Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice i Dario fajny duet

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008
Vodice i Dario fajny duet

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 05.07.2010 17:49

właśnie kończymy pobyt w Vodicach u Dario Orlovica... jesteśmy w Cro trzeci raz... ale to miejce i ten gospodarz przebił wszystko. Tyle atrakcji, co w tym roku, to jeszcze nie mieliśmy... w przyszłym tygodniu czekajcie na opis wyprawy i wspaniałe zdjęcia...
Dla zachęty powiem, że nasz Dario ;-) (teraz to będzie nasz stały punkt odniesienia i być może powrotów) przywitał... nas tradycyjnie... czyli i piciem i miłą atmosferą... przygotował nam też Chorwacką kolację... kalmary robione na kotle w grilu wraz z ziemniaczkami... i inne cuda... a dziś wycieczka łodzią i kąpiel na środku morza... POzdrav... wracam do zabawy, bo dziś mamy grillowany calmari... no i karlovacko
Ostatnio edytowano 11.07.2010 10:59 przez jolamik, łącznie edytowano 1 raz
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 05.07.2010 19:26

Smacznego i na zdrówko!

:wink:
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 06.07.2010 06:51

Bawcie się dobrze i pozdrówcie Vodice.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 08.07.2010 13:12

Już mi ślinka leci a do wyjazdu jeszcze 6 tygodni :cry:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.07.2010 22:17

ufokking napisał(a):Już mi ślinka leci a do wyjazdu jeszcze 6 tygodni :cry:


Ślinka mi nie leci, bo za kalmarami nie przepadam, a do wyjazdu (mam nadzieję) ok 50 tygodni. :evil:

Ale cieszę się razem z Wami i przynajmniej poczytam i pooglądam... :D
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.07.2010 20:55

chciałam wszystko na raz ale nie dam rady :? więc będzie na raty .... beg your pardon :wink:

NASZE KOLEJNE FANTASTYCZNE WAKACJE W CRO (najlepsze ze wszystkich 3 wyjazdów do Cro

EKIPA:

Tzw. Amazing team

Paczka pozytywnie zakręconych wariatów, która nawet w Bieszczadach tudzież w Pieninach w deszczu potrafi się super bawić (prawda Winiu??) :wink:
Nie narzekamy, świetnie się bawimy i nie marudzimy - nie dotyczy dzieci (ale jest na to sposób - na każdy okrzyk "maaamooo" odpowiadaliśmy "za sałatą" /reklama Danio jeśli ktoś nie kojarzy/) nie mamy też wygórowanych oczekiwań bo atmosferę tworzą ludzie a jeszcze jak do tych ludzi dochodzą wspaniali ludzie z Cro to jest naprawdę ekstra wyjazd !!!

3 rodziny:

- Ja czyli Dżolanda i małż Bułas vel. Robert Kniaz :) plus synki sztuk 2 Stacyków i Spiderman

- żona Koza i jej małż Karlovaczko z synem Ironmanem :)

- Kosy sztuk 3 - żona Kosa mąż Kosa vel Giulietta :wink: i córka Koska :)


MIEJSCE:

Chorwacja oczywiście :)

Vodice - takie chorwackie Saint Tropez :)
Dom Dario Orlovica, Magistrala 47A goooorrrrąco POLECAMY!!!!

2 apartmany jeden 3 pokojowy na dole i jeden 2 pokojowy na górze więcej o apartmanach tu… forum/viewtopic.php?t=28810&highlight=

CZAS:

27.06.2010 - 09.07.2010 – naszym zdaniem najlepszy czas na wakacje :)ale i każdy inny w Cro jest the best

Obrazek

Dzień 1.
Wyjazd 7 rano na 3 samochody
Zapakowani po uszy, zaopatrzeni w walky-talky wyjeżdżamy, najgorszy odcinek tzn do granicy (ok. 200 km) po polskich ścieżkach a nie drogach pokonany w miarę dobrym tempem i w końcu wjeżdżamy na niemieckie autostrady (możemy ich sobie nie lubić, możemy kibicować Hiszpanom i Urugwajowi ale autostrad należy im zazdrościć)

Obrazek

Krótka przerwa na ogóreczki małosolne

Obrazek

Miejsce postoju jednonocnego także polecamy :) w Austrii niedaleko Salzburga jessHotel tani nawet bardzo tani a dla niektórych darmowy ;) pokój 3 osobowy 49 euro 4 osobowy a właściwie dwie dwójki połączone drzwiami 59 euro.
Przyjechaliśmy tam w niedzielę i okazało się że w 2 pokojach jest nie wymieniona pościel i za te 2 pokoje nie płaciliśmy. Zawsze to kilka euro w kieszeni .
Darmowe pifko za kłopoty też dostaliśmy

Obrazek

Dzień 2.
Pobudka o 6 rano tak aby jak najszybciej znaleźć się w Jadranie.
W Vodicach musieliśmy jeszcze znaleźć apartman Daria, szczerze powiem ze zastanawiałam się całą drogę czy nie jest to czasem nad samą jadranka bo adres Magistrala 47 dawał wiele do myslenia. Okazało się ze owszem jest niedaleko ale bardzo cichutko tak że przebywając na podwórzu kompletnie nic nie słychać. Zresztą jadranka nie jest teraz tak często uczęszczana bo są autostrady (cóż Chorwatom tez należy zazdrościć) a przejście nieopodal domu Daria jest z wciskową sygnalizacją świetlną więc przejście nie jest problemem.

Na miejscu u Dario byliśmy około 16, czekała na nas Sylwia jego żona ale za chwilę wrócił z pracy nasz gospodarz.
Prosiłam wcześniej Dario o tort bo Stacyków miał tego dnia urodziny tort był piękny i zupełnie nie chciał ode mnie kasy... za to mamunia czyli ja zapomniała o świeczkach stąd tez na torcie zapałki (3 bo 14 nie dałabym rady zapalić hehe)

przepraszam za brak zdjęcia ale nie mam na swym kompie a fotosik mni ewkurza więc wrzucam fotki z picassa web

Obrazek

A potem poczęstunek rakiją orzechową mniam i zieloną z kiwi też mniam, a potem spacer na jadran i Karlovacko
Z domu Dario jest około 500 m do morza wszędzie się można kąpać pierwsza plaża jest ok 700 m, my upatrzyliśmy sobie miejsce przy plaży ze zjeżdzalnią i tam jest ok. kilometra albo i więcej, ale wybór plaż jest niesamowity my na wszystkich nie byliśmy, ponoć ładna jest przy hotelu Punta ale nawet tam nie dotarliśmy.

trochę zdjęć z plaż otoczenia plaż i z Vodic

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu darmowe leżanki z mgiełką wody 8)

Obrazek



masaże na plaży - korzystaliśmy później 100 kun za 45 minut tajskiego masażu - poezja

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 10:30 przez jolamik, łącznie edytowano 3 razy
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.07.2010 21:21

jeszcze mecz jest więc mogę pisać, przez chwile wszyscy byli szczęśliwi bo niemcy przegrywali ale kurna wyrównali i niemcy urugwaj 2:2

dzień 3

plażowania kolejny dzień i odwiedzanie kolejnych knajpek, jest ich za dużo żeby z każdej skorzystać, my byliśmy w kilku i wszystkie polecamy, przy czym najwiecej zapłacilismy w konobie Arasa w centrum samym (knajpa z polskim menu) - tak się chyba nazywała ale żarcie zdecydowanie najlepsze - kalmary smażone, spaghetti z owocami morza, zupy, mięsa wszystko świeze i cudowne
jak się idzie na plażę w stronę srimy z centrum jest konoba - restauracja koło Villi Matylda - też polecamy

kuuurna niemcy urugwaj 3:2 :cry:

najbliżej Dario jest konoba u Marjana - super jedzonko pycha i niedrogo, tam też jadaliśmy

wino za to pilismy w takiej knajpie "w przejściu" też w centrum eko-dalmacja chyba się zwała w każdym razie wszędzie dzbanek wina kosztuje od 80 do 100 kun a tam 55 8)

Obrazek

Obrazek

ale tego dnia jadłam najlepsze owoce morza jakie kiedykolwiek jadłam ( a wierzcie mi miałam sporo okazji) poprzeczka jaka ustawił Dario przygotowując ośmiornicę z grilla jest nie do pokonania

miejsce parkowania u Dario (3 samochód był w garażu po prawej)

Obrazek

Obrazek

one były przykryte taką pokrywką i obłożone żarem i pieczone na tym grillu własnie (dop później - PEKA sie to nazywa)

Obrazek

Obrazek

tak wyglądały przed

Obrazek

a tak po

Obrazek

Obrazek

kurna taka szansa i niestety niemcy wygrali :?
Ostatnio edytowano 20.01.2011 12:56 przez jolamik, łącznie edytowano 4 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.07.2010 21:44

To napiszę tak.
Tajskich masaży zazdroszczę; spędu na plazy nieee...
miłoszek
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) miłoszek » 10.07.2010 22:13

Jolamik
Przez Was (niestety) chyba pojedziemy w tym roku do Fazany!!!!
Na razie zazdrościmy osmiorniczki z grilla i winka.
Pozdrav
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.07.2010 22:28

miłoszek nic straconego 8) u Miry też było fantastycznie i tez czestowała nas róznościami tylko ona mówiła po niemiecku i włosku a ja niestety ani be ani me :? a z Dario komfort polegał własnie na tym że i po polsku i po angielsku 8)

pozdrówcie Mire koniecznie od Joli Pawła i dzieciaków :wink: tam tez kiedys wrócimy :twisted:

a i Mira winko tez dawała i rakiję i widoki z okna cudne i bliziutko do plaży ale polecamy trochę dalej tę przy bi village :D
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.07.2010 23:14

FUX napisał(a):To napiszę tak.
Tajskich masaży zazdroszczę; spędu na plazy nieee...


Fux ja się tego obawiałam jadąc tam ale nie ma tragedii normalnie było 8)
no dużo ludzi ale nie że miejsce przy miejscu - no i ta ilość plaż - mozna było sobie wybrac taką gdzie ludków mało :)

i co jeszcze zauważyłam w większych miejscowościach taniej w knajpach jest... pewnie konkurencji więcej to i taniej
w tym roku licząc wszystko wydaliśmy ok 7 no może 7,5 tys za wszystko :D na 4 osoby 10 dni z ubezpieczeniami jazdą winietami opłatami etc. nizego sobie nie odmawiając i nie patrząc na ceny w konobach :wink:
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.07.2010 23:24

Dzień 4

cały dzień Szibenik - Dario nas ostrzegł i rzeczywiście tak było - nie ma tam plaż :? wybraliśmy się tam Jadralinią - statkiem - naprawdę tanio nie pamiętam ile ale jak polski pks :lol: zatrzymywał się po drodze na 3 wysepkach nieopodal zostawiając i zabierając pocztę

widok na Vodice

Obrazek

Szibenik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zachód słońca po drodze z Szibenika do Vodic - prawda że piękny??

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 12:11 przez jolamik, łącznie edytowano 1 raz
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 11.07.2010 08:49

Jedzonko wygląda smacznie w tym roku spróbuje ośmiorniczki :wink: dobrze ze piszesz bo teraz wiem ze Vodic będę omijał szerokim łukiem nie moje klimaty a masaż wole jak mi zona robi :P
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.07.2010 10:47

Dzień 6

wieczór polski :D
przygotowania od rana - bigos, żurek, mięsko na grilla - karkóweczka, szaszłyki, kiełbasa i polskie wędliny...
nadmuchaliśmy białe i czerwone balony i przyozdobilismy miejsce do siedzenia, każdy z nas w biało czerwonych strojach, nawet Szime - syn Dario miał koszulkę i spodenki z napisem Polska 8)
była polska muzyka i nawet troche tańców było i były biało czerwone wściekłe psy :wink: , nasz gospodarz spróbował jendego mad-dog'sa i podziękował, ale tesciowa Dario piła z nami 8)
Dario na wstępie dostał od nas też płytkę z "best of the best polish songs" by Amazing team, którą sklecił Karlovacko i teksty w jezyku polskim - myslę że się przyda w nauce jezyka.

Wieczór był naprawdę przemiły gościom wszystko smakowało a jak przystało na polaków zrobilismy tego jadła tyle że jeszcze druga taka ekipa by się najadła :lol:

Obrazek

Giulietta przy grillu :D

Obrazek

tańce też były

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 12:14 przez jolamik, łącznie edytowano 2 razy
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.07.2010 10:52

ufokking napisał(a):Jedzonko wygląda smacznie w tym roku spróbuje ośmiorniczki :wink: dobrze ze piszesz bo teraz wiem ze Vodic będę omijał szerokim łukiem nie moje klimaty a masaż wole jak mi zona robi :P


to polecamy Tribunj koło Vodic, my tam tez kiedyś pojedziemy, bylismy z Dario oglądać tam apartman do morza 15 m widok cudny a apratman sam zobacz



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

więcej na stronie Dario znajdziesz :wink: to są apartmany Podvrh

tego dnia chłopaki kupili na targu w Tribunj świeżutkie kalmary :D mniaam

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 12:17 przez jolamik, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice i Dario fajny duet
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone