Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wędkowanie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 11.08.2011 20:23

Leon napisał(a):nocne Marki to bily kongeri....

8O :) To intrygujące... Czy duże są te kongery, czy trudno je złowić? Nasze węgorze nie raczej nie przegryzają żyłek. Te muszą mieć ostre zębiska. Czy biorą na martwą rybkę i na jaki gatunek? Proszę o więcej informacji. Właśnie jestem na etapie szykowania zestawów. Pozdrawiam
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 11.08.2011 21:00

Darekwawa napisał(a):Sprzęt mam już skompletowany, może poza paroma drobiazgami.
Powiedzcie mi jak przetrwały słoną wodę wasze kołowrotki.
Ja jestem zafiksowany na kołowrotki Shimano i Daiwy więc w miarę porządne, zabezpieczyłem je smarem teflonowym ale mimo wszystko obawiam się trochę o to czy przeżyją.

Moje wytrzymały, może dlatego, że rzadko ich używałam, gdyż królował bat. Trzeba po wędkowaniu przepłukać je słodką wodą. Na spinning w ubiegłym roku złowiłam tylko raz kilka małych rybek. Na przezroczyste z brokatem, 4cm twisterki, z dość ciężką główką, z opadu. Tylko jednego dnia. Później próbowałam kilka razy, ale bezskutecznie. Myślę, że dużo zależy od miejsca, pogody i pory roku. W tym sezonie zabieram pływające przynęty, żeby pomęczyć czasem te ryby z kropką, bodajże cyple. Widziałam, jak rzucają się na kromkę chleba i błyskawicznie ją pałaszują. Puszczę im na długim przyponie pływającą przynętę wędkarską, zamiast spławika kula wodna i myślę, że mam pewne brania.Tylko takie łowienie po jednym dniu się nudzi. Konger sprawiłby większą frajdę... Ośmiornica też.
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 11.08.2011 21:33

Jeśli chodzi o węgorze morskie to na martwą rybkę biorą na 100%, generalnie im coś bardziej śmierdzi tym lepiej. Do połowu węgorzy musisz założyć długi przypon najlepiej 50cm ponieważ węgorze głęboko połykają zdobycz. Z zacięciem należy poczekać dłuższą chwilę ponieważ węgorze wpierw holują swoją zdobycz.
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 11.08.2011 21:36

No i jedna istotna sprawa - węgorza nie wypuścisz ponieważ tego nie przeżyje chyba, że płytko go zatniesz.
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 11.08.2011 21:40

a tutaj filmik z połowu Kongerów- jak ja bym chciał złapać taką rybkę:)
http://www.naspinning.pl/archives/232
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 12.08.2011 01:06

Obejrzałam filmik. Biorą w biały dzień? Wyglądają jak mureny. Takie to wędkarstwo trochę "podawkowe". Nie dla mnie. Ja muszę przechytrzyć rybę, i dać jej szansę, aby przechytrzyła mnie, choćby to była tylko mała cypla.
Niewielki konger, wyciągnięty ze swojej podwodnej jaskini, dzięki MOJEMU SPRYTOWI, ubarwi mi wypoczynek. Mały rekinek również. Spojrzę mu w oczy i wróci w otchłań. Dobranoc.
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 12.08.2011 09:34

Strasznie marudzisz;)
Z tego co się doczytałem to Kongery żerują całą dobę a walka z nimi jest bardzo ciekawa i wbrew temu co widać na filmie trzeba mieć trochę umiejętności i szczęścia żeby wyciągnąć ją z wody.
Co do rekinów to uważaj, żeby to Ciebie jakiś nie złapał:)
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 12.08.2011 11:36

"trochę umiejętności i szczęścia" -i dużo siły!
krystianwojtyczka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystianwojtyczka » 16.08.2011 20:06

Odnośnie zapytania o big fishing to mogę powiedzieć że znajomy pojechał celowo na tuńczyki w trójkę płacili po 100E za dzień ale ryby naturalnie zabierał kapitan, rezerwowali to zanim pojechali do Chorwacji.
pozdrawiam
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 18.08.2011 13:16

.........witam wszystkich ja również trochę wedkuje a że byłem w Chorwacji 4 raz to wiedziałem co ze sobą zabrać.Po pierwsze delikatny spining i bynajmniej nie do spiningowania i drugi kij karpiowy z morskim kołowrotkiem.Obie metody sprawne w 100%,próbowałem na spław ale trzeba być czujnym i mieć ostre haczyki.Metoda pierwsza kij spiningowy oliwka do 7g i haczyk -kij w ręku ,zestaw leży na dnie-wygięcie szczytówki branie ,zaciecie.Metoda druga kij karpiowy haczyk(1) na przyponie najlepiej z plecionki,żyłka 4,ołów wystarczy 30g--jako przynętę stosowałem kruch czyli chleb albo ślimaki tak łowią tybylcy.Ale ja jestem przekorny mój kolega Iwan oświadczył że przynęta musi być miękka a ja kupiłem mrożone kałamarnice i na haczyk.I TERAZ SŁUCHAJCIE ku mojemu zdziwieniu i uciesze gawiedzi zaczołem łapać -MORSKI PASSY czyli rekiny a właściwie rekinki bo po około 80-90 cm.Raz przyszła nawet ich mama ale tylko poprzewracała mi stojak i zrzuciła wędke także nawet jej nie widziałem ale poczólem na kiju jej delikatny dotyk .Brania między 21 a 22 oczywiście mam zdjęcia tylko po pierwsze jestem w pracy a po druge musze odświeżyć pamięć jak je wkleić Cześć
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 18.08.2011 23:46

I powiało optymizmem, gdzie Kolego łowiłeś?, jak Ci się szło o innych porach?. jak zachowywały się ryby przy innych przynętach- jeśli takich używałeś?
No i czekamy na zdjęcia.
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 19.08.2011 13:01

..kolego wcale nie łapałem w nocy bo spałem dlatego o tej porze dnia nic ci nie powiem ( trzy lata temu wędkowałem i złapałem głowacice o ile dobrze pamiętam nazwę-zresztą na forum jest jej zdjęcie,miała ona kolce jadowe a złap takie coś w nocy-dziękuje bardzo),w godzinach od 12 do 14 i od 23 .....jeśli chodzi o małe rybki do 15 cm to ..studnia.W ciągu całego dnia można złapać większą rybę ale czekasz długo i namiętnie na branie..a jeśli je przegapisz .Poza tym jaka by nie była przynęta to szybko ją lokalizują małe rybki i zostawią ogryzkę' GENERALNIE PRZYNĘTA POWINNA BYĆ MIĘKKA próbowałem kukurydzę,makaron,ser,duże płatki owsiane ma to sens jeśli utrzyma się na haczyku i masz haczyk tzw. samozacinający.A odnośnie moich sensacyjnych jak dla mnie oczywiście połowów Morskiego Passa to tak ..na hak zakładałem lignie oczywiście rozmrożone i unikałem raczej twardych odnuży-macek,lecz kombinowałem z miękkim korpusikiem.Jeżeli rekinki były małe takie 50-60 cm to przypon miałem z żyłki bo i tak trzonek haka wystawał z pyska..cóż więcej złapałem ich podczs pobytu i to pod koniec około kilkunastu,jedno potęrzne branie spieprzyłem tak jak wspomniałem to chyba była ich mama....więcej brań miałem po wypiciu Rakiji,nie wiem czy ten zapach je wabił -to oczywiście żart .Poprostu powędkowałem ba nawet pojadłem trochę z rodzinką to co wyjąłem z wody.Zdjęcia mam na twardym zewnęt.napewno je wkleję okolice Splitu
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 19.08.2011 22:16

Podaj kolego więcej szczegółów tj. jaka żyłka, rozmiar haczyka, jak wyglądał Twój zestaw, używałeś może jakiejś zanęty?
Powiem Ci, że jak na łowienie z przyponem z żyłki to miałeś dużo szczęścia, że udało Ci się wyciągnąć tyle żarłaczy błękitnych.
Ja do Cro wyjeżdżam 26 w okolice Orebica i mam nadzieję, że również złapię coś ciekawego.
MichalWroclaw
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MichalWroclaw » 19.08.2011 22:22

no właśnie.. jakie haki..
ja jadę jutro.. głównie ze spinnem .. ale gruntówka też już czeka.. hak jak palec? sumowy ?:)
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 19.08.2011 22:26

Ja zabieram od 6 do 3 plus parę kotwic i nowość, której wcześniej nie widziałem tj. przypon z dwoma kotwicami i hakiem. Wszystkie części są ruchome i można je ustawiać dowolnie.
Wracając do haków to wybierz te z zadziorem zapobiegającym spinaniu się ryb. Ja preferuję haki Mustad.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone