Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
konwalijka23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) konwalijka23 » 04.08.2009 13:09

Oj Januszku czepiasz się drobiazgów :) A cykady faktycznie usypiały, ale prawdą jest, że one całą noc nie cykają. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2009 17:57

konwalijka23 napisał(a):Oj Januszku czepiasz się drobiazgów :)


Konwalijko, małe sprostowanie, to nie czepianie :wink: :D
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 05.08.2009 12:36

Janusz Bajcer napisał(a):Małe sprostowanie - zgryzały Was większe od naszych komarzyce :D
Komar tylko bzyka, ale nie kąsa :wink:


Taaak, to były ONE, komarzyce 8)
Nathalix
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nathalix » 10.08.2009 10:46

Poszukuje listy rzeczy do zabrania typowo pod namiot. Niestety strona http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm została zablokowana. Czy ktoś może posiada taki spis rzeczy ? Z góry dziękuje :)
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 10.08.2009 10:57

Nathalix napisał(a):Niestety strona http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm została zablokowana. Czy ktoś może posiada taki spis rzeczy ? Z góry dziękuje :)


Otwiera się bez problemu :)

Powodzenia :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.08.2009 11:36

Nathalix napisał(a):Poszukuje listy rzeczy do zabrania typowo pod namiot. Niestety strona http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm została zablokowana. Czy ktoś może posiada taki spis rzeczy ? Z góry dziękuje :)

Klik 1
Klik 2
Klik 3
Powodzenia
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 13.08.2009 17:21

Witam. Byłem z żoną w Cro 12 dni wróciliśmy 7 sierpnia. Przy pakowaniu i ja skorzystałem z listy o której piszecie wyżej. Chce Was uczulić na jedną rzecz podczas pobytu w Chorwacji. Nie traćcie czujności, szczególnie po paru dniach prażenia na słonecznej patelni. Po tygodniu takiej patelni zrobilismy sobie przerwe i wybraliśmy sie na 180 kilometrową wycieczkę do Dubrownika. (Dzień w którym nad Dubrownikiem rozszalała się burza gradowa) Jechalismy z Medici magistralą Adriatycką. Po przejechaniu ok. 40 km zorientowałem się, że nie zabrałem dokumentów auta, ubezpieczeń i prawa jazdy. Po krótkim namyśle doszliśmy do wniosku, że się nie wracamy. Stres. Bo przed nami dwie granice BiH. 350 km jazdy. Marne szanse aby się udało. Potem nastąpił bieg złych wydarzeń. Burza w Dubrowniku, auto (nowa Insignia) bombardowane lodem wielkości orzecha laskowego, nie możność zjechania do Dubrownika z powodu zalania niższych dzielnic. Koszmar. Wycieczka nie udana. Dobrze, że po zaparkowaniu przy magistrali na wysokości nowego portu udało nam się zejść między domkami na poziom portu. Zrobiliśmy troche zdjęć. To jedyna pamiątka z Dubrownika poza wspomnieniami.
Pamiętajcie o dokumentach przez cały czas pobytu w Chorwacji.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.08.2009 19:46

BOLETUS napisał(a):... nie zabrałem dokumentów auta, ubezpieczeń i prawa jazdy... auto bombardowane lodem wielkości orzecha laskowego, nie możność zjechania do Dubrownika z powodu zalania niższych dzielnic. Koszmar. Wycieczka nie udana.
Pamiętajcie o dokumentach przez cały czas pobytu w Chorwacji.


Jezu! I to wszystko tylko dlatego, że nie zabrałeś dokumentów?!
Chyba cię ktoś tam, na górze, nie lubi. :D

pzdr
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 13.08.2009 22:06

prawda-komarzyce na Ciovo są wyjatkowo kasajace. bez offa sie nie obejdzie.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 14.08.2009 15:27

weldon napisał(a):
BOLETUS napisał(a):... nie zabrałem dokumentów auta, ubezpieczeń i prawa jazdy... auto bombardowane lodem wielkości orzecha laskowego, nie możność zjechania do Dubrownika z powodu zalania niższych dzielnic. Koszmar. Wycieczka nie udana.
Pamiętajcie o dokumentach przez cały czas pobytu w Chorwacji.


Jezu! I to wszystko tylko dlatego, że nie zabrałeś dokumentów?!
Chyba cię ktoś tam, na górze, nie lubi. :D

pzdr


Pewnie tak. :?
Peszko
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peszko » 23.08.2009 16:59

A czy ktoś zabierał z soba podobna lodóweczke?
http://allegro.pl/item710150917_lodowka ... v_230.html

i czy taka lodówka sprawdzi się w czasie podróży by spokojnie przewieźć serki, kiełbase jakies mięso?

Nie bardzo wiem jak to ma chłodzić skoro nie ma tam wkładów z lodem...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2009 17:19

Peszko napisał(a):A czy ktoś zabierał z soba podobna lodóweczke?
http://allegro.pl/item710150917_lodowka ... v_230.html

i czy taka lodówka sprawdzi się w czasie podróży by spokojnie przewieźć serki, kiełbase jakies mięso?

Nie bardzo wiem jak to ma chłodzić skoro nie ma tam wkładów z lodem...


W takiej lodówce chłodzi ogniwo

Aby chłodziło skuteczniej, do lodówki dobrze jest wrzucić butelkę z zamrożoną wodą :D
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 25.08.2009 19:24

lista oraz dopiski super :hut: w moim wypadku (prawdopodobnie wyjazd z biurem podróży)zostanie lekko okrojona :wink: a może własnie należałoby ją rozszerzyć?jakieś sugestie dotyczące wyjazdu autokarem z biurem podróży???
np.zatyczki do uszu do autokaru
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 25.08.2009 22:38

Miałam pierwszy raz stopery do uszu w autokarze i świetnie się sprawdziły
mialam cos takiego
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 26.08.2009 05:19

nie widać zbyt dokładnie na zdjęciu(nadruki na folii przeszkadzają :wink: )ale ja w domu (czasem nawet w domu się przydają jak człowiek chce się spokojnie zdrzemnąć)chyba podobne .Konkretnie takie piankowe,mięciutkie,super dopasowują się do ucha-kupuję w sklepie z odzieżą BHP 8) za 1zł

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone