Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.05.2018 11:41

slawczeslaw napisał(a):Witam. Chciałbym zakupić winiety przez portal tolltickets.com. Mam pytanie odnoście miesięcznej winiety na teren Słowenii dla samochodu osobowego. Jest tam taka informacja : "Szczególna regulacja dot. winiet miesięcznych
Słoweński operator winiet DARS informuje, że zgodnie z aktualnie obowiązującą regulacją w zakresie opłaty za przejazd pierwszym dniem ważności winiety miesięcznej dla samochodów osobowych i 6-miesięcznej winiety dla motocykli musi być dzień zakupienia winiety! W celu zapobieżenia nieporozumieniom na wypadek kontroli winiet, polecamy zawsze mieć przy sobie naszego zaświadczenia dostawy winiety. W tym zaświaczeniu dostawy wykazane są jednoznacznie dzień dostawy, numer seryjny winiety i cena." Czyli mam rozumieć że nie mogę kupić tej winiety prędzej, bo czas się liczy od dnia zakupu?

Tak, kup dwie na 7 dni i masz sprawę załatwioną. :wink:
slawczeslaw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.03.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawczeslaw » 02.05.2018 11:57

dids76 napisał(a):
slawczeslaw napisał(a):Witam. Chciałbym zakupić winiety przez portal tolltickets.com. Mam pytanie odnoście miesięcznej winiety na teren Słowenii dla samochodu osobowego. Jest tam taka informacja : "Szczególna regulacja dot. winiet miesięcznych
Słoweński operator winiet DARS informuje, że zgodnie z aktualnie obowiązującą regulacją w zakresie opłaty za przejazd pierwszym dniem ważności winiety miesięcznej dla samochodów osobowych i 6-miesięcznej winiety dla motocykli musi być dzień zakupienia winiety! W celu zapobieżenia nieporozumieniom na wypadek kontroli winiet, polecamy zawsze mieć przy sobie naszego zaświadczenia dostawy winiety. W tym zaświaczeniu dostawy wykazane są jednoznacznie dzień dostawy, numer seryjny winiety i cena." Czyli mam rozumieć że nie mogę kupić tej winiety prędzej, bo czas się liczy od dnia zakupu?

Tak, kup dwie na 7 dni i masz sprawę załatwioną. :wink:

Dziękuję kolego. W sumie racja, siedmiodniowej to nie obowiązuje. Ale swoją drogą dlaczego dla tej miesięcznej jest taka zasada?
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 04.05.2018 19:16

Kupiłem węgierska e vingette, wpisałem w numer rejestracyjny numer prawa jazdy (bez komentarza). Pisałem do operatora, twierdzi że poprawiają do trzech znaków.
Konsul też niestety umywa ręce. Czy to musi skończyc się w sądzie?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.05.2018 19:48

Konsul - urzędnik państwa za granicą, którego zadanie polega na opiece nad jego obywatelami przebywającymi na terytorium państwa, w którym konsul pełni swoją funkcję.

Bez komentarza.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2018 19:55

Nie bardzo rozumiem co ma do e-winiety konsul i co ma się skończyć w sądzie :roll: Ale to może zmęczenie majówką :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 04.05.2018 20:00

malinero napisał(a):Konsul - urzędnik państwa za granicą, którego zadanie polega na opiece nad jego obywatelami przebywającymi na terytorium państwa, w którym konsul pełni swoją funkcję.

Bez komentarza.

No to jak ma konsul spełnić swój obowiązek i się opiekować, skoro Snajperov jeszcze nie przebywa na jego terytorium. :D
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 04.05.2018 20:21

Jeszcze celem upewnienia się w kwestii miesięcznej winiety na Słowenię. Ja muszę taką kupić - winietę 2B za 60 euro. Jedziemy tym samym busem Opel Vivaro w rodzinie jedni po drugich między 15 lipca, a 10 sierpnia. 7-dniowe winiety musielibyśmy kupić 4 po 30 euro każda, więc pozostaje opcja jednej miesięcznej za 60 euro. Będę jechała jako druga z kolei, czyli wracając 10 sierpnia to już będzie napewno więcej jak miesiąc od daty zakupu winiety. Mam rozumieć, że jeśli w razie kontroli będę miała dowód jej zakupu przy sobie, to będzie wszystko ok ?
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 04.05.2018 21:37

Słuchajcie właśnie chciałem zamówić dwie winiety dla dwóch pojazdów na Słowację na stronie Enzamka. Moje wątpliwości wzbudziła konieczność podania danych eksploatatora pojazdów...Pojazdy są dwa i dwóch jest właścicieli. W poprzedniej rubryce mogłem podać kilka nr rejestracyjnych a tu jest tylko jedna pozycja tak jakby pojazdy miały należeć do jednej osoby. Chcę zamówić dla siebie i znajomych i boje się, żeby nie było problemów przy sprawdzaniu, że ich pojazd jedzie na winiecie na moje dane. Pierwszy raz mam do czynienia z przejazdem przez Słowację i nie bardzo wiem o co chodzi z tą winietą elektroniczną...W zeszłym roku zamawiałem na Austrię i Czechy i przyszły pocztą do naklejenia na szybę.
Proszę o podpowiedź.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.05.2018 22:00

tuciek napisał(a):Słuchajcie właśnie chciałem zamówić dwie winiety dla dwóch pojazdów na Słowację na stronie Enzamka. Moje wątpliwości wzbudziła konieczność podania danych eksploatatora pojazdów...Pojazdy są dwa i dwóch jest właścicieli. W poprzedniej rubryce mogłem podać kilka nr rejestracyjnych a tu jest tylko jedna pozycja tak jakby pojazdy miały należeć do jednej osoby. Chcę zamówić dla siebie i znajomych i boje się, żeby nie było problemów przy sprawdzaniu, że ich pojazd jedzie na winiecie na moje dane. Pierwszy raz mam do czynienia z przejazdem przez Słowację i nie bardzo wiem o co chodzi z tą winietą elektroniczną...W zeszłym roku zamawiałem na Austrię i Czechy i przyszły pocztą do naklejenia na szybę.
Proszę o podpowiedź.


Winieta elektroniczna to nie naklejka, tylko zapis w systemie. Dowodem jej posiadania jest wydruk maila potwierdzającego zakup albo zapisanie tego maila w smartfonie.

Czyli takiej e-winiety nie zamawiasz, tylko kupujesz online na odpowiedniej stronie.

Analogicznie jak z grami na konsolę albo PC, nie musisz kupować płyty w pudełku, tylko ściągasz grę z sieci.

Kupując podajesz numery tablic rejestracyjnych, systemu nie interesuje kto jest właścicielem samochodu. Możesz jako tuciek kupić i 10 e-winiet na 10 różnych aut, swoich i znajomych,
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 04.05.2018 22:11

Dzięki kolego za szybką i konkretną odpowiedź. Ten wątek tak się rozrósł, że ciężko znaleźć konkretne info.
Pozdrawiam.

Edit: Kurcze zawaliłem babola...Najpierw wybrałem zakup e-winiety (płatność przelewem) i można powiedzieć, że sfinalizowałem zakup bo dostałem maila z potwierdzeniem i informacją, żeby opłacić. Problem w tym, że nie mogę rozkminić jak to opłacić poprzez stronę mojego banku bo odrzuca mi słowackie litery jak wpisuje adres i nazwę tego podmiotu, co obsługuje winiety...Chciałem wrócić do zakupu i jeszcze raz zamówić tyle, że z płatnością online ale wyskakuje, że dla moich pojazdów są już ważne winiety tylko, że nie opłacone...czy jak zamówię jeszcze raz to poprzednie zamówienie się anuluje? Inaczej mówiąc czy dopiero dokonanie płatności jest potwierdzeniem zakupu? Eh chyba piątek wieczór to nie jest dobry czas na takie ruchy... :oops:
Pozdrawiam.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 04.05.2018 23:18

Panowie jak czytam o Waszych problemach z zakupem e-winiety to jestem w 100% przekonany że najszybciej, najprościej i bez problemów najlepszym wyjściem jest kupno winiety zaraz po przekroczeniu granicy danego państwa. Cała operacja trwa tyle ile skorzystanie z WC jeżeli pod względem urologicznym wszystko jest bez zarzutu czyli dość krótko. Paliwo też zabieracie w kanistrach żeby tylko nie zatrzymać się na stacji benzynowej bo tam biją i okradają ??
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.05.2018 23:29

tuciek napisał(a):Dzięki kolego za szybką i konkretną odpowiedź. Ten wątek tak się rozrósł, że ciężko znaleźć konkretne info.
Pozdrawiam.

Edit: Kurcze zawaliłem babola...Najpierw wybrałem zakup e-winiety (płatność przelewem) i można powiedzieć, że sfinalizowałem zakup bo dostałem maila z potwierdzeniem i informacją, żeby opłacić. Problem w tym, że nie mogę rozkminić jak to opłacić poprzez stronę mojego banku bo odrzuca mi słowackie litery jak wpisuje adres i nazwę tego podmiotu, co obsługuje winiety...Chciałem wrócić do zakupu i jeszcze raz zamówić tyle, że z płatnością online ale wyskakuje, że dla moich pojazdów są już ważne winiety tylko, że nie opłacone...czy jak zamówię jeszcze raz to poprzednie zamówienie się anuluje? Inaczej mówiąc czy dopiero dokonanie płatności jest potwierdzeniem zakupu? Eh chyba piątek wieczór to nie jest dobry czas na takie ruchy... :oops:
Pozdrawiam.



Liczy się numer konta i tytuł przelewu. Nazwę możesz wpisać bez ptaszków i innych znaczków.

A najprościej użyj karty.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.05.2018 23:32

Pik71 napisał(a):Panowie jak czytam o Waszych problemach z zakupem e-winiety to jestem w 100% przekonany że najszybciej, najprościej i bez problemów najlepszym wyjściem jest kupno winiety zaraz po przekroczeniu granicy danego państwa. Cała operacja trwa tyle ile skorzystanie z WC jeżeli pod względem urologicznym wszystko jest bez zarzutu czyli dość krótko. Paliwo też zabieracie w kanistrach żeby tylko nie zatrzymać się na stacji benzynowej bo tam biją i okradają ??


Porównanie od czapy. Paliwo w kanistrach brało się ze względu na różnicę w cenie. A e-winietę kupuje się w 1 minutę, bez konieczności tłumaczenia na stacji i stania w kolejce, co często się zdarza.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.05.2018 08:25

malinero napisał(a):
Pik71 napisał(a):Panowie jak czytam o Waszych problemach z zakupem e-winiety to jestem w 100% przekonany że najszybciej, najprościej i bez problemów najlepszym wyjściem jest kupno winiety zaraz po przekroczeniu granicy danego państwa. Cała operacja trwa tyle ile skorzystanie z WC jeżeli pod względem urologicznym wszystko jest bez zarzutu czyli dość krótko. Paliwo też zabieracie w kanistrach żeby tylko nie zatrzymać się na stacji benzynowej bo tam biją i okradają ??


Porównanie od czapy. Paliwo w kanistrach brało się ze względu na różnicę w cenie. A e-winietę kupuje się w 1 minutę, bez konieczności tłumaczenia na stacji i stania w kolejce, co często się zdarza.


No ta jedna minuta dla niektórych to sporo za mało jak widać...a jeszcze dodaj czas Konsula, sprawy sądowe....faktycznie niektórzy powinni kupować na stacji....
Użytkownik usunięty
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2018 11:26

Dla potomnych.
Płaćcie kartą, zajmuje to minutę i nie ma najmniejszych problemu z przelewem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone