Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje, których miało nie być....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 08.09.2010 09:07

Tymona, Elizasz z tą oliwą to też była śmieszna historia w tamtym roku.

Nasza gospodyni, Neda, któregoś dnia dotknęła mojej ręki i powiedziała :"sucha koža ". Spojrzałam na nią zdziwiona 8O, bo ani ze mnie koza, a jak już to trochę wiekowa, a sucha to też raczej nie jestem.

Załapałam, że chodzi o skórę dopiero wtedy, jak Neda przyniosła mi dwie butle oliwy z oliwek i pokazała, że jedna może służyć do doustnego spożycia :lol: , a drugą mam smarowac skórę, jak idę na plażę..... :lol: :lol:


Witaj majeczko
majeczka napisał(a):....szkoda, że już po... :papa:


"A mnie jest szkoda lata...." :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.09.2010 09:43

Sroczko nie mogłam przegapić Twojej relacji... Bardzo podoba mi się styl w jakim opisujesz swoje wrażenia. :)
Doskonale rozumiem co przeszłaś, bo sama mam problemy zdrowotne. Za to taki wypoczynek jest jakby nagrodą za wszelkie niepowodzenia.
Chorwacja jest właśnie takim antidotum . :)
Mimo, że lato jeszcze się nie skończyło już marzę o tym pięknym kraju i świetnie, że mogę poczytać i obejrzeć fotki w Twojej relacji.

Serdecznie pozdrawiam. :papa:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 09.09.2010 08:54

Ania W napisał(a):Sroczko nie mogłam przegapić Twojej relacji...


Strasznie mi miło, że tutaj zajrzałaś, Aniu:D.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.09.2010 08:57

Złe dobrego początki, to trochę jak u mnie, tylko że moje problemy to pikuś przy Twoich. Najważniejsze, że wszystko zmierza w dobrą stronę. I że dotarliście na zasłużony wypoczynek.
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 09.09.2010 08:59

Sroczko, parafrazując klasyka tego forum Ozyrysa - SUPER RELACJA Z PODRÓŻY :D. A tak naprawdę, to bardzo ciepła relacja. Najważniejsze,że początkowe kłopoty nie wpłynęły na wspaniały wypoczynek.
Pozdrav :D :D :D
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 09.09.2010 10:35

Cześć Aldonka :D
Witaj viggen_wawa :lol:



23 lipca - Trogiru i Splitu zwiedzanie, zachodu słońca podziwianie

Po wczesnorannej kawie i śniadanku, pożegnani przez naszą gospodynię, której uśmiech nigdy z twarzy nie schodził i wciąż powtarzała: "wszystko dobro" i "jest super", ruszyliśmy w stronę Splitu.

Kilka fotek z drogi
Obrazek

Żeby nie było wątpilwości, w krórym kierunku zmierzamy
Obrazek


I More Jadransko - tym razem po lewej
Obrazek


A to już w okolicach Omiša - jakoś mi się tak skojarzyło z Trzema Koronami....

Obrazek



Po drodze stwierdziliśmy, że skoro wyruszyliśmy w miarę rano, to pojedziemy trochę dalej, do Trogiru, bo to przecież o rzut beretem, a wracając odwiedzimy Split.
37 stopni to niekoniecznie dobra temperatura na zwiedzanie, ale przy takiej właśnie w zeszłym roku łaziliśmy po murach Dubrownika i daliśmy radę, więc co tam!


Jadąc do Trogiru wiedziałam, że to miasto rodzinne Vinko Coce, którego bardzo lubię. To znaczy, osobiście go nie znam, ale lubię jego śpiewanie.

A to dla Was, gdybyście zechcieli posłuchać:

Vinko Coce - Daleko je srce


W Trogirze czuliśmy się jak u siebie w domu, tzn. wszędzie słyszeliśmy polską mowę, jakby innych turystów tu w ogóle nie było. Czyżby wszyscy tego dnia przyjechali właśnie tuObrazek ?


Na parkingu mnóstwo polskich rejestracji. Wypatrywałam autek z naklejką, jednak ani jednego nie zauważyłam.


Słoneczko przygrzewało niezmiernie mocno Obrazek.


Żeby nie ulec cieplnemu udarowi, schowaliśmy głowy pod jakieś kapelusze. Mimo tego po krótkim czasie i tak czuliśmy się jak w saunie.
Dobrze, że w tym Trogirze tyle wąskich, zacienionych uliczek, no i zawsze można dla ochłody spałaszować jakieś lody :lol:

Kręciliśmy się czas jakiś po trogirskich brukach i właściwie było...nudno - no bo znowu wszystko mi się podobało, a wiele rzeczy wręcz zachwycało, co dla mnie w Chorwacji, nie jest żadną nowością, a przecież jakąś nowość chciałam zobaczyć :lol:

No nie, nowością było to, że cała starówka, która skupia wokół siebie wszystkie główne atrakcje starego miasta, liczy podobno zaledwie....750 kroków. Wyliczył to historyk Pavao Andreis (tak przynajmniej pisało w przewodniku). Nie wiem tylko, czy liczył te kroki wzdłuż, wszerz, w poprzek czy może dookoła? W każdym razie nie starałam się tego sprawdzać.

Zapatrzona w te wszystkie zabytki i uliczki, zapomniałam właściwie o pstrykaniu zdjęć, ale jakieś tam zrobiłam.


Obrazek


Obrazek


Przy promenadzie pojawił się w pewnej chwili taki obiekt pływający....
Obrazek


....i po chwili zacumował
Obrazek


Obrazek


Jeszcze rzut oka na Čiovo
Obrazek

Z lenistwa a może z gorąca nie chciało nam się tam przejść mostem, ale nie żałuję - to może być przecież plan na kolejny raz :wink: :lol:

No i teraz zonk - zdjęcia z trogirskich zakamarków u mnie w imageshacku "leżą". Jak je postawić do pionu??? :?:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 09.09.2010 10:49

sroczka66 napisał(a):...Z lenistwa a może z gorąca nie chciało nam się tam przejść mostem, ale nie żałuję - to może być przecież plan na kolejny raz :wink: :lol:...

Tuż za mostem nic szczególnego poza widokiem na Trogir nie zauważyłem ale zapewne Ciovo ma wiele ciekawych miejsc.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 10.09.2010 11:15

Kevlar napisał(a):...ale zapewne Ciovo ma wiele ciekawych miejsc.


...i tego sie trzymam :lol:


Kończąc spacer po trogirskiej starówce, kilka jej zakamarków:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


I jeszcze ostatni rzut oka na starówkę - piękny kolor wody, ale, delikatnie mówiąc, trochę nieładnie tu pachniało
Obrazek

c.d. - Split

Jakoś nie mam dziś weny twórczej do pisania. Tak więc o Splicie dużo nie napiszę -

Było cieplutko, było miło
kilka miejsc się odwiedziło
z góry Splitu nie widziałam
- na katedrę wejść nie chciałam

Split ma wiele miejsc uroczych
I z radością po nich kroczysz
Jeśli jeszcze tam się zjawię,
w innych kątach się pojawię


Split widziany naszymi oczami:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Jakieś takie dziwne naczynia tam stoją - lejek? filiżanka? :lol:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W razie czego rozpiska - gdyby ktoś się zgubił :wink:
Obrazek


A tu pomnik Grgura Ninskiego z jego sławnym, przynoszącym szczęście, paluchem
Obrazek


Obrazek


Obrazek


O Splicie mogę jeszcze napisać, że w jednej z konob (nazwy nie pamiętam) jedliśmy pysznego grillowanego tuńczyka z mixem sałatek - do dziś czuję jego smak w ustach....

Po powrocie do Baški poszliśmy jeszcze popływać i podziwialiśmy zachód słońca. Aparatu już nie miałam, więc zdjęcie jedynie z komórki:
Obrazek


I tak, dość intesywnie, spędziliśmy kolejny dzień..... :papa:
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 10.09.2010 11:21

sroczka66 napisał(a):A tu pomnik Grgura Ninskiego z jego sławnym, przynoszącym szczęście, paluchem


Paluszka oczywiście pogłaskaliście, bo szczęście wam dopisywało.

Pozdrawiam

Tomek
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 10.09.2010 19:53

Transalp napisał(a):Paluszka oczywiście pogłaskaliście, bo szczęście wam dopisywało.

Pozdrawiam

Tomek


No jasne, że pogłaskaliśmy...zobaczymy, czy się spełni :lol: :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.09.2010 20:24

Pewnie że się spełni :)
Lubię te miasta :lol: , a na twierdzę w Trogirze nie weszliście?
My trafiliśmy kiedyś na fajny koncert :lol:
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 10.09.2010 20:51

Miło odwiedzić z Tobą stare kąty :D
Zasiadam i czekam na dalszy ciąg....

Pozdrawiam
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 10.09.2010 23:08

Kolejna wyprawa do Baśki ze Sroczką :) tego nie mogę przegapić :D

Bardzo się cieszę, że udało mimo trudności Wam się pojechać :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.09.2010 23:30

Często bywam w zachodniopomorskim, napisz do mnie być może się wkrótce spotkamy? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ostatnio edytowano 11.09.2010 08:47 przez majeczka, łącznie edytowano 2 razy
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 23:30

Witaj Sroczko!

Już ktoś to pisał, ale pozwolę sobie powtórzyć: bardzo ciepła ta Twoja relacja :) : i łezki, i śmiech, cudowna narracja i śliczne zdjęcia! :D

A patent na "sucha koža " z oliwą z oliwek na pewno zapamiętam!

Pozdrowionka! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje, których miało nie być.... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone