Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Kravice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 30.07.2014 09:31

Już za 9 dni mam nadzieję podziwiać urokliwe miejsce jakim są wodospady Kravica (nie mogę się doczekać kolejnej przygody).

W międzyczasie. Zamierzamy tam dojechać trasą "bezpieczną", tak aby AM nie przeciągnęła nas przez "wertepy", jedziemy z Gradaca:

Obrazek

edycja serwera hostingowego dla grafik
Ostatnio edytowano 19.01.2015 08:16 przez Brutaka, łącznie edytowano 1 raz
davnbb
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) davnbb » 30.07.2014 21:58

Te wertepy, na które wrzuciła mnie AM były właśnie w Ljubuški - ale gdzie dokładnie to nie podpowiem.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.08.2014 21:01

davnbb napisał(a):Te wertepy, na które wrzuciła mnie AM były właśnie w Ljubuški - ale gdzie dokładnie to nie podpowiem.


Nie było tragedii - ot ciut gorszej jakości droga niż zwykle czyli coś jak u nas w Polsce :)
Dużo zakrętów przed Ljubuski (bardzo urokliwe miasteczko) , świetnie widać jak budują nowe odcinki autostrad.

Na miejscu wodospady powalają - są piękne!

Spory parking przed zjazdem do wodospadów za kwotę 2 EUR (pomimo, że było grubo po godz. 17.00 na parkingu pracowało 3 inkasentów), jest możliwość zjechania autem na sam dół, - my dojechaliśmy do przed ostatniego miejsca postojowego (zjazd na ostatnie miejsce to czysty hardcore :hut:).

Woda w wodospadzie czyściutka i piekielnie zimna - małolaci dali się ponieść emocjom i wskoczyli do wody.

Jest tabliczka, że "kąpiel na własne ryzyko - swimming to own risk".

Sama infrastruktura przygotowana dla turystów w bardzo minimalistyczny sposób.

Niestety budka gastronomiczna od strony "kąpieliska" to jakieś nieporozumienie architektoniczne! mocno psujące urok tamtego miejsca (na zapleczu czyli tyłach budy syf i bałagan) a sam właściciel o specyficznym temperamencie - wkurza się na turystów, którzy stoliki i krzesła przeznaczone do konsumpcji zakupionych w barze przekąsek wykorzystują jako szatnię na garderobę. Byliśmy świadkami rękoczynu kiedy to właściciel (Bośniak) zwrócił uwagę Chorwatowi albo Słowakowi (panowie skoczyli sobie do gardeł, wyglądało to bardzo groźnie, na całe szczęście zostali rozdzieleni). Na miejscu zarządcy tego terenu zlikwidowałbym tę "budę", która psuje tylko urok pięknych wodospadów a zamiast tego pomyślał nad miejscem umożliwiającym swobodne zrzucenie garderoby.

Do celów gastro jest fajna knajpka z dostępem do grilla bezpośrednio po zejściu na dół (murowany z kamienia budyneczek), która wg mnie spokojnie wystarcza.

Przejście na drugą stronę wykonane w bardzo prowizoryczny sposób - drewniany pomost na szerokość 3 desek (bez poręcz) co wymusza na mijających zachowanie ostrożności (mijamy się bokiem). Połączenie pomiędzy mniejszymi wodospadami to kładki w postaci wąskich, grubych desek :mrgreen: Ma to swoje uroki ale złe obuwie (śliskie) mokra nawierzchnia desek nie ułatwia komunikacji i można zaliczyć "plusk".

Mimo tego i tak było cudownie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

edycja serwera hostingowego dla fotek
Ostatnio edytowano 19.01.2015 08:15 przez Brutaka, łącznie edytowano 2 razy
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2014 07:42

Naczytałem się tutaj, że niemal nie da się tego miejsca znaleźć. Coś o gruntowych drogach nawet było.
Hmm, od strony Mostaru normalny szeroki asfalt aż do szlabanu. Stajemy albo przed nim albo za 1€ za nim (zjeżdzamy na sam dół jak nie chcemy nosić tobołów). Widoki urywają jajka nawet kobietom. Woda faktycznie zimna, szczególnie w porownaniu do cieplutkim Jadranem.
Gastro po drugiej stronie kładki wczesny Gierek ale nie po to tam się jedzie.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 26.08.2014 18:05

byłem, zobaczyłem, i...
i szczerze, to piękne miejsce, ale tylko z daleka!
...ten "syf" dookoła przeraża!
...ten tłum ludzi też!
:papa:
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 26.08.2014 19:26

maniusc napisał(a):byłem, zobaczyłem, i...
i szczerze, to piękne miejsce, ale tylko z daleka!
...ten "syf" dookoła przeraża!
...ten tłum ludzi też!
:papa:


Pisałem już .. ta buda z tym bałaganem bezpośrednio przy kąpielisku powinna zostać zaorana - syf dookoła niesamowity prawda?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 26.08.2014 22:22

Brutaka napisał(a):
maniusc napisał(a):byłem, zobaczyłem, i...
i szczerze, to piękne miejsce, ale tylko z daleka!
...ten "syf" dookoła przeraża!
...ten tłum ludzi też!
:papa:


Pisałem już .. ta buda z tym bałaganem bezpośrednio przy kąpielisku powinna zostać zaorana - syf dookoła niesamowity prawda?

prawda! :hut:
agazp
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agazp » 26.08.2014 22:34

A czy ktoś kupował alkohol u pana z auta na wodospadach bo ja kupilam ale mnie straszą ze mogę nie przeżyć ;)
:?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 27.08.2014 05:51

agazp napisał(a):A czy ktoś kupował alkohol u pana z auta na wodospadach bo ja kupilam ale mnie straszą ze mogę nie przeżyć ;)
:?

:)
ja nawet próbowałem :)
jest OK :)
CroTisiU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTisiU » 09.09.2014 23:39

miru71 Stary odje****ś kawał dobrej roboty :P
Śledząc forum dziś wybraliśmy się do Medjugorje a nastepnie na wodospady Kravica twój opis że za mostkiem w Studenci trzeba po 5400 skręcić jest idealny :D :D :D \
Trafiliśmy bez problemu :D :D :D
Zafascynowani :hearts: :hearts:
Zszokowani temp. wody szok 8-O 8-O 8-O 8-O \
Ale miejsce to Śmiało nazwę rajem mmmmm było Pysznie :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 10.09.2014 07:03

Dla mnie szokiem była ilość ludzi w tym pięknym miejscu. Może tak trafiliśmy ale było strasznieeeeeee. Uciekaliśmy po 15 minutach. Dojście do samych wodospadów po bardzo wyślizganych kamieniach ( ostatnie 100-150m) przy dużym nachyleniu, w letnim obuwiu i z dzieciakami trzeba strasznie uważać.

Bar przy samych wodospadach faktycznie mogliby sobie odpuścić, psuje cały klimat miejsca. Niestety widać że to BiH a nie Cro, może za parę lat to się zmieni.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.09.2014 21:16

byłem ponownie oblukać jak blisko będzie przebiegać autostrada i wygląda to tak
(jest dość blisko, ale wysoko :) ):
DSCF5121.jpg


+ standardowe foty, również z knajpami:
DSCF5095.jpg

DSCF5116.jpg

DSCF5117.jpg

DSCF5118.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2014 07:01

maniusc napisał(a):...ten "syf" dookoła przeraża!

qrde, żona jest na to wybitnie wyczulona, ale nie zauważyłem, by coś komentowała, może posprzątali???
agazp napisał(a):A czy ktoś kupował alkohol u pana z auta na wodospadach bo ja kupilam ale mnie straszą ze mogę nie przeżyć ;) :?

z tego co kojarzę, to miał drożej niż na drodze od granicy w Orah/Orahovo, więc żona nie kupiła nic
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 17.09.2014 07:21

te kiero napisał(a):qrde, żona jest na to wybitnie wyczulona, ale nie zauważyłem, by coś komentowała, może posprzątali???


Może właściciel tej knajpki przy wodospadzie czyta nasze forum i wziął sobie nasze komentarze do serca :?: :papa:
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 09.05.2015 19:51

Witam, ja mam zamiar wybrać się do Mostaru i na wodospady Kravica, noclegi mamy w Makarskiej i do Mostaru mam zamiar jechać autostradą A1. Mam pytanie, czy ktoś orientuje się, co do zjazdów z a1 za granicą Cro-Bih, tak żeby na te wodospady zjechać?? Czy może lecieć do Mostaru, a na powrocie zjechać na Ljubuski i potem do Kravicy?? Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Kravice - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone