Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekend w Newcastle

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2007 17:33

No i skoro Jaś Fasola wsiadł do samolotu to pora na mnie.
W poniedziałek po południu syn zawiózł Rodziców na lotnisko, skąd po kliku minutowym opóźnieniu startu samototu polecieliśmy do kraju tym razem liniami Easy Jet.

Obrazek inne samoloty startują

Obrazek nasz jeszcze na płycie

ale wreszcie i my startujemy i lecimy coraz wyżej i wyżej

Obrazek Obrazek Obrazek

aż ziemia znikła i lecimy całkiem na chmurami w pełnym słońcu, mijając się co jakiś czas z innymi samolotami

Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie samolot zniża lot, chmury zostają w górze i widać znowu ziemię

Obrazek Obrazek

i ok.19-tej lądujemy szczęśliwie na lotniku w Balicach kończąc weekend w Newcastle.

Obrazek

Obrazek Obrazek
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.05.2014 13:28

Witaj Januszu
Przeglądając forum natrafiłam na Twoją relację „Weekend w Newcastle”. Bardzo mnie zaciekawiła, przeczytałam i dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy. Hitem jest historia powstania ruchu prawostronnego.
Do tej pory nie wiedziałam, że na forum można przedstawiać relacje z innych miejsc niż Chorwacja. Może w związku z tym i ja opiszę którąś z moich podróży w inne zakątki świata. Ale czy można pisać o podróżach sprzed kilku lat?.
Jeszcze raz dzięki za taką fajną relację. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2014 13:46

Witaj Gosiu.
Ale stare czasy wykopałaś 8O
Dziękuję :D sam z przyjemnością zapoznałem się ponownie z relacją :oczko_usmiech: :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.05.2014 13:57

Niedawno w radiu słyszałem, że ruch lewostronny w średniowiecznej Europie wywodził się z faktu, że mijający się rycerze w prawej ręce trzymali broń, więc i przeciwnika chcieli mieć po prawej.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Weekend w Newcastle - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone