Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 07.07.2009 10:18

rafik napisał(a):....Chciałem napisać, ze większość, a przynajmniej ja, zapomina jeszcze o jednym. A gdzie koszt jedzenia kupionego w kraju w moim przypadku ok 900 zł no i jeszcze najważniejsze. Koszt przygotowania auta do drogi i np. wymiana klocków, tarcz, oleju, zawieszenie a część z tych rzeczy wymieniałem tylko dlatego, że wyjeżdżałem do Cro. .....

Kolego no tutaj to trochę przesadziłeś.
Jedzenia za 900 zł 8O - to chyba przyczepę ciągąłeś całą. Robiąc zakupy w Makro na 2 tygodnie albo lepiej nie wydaję więcej jak 300 zł i mam zapakowany cały bagażnik, więc może policz jeszcze raz :roll: .
Co do samochodu to nie wymienia się tych elementów jak mają 50 % zużycia. Podejrzewam, że były już mocno zużyte, może pojeździłbyś jeszcze jakieś 3-5 tys. km i tak musiał byś wymienić więc troszkę więcej obiektywizmu.
Moje doświadczenia są zgoła inne :idea: .
W tamtym roku byłem 16 dni w Primosten (1 raz w Cro) (3 osoby -kwatera 53 euro/d) i cały wyjazd wyniósł mnie około 5500 zł z czego dojazd 1000 zł (silnik 3,0 dci). Specjalnie nie chodziłem po knajpach (regionalnych spróbowałem) ale lody i inne smakołyki ile kto chciał :D .
Ponieważ moji rodzice wykupili sporo wcześniej wycieczkę do Tunezji i nie mogli pojechać, skorzystałem ja z niej. Koszt 6 dniowego pobytu w Tunezji dla 2 osób wyniósł około 4 000 zł w hotelu 3+ i to już po sezonie (pażdziernik) :evil: .
Porównując miejsce zamieszkania to kwatera w Cro biła na łeb tunezyjski hotel nie mówiąc już o jedzeniu :evil: .
Jak przejżałem sobie dobrze oferty to żeby zapewnić sobie porównywalne warunki jakie miałem w Cro i na taki okres - to musiałbym wydać na Tunezję z 15 000 zł.
A, jeszcze dojazd.
-Cro: od wyjścia z domu do apartamentu w Cro -17 h, powrót 15 h.
-Tunezja: od wyjścia z domu do hotelu - 12 h (lot oczywiście jak wszyscy zachwalają tylo 3h, pozosytałe to dojazdy, odprawy, czekania na bagaże itp :evil: ) powrót 13,5 h :twisted: .
Nie wspomnę o nie porównywalnie lepszym komforcie na rzecz samochodu.
W tym roku byłem 7 dni w Rabacu - 2 osoby niezła kwatera - nie całe 3 000 zł - sporo jedzenia w knajpkach.
I to tyle według mnie.
Najlepsze jest to ze w sierpniu znowu do Cro :lol:
marzycielka74
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzycielka74 » 09.07.2009 20:21

...przyznam się że ja tyle nie wydałam...kwatera wyszła nas 30euro za naszą czwórkę(dzieci 7,4lata)w tym opłata klimat....i naprawdę kwatera super z widokiem na morze ,świetnie wyposarzona...naprawdę o wiele ładniejsza niż pokój jaki mieliśmy parę lat temu w hotelu na Visie(Cro)...jedzonko tak jak mówiłam zabrane z kraju-koszt ok300zł.....acha zapomniałam ...byliśmy w sumie 12 dni(końcówka czerwca)...nie podliczyłam tego dokładnie ale tak z 3tyś z wielkim hakiem nas wyszły te wczasy...więc myślę że nie tak dużo ...cena kwatery nawet niższa niż nad naszym Bałtykiem....
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 10.07.2009 14:38

...szukając ofert wakacyjnych, Turcja też się przewinęła przez moją skrzynkę mailową (all inclusive)...
Po powrocie w tym roku i podliczeniu Chorwacja wyszła niewiele taniej... ale dlaczego w przyszłym roku znowu planuję wypad do Chorwacji i w podobne miejsca jak w tym i poprzednim roku... bo nie lubię ograniczeń.
Wyjazd do Turcji czy Tunezji kojarzy mi sie z dobrowolnym wypadem do getta. Zamknięta w hotelowym światku :( .
To nie dla mnie, szukam ciszy, niepowtarzalnych widoków. W tym roku zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc. Jedną z ostatnich wieczornych wycieczek z Pasmanu (Tkon) do Biogradu skróciliśmy dość radykalnie, kiedy wieczorem zobaczyliśmy dziki tłum turystów opuszczjących hotele i udajacych sie na wieczorne spacery przy nadbrzeżu. To nie dla mnie.
To właśnie najbardziej cenię w Chorwacji, że można tu znaleźć jeszcze miejsca nie zarażone "globalizacją" i "cywilizacją", na plaży mogę sie położyć gdzie chcę, a nie na rozłożonych równiutko leżaczkach pod jednakowymi parasolkami... są miejsca gdzie nie ma "super atrakcji" dla dzieci o wątpliwej jakości.
Jeszcz raz powtórzę to nie dla mnie, ale każdy człowiek jest indywidualnością i każdemu życzę udanych wg jego własnych kryteriów udanych wakacji :)
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 12.07.2009 00:05

goszka napisał(a):.
Wyjazd do Turcji czy Tunezji kojarzy mi sie z dobrowolnym wypadem do getta. Zamknięta w hotelowym światku :( .


Tu się nie zgodzę ...

W tamtym roku byliśmy z żoną i dwójką naszych małych dzieci (wówczas 1,5roku) w Tunezji (14dni z wyżywieniem za 3600zł ...)

Jako że nie należę do osób które lubią leżeć na plaży wybierałem ile się da wycieczek "fakultatywnych" ...

Byłem na saharze , uczestniczyłem w safarii , jechałem na wielblądzie , widziałem góry Atlas , widziałem 2 oazy i itd ...

Dodatkowo wycieczki po Tunezji i itd ...

Szczerze mówiąc byłem zachwycony Tunezją. Piękna pogoda , super mili ludzie , cudowne plaże (super czyste i super piaseczek) , super ciepła woda ..

Wiem że w Chorwacji takiej plaży nie będzie tak samo jak takich temperatur ale mam nadzieję że będzie taniej ...

Po prostu w tym roku nie było by szansy za taką cenę polecieć znów do Tunezji dlatego jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji ...
Goocio
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goocio » 12.07.2009 18:30

A my jutro i tak wyjeżdzamy do Makarskiej - pierwszy raz - bez względu czy jest drożej czy nie . Po to harujemy przez cały rok by uzbierane pieniążki ( i nie jest to majątek ) wydawać na wakacjach
Relacja po powrocie :D
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 12.07.2009 22:15

kaszpir napisał(a):Tu się nie zgodzę ...

W tamtym roku byliśmy z żoną i dwójką naszych małych dzieci (wówczas 1,5roku) w Tunezji (14dni z wyżywieniem za 3600zł ...


To naprawdę tanio trafiłeś, ja takich ofert nie spotkałem. Nie wiem czy do tej kwoty doliczyłeś te wycieczki fakultatywne bo tanie nie są, też z nich korzystałem.
Tak jak i dla Goszki, zwiedzanie na czas to nie dla mnie.
Tak jak pisałem za wydane pieniążki trzeba porównać standard i jak by nie patrzeć to Cro wypada duże lepiej.
Z tą czystością to nijak nie mogę się zgodzić, owszem plażę przy hotelu sprzątali, ale 100 m dalej wielbłądy "srały" do wody :twisted: , a miejscowi rybacy wyrzucali śmieci :twisted: . Zresztą poza strefami hotelowymi to jedno wielkie śmietnisko. Jak ktoś chce to mogę udostępnić zdjęcia - specjlanie robiłem całe serie krajobrazowe, bo znajomy też tłumaczył jak tam pięknie.
Dlatego wg mnie dobre miejsce w Tunezji czy Egipcie będzie droższe niż Cro, no i ta "wolność".
No ale jak to mawiają jeden lubi rybki,a drugi akwarium :wink: .
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 13.07.2009 09:50

Lechu67 napisał(a):To naprawdę tanio trafiłeś, ja takich ofert nie spotkałem. Nie wiem czy do tej kwoty doliczyłeś te wycieczki fakultatywne bo tanie nie są, też z nich korzystałem.
Tak jak i dla Goszki, zwiedzanie na czas to nie dla mnie.
Tak jak pisałem za wydane pieniążki trzeba porównać standard i jak by nie patrzeć to Cro wypada duże lepiej.
Dlatego wg mnie dobre miejsce w Tunezji czy Egipcie będzie droższe niż Cro, no i ta "wolność".
No ale jak to mawiają jeden lubi rybki,a drugi akwarium :wink: .


Wyjazd z Triady. Hotel w Sousse 3 gwiazdkowy z wyżywaniem (sniadania i obiadokolacje). Hotel wybrany przeze mnie (na samej plaży z własną prywatną plażą).
Z standardu byłem zadowolony tym bardziej że nie oczekiwałem cudów , ale było czysto , co dziennie było sprzątane , ręczniki wymieniane i klima działała.
Dodatkowo dostaliśmy ładny pokoik i było z niego widać morze :)
jedzenie świetne , obsługa też :)

Wycieczki fakultatywne oczywiście dodatkowo płatne. Cena jaką podałem była ceną samej wycieczki.
Tyle że to było ro ktemu gdy USD kosztował 2zł , a za dzieci nie płaciłem (poza opłatami lotniskowymi) ...

Co do Chorwacji to wiem że będzie zimniej , plaże nie te , standard tez nie ten (chociaż będziemy mieli do dyspozycji apartament około 60-80m2 , w pełni wyposażony i itd ...) ale jedzenia nie będzie :)
No i trzeba dojechac samochodem ..

Po prostu na Tunezję nas już nie stać i jedynie Chorwacja wchodziła w grę ...
Zobaczymy jak będzie :)
cchannelii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cchannelii » 13.07.2009 13:08

Goocio napisał(a):A my jutro i tak wyjeżdzamy do Makarskiej - pierwszy raz - bez względu czy jest drożej czy nie . Po to harujemy przez cały rok by uzbierane pieniążki ( i nie jest to majątek ) wydawać na wakacjach
Relacja po powrocie :D


Goocio, to jest dokładnie tak jak ja twierdzę :) Dla mnie urlop to takie "światełko w tunelu" hehehehe. Łatwiej się pracuje. Jak odpowiednio wczesnie o nim się pomyśli to wszystko jest OK - bez względu na to czy cos jest troszkę drożej czy taniej niż rok, dwa czy trzy temu. Jeszcze 12 dni i jazda :) Hvar.
lewar1967
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewar1967 » 13.07.2009 13:34

slapol ma rację ,a byłem w tym roku w 4 osoby i poszło 8-9 tys przez 2 tyg. i to bez większych szaleństw
gboy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gboy » 13.07.2009 14:46

A dlaczego Chorwacja miałaby byc tańsza czy tez droższa?Nie rozumiem tych porównań...Ja jeżdże w różne miejsca ale do Chorwacji i tak wracam bo po prostu tam mi sie podoba i nie ma znaczenia czy jest drożej czy tez taniej...Jest tam ładniej niz w wielu innych europejskich czy tez afrykanskich " tropikach".Fakt nie byłem jeszcze na Karaibach czy innych Mauritiusach- to tak w skrócie- ale to juz zupełnie inne kwoty...Pzdr ciepło 3 dni przed wyjazdem do Breli:):):)
lewar1967
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewar1967 » 13.07.2009 14:58

gboy napisał(a):A dlaczego Chorwacja miałaby byc tańsza czy tez droższa?Nie rozumiem tych porównań...Ja jeżdże w różne miejsca ale do Chorwacji i tak wracam bo po prostu tam mi sie podoba i nie ma znaczenia czy jest drożej czy tez taniej...Jest tam ładniej niz w wielu innych europejskich czy tez afrykanskich " tropikach".Fakt nie byłem jeszcze na Karaibach czy innych Mauritiusach- to tak w skrócie- ale to juz zupełnie inne kwoty...Pzdr ciepło 3 dni przed wyjazdem do Breli:):):)


Tydzień temu wrócilismy z Breli, bardzo sympatyczna cicha miejscowość, ludzie narzekają że wysokie koszty ale najważniejsze aby było sympatycznie
gboy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gboy » 13.07.2009 15:29

Pewnie, że tak...płacisz raz - później się tego nie pamieta ze bylo drogo...a wspomnienia bezcenne:)
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 13.07.2009 15:43

Ja się przyłączę do tych przemyśleń, bo szczerze mówiąc też te ceny mnie zabolały. W zeszłym roku pojechaliśmy pierwszy raz do Chorwacji, na kemping. Nie narzekam, że kemping drogi (w porównaniu do niektórych apartamentów) - bo mieliśmy parcele w pierwszym rzędzie, przy samej plaży, więc te 30 czy 30parę euro było warto dać za 3 osoby dorosłe i dziecko, ale zszokowały mnie ceny w restauracjach i sklepach, a nawet na straganach z warzywami.
Nie może do mnie np dotrzeć jak brzoskwinie i winogrona mogą być o wiele droższe niż u nas. Pamiętam jak we Włoszech "na tony" kupowaliśmy winogrona. Przecież dla nich to jak dla nas jabłka. Już nie pamiętam dokładnie, ale ze 30 kun za kg... i to nie w jednym miejscu. Tanie były tylko takie małe winogronka z winnic. Ale i tak nie aż tak tanie.

No i ceny mięsa... Dwukrotnie wyższe niż u nas...

No wiecie, chyba nie można być na to przygotowanym...

Potem się przyzwyczaiłam, stwierdziłam, że nie będę przecież na jedzeniu oszczędzać...

W powrotnej drodze robiliśmy jakieś zakupy w Słowenii, to naprawdę było porównywalnie z naszymi cenami.

A znajomi, którzy do Cro najeździli się już, stwierdzili że strasznie zdrożała i teraz jeżdżą do Grecji... Tez bym pojechała, ale na razie za daleko ;)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.07.2009 21:14

Próbowałem już wielokrotnie rozwiązać tę zagadkę. Nie sądzę, żebym byą pewien moich przemyśleń a miejscowi też nie potrafią tego wyjaśnić. Z grubssza rzecz biorąc myślę, że to kombinacja braku konkurencji (widzieliście jakieś stacje benzynowe zagraniczne poza Łukoilem?), mafijnych powiązań biznesu i polityki (zmowy cenowe) i zwykłego lenistwa połączonego z chciwością bo za każdą działalnością gospodarczą kryje się zamysł myksymalizacji zysku przy najmniejszym nakładzie pracy. Jest to sprzeczne z pierwszą zasadą racjonalnego działania, ale to trzeba wiedzieć ... albo właśnie podnosić ceny.

Najlepiej zrobić zakupy w BiH. Tam wprawdzie ceny też nieco wzrosły, ale to raczej z powodu naszej słabnącej złotówki, ale i tak jeszcze rakiję litrową można za 10 zł. a materac plaśowy za 15 zł zamiast za 80 jak w Cro.
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 14.07.2009 16:25

Jednak ceny paliw w Cro nie odbiegają od polskich /są nawet trochę niższe/ - płaciłem 7,02 kuny w tym roku. Problem braku konkurencji jest natomiast w wielu innych obszarach: np. promy - za trzy osoby i samochód Drvenik-Sucuraj w czerwcu wyszło 140 kun /Dunkierka-Dover dla porównania 25 Euro - trasa wielokrotnie dłuższa , niektóre parki narodowe to już... mocna przesada, autostrady... /w porównaniu z węgierskimi czy słowackimi/
Cen owoców też nie rozumiem ale... niech się dzieje wola rynku /wszak tu już mamy konkurencję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wróclem z chorwacji 04.06.-20.06.Przemyślenia - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone