Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Kravice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.07.2016 20:32

Brutaka napisał(a):
Vindex napisał(a):wiec najpewniej kwestia konkretnego pogranicznika.


Chyba pracownika terenu wodospadów, bo im do pograniczków to daleko :wink:

O zielonej karcie mowa :lol: .
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 23.07.2016 21:13

marze_na napisał(a):O zielonej karcie mowa :lol: .



uff :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.09.2016 10:03

ag88 napisał(a):Bylismy dzis i mam porownanie z zeszlym rokiem - ceny wyzsze ( parking 1 e, osoba 2e) ludzi wiecej, ale czysciej. W zeszlym roku rakije i inne smakolyki sprzedawali z auta, w tym roku stoi stragan z wladajacym 50 jezykami panem. Woda cieplejsza niz w zeszlym roku, weze wodne. Ale i tak warto! :-)


Jakie węże wodne? nie żebym się bał ale moja druga połowa może mieć z tym problem :)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 08.09.2016 10:27

Nie chcę straszyć, ale serio są tam węże wodne. Osobiście nie widziałam, ale mój znajomy owszem. Pomimo posiadanej wiedzy o ich istnieniu kąpałam się na wodospadzie, ale szczerze powiem miałam obawy, czy aby coś nie wpełznie tam gdzie nie trzeba 8O . Na szczęście nic takiego się nie stało.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.09.2016 11:50

pełzania się nie obawiam, gorzej z kąsaniem :)
rob111
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob111 » 08.09.2016 12:20

To zaskroniec rybołów. Nie jest jadowity. :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.09.2016 14:23

aaaa :) haha a już widziałem oczami wyobraźni te piski :)
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 08.09.2016 18:03

Andzia* napisał(a):Nie chcę straszyć, ale serio są tam węże wodne. Osobiście nie widziałam, ale mój znajomy owszem. Pomimo posiadanej wiedzy o ich istnieniu kąpałam się na wodospadzie, ale szczerze powiem miałam obawy, czy aby coś nie wpełznie tam gdzie nie trzeba 8O . Na szczęście nic takiego się nie stało.



Andzia o jakich ty wężach myślałaś? :) Tak się mówi "... na szczęście" a co się myśli na prawdę, każdy wie. ;)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 09.09.2016 08:41

AlAn_K napisał(a):
Andzia* napisał(a):Nie chcę straszyć, ale serio są tam węże wodne. Osobiście nie widziałam, ale mój znajomy owszem. Pomimo posiadanej wiedzy o ich istnieniu kąpałam się na wodospadzie, ale szczerze powiem miałam obawy, czy aby coś nie wpełznie tam gdzie nie trzeba 8O . Na szczęście nic takiego się nie stało.



Andzia o jakich ty wężach myślałaś? :) Tak się mówi "... na szczęście" a co się myśli na prawdę, każdy wie. ;)


Co każdy myśli to ja nie wiem, wypowiadam się tylko za siebie. :oczko_usmiech:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 09.09.2016 11:24

Myślisz że w tym wesołym miasteczku tej ciżbie przeżyje jakieś stworzenie? Ja byłem jeszcze jak tam nikt nie jeździł i było super.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.09.2016 10:34

odświeżę informacje z pierwszej strony o dojeździe - byłem 3 dni temu.
Po przejechaniu całego Stuidenci ( nie trzeba zerować licznika), wielkiego figowca już nie ma, tablicę widać ale jest już bardzo stara i wypłowiała. Nie trzeba nawet uważać na ten zjazd, gdyż zrobili tam ogromne tablice metalowe informujące o tym, nawet skrzyżowanie powiększyli. Skręcam w lewo i jadę sobie asfaltem parę minut aż tu nagle wyrastają parkingi jak w centrum handlowym, dalej się nie pojedzie trzeba zostawić auto. Opłata za 2os + samochód = 5 ojro (nie pamietam ile w BAM).
I stąd trzeba zejść do samych wodospadów piechotą, trwa to niecałe 10min, idzie się pieknie zrobionymi schodami, ściężkami z betonu, aż schodzi się i tu kolejne zaskoczenie. Nie ma mostku na drugą stronę, na drugiej stronie właściwie nic nie ma, poza wodospadami oczywiście. Natomiast po naszej stronie brzegu wyrosły trzy ładne kawiarenki naszykowane pod turystów, pod sam wodospad nie można wchodzić bo jest (UWAGA) ...ratownik !
Woda sakramencko zimna, ratownik nie pozwala wejść pod sam wodospad, miejsce turystyczne i ogólnie niezbyt zadbane - pewnie kiedyś było lepiej.
Dla chcących jest jeszcze jedna droga oznakowana na Kravicę, ja tam wjechałem osobówką ale trasa nie jest idealna, Trzeba się kierować na Stubica w Bośni i dalej tak jak pokazuje niżej mapka, ogólnie można dojechać autem tak daleko jak zaznaczyłem na mapce, google nie widzi tam drogi :)
https://goo.gl/maps/D2T6zAC4WQD2
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 13.01.2017 19:22

rocker napisał(a):odświeżę informacje z pierwszej strony o dojeździe - byłem 3 dni temu.
Po przejechaniu całego Stuidenci ( nie trzeba zerować licznika), wielkiego figowca już nie ma, tablicę widać ale jest już bardzo stara i wypłowiała. Nie trzeba nawet uważać na ten zjazd, gdyż zrobili tam ogromne tablice metalowe informujące o tym, nawet skrzyżowanie powiększyli. Skręcam w lewo i jadę sobie asfaltem parę minut aż tu nagle wyrastają parkingi jak w centrum handlowym, dalej się nie pojedzie trzeba zostawić auto. Opłata za 2os + samochód = 5 ojro (nie pamietam ile w BAM).
I stąd trzeba zejść do samych wodospadów piechotą, trwa to niecałe 10min, idzie się pieknie zrobionymi schodami, ściężkami z betonu, aż schodzi się i tu kolejne zaskoczenie. Nie ma mostku na drugą stronę, na drugiej stronie właściwie nic nie ma, poza wodospadami oczywiście. Natomiast po naszej stronie brzegu wyrosły trzy ładne kawiarenki naszykowane pod turystów, pod sam wodospad nie można wchodzić bo jest (UWAGA) ...ratownik !
Woda sakramencko zimna, ratownik nie pozwala wejść pod sam wodospad, miejsce turystyczne i ogólnie niezbyt zadbane - pewnie kiedyś było lepiej.
Dla chcących jest jeszcze jedna droga oznakowana na Kravicę, ja tam wjechałem osobówką ale trasa nie jest idealna, Trzeba się kierować na Stubica w Bośni i dalej tak jak pokazuje niżej mapka, ogólnie można dojechać autem tak daleko jak zaznaczyłem na mapce, google nie widzi tam drogi :)
https://goo.gl/maps/D2T6zAC4WQD2

Hmmm dziwne, ja byłam 01.09.2016 i kładka była :) ratownik pilnował tylko jednego wodospadu po drugiej stronie kładki a po tych od strony knajp i schodów można było chodzić :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 12.02.2017 18:58

dla mnie porażka! ... ten wszechobecny śmietnik! :(
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 28.02.2017 12:01

No niestety potwierdzam, miejsce straciło trochę urok. Byłem w 2008 roku we wrześniu - cudownie, odludnie, jedna budka z cevapcici wielkości kiosku Ruchu. Tłum turystów liczył może z kilkanaście sztuk. Mógłbym tam siedzieć z tydzień.

A byłem też w lipcu 2016, przywitał mnie parking osobny dla aut, osobny dla autobusów, tłok, ledwo udało mi się dojść do wody, a było to już koło 17stej. Budka z cevapcici rozrosła się do dwóch restauracji. Szybkie foto z rodziną i uciekliśmy do auta. Mostek w lipcu 2016 był - ale jego przejście wymagało wpadnięcia sobie w ramiona i uściski wielu osób balansujących wspólnie by nie wpaść w tłoku do wody :mrgreen:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 28.02.2017 12:11

magnyc napisał(a):No niestety potwierdzam, miejsce straciło trochę urok. (...)

I ja mam dokładnie takie same odczucia. Szkoda ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Kravice - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone