Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ViniŚce

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2013 11:21

dokładnie Tomku poszło pw
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 05.07.2013 11:40

Witaj

Też jadę do Vinisce w tym roku i zejście do wody jest miodzio z tego co widziałem dlatego też tam jadę a do plaży mam dosłownie rzut beretem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2013 11:50

Arku..pełna zgoda.....tam masz plaże tuż przy drodze... :mrgreen: ...ale nie w zatoce :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.07.2013 10:36

Plaża w Vinisce moim zdaniem właściwie bezużyteczna. Bardzo ostre kamyczki, woda nie taka błękitna, jak w wielu innych miejscach, jej kolor jak w jeziorze, dno z roślinnością. Pod tym względem wielki minus. Natomiast sama miejscowość cicha i spokojna. Ja potraktowałem to miejsce jako bazę wypadową. Z plaży korzystaliśmy w miejscowości Marina.

Zdjęcie z Vinisce

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.07.2013 15:53

No ale jest cisza, spokój, zatoka, malowniczo no i najwazniejsze jest Konoba. Rakija, południowe czarnowłose, opalone na brąz kobiety i spiew. Arbuzy na zakaskę dają za darmo i do tego cholernie zimne. Dobrej zabawy.
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 06.07.2013 20:10

@danielZS: Dziwne bo roślinności w zeszłym roku nie widziałem na dnie morza przy brzegu. Różnicy w ostrości kamyków też nie zauważyłem w porównaniu z innymi regionami. W butach zresztą nie boli :D Vinisce nie ma pięknej plaży, nie ma tam co robić, ale jest spokój i baza wypadowa też jest ok. Między bajki też należy włożyć trudność dojazdu z Mariny do Viniscy. W 10 minut spokojnie się dojeżdża.

A Marinie gdzie korzystaliście z plaży? skakaliście z nadbrzeża koło statków? plaż jak i jakichkolwiek innych atrakcji w Marinie raczej brak.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 07.07.2013 19:45

Nieprawda Szymuś plaża w Marinie jest i to całkiem przyjemna. Jak z Jadranki skręcasz w lewo do Mariny, to jedziesz w lewo wzdłuż zatoczki. Na plaży jest restauracyjka, a woda wygląda tak:

Obrazek


Co do kamyczków to w Marinie jest drobny żwirek nie wbijający się w stopy a w Vinisce większe kamienie bardzo ostre, po których bez bucików nie przejdziesz. Dla porównania w Makarskiej, Marusici czy na Hvarze masz otoczaki, czyli duże obłe kamienie po których bez butów możesz śmiało pomykać.

Roślinność zaczyna się po jakiś 30-40 metrach od brzegu.
Aga,Irek,Ala
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga,Irek,Ala » 30.07.2013 21:23

Właśnie wróciliśmy z Vinisce :) powiem tak , fajna i cicha okolica , naprawde mozna wypocząć :) polecam maly sklepik spozywczy bardzo dobrze zaopatrzony znajdujacy sie za stoiskiem z upominkami :) naprawde jest tanio :) ogólnie miasteczko ok tylko ten dzwon w kościele o 6 rano to byla masakra :)
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 03.08.2013 14:16

Aga,Irek,Ala napisał(a):Właśnie wróciliśmy z Vinisce :) powiem tak , fajna i cicha okolica , naprawde mozna wypocząć :) polecam maly sklepik spozywczy bardzo dobrze zaopatrzony znajdujacy sie za stoiskiem z upominkami :) naprawde jest tanio :) ogólnie miasteczko ok tylko ten dzwon w kościele o 6 rano to byla masakra :)


Jechaliscie do Vinisce w "ciemno" czy mieliście rezerwację? Orientujesz się może jak w tym sezonie z wolnymi miejscami? Można się tam spokojnie wybrać bez rezerwacji (chodzi tylko o 2 osoby).
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 12.07.2015 22:35

Trochę odświeżę wątek .
Może ktoś tu był: http://www.apartamentychorwacja.pl/apar ... njak/16045
i może coś powie na temat tej kwaterki lub jej najbliższej okolicy.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.03.2017 19:35

Cześć
Jako, że wybieramy się tam w lipcu 2017 podbiję temat.
Będziemy mieszkać pod tym adresem ul. Dragoševca, 21226, Vinišće, Chorwacja
Z tego co wyczytałem na forum jest tam spokojnie, cicho i małomiasteczkowo.
Plaże głównie wysypane żwirkiem+beton. Liczba piaszczystych plaż - zero(choć w kilku artykułach poza forum jest info o plażach piaszczystych).
Jest kilka sklepów, apteka i 3 konoby + bar (kupinica, linarska, vinisce,kaktus). Polecana lodziarnia Hajduk.
Jest poczta , nie ma bankomatu i kantoru.
aha i ten dzwon co o szóstej budzi ;)

Mam kilka pytań do Cromaniaków, którzy byli tam w ostatnim czasie:
czy jest targ rybny, warzywny - jeśli tak to w której części zatoki (znalazłem na forum wpis z 2011 roku tylko o rybaku sprzedającym ryby)?
czy gospodarze z zatoki robią sami oliwę, wino czy raczej przywożą z innych miejsc ?
czy w zatoce jest jakaś klimatyczna plaża?
czy jest coś co warto tam zobaczyć a czego nie znajdę w przewodnikach i nie znalazłem na forum?
Za wszystkie cenne informację będę bardzo wdzięczny.
Ostatnio edytowano 19.03.2017 20:15 przez RadamiaN, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.03.2017 19:44

W samym Vinišće nie byłem, ale byłem kilka razy w okolicy. Jeśli chodzi o zatokę to z czystym sumieniem mogę polecić Uval "Stari Trogir" pomiędzy Vinišće a Sevid https://goo.gl/maps/qjCpNVPJ5Jz
arturo131
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo131 » 19.03.2017 20:56

Byliśmy w Viniscie w zeszłym roku i teraz też się tam wybieramy http://apartmentsgranda.com/
Spokój i cisza, to prawda.
Dzwonów rano nie słyszeliśmy, targu rybnego i warzywnego nie ma. Ryby można kupić z kutra, natomiast jest jeden stragan z warzywami i owocami, niedaleko lodziarni Hajduk.
Chodziliśmy na plażę przy lodziarni, zawsze dużo wolnego miejsca, znalazł się też cień :)
Z ciekawostek to punkt widokowy z wieżą (wątpliwej jakości co do bezpieczeństwa :)) z którego można podziwiać zarówno Viniscie jak i Marinę
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.03.2017 22:06

arturo131 napisał(a):Byliśmy w Viniscie w zeszłym roku i teraz też się tam wybieramy http://apartmentsgranda.com/
Spokój i cisza, to prawda.
Dzwonów rano nie słyszeliśmy, targu rybnego i warzywnego nie ma. Ryby można kupić z kutra, natomiast jest jeden stragan z warzywami i owocami, niedaleko lodziarni Hajduk.
Chodziliśmy na plażę przy lodziarni, zawsze dużo wolnego miejsca, znalazł się też cień :)
Z ciekawostek to punkt widokowy z wieżą (wątpliwej jakości co do bezpieczeństwa :)) z którego można podziwiać zarówno Viniscie jak i Marinę


Mogę prosić o bliższy adres wieży widokowej ?
robpiwcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robpiwcio » 19.03.2017 22:34

RadamiaN napisał(a):Cześć
Jako, że wybieramy się tam w lipcu 2017 podbiję temat.
Będziemy mieszkać pod tym adresem ul. Dragoševca, 21226, Vinišće, Chorwacja



Witam wszystkich.
W tym roku po raz pierwszy wybieram się na wyjazd do Cro. Mam już zarezerwowany apartament właśnie pod tym adresem co ty kolego. Pod jakim numerem domu masz rezerwację. Ja jednak jadę dopiero w sierpniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ViniŚce - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone