a i zgrzewka piwka do bagażnika się zmieści :wink:

Jeżeli natomiast uważamy, że takie praktyki to "wiocha" bo wakacje nie są od tego żeby... to trzeba bulić.

PZDR
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 30.06.2009 16:40

Ja za każdym razem gdy jadę do hipermarketu po zakupy stwierdzam, że sporo rzeczy podrożało :roll: Skoro u nas podrożało, to w Chorwacji zapewne też. Sprawdzę na miejscu jak to jest w stosunku do ubiegłych lat. Część jedzenia zabieram z domu i przynajmniej kilka wydatków mi na miejscu odpada.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 30.06.2009 16:44

Ja mam jedna dygresje:-) Wole wydac 5 euro na piwo w Chorwacji niz 4 euro na piwo w Hiszpanii czy Francji nie wspominajac o połnocnej Afryce:-))Oczywiscie to tylko moja ocena. Pozdrowionka
jurek-mik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek-mik » 01.07.2009 17:36

Karlowackie i ożujskie piwo po 5,09kun to nie jest żle. :D
jaranna
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaranna » 01.07.2009 18:05

Temcza napisał(a):Ja mam jedna dygresje:-) Wole wydac 5 euro na piwo w Chorwacji niz 4 euro na piwo w Hiszpanii czy Francji nie wspominajac o połnocnej Afryce:-))Oczywiscie to tylko moja ocena. Pozdrowionka


35 kun to się chyba nie zdarza?
A jak tam ceny na Rynku?
Ostatnio edytowano 01.07.2009 18:11 przez jaranna, łącznie edytowano 1 raz
jaranna
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaranna » 01.07.2009 18:11

A może tak wspomnimy o cenach naszych rodzimych cudów...
Wieliczka, Spływ Dunajcem itp.
Myślę, że warto wypić kilka browarów w takiej scenerii niz np. Sandomierz Rynek 5-6 zł , te dwa tygodnie lub mniej można się rzucić , a potem trochę pościć u siebie.
poza tym dzisiaj mamy taką " żarówę jak w cro" więc kilka poleci nie taniej niż 8 kn
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 01.07.2009 19:11

Kraków Rynek - piwo pod parasolkami - 0,5l 8-9zł
Kraków Kazimierz - piwo 0,5l 8zł.
Baška Voda promenada - piwo 0,5l 14kn - 16kn
(gdzie 16,00 HRK (kuna chorwacka) = 9,87 PLN (złoty) ).
Złotówke drożej, bo widoki ładniejsze :D :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.07.2009 23:09

mutiaq napisał(a):Kraków Rynek - piwo pod parasolkami - 0,5l 8-9zł

No cóż, to już chyba bardzo dawno nie byłam w Krakowie, ostatnim razem piwo o ile pamiętam / w końcu to nie ja płacę/, kosztowało ok 6.00 na Wawelu..., a Chorwacja? :? Ożujsko, Karlovacko, Złoty Bażant i coś tam jeszcze czasami osiąga ceny wręcz astronomiczne, ale tym asortymentem raczej zachwyca się mój mąż, ja wolę zdecydowanie " ichniejsze " winko... :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 05:37

.... w ubiegłym roku w Puli żeby kupić rakiję musieliśmy się trochę natrudzić. Na targu miała tylko jedna pani, do której dotarcie tez nie było łatwe. W tym roku w Trogirze na straganach pełen wybór, jawnie stojące butelki na straganach. Kupiliśmy przed wyjazdem figową bo bardzo nam ta z poprzedniego roku smakowała. Już w domu otworzyliśmy i .... takiego syfu dawno nie piłem a właściwie nie próbowałem, nie wspominając że droższa o 15 kun od ubiegłorocznej. Poszła do zlewu..... . Nie wspomnę o "powitalnym trunku" którym poczęstowała nas właścicielka kwatery bo wstydzę się za nią.
Ktoś już na forum w ubiegłym roku napisał..jeżeli Chorwaci nie przestaną traktować turystów jako dojną krowę to kiedyś się obudzą z ręką w nocniku.... pozdrav
nie dziwię Ci się rafik, ja po tegorocznym pobycie też mam mieszane odczucia i nie tylko o ceny piwa chodzi....
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.07.2009 07:09

Faktycznie piwko w puszce kosztowało ponad 8 kn w sklepie w CHR ale to samo w butelce było po 5.59kn a kaucja butelkowa 1,22 - po przeliczeniu na pln wychodziło ok 2.8zl za piwko wiec cena wg mnie normalna. W pierwszy dzień tez nie zauwazzylismy tej róznicy ale juz drugiego dnia dotarło do nas ;)
Co do wodospadów KRKA to wg mnie tez przesadzają z cena tym bardziej że drugie tyle trzebqa dac za rejs aby zobaczyć wszystko. Dlatego tez wybralismy w podobnej cenie Plitwice gdzie w cene wliczone był i rejs stateczkiem i kolejki. Wrażenia niezapomniane.
Co do cen napojów to fsaktycznie na terenie atrakcji turystycznych drogo - bralismy wodę kupioną wczesniej. Tylko w Dubrowniku nie strczyły nam 3 l wody i trzeba było dokupić - uwaga za 16kn za 1,5l ;) ale na murach bez wody przy 32 stopniach w cieniu to by było samobójstwo.

A tak wracajac do tematu - daj jakies zdjęcia - sama wróciłam niedawno i juz bym chciała wrócić.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2009 07:16

Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł... :roll:
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu. :lol:
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... :wink:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 02.07.2009 07:30

FUX napisał(a):Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł... :roll:
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu. :lol:
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... :wink:


100 % !!! tez tak mysle,nie po to caly rok czekam na urlop,zeby kazda zlotowke dwa razy w palcach obracac...
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 02.07.2009 07:47

Temcza napisał(a):Ja mam jedna dygresje:-) Wole wydac 5 euro na piwo w Chorwacji niz 4 euro na piwo w Hiszpanii czy Francji nie wspominajac o połnocnej Afryce:-))Oczywiscie to tylko moja ocena. Pozdrowionka


Nie wiem jak w Hiszpanii czy płn. Afryce ale we Francji wystaczy sięgać po piwa belgijskie. Do każdego posiłku, codziennie można degustować inne.
rafik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafik » 02.07.2009 12:02

FUX napisał(a):Podniecacie się cenami napojów czy przekąsek w miejscach atrakcji turystycznych w cro...
Popatrzcie na Polskę, Włochy, inne kraje.
Daleko szukać. Idź do kina, kup ze dwa napoje, chipsy czy popcorn i zostawisz 50 zł... :roll:
Jechać, odpoczywać i nie pier... ć bez sensu. :lol:
A jak drogo i nie pasuje, to siedzieć w domu... :wink:


Oj FUX, Chamstwo i pospólstwo przez ciebie przemawia. Trochę kultury, no na boga proszę. Cromaniak no i takie zachowanie, nieładnie. Każde forum jest po to, żeby napisać co się myśli, oczywiście z zachowaniem pewnych reguł i dobrych obyczajów. Więc pisze swoje przemyślenia na temat CRO i proszę ciebie i tobie podobnych bez takich podłych ataków.PROSZĘ!!!!!! Naprawdę nie przystoi.
Chciałem jeszcze dodać,że w Chorwacji bylem z dwójka dzieci (2 i 7 lat ). Jeszcze raz zaznaczę, że naprawdę wiem i mam świadomość tego, że Chorwacja jest piękna ale po przeliczeniu kosztów na całą rodzinę no i biorąc pod uwagę fakt, że moje dzieciaki trochę marudziły podczas podróży, trochę im się plaża nie podobała, zbyt duża pazerność Chorwatów na Euro itd. to po nie dłużej dopłacie mógłbym polecieć np. do Turcji. Przyznam się szczerze, że brakowało mi tego, żebym mógł puścić dziecko np. na animację albo do brodziku i mieć czas dla żony i dla siebie. Jeśli kiedyś moje dzieciaki będą duże to z chęcią wrócę do CRO ale to za kilka lat. I jeszcze jedno. Twierdzę, że takie przegadywanie się, ze lepiej pić piwo w cro niż np. w Krakowie jest bezsensu. W mojej ocenie są to rzeczy, których nie można porównać. U nas nigdy nie będzie takiego błękitnego morza, błękitnego nieba takich gór czy delfinów, które to dane było mi widzieć w okolicach Hvaru. Ale tam nigdy nie będzie takich lasów, jezior. gór itd. Są to dwa różne krajobrazy i kompletnie nieporównywalne więc każdy jedzie tam gdzie lubi i ma do tego prawo. Ja osobiście po koniec sierpnia, mając piękną Chorwację w myślach, jadę w piękne Sudety. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone