Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 19.04.2017 12:02

https://mojatrasa.eu/video/10/sowenia/ tu objazd którym ja jechałem i później dalej kierunek Plitvickie :-) https://mojatrasa.eu/video/125/chorwacj ... -so-slunj/
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.04.2017 12:17

piekara114 napisał(a):
leszel napisał(a):Mam pytanie, jakie byłoby alternatynwe przejście na granicy Słoweńsko-Chorwackiej w bliskiej odległości na wschód od Macelj? Czy przejście graniczne Cvetlin jest faktycznie tylko dla Chorwatów i Słoweńców?

Dobre pytanie... no i jak to połączyć z objazdem słoweńskiej autostrady....

Cvetlin jest także przejściem dla UE. Jechałem przez nie kilka razy w obie strony. Przejazd na bieżąco bez utrudnień.
Objazd M-L-P-Cvetlin https://www.google.pl/maps/dir/46.72579 ... 26!1m0!3e0
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 19.04.2017 13:01

endryu napisał(a):
piekara114 napisał(a):
leszel napisał(a):Mam pytanie, jakie byłoby alternatynwe przejście na granicy Słoweńsko-Chorwackiej w bliskiej odległości na wschód od Macelj? Czy przejście graniczne Cvetlin jest faktycznie tylko dla Chorwatów i Słoweńców?

Dobre pytanie... no i jak to połączyć z objazdem słoweńskiej autostrady....

Cvetlin jest także przejściem dla UE. Jechałem przez nie kilka razy w obie strony. Przejazd na bieżąco bez utrudnień.
Objazd M-L-P-Cvetlin https://www.google.pl/maps/dir/46.72579 ... 26!1m0!3e0


Dzięki za info! Czyli w wikipedii jest błąd. Domyślam się że to przejście jest całodobowe?
A czy próbowałeś kiedyś ominąć Gratz? Tzn. jadąc z północy zjechać z autostrady autstriackiej już w mijscowosci Ilz i potem cały czas na południe lokalnymi drogami aż do Ptuj w Słowenii? To jest 50 km bliżej, a czasowo porównywalnie.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.04.2017 13:23

Tak przejście całodobowe. Ja jechałem przez Graz zawsze w porze późno wieczorowej, nocnej dlatego nie jechałem przez Ilz. Inni cromaniacy opisywali, że w ciągu dnia jechali przez Ilz i sobie chwalili. Przejazd krajoznawczy.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 19.04.2017 13:50

Zjechaliśmy kiedyś na Ilz, trasa fajna widokowo, ale chyba jednak jedzie się dłużej...droga kręta, jednopasmowa..., ale jeśli nic nie goni, to warta przejechania.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2017 14:21

leszel napisał(a):A czy próbowałeś kiedyś ominąć Gratz? Tzn. jadąc z północy zjechać z autostrady autstriackiej już w mijscowosci Ilz i potem cały czas na południe lokalnymi drogami aż do Ptuj w Słowenii? To jest 50 km bliżej, a czasowo porównywalnie.


Można tak: https://goo.gl/maps/52qZyuj7YEB2
albo tak: https://goo.gl/maps/hgaRZxnMDBJ2

Jechałem w ten sposób 2x ale zawsze w nocy, więc odnośnie walorów widokowych się nie wypowiem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.04.2017 14:28

leszel napisał(a):A czy próbowałeś kiedyś ominąć Gratz? Tzn. jadąc z północy zjechać z autostrady autstriackiej już w mijscowosci Ilz i potem cały czas na południe lokalnymi drogami aż do Ptuj w Słowenii? To jest 50 km bliżej, a czasowo porównywalnie.

Od kilku lat tak jeżdżę i zawsze w dzień :wink: Jest bliżej a czasowo porównywalnie z autostradą. Trasa widokowo ciekawa, tylko trzeba się pilnować z prędkością bo z ubiegłego roku przyszedł mi mandat za przekroczenie o 7km/h :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.04.2017 14:36

Też tak jechałem że zjazd w Ilz. A raz nawet pojechałem na Ormož gdzie w sobotę w szczycie sezonu byłem za 2. Ale szczerze więcej już bym tak nie jechał. I nie chodzi tu o to że ta droga jest zła czy coś bo jedzie się nią ok. Ale jak bym wiedział że czas przejazdu nią a autostrada będzie taki sam to wolę jechać te kilka km dalej autostrada;)
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 19.04.2017 14:51

W tym roku oczywiście pojedziemy objazdem M-L-P, ale nocleg mamy w Krapinskich Toplicach i mam dylemat czy pchać się do Macelj bo będę tam w sobotę ok. godziny 17 i przypuszczam że koreczek będzie na 100% w połowie lipca. Widzę że z objazdu można kierować się na Cvetlin i dalej w kierunku Krapiny. Ktoś już tak jechał?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.04.2017 19:49

raptorf22 napisał(a):...Widzę że z objazdu można kierować się na Cvetlin i dalej w kierunku Krapiny. Ktoś już tak jechał?
Jechałem https://www.google.pl/maps/dir/46.72579 ... e0!1m0!3e0 wczesnym, lipcowym, sobotnim rankiem od Cvetlina do Krapiny (tu tankowałem i wypłacałem kuny z bankomatu). Trasa od Krapiny wynikała z dużych "zatwardzeń" na autostradzie i Lučko. Jedynką jechało się bardzo płynnie. Droga była prawie pusta.
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 19.04.2017 23:19

leszel napisał(a):Mam pytanie, jakie byłoby alternatynwe przejście na granicy Słoweńsko-Chorwackiej w bliskiej odległości na wschód od Macelj? Czy przejście graniczne Cvetlin jest faktycznie tylko dla Chorwatów i Słoweńców?


Przejście nie jest tylko dla obywateli HR i SLO. W zeszłym roku przejeżdżałem przez to przejście. Korek do Macelj zaczynał się już przy Ptuju ,a w Cvetlinie miałem 2 auta przed sobą. Na autostradę do Zagrzebia wjechałem wjazdem Durmanec.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.04.2017 00:01

Kolega wrócił właśnie z tygodniowego wypadu do Rovinj - niestety korki na granicy Cro-Slo.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 20.04.2017 00:03

Hercklekot napisał(a):Kolega wrócił właśnie z tygodniowego wypadu do Rovinj - niestety korki na granicy Cro-Slo.

z powodu :?:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.04.2017 08:48

Hercklekot napisał(a):Kolega wrócił właśnie z tygodniowego wypadu do Rovinj - niestety korki na granicy Cro-Slo.


Rozumiem, że w Macelj? Bo pojęcie "granica SLO-HR jest mocno nieprecyzyjne :wink:

Czyżby to efekt zapowiadanego zaostrzenia kontroli granicznych?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.04.2017 10:51

Przepraszam za brak precyzji - dopytałem. Otóż jechał on do Rovinj i przekraczał granicę w Rupie - stał 30 min do (sobota rano) i 1,5 h z powrotem (niedziela przed południem). Dokładna kontrola graniczna - dokumenty, otwierane bagażniki etc. Procedura ta sama, niezależnie czy to auto miejscowe, czy Niemcy, Włosi, Austriacy, czy Polacy. Ciekawe co będzie w sezonie? :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 88
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone