Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wędkowanie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 27.01.2011 23:50

W tym roku chciałbym, po raz pierwszy, zabrać wędkę na wyprawę z synem do Chorwacji. Poczytałem sobie różne opinie na forach i są dwie różne - jedni twierdzą, że na łowienie z brzegu nie potrzeba zezwolenia inni wprost przeciwnie - straszą konsekwencjami. Czy możecie mi podpowiedzieć, gdzie się udać, by nie narobić sobie nieprzyjemności na urlopie? A może darować sobie tą ostrożność? Będę na Virze. Byłem już tam i nie kojarzę by był tam jakiś kapitanat portu.
:?:
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 30.01.2011 01:05

Miejscowi kręcili kółka na głowie, w odpowiedzi na pytanie o pozwolenie.
Fajnie bawiłam się na Ciovo, wędkowałam, kiedy chciałam, inni też, i wszyscy na dziko. Być może gdzieś można sobie wywalczyć
zezwolenie na wędkowanie, ale mi nie udało... Ewentualny mandat nie przewyższy kosztów, a opłata klimatyczna odciąża sumienie.
Połamania kija!!!!
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.01.2011 01:29

Prawda jest taka ze znam 80% chorwackih inspektorow rbactwa morskiego. Czesc z nich bili moimi studentamy. Rzeczewiscie pozwolenie trzeba miec. Ale inspektorzi nie sprawdzaja turistow ktorzy lowia z brzegu poniewarz uwarzaja ze i tak nic nie zlowia, lub malo. Policja morze sprawdzic takich co w porcie lowia bo nie wolno.
Najwieksze szkody po wedkarzach turistach sa setki kilogramow olowia ktore w wodzie zostaje na zaczepach.
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 30.01.2011 02:52

Leon napisał(a):Prawda jest taka ze znam 80% chorwackih inspektorow rbactwa morskiego. Czesc z nich bili moimi studentamy. Rzeczewiscie pozwolenie trzeba miec. Ale inspektorzi nie sprawdzaja turistow ktorzy lowia z brzegu poniewarz uwarzaja ze i tak nic nie zlowia, lub malo. Policja morze sprawdzic takich co w porcie lowia bo nie wolno.
Najwieksze szkody po wedkarzach turistach sa setki kilogramow olowia ktore w wodzie zostaje na zaczepach.




W Chorwacji byłam dwa razy, a Ty (jak się domyślam), znasz ją od lat i wiesz, że ołów wędkarski nic nie znaczy.
Są większe problemy... Ważne, że natura daje radę...
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 30.01.2011 10:13

bylem na Ciovo w zeszlym roku i tez tak jak inni walczylem zeby zdobyc cos wiekszego, przez tydzien a potem dalem spokoj. Nie tylko ja ale inni tez nic wiekszego nie mieli. nawet wedkowalismy na samym koncu wyspy przy kosciulku i tez te same male rybki :?

a co do pozwolen to jak spytalem sie gospodarza to powiedzial ze turystow zostawiaja w spokoju i zadko sprawdzaja nawet jak ich widza, wiec lowilem wszedzie i o kazdej porze bez pozwolenia :D
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 30.01.2011 11:35

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)
Na Cro.pl faktycznie można dostać odpowiedzi na każde pytanie!
Już nie mogę się doczekać lata, Chorwacji, wędkowania ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2011 13:26

W 2008 roku na Istrii w czasie wędkowania miałem kontrolę policji, żądali okazania pozwolenia - zdarzenie opisywałem w relacji.

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=209 ... &start=300
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 31.01.2011 00:31

Janusz rzeczewiscie mial duzego pecha. Inim razem wibierz sie bardziej na poudnie. Bardziej na poudni, wiekszi luz bluz.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2011 01:11

Leon napisał(a):Janusz rzeczewiscie mial duzego pecha. Inim razem wibierz sie bardziej na poudnie. Bardziej na poudni, wiekszi luz bluz.


Wiem Leonie :D
Po przygodzie na Istrii wiem też, że trzeba patrzeć nie tylko na spławik :wink: :D

Pozdrav
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 01.02.2011 11:19

Ostudziłeś trochę Januszu mój zapał do wędkowania. Znam trochę Vir, czyli miejsce, gdzie będę w tym roku. Nie przypominam sobie miejsca, gdzie takie pozwolenie można wykupić.
Napisałem do Ambasady Chorwacji, pytając czy oni mogą mi wystawić takie zezwolenie (po opłaceniu oczywiście), zobaczę co mi odpiszą, choć pamiętając o zamieszczonych juz na forum odpowiedziach - rewelacji nie mogę oczekiwać.
A w najgorszym wypadku pozostaje mi kupić jakąś tanią wędkę, nie zabierać dokumentów na łowisko i razie kontroli iść po nie... zostawiając kontrolujących z wędką :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2011 11:48

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Ostudziłeś trochę Januszu mój zapał do wędkowania. Znam trochę Vir, czyli miejsce, gdzie będę w tym roku. Nie przypominam sobie miejsca, gdzie takie pozwolenie można wykupić.


Najbliżej zapewne w Zadarze.

Obrazek

Vir to mała wyspa (policja chyba tam nie zagląda) jak będziesz łowił z brzegu to raczej nic Ci nie grozi, jeśli będziesz miał oczy w około głowy :wink: :D

Zapał do wędkowania ostudzą Ci raczej marne efekty połowów. :wink:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 01.02.2011 12:04

Wiesz Januszu, czasem cała zabawa w tym by tego króliczka gonić, a nie łapać go :)
Lubię posiedzieć nad woda z wędką, cały ubiegły rok miałem kiepski jesli chodzi o połowy, więc nie oczekuję wiele. A jak coś mi sie złapie, to i tak wypuszczę.

Dzięki za wskazanie Zadaru, tak myślałem, że tam trzeba by szukać. Tylko czy będe miał na tyle zapału, żeby tam jechać... :wink:

Będę czujny :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2011 12:18

Pasjonat Chorwacji napisał(a):
Będę czujny :!:


I tego się trzymaj :D

Moje wędkowanie w Chorwacji, tak jak pisałem, było bardziej formą zabicia czasu na plaży niż oczekiwaniu na wielkie branie.

Kiedyś udało mi się w Zatonie na skórkę od chleba złapać cztery belony,
poniżej jedna z nich :D

Obrazek

Tobie Pasjonacie Chorwacji też takiej życzę :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.02.2011 12:26

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Wiesz Januszu, czasem cała zabawa w tym by tego króliczka gonić, a nie łapać go


Tylko napisz dokładnie kiedy i gdzie będziesz...ORMO czuwa!
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 01.02.2011 12:33

Piękna sztuka Januszu. I szczęście widać w Twoich oczach :)
Dzięki za dobre życzenia :)

A poniewaz ... ORMO czuwa to może lepiej Jacku nie będe pisał gdzie i kiedy się wybieram :wink: , choć z drugiej strony - mam to w nosie, jak już wcześniej pisałem - od końca czerwca będe na Virze.
Ostatnio edytowano 03.02.2011 09:27 przez Pasjonat Chorwacji, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone