Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice i Dario fajny duet

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ewin
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewin » 11.07.2010 15:55

Jeszcze trzeba dodać, że patroszymy kalmary zawodowo, sprzedaliśmy moją siostrę za 2 litry rakiji, a dzisiaj nawet się zgodziła na chorwackiego męża.
Jedno jest pewne, będziemy tam wracać, bo było cudnie. A Wy zorganizowaliście nam super wyprawę. :lol: :lol: :lol:

Jutro do pracy...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2010 17:08

jolamik napisał(a):
to polecamy Tribunj koło Vodic, my tam tez kiedyś pojedziemy, bylismy z Dario oglądać tam apartman do morza 15 m widok cudny


Czy od 14 lipca ten apartament jest wolny :?:
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.07.2010 17:34

Ewin napisał(a):Jeszcze trzeba dodać, że patroszymy kalmary zawodowo, sprzedaliśmy moją siostrę za 2 litry rakiji, a dzisiaj nawet się zgodziła na chorwackiego męża.
Jedno jest pewne, będziemy tam wracać, bo było cudnie. A Wy zorganizowaliście nam super wyprawę. :lol: :lol: :lol:

Jutro do pracy...


Koza pozdrav iz Szczecinek o kalmarach jeszcze bedzie zacz to chyba był 8 dzień :D a skoro Pirella zgodziła się to wypijemy za jej zdrowie wino od Daria mniaaaammm :twisted:

w razie jakby Pirelli nie wyszło to proszki od mamy załatwisz i jedziemy z ta babcią co mieszka obok :lol:

a apartman ten w którym mieszkalim (na 6 osób) w vodicach jest dostępny od 4 do 21 sierpnia bo jakaś rodzinka wypadła
a ten nad nami 2 pokojowy od 14 do 22 sierpnia
Janusz w tribunj jest wolne chyba od 15 sierpnia tydzień na pewno teraz jak bylim stał pusty reszta była zajęta ale może ktoś wypadnie trzeba o tym gadać z dario :)
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.07.2010 18:38

Dzień 7 - niedziela

wyprawa do Krka i pewna historia - wieśniaków z Polski :lol:

sie zapakowaliśmy do samochodów, wraz z butami do pływania, kapeluszami, jedzeniem piciem i innymi niemniej ważnymi sprzętami oraz z pieniądzorami które odgrywaja w takich miejscach znaczącą rolę :?

ruszyliśmy - oznakowanie jest tak dobre jak u naszych przyjaciół z niemiec :lol: za wejście do parku Krka się płaci a potem za wycieczki dodatkowo jest ich chyba 3 do wyboru my poszlim na łatwiznę i wybralismy najkrótszą na Visovac ale zakupiliśmy ją nie w oficjalnej kasie tylko u pana pewnego którego imienia nie pamiętam :? a który zbiera polaków bo jak twierdzi bardzo nas lubi i całkiem nieźle rozmawia po polsku
porozmawialismy sobie trochu pan cós pokazał pokazał nam drogę na wodospady i został - no to myśmy sobie poszli pooglądać i tak szliśmy po drodze pytalismy czy stoja tam jakieś statki polacy odpowiadali że stoją... no to dotarliśmy - dodam może że z górki :wink: i tam pokazalismy jednej pani, która pracuje w parku bilet a pani nam zaczęła tłumaczyć że na Visovac to w innym kierunku :lol: pod górkę biegiem 20 minut, a my do odjazdu mieliśmy 15 8) pani owa zachowała jednak przytomnośc umysłu i powiedziała że zadzwoni na górę że idziemy.
Nie da się opisać ilości potu, pulsujących mózgoczaszek, odparzonych ramion od noszenia dzieci, bolących nóg i braku tchu. Bieg był niesamowity w upale przecież :twisted: na szcżęście pan wyjechał swoim autem po nas kawałek i zabrał naturalnych "opóźniaczy" czyli maluchy. Na miejscu inne polskie ekipy (chyba 2) biły nam brawo a my jako polacco negro weszliśmy na pokład sporo spóźnieni :P

Okazał się potem że pan ów mówił że poczeka na nas tu i żebyśmy sobie zobaczyli wodospady :lol: no cóż jak mówią gdzie kucharek sześć tam cycków dwanaście 8)

w porównaniu do plitwic krka nie powalają zaznaczam jednak że wszystkiego jeszcze nie widziałam ( ale jeszcze zobacze ) - teść Dario opowiadał nam że jest miejsce gdzie można dojechac samochodem i stamtąd obejrzeć jeszcze piękniejsze wodospady i jaskinie niz w parku...

swoją drogą rozmawiając z nim dowiedziałam się że w trakcie wojny siedział w jaskini na wodospadach 60 dni ukrywając się przed serbami...
bardzo mi szkoda takich ludzi - przeciez ta wojna miała miejsce w latach 90' - szok z resztą w klasztorze na wyspie Visovac jest nawet po polsku napisany tekst o tym że chorwaci nie zapomną o ofiarach - jak rozmawialliśmy z Dario to jest ponoć jeden generał którego nazwiska nie pamiętam, który powinien odpowiedzieć za okrucieństwa których się dopuscił a ciągle jest na wolności i śmieje się wszystkim w twarz...

ja jestem tzw bucem historycznym ale zanim następnym razem pojadę do Cro pogrzebię w necie i postaram się poznać ich historię :)

trochę zdjęciów z Krka i Visovaca

ooo to z tym panem wycieczkowaliśmy na Krka (tu na zdjęciu z Ironmanem hihi)- jeśli ktoś będzie jechał tam i go spotka - bardzo chciał miec czapke albo koszulkę z napisem Polska :D podarujcie mu i powiedzcie że pozdrawiaja go Ci co się spóźnili :lol:

Obrazek


wyspa Visovac - klasztor franciszkanów - obecnie na wyspie jest ich tylko 2, pozostali to cywile którzy pracują w parku 8) no i dużo zwierzątek w tym żółwie, pawie etc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

miejsce kąpieli na Krku - tego brakuje na plitvicach :?
na prawdę warto choćby dla samejj kąpieli pod wodospadami - niezapomniane wrażenia :!:

Obrazek

inne ujęcia :)

Obrazek

wielki kanion

Obrazek

wodospad pod który podpłynęliśmy

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 13:24 przez jolamik, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.07.2010 20:06

Jola - piszesz stylem, który powoduje u mnie bardzo zdrowe ruchy przepony :lol: :lol: :lol: Dzięki :D
rybnicznin
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnicznin » 11.07.2010 20:43

po waszych opowieściach wysłałem zapytanie o wolny termin i podał mi miedzy innymi że do plazy w vodicach ma jakieś 200 ,wy piszecie że 700 ,różnica może wynika z tego ,że podaje w lini prostej ,czy dobrze myśle
zbysio_56_56
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbysio_56_56 » 11.07.2010 20:44

Zasiadam z miłą chęcią do czytelni. Już za 1,5 miesiąca będziemy również w okolicach Szibenika i Trogiru. Robisz niesamowity apetyt tymi zdjęciami.
Pozdrawiam :D
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.07.2010 20:55

rybnicznin napisał(a):po waszych opowieściach wysłałem zapytanie o wolny termin i podał mi miedzy innymi że do plazy w vodicach ma jakieś 200 ,wy piszecie że 700 ,różnica może wynika z tego ,że podaje w lini prostej ,czy dobrze myśle


to zależy jaką drogą pójdziesz 8) rzeczywiście w linii prostej jest ze 200 natomiast 500 czy 700 jest z tego względu że my przechodziliśmy koło konzuma idąc na plaże po to żeby zaopatrzyć się w zimne napoje :wink:

nie wiem czy bywałeś wcześniej w cro... ale tu róznica pomiedzy 200 a 500 czy 800 nie ma znaczenia bo jest płasko, w tamtym roku w Dramalj mieliśmy piękny widok i w linii prostej 100 m do morza natomiast wspinaczki jakie odwalaliśmy w drodze powrotnej z plaży - echhhh... de facto dużo ciężej :?
koska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) koska » 11.07.2010 21:03

Jolcia te wakacje były wakacjami życia....tego co zobaczyliśmy i przeżyliśmy nie da się opisać.Dlatego chcemy wam bardzo podziękować za wszystko. Towarzystwo było the best. Pozdrawiamy Was i Winiorków oraz oczywiście superowskiego gospodarza Dario i cała jego rodzinkę dzięki którym spędziliśmy w Cro niezapomniane wakacje. Bużka.
koska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) koska » 11.07.2010 21:09

A tak w ogóle to Ewelka Pirella musi wyjść za Chorwata a nie powiem są przystojni hm.....:) ale my i tak musimy załatwić babcię obok Daria i będziemy mieli superancki apartman w Cro hahahaha. Szkoda,że już jutro do pracy (aczkolwiek co niektórzy mają jeszcze urlopik) ;). mam nadzieję,że jeszcze przeżyjemy nie jeden taki wspaniały wyjazd. Pozdrowionka ze Szczecinka.
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 13.07.2010 09:19

to także były dla nas najlepsze wakacje 8) pozdrav za Amazing Team :wink:

a teraz dzień 8 :)

od rana na plaży smażyliśmy swoja polska gruboskórność :wink: ale tego dnia umówieni byliśmy z Dario na rejs statkiem jego szwagra Marina więc o 15 pojechaliśmy do Tribunj i wyruszyliśmy w kierunku Szibenika, chcieliśmy wejść na tę fortyfikację która jest na wodzie ale niestety przed nami dobili tam jacyś polacy jachtem :twisted: więc poczekaliśmy chwilkę i odpłynelismy. W drodze powrotnej Marin zakotwiczył na morzu tak bysmy mogli się wykąpać - była to moja pierwsza taka kapiel - naprawdę wspaniałe przeżycie :D nie do opisania, woda miała 26 st. skakalismy i nurkowalismy jakbysmy mieli znowu po 12 lat :lol:

wieczorem czekały na nas kalmary, kupione w Tribunj czekały na obieranie :wink:
w sumie nikt nas nie zmuszał ale jak sobie pomyślałyśmy że żona Marina ma je sama obierać to stwierdziłysmy że pomożemy - czyly nasz "wywczas" był poniekąd edukacyjny :lol:
nie pisałam chyba wczesniej ale ta ośmiornica nie była wówczas jedynym daniem - był chleb zapiekany na grillu, fasolka szparagowa i naleśniki na deser, które tak naprawde ledwo wepchaliśmy w nasze brzuszydła :lol:
a teraz kalmary nie były jedynym daniem... było równiez mięsko i sałatki i pączki na deser, które z ledwością w ilości 2 sztuki wepchałam w swe słowiańskie ciałko :P

a teraz trochę zdjęciów :wink:

najmłodsi oczywiście mieli okazję pokierować łodzią 8)

Obrazek

Obrazek

Titanic :lol:

Obrazek

Amazing team beze mnie - bo zdjęcie robię :wink:

Obrazek

kąpiel na środku morza 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dario :wink:

Obrazek

Marin - nasz kapitan

Obrazek

czyszczenie kalmarów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ich pieczenie - mniaaaam

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 13:47 przez jolamik, łącznie edytowano 3 razy
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 13.07.2010 09:34

dzień 9 - baaardzo leniwy dalmatyński dzień 8)

plaża, Jadran, jedzonko, masaże... spokojny piękny dzień

polecam masaż tajski ale masaż relaksujący z oliwką też jest cool

Obrazek

i inne zdjęcia

lody - pyyyycha

Obrazek

inne chorwackie jedzenie - tu pieczony na grillu chleb

Obrazek

teść Dario gra na akordeonie

Obrazek

umilający spożywanie wina chorwaccy śpiewacy

Obrazek

podwodnych było trochę ale jakoś się nie popisaliśmy, tam gdzie było pięknie na dnie - np Primosten nie mielismy tego aparatu, ale chyba nic straconego umówimy się następnym razem z Marinem i zanurkujemy 8)

Obrazek

Tribunj - bez obaw o to zdjęcie, tam są także 2 normalne plaże :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 13:53 przez jolamik, łącznie edytowano 2 razy
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.07.2010 11:12

jolamik napisał(a):jest ponoć jeden generał którego nazwiska nie pamiętam


Sądzę że chodzi o Ratko Mladića
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 13.07.2010 15:48

Rysio napisał(a):
jolamik napisał(a):jest ponoć jeden generał którego nazwiska nie pamiętam


Sądzę że chodzi o Ratko Mladića



ooo właśnie ten - musze coś zrobic z tą moja ignorancja historyczną vel. bucostwem :lol: bo w sumie to znane mi przecież ze słyszenia wczesniej nazwisko :?
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 15.07.2010 16:39

kurcze nie wiem co sie stało "zdjęcie czasowo niedostepne" :twisted: nie ma jak fotosik :roll: moze sie naprawi co??

a do dokończenia relalcji został mi tylko jeden dzień w Primosztenie

dzień 10

polecam tym wszystkim którzy kończą swój pobyt aby w ostatni dzien pojechali gdziekolwiek - my tak zrobilismy i to było dobro 8)

troszkę pozwiedzaliśmy, zakupiliśmy babica i rakije w wąskich uliczkach pięknego Primostenu i pochlapaliśmy się na plaży - cały dalmatyński dzień :)

po drodze do Primostenu odwiedzilismy Dario w Panorama Hotel -

Obrazek

samochód zostawiliśmy na parkingu przy wjeździe i dalej piechotką 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ostatnie pluskanie :roll:

Obrazek

ostatnie zakupy :lol:

Obrazek

i do zobaczenia Chorwacjo w 2011 roku 8)

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.01.2011 13:55 przez jolamik, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice i Dario fajny duet - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone