Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 24.07.2009 10:07

Komary są na Ciovo

Były na pewno w 2007, pocięły naszą córcie niemiłosiernie, pani w aptece kazała nam iść do lekarza. Na szczęście skończyło się na maści chorwackiej robionej na bazie rumianku i chyba octu.
Pozdrav
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 25.07.2009 16:28

Do listy potrzebnych żeczy - dopisujemy termometr!
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 26.07.2009 17:15

ulotna napisał(a):A co do owadów dokuczliwych-przez cały pobyt 1 komar w łazience się trafił-zbyt leniwy by kąsać...
Wieczorem przy zapalonym na tarasie świetle siedzieliśmy codziennie i ani jeden owad się do nas nie zbliżył-i to mnie dziwi-mimo wszystko....


A ja jestem cała w bąblach :oops: w dodatku te chorwackie jakoś najbardziej sobie mnie upodobały, reszta tak nie ucierpiała.

Byliśmy w okolicach Baśki Vody (bliżej Makarskiej) i grasowały jak i u nas :x
Gospodarze radzili nie spłukiwać z siebie wody z morza - cienka warstwa soli pozostająca na skórze działa ponoć na te owady ostraszająco 8)

A cykady to zmora :evil: :evil: :evil: jakby sie dało, pozabijałabym wszystkie, napier..czały nawet w nocy nie dając spać. Jak taki niewielki w sumie owad może robić taki straszny jazgot???

P.S. Tomasz, litości... popraw tego orta...
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.07.2009 08:25

Kocurek napisał(a):A cykady to zmora :evil: :evil: :evil: jakby sie dało, pozabijałabym wszystkie, napier..czały nawet w nocy nie dając spać. Jak taki niewielki w sumie owad może robić taki straszny jazgot???

To po co wogólke jechać do Chorwacji? Na Mazurach nie ma cykad i bliżej.
Aniutka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 27.07.2009 09:19

Koniecznie wszystkie środki zabezpieczające przed komarami. Ja wzięłam tylko Fenistil zapomniałam o czymś odstraszajacym komary i żałowałam. Wszyscy byliśmy pogryzieni.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2009 16:14

Kocurek napisał(a):A cykady to zmora :evil: :evil: :evil: jakby sie dało, pozabijałabym wszystkie, napier..czały nawet w nocy nie dając spać. Jak taki niewielki w sumie owad może robić taki straszny jazgot???


W nocy cykady to nie zmora, bo o zmroku przestają napier..czać :wink:

To musiały być inne zmory :D

Jeden owad nie robi jazgoty, ale ich tysiące - tak, jak dla mnie to bardzo przyjemny jazgot.
(lepszy niż np. jazgot rozwrzeszczanych dzieci)
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 30.07.2009 09:10

Janusz Bajcer napisał(a):
Kocurek napisał(a):A cykady to zmora :evil: :evil: :evil: jakby sie dało, pozabijałabym wszystkie, napier..czały nawet w nocy nie dając spać. Jak taki niewielki w sumie owad może robić taki straszny jazgot???


W nocy cykady to nie zmora, bo o zmroku przestają napier..czać :wink:

To musiały być inne zmory :D

Jeden owad nie robi jazgoty, ale ich tysiące - tak, jak dla mnie to bardzo przyjemny jazgot.
(lepszy niż np. jazgot rozwrzeszczanych dzieci)


Zgoda, przez pierwsze trzy noce wyłączały jazgotanie na noc, ale potem jazgotały i w nocy :lol: Idzie się do tego przyzwyczaić, w dzień jazgot jest zlany w jeden jednostajny szum, i nawet ma swój urok 8)
Muszę się jednak przyznać, że mam jedną na sumieniu :oops: w nocy usiadła koło naszego balkonu, i obudziła mnie jazgoleniem - zaliczyła kapciem :oops:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2009 11:12

Nie wiedziałem, że kocurki polują na cykady :wink: :D
Łazi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łazi » 30.07.2009 15:37

Witam, mam dwa pytania

czy auto kasko jest potrzebne czy samo OC wystarczy?

czy to prawda, że w Chorwacji mają inne gniazdka i są potrzebne jakieś przejściówki?

Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2009 16:06

Łazi napisał(a):Witam, mam dwa pytania

czy auto kasko jest potrzebne czy samo OC wystarczy?

czy to prawda, że w Chorwacji mają inne gniazdka i są potrzebne jakieś przejściówki?

Pozdrawiam

OC wystarcza.
Gniazdka są takie, jak w RP.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 30.07.2009 20:31

Kocurek napisał(a):
A cykady to zmora :evil: :evil: :evil: jakby sie dało, pozabijałabym wszystkie, napier..czały nawet w nocy nie dając spać. Jak taki niewielki w sumie owad może robić taki straszny jazgot???

...

Kocurek to ty jesteś zmora i intruz w Chorwacji.Cykady są u siebie i nie widzę powodu by je zabijac.Pewnie sama jazgoczesz czasami i tylko tego nie słyszysz ... zmoro. :D
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 01.08.2009 10:37

AndrzejJ. napisał(a):Kocurek to ty jesteś zmora i intruz w Chorwacji.Cykady są u siebie i nie widzę powodu by je zabijac.Pewnie sama jazgoczesz czasami i tylko tego nie słyszysz ... zmoro. :D


Pewnie, że czasem jazgoczę, jak każda szanująca się niewiasta 8)
Hm, myślę, że Chorwacja nie ucierpiała zanadto przez mój pobyt - nazywanie mnie intruzem i zmorą to lekka przesada :devil: czy kolega się aby nie zagalopował?
konwalijka23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) konwalijka23 » 03.08.2009 19:56

Witam wszystkich gorąco. Jeśli chodzi o komary to my zatrzymaliśmy się na wyspie Ćiovio przy Trogirze, w pokoju był wkład do kontaktu na listki. Musieliśmy dokupywać jeszcze inne specyfiki ,bo by mas zagryzły większe od naszych komary. A znajomi mówili, że tam tylko cykady są upierdliwe...te akurat mi nie przeszkadzały
00aneta00
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 00aneta00 » 03.08.2009 20:17

a ja się tam z komarami na szczęście nie spotkałam :D no chyba że gdzieś w północnej części. a cykady są raczej usypiające niż przeszkadzające :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2009 20:47

konwalijka23 napisał(a):Witam wszystkich gorąco. Jeśli chodzi o komary to my zatrzymaliśmy się na wyspie Ćiovio przy Trogirze, w pokoju był wkład do kontaktu na listki. Musieliśmy dokupywać jeszcze inne specyfiki ,bo by mas zagryzły większe od naszych komary. A znajomi mówili, że tam tylko cykady są upierdliwe...te akurat mi nie przeszkadzały


Małe sprostowanie - zgryzały Was większe od naszych komarzyce :D
Komar tylko bzyka, ale nie kąsa :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone