Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
wabart
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.06.2010
Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) wabart » 07.08.2010 17:07

W tym roku w drodze powrotnej z Chorwacji zamierzam się zatrzymać na jeden dzień w Wiedniu. Załatwiłem sobie hotel pod miastem koło przystanku kolejki S-bahn. Podobno mają tam bilety 24 h na wszystkie środki transportu publicznego. Czy ta karta jest tylko ulgowa czy też normalna?
Na jakie zniżki mogę liczyć z kartą euro 26?

Z góry dzięki dla osób zorientowanych
vicealigator
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vicealigator » 08.08.2010 12:14

Nie jestem pewien, czy sa ulgowe. Ale taki bilet calodobowy kosztuje 5.70 euro.
Moze to Ci sie jeszcze przyda przy zwiedzaniu ...
http://vicealigator.geoblog.pl/podroz/2 ... ry-stolice
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 13.05.2012 18:30

Planujemy po drodze na Chorwację zatrzymać się na 2 dni we Wiedniu. Chcemy zabrać dzieci do wesołego maisteczka na Praterze. W związku z tym mam pytanie czy może ktoś polecić jakiś tani hotelik, kawatere itp w okolicach Wiednia, tak na 1 noc? Nie musi być centrum, tak żeby dało sie dojechać na Prater metrem lub innym środkiem komunikacji miejskiej. Nie szukamy żadnych luksusów, coś prostego gdzie można się przespać i umyć.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.05.2012 19:20

wabart

W Wiedniu w okresie wakacji nie ma biletów ulgowych dla dzieci, bo wszystkie do 15 roku życia jeżdżą za darmo. Tak samo w niedziele. Pamiętaj tylko o dokumentach potwierdzających ich wiek.

Tu jest wszystko:

http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/home.do?tabId=0

W razie pytań napisz do nich maila - odpisuja szybko.

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone