Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 22.08.2016 12:06

elka21 napisał(a):Wiaderko i łopatka w Chorwacji, raczej za bardzo nie mają racji bytu.

Jeśli chodzi o Chorwację to rzeczywiście, to jednak nie piasek. Ale i takie dzieci się zdarzały, co przenosiły kamyczki z jednej kupki na drugą :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 23.08.2016 21:19

Rano jemy śniadanko na balkonie. Nigdy w Cro nie jadam śniadania w pokoju :)
P7210211.JPG

Jadran jest spokojny, a wieczorem tak falował :)

Podczas rozmowy z Ane wyszło, że w tym roku jest mniej turystów. Może tylko narzekała... :?:
Ale rzeczywiście - wolne apartamenty, mniej ludzi w restauracjach, pusta promenada... żyć nie umierać :D taka Podgora podoba mi się najbardziej :mrgreen:

Idziemy na nową plażę. Znajduje się w okolicy wypożyczalni sprzętów wodnych. Przy cmentarzu mamy zejście na plażyczkę:
Bez tytułu.jpg


Jest godzina 9 i na plaży pusto :hut:
P7210216.JPG

P7210213.JPG


Podoba mi się ten brak ludzi :lol:
P7210217.JPG

P7210218.JPG

Plaża jest urozmaicona, ze skałek skakały całe rodziny :lol:
P7210233.JPG


Dziecko się nudziło :oops:
P7210221.JPG


Przy zejściu na tę plażę są drugie schody, które prowadzą do góry. Znajduje się tam ławeczka, na której po południu piliśmy piwko (podczas plażowania),
a wieczorem...też piliśmy piwko ( :oops: ) i podziwialiśmy zachody słońca. Piękne miejsce, którego wielu nie dostrzegało (na szczęście):
P7210223.JPG

P7210225_HDR.jpg


Po południu stan na plaży prezentuje się tak:
P7210226.JPG


Na plaży miejskiej tak:
P7210227_HDR.jpg


Jesteśmy zaskoczeni, gdyż w tamtym roku na plaży nie było w ogóle miejsca. Turystów jest zdecydowanie mniej :D

Wieczorem idziemy poszukać adresu, o który prosiła nas jedna użytkowniczka. Trafiamy w miłe uliczki :)
P7210256_HDR.jpg

P7210255.JPG

P7210257_HDR.jpg


Dalszą część wieczoru spędzamy na ławeczce :) oglądamy tam jeden z wielu zachodów słońca :hearts:
P7210259_HDR.jpg

P7210260_HDR.jpg

P7210265.JPG
Jest też i A. :)


Następnie idziemy na spacer na Čaklje:
P7210273_HDR.jpg

P7210280_HDR.jpg


Rano czeka nas ważny wyjazd :papa:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 24.08.2016 02:28

Mam pytanie, czy sprawdzałaś jak wygląda samo wejście do wody przed hotelem Aurora, tam również została trochę poszerzona plaża.
Jak byliśmy parę dni temu, było dosyć ciemno, ale brzeg był dosyć strony.
Swibon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 07.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Swibon » 24.08.2016 08:10

figusek napisał(a):Jesteśmy zaskoczeni, gdyż w tamtym roku na plaży nie było w ogóle miejsca. Turystów jest zdecydowanie mniej :D
Trochę się właśnie obawiałem tłumu na plaży ale na szczęście było ok. My chodziliśmy na plażę na wysokości ul. Tina Ujevica i o godz. 9-10 miejsca było dużo (oczywiście przy murku gdzie przez większość dnia jest cień sporo już zajętych). Większy tłok zauważyłem dopiero w drugim tygodniu sierpnia. Zwróciłem też uwagę, że sporo ludzi rozkładało dwa "legowiska". Jedno w cieniu właśnie bliżej wspomnianego murka a np. ręczniki bliżej brzegu co właśnie powodowało "sztuczny tłok". Ale to i tak nic w porównaniu z naszymi plażami i "parawaningiem" :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.08.2016 10:13

Swibon napisał(a):
figusek napisał(a):Jesteśmy zaskoczeni, gdyż w tamtym roku na plaży nie było w ogóle miejsca. Turystów jest zdecydowanie mniej :D
Trochę się właśnie obawiałem tłumu na plaży ale na szczęście było ok. My chodziliśmy na plażę na wysokości ul. Tina Ujevica i o godz. 9-10 miejsca było dużo (oczywiście przy murku gdzie przez większość dnia jest cień sporo już zajętych). Większy tłok zauważyłem dopiero w drugim tygodniu sierpnia. Zwróciłem też uwagę, że sporo ludzi rozkładało dwa "legowiska". Jedno w cieniu właśnie bliżej wspomnianego murka a np. ręczniki bliżej brzegu co właśnie powodowało "sztuczny tłok". Ale to i tak nic w porównaniu z naszym plażami i "parawaningiem" :D

W pierwszym tygodniu naszego pobytu (18-25 lipca) było mało ludzi. Wieczorami po promenadzie kręciła się garstka ludzi, naprawdę byliśmy zdziwieni (i zadowoleni :D) :-) natomiast w drugim tygodniu (do 2 sierpnia) było już więcej ludzi i zaczynało nam to przeszkadzać. Jednak i tak było ich mniej niż rok temu :-)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.08.2016 10:22

shrek napisał(a):Mam pytanie, czy sprawdzałaś jak wygląda samo wejście do wody przed hotelem Aurora, tam również została trochę poszerzona plaża.
Jak byliśmy parę dni temu, było dosyć ciemno, ale brzeg był dosyć strony.

Nie kąpałam się w tamtych okolicach :-)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2016 13:15

Nadrobiłam zaległości u Ciebie :)

Patrząc na zajawkę, zapowiada się super. Czekam szczególnie na Brač i Mostar :D

Pozdrav :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 24.08.2016 13:34

Witaj, ładna ta Twoja Podgora, jeszcze tam nie byliśmy, ale może kiedyś...
Fajne fotki, czekam na cd
pozdrawiam :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.08.2016 14:05

Ciekawe dlaczego było mniej turystów? Ciekawie wyglądają te plaże. Byliśmy w tym samym terminie w Baška Voda, tłok większy (choć jakoś bardzo nam nie przeszkadzał) a to przecież nie jest daleko od Podgory. Chyba że większość zatrzymała się w Makarskiej :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.08.2016 16:15

Fajny zachód słońca...w tym roku tego mi brakowało podczas urlopu...słonko chowało się gdzieś daleko w górach...natomiast na wschód jakoś nie miałem siły wstawać... :papa:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.08.2016 14:02

maslinka napisał(a):Nadrobiłam zaległości u Ciebie :)

Patrząc na zajawkę, zapowiada się super. Czekam szczególnie na Brač i Mostar :D

Pozdrav :papa:

Witamy i cieszymy się Twoją obecnością kochana :) chyba czas brać się za Brač :)

janka.mik. napisał(a):Witaj, ładna ta Twoja Podgora, jeszcze tam nie byliśmy, ale może kiedyś...
Fajne fotki, czekam na cd
pozdrawiam :papa:

Witamy :) kto wie, gdzie wylądujecie na kolejnych wakacjach :twisted:

Koenig napisał(a):Ciekawe dlaczego było mniej turystów? Ciekawie wyglądają te plaże. Byliśmy w tym samym terminie w Baška Voda, tłok większy (choć jakoś bardzo nam nie przeszkadzał) a to przecież nie jest daleko od Podgory. Chyba że większość zatrzymała się w Makarskiej :D

Nie mam zielonego pojęcia, sama jestem ciekawa, czym było to spowodowane. Zresztą w Makarskiej czy Tučepi też było mniej ludzi :)

ajdadi napisał(a):Fajny zachód słońca...w tym roku tego mi brakowało podczas urlopu...słonko chowało się gdzieś daleko w górach...natomiast na wschód jakoś nie miałem siły wstawać... :papa:

Właśnie w wielu miejscach w Cro brakuje zachodów słońca :( chowa się za górami lub wyspami.. dlatego tutaj czerpaliśmy ile się dało :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.08.2016 15:05

Prirodna Brač, czyli nagła zmiana planów.

W 2015 roku zaplanowaliśmy sobie fish picnic do Vrboski. Wtedy nie starczyło nam na to czasu, więc przełożyliśmy to na kolejny wyjazd. Niestety okazało się, że nie organizują już tych wycieczek, w 2016 roku oferta dotyczyła dwóch wysp: Hvar - Vrboska i 1 godzina czasu wolnego, Brač - Bol i 4 godziny czasu wolnego. Cena wynosiła 250 kun za osobę.

Program mi nie odpowiadał... Gdyby było odwrotnie, to znaczy Vrboska 4 godziny i Bol 1 godzinę, zdecydowalibyśmy się. Trzeba było wymyślić coś innego :)

Wpadłam na pomysł wycieczki na Brač swoim samochodem. Namówiłam A. i decyzja została podjęta: :mrgreen: płyniemy na Brač :)

Około godziny 7 ustawiamy się w dość długiej kolejce na prom w Makarskiej. Koszt biletu to 160 kun oraz 33 kuny za każdą osobę w samochodzie.

P7220286.JPG
Makarska


Kolejka jest długa, modlimy się, żeby się zmieścić.. Rzutem na taśmę - wjeżdżamy jako przedostatni :mrgreen: Punkt 8 wyruszamy :)

P7220287.JPG

P7220289.JPG

P7220290.JPG

P7220292.JPG
Sumartin w oddali


Obowiązkowym punktem wycieczki była Povlja. Bardzo braliśmy ją pod uwagę jako miejsce na wakacje 2017. A. był sceptyczny, dlatego chcieliśmy ją zobaczyć już teraz :)
P7220293_HDR.jpg

P7220294_HDR.jpg


Brač zachwyca nas tym, że jest prirodna. Zderzenie Jadranu z zielenią roślin powala na kolana :hearts:. Wokół gaje oliwne, winorośle... jesteśmy w niebie ;)

Dojeżdżamy do Povlji, auto zostawiamy pod Kościołem Świętego Jana Chrzciciela. Kościół jest bardzo ładny, zostawiamy go na sam koniec :) zmierzamy w stronę zatoki Ticja Luka :)
P7220301_HDR.jpg

P7220306.JPG


Zdjęcie przy bugenwillach musi być (pozdrawiam maslinko :papa: )
P7220309_HDR.jpg


P7220310.JPG

P7220314.JPG

P7220319.JPG


Docieramy do zatoki. Podoba nam się, ale oczekiwałam chyba czegoś innego... sama nie wiem... Plaża jest pusta, rozłożone są tylko 3 rodziny :) A. śmieje się ze mnie, że kąpię się w kamieniołomie :lol:
P7220321.JPG


Niestety w aparacie coś się poprzestawiało i z zatoki mamy 2 (słownie: dwa !) zdjęcia...
P7220329_HDR.jpg


Idziemy zrobić obowiązkowe zdjęcie...
P7220330.JPG

...czyli okienko :D
P7220332_HDR.jpg


Po kąpieli zmierzamy w kierunku miasteczka :) jest urokliwe :)
P7220339.JPG

P7220340.JPG

P7220347_HDR.jpg


Wracamy na miejsce parkingu :) Kościół i ruiny bazyliki są naprawdę ładne :)
P7220349_HDR.jpg

P7220350_HDR.jpg

P7220351_HDR.jpg


Povlja jest miłym i uroczym miasteczkiem, jednak dla mnie nie ma tego "czegoś". Błysk, który sprawia, że chcesz wracać w dane miejsce. Tutaj tego zabrakło, jednogłośnie stwierdziliśmy, że wykreślamy ją z listy "Wakacje 2017" :(

A tymczasem jedziemy do kolejnej miejscowości :) macie pomysł dokąd? :) :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.08.2016 15:12

figusek napisał(a):Zdjęcie przy bugenwillach musi być (pozdrawiam maslinko :papa: )

:mrgreen:

Ja również pozdrawiam :papa:

Fajnie, że wybraliście się na Brač! Zgadzam się - wyspa jest prirodna :D

figusek napisał(a):A tymczasem jedziemy do kolejnej miejscowości :) macie pomysł dokąd? :) :papa:

Obstawiam Pučišćę :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.08.2016 16:31

Fajne to okienko... :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 25.08.2016 17:08

Figusek, mam pytanie:ile czasu zajęło Wam dojście od kościoła do zatoki Ticja Luka?pamiętasz? około,plus,minus
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone