Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.08.2016 10:39

Zajawka mi się podoba, bo jest Podgora i dużo, dużo więcej!
Czekam na cd
pozdrawiam :D
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 13.08.2016 11:48

Również się dosiadam :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 13.08.2016 12:08

Oczywiście śledzę na bieżąco :D widzę, że trochę miejsc nam się pokrywa :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.08.2016 16:21

elka21, słoma79, Janusz Bajcer, CROnikiCROpka, razpol, arko2007, Swibon, janka.mik., banankochan, ewula91 witam serdecznie :papa: mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam :oops:

Swibon napisał(a):Jestem i ja. Wczoraj wróciliśmy i chętnie "przedłużę sobie wakacje" Waszą relacją .

Jak tam powrót do szarej rzeczywistości? :(


Dziś zaktualizowałam spis restauracji w Podgorze :) zmiany zaznaczyłam kursywą :)
Swibon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 07.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Swibon » 13.08.2016 16:44

figusek napisał(a):Jak tam powrót do szarej rzeczywistości? :(


Ciężko i zimno :( (ale jutro kolejny wyjazd tym razem w Wasze regiony).
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.08.2016 23:41

Fajne fotki , zapisuję się na część drugą 8) :wink:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 15.08.2016 00:50

I ja się przysiadam zachęcony częścią pierwszą. Widzę znajomy Mostar odwiedzony w lipcu '16. Po waszej relacji moja rodzinka chętnie odwiedzi Podgorę :) w 2017 r.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.08.2016 09:06

Bardzo chętnie poczytam, bo widzę że odwiedziliście miejsca, które ja też miałem w planie, ale nie wyszło...
Może więc w przyszłym roku będzie Podgora? Na razie nastawiłem się na Tucepi, ale kto wie...
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 15.08.2016 09:57

lotnikwsk napisał(a):Fajne fotki , zapisuję się na część drugą 8) :wink:

Już wkrótce.. :) witam serdecznie :papa:
pablos77 napisał(a):I ja się przysiadam zachęcony częścią pierwszą. Widzę znajomy Mostar odwiedzony w lipcu '16. Po waszej relacji moja rodzinka chętnie odwiedzi Podgorę :) w 2017 r.

Jak wrażenia z Mostaru? :) my też byliśmy w lipcu :D myślę, że nie będziecie zawiedzeni Podgorą :smo:
Koenig napisał(a):Bardzo chętnie poczytam, bo widzę że odwiedziliście miejsca, które ja też miałem w planie, ale nie wyszło...
Może więc w przyszłym roku będzie Podgora? Na razie nastawiłem się na Tucepi, ale kto wie...

Nasze plany też nie zawsze wychodzą :) mieliśmy odwiedzić inne miejsca, ale dopiero w Podgorze, na miejscu, podejmowaliśmy decyzje :) czasami okazywało się, że plany się zmieniają :) nic straconego, przed nami (i Wami) jeszcze wiele wyjazdów do Cro :papa:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.08.2016 15:37

Rozdział I

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się już podczas wakacji 2015 :roll: podczas pobytu u Ane zarezerwowaliśmy termin na kolejny rok :) dokładnie od 12 sierpnia zaczęliśmy odliczać kolejne DDW :lol:

Okres jesienno-zimowy przetrwaliśmy dzięki filmikom na youtube :) kiedy marznęliśmy w pracy na dworze, męki ocieplała nam wizja wyjazdu do Chorwacji :) w lutym, po zaliczeniu kolejnej sesji, zdecydowałam się na pisanie relacji :) nie powiem - sprawiało mi to niezłą frajdę, a co więcej - znowu mogłam powrócić do zdjęć, filmików, wspomnień...

Wtedy pomyślałam o napisaniu kolejnej relacji, a raczej dokończeniu tej :mrgreen: w końcu też będziemy w Podgorze, więc czemu nie...

Około wiosny zaczęłam kompletować rzeczy na wyjazd. Półprodukty, buty do pływania, torba na plażę.. do wyjazdu było coraz bliżej... :hut:

18 lipca nadszedł w końcu TEN dzień.. Cały weekend siedziałam jak na szpilkach. A. zastanawiał się nad pogodą: będzie czy nie? Zawsze musi jakaś być :mrgreen:
a ja od początku wiedziałam, że będzie i to konkretna lampa :!:

Wyjazd standardowo około godziny 12 :) przyklejam naklejkę, co stało się już dla mnie pewnego rodzaju rytuałem :D
P7180115.JPG


Trasa standardowo przez Czechy, Austrię i Słowenię.

W Czechach i Austrii sporo remontów, jednak ani razu się nie zatrzymaliśmy, korków nie odnotowaliśmy :) w Słowenii jakieś remonty objazdu, przekreślone znaki, ale bez problemu daliśmy radę :)

P7180117_HDR.jpg


Będąc na naszej ziemi zaliczamy kimkę na parkingu. Po szybkiej toalecie jedziemy dalej:
P7190126_HDR.jpg


Dojeżdżamy do tunelu ciepło-zimno. Oczywiście zdjęcia są :mrgreen: :
P7190128.JPG

P7190129.JPG

P7190133.JPG

P7190134.JPG


Dużej różnicy temperatur nie ma, ale w końcu godzina młoda :D

Jedziemy dalej i czekamy tylko na ten widok...
P7190135_HDR.jpg

P7190136_HDR.jpg


Przed nami Biokovo :)
P7190140.JPG

P7190142.JPG


A za tunelem Sveti Ilija:
P7190144.JPG

P7190145.JPG


Za chwilę będziemy w Podgorze :D już nie wytrzymujemy z emocji :D naszą uwagę zwracają naganiacze z apartamentami na ulicach.. W tamtym roku nie widzieliśmy ani jednego, natomiast w tym, który wielu na forum uznało za rekordowy (sytuacja w innych państwach), było ich wielu :) ale o tym później.

Póki co witają nas znajome widoki :)
P7190146.JPG


Auto zostawiamy na parkingu pod figowcem (ta zgodność z nickiem :mrgreen: ) i idziemy do Ane. Wita nas jej córka, którą w końcu udało nam się poznać :) po chwili wyszła Ane, która przywitała nas jak starych krewnych :) uściskom nie było końca, na tarasie od razu pojawił się kompot wiśniowy, czekoladki i kawa :) nasz pokój był sprzątany, w tym czasie rozmawialiśmy z Ane :) mogłam sprawdzić, czy moja (domowa) nauka chorwackiego coś dała :D Ane opowiadała nam o zmianach, które zaszły w Podgorze przez ten rok.. ewidentnie nie była zadowolona :| zaprowadziła nas na parking, by wskazać nasze miejsce.

Okazało się, że już na nim stoimy :lol:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.08.2016 16:20

Zajawka jak się patrzy... :oczko_usmiech: oczywiście jestem i ja :papa:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 16.08.2016 20:38

Jeeeejjj ale przeżyłam ten Twój wpis jakbym właśnie sama tym samochodem jechała :D szczególnie jak napisałaś, że już za chwilkę Podgora, to "wyczekiwałam" czy następne będzie zdjęcie z łódką :D
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4706
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.08.2016 20:54

Skusiłam się na Twoją relację, bo też lubię wracać do miejsc, które znam.
Miejsca z zajawki, jakby znajome, więc z przyjemnością zasiadam i czekam na cd. :)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 17.08.2016 10:40

pablos77 napisał(a):I ja się przysiadam zachęcony częścią pierwszą. Widzę znajomy Mostar odwiedzony w lipcu '16. Po waszej relacji moja rodzinka chętnie odwiedzi Podgorę :) w 2017 r.

Jak wrażenia z Mostaru? :) my też byliśmy w lipcu :D myślę, że nie będziecie zawiedzeni Podgorą :smo:

Mostar piękny, bardzo dobre jedzenie. Było jednak za gorąco na zwiedzanie. Jakoś jednak wytrzymaliśmy z naszymi dzieciakami i znajomymi, którzy mieli jeszcze mniejsze dzieci. :hut: Bierzemy Podgore pod uwagę w planach na kolejne wakacje w Cro :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.08.2016 13:21

pablos77 napisał(a):
pablos77 napisał(a):I ja się przysiadam zachęcony częścią pierwszą. Widzę znajomy Mostar odwiedzony w lipcu '16. Po waszej relacji moja rodzinka chętnie odwiedzi Podgorę :) w 2017 r.

Jak wrażenia z Mostaru? :) my też byliśmy w lipcu :D myślę, że nie będziecie zawiedzeni Podgorą :smo:

Mostar piękny, bardzo dobre jedzenie. Było jednak za gorąco na zwiedzanie. Jakoś jednak wytrzymaliśmy z naszymi dzieciakami i znajomymi, którzy mieli jeszcze mniejsze dzieci. :hut: Bierzemy Podgore pod uwagę w planach na kolejne wakacje w Cro :)

My zwiedzaliśmy z samego rana i jeszcze nie było tak gorąco :) a potem schłodziliśmy się w wodospadach :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16 - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone