Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Velebit + Plitvicka jezera

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2010 08:24

newdomin napisał(a):I jeszcze jedno, czy jak wyglądają drogi w Velebicie. Na googlach widze że jest ich sporo - nie ma problemu z poruszaniem się samochodem ?


Jest ich dużo i zazwyczaj dobrze utrzymane. Kręte i wąskie ale z wymijaniem nie ma większych problemów. Czasem na mapie droga jest oznaczona jako "szuter" ale szutru nie ma i zaczynają się kocie łby, wtedy trzeba zwrócić uwag na podwozie i miskę.
Ja po powrocie robiłem mały remont konserwacji :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.05.2010 15:02

newdomin napisał(a):Na pewno chciałbym zaliczyć Bojinac i Bojin kuk (zastanawiam się nad wejściem z poziomu morza z miejscowości Milovac, powrót przez Veliko Rujno, dalej Dubrave i koniec w Milovac). Czy jest jakaś inna droga (nie wiem czy żona wytrzyma podejście).

Droga od Milovaca powinna być ciekawa. Może kiedyś się i ja na tamte okolice skuszę. Najkrótsze i najłatwiejsze dojście jest od tego parkingu, z którego ja startowałem.

newdomin napisał(a):Co jeszcze warto zobaczyć? Najbardziej zależy mi na widokach. Mogę poświęcić dodatkowo 1-2 dni.

Zajrzałeś na początek tego wątku? Tam są bliżej opisane te dni, do których teraz tylko suplement fotograficzny dokładam. Również w środkowym i północnym Velebicie.

Drogi bywają różnej jakości. Tak do końca nigdy nie ma pewności, że da się przejechać zaplanowaną trasą, jeśli mają to byc bardzo boczne drogi. Zarówno ze względu na ich jakość, jak i na ew. zakaz ruchu, bądź nawet zamknięty szlaban.

JacYamaha napisał(a):Wojtek - zmieniłeś aparat?
Jakieś "inne" te zdjęcia.

Hmmm... inne - lepsze? czy gorsze? ;)

Zużyłem juz dwa aparaty a odkąd stałem się nieszczęśliwym posiadaczem Ricoh Caplio, przeróżne inne czasami używam - zastępczo, gdy mój leży w serwisie (jak jest to i w tej chwili). Na wypad w Velebit użyczyła mi swojego Kodaka Bea.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 20.05.2010 00:39

Dwa lata temu na poznanie Velebitu miałem 1dzień w bardzo zróżnicowanym towarzystwie :)
Podjechaliśmy pod Zavizanski planinarski dom i pięć godzin włóczyliśmy się po kamolach :wink: Gdzieś to tam opisałem.
Wszystko zależy od okoliczności. Wojtek ma z nas wszystkich - najlepiej 8)
Velebit jest urzekający. Ogólnie rzecz biorąc - zobaczyć morze ze szczytu - to rzecz niezwykła i długo pozostająca w pamięci. A może na zawsze - bo nigdy nie zapomnę widoku Korculi z Sv.Ilji ... Tak, tak - to nie Velebit :) To Cro ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.05.2010 23:39

plavac napisał(a):Wszystko zależy od okoliczności. Wojtek ma z nas wszystkich - najlepiej 8)

:) Nie narzekam.
Jeśli nic nie przeszkodzi w ostatniej chwili, to... wkrótce wyskoczę w górki nieco wyższe. Morza z nich nie będzie wprawdzie widać, ale klimat zbliżony. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2010 16:11

Oto ostatni odcinek suplementu do południowego Velebitu. Obejmuje on krótki spacer już po powrocie z Bojinaca oraz zjazd nad morze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2010 16:12

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.06.2010 20:18

W ramach suplementu przenoszę się teraz w Velebit Środkowy.
Na początek rejon Kizy i Grabara.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.06.2010 20:19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 07.06.2010 16:06

Na ostatnim zdjęciu Velebit pali fajkę :wink:
Piękne !
Jeszcze tylko miesiąc ... 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2010 18:09

Witam

Chyba bardziej w głębi lądu teraz "spacerujemy"...
Piękna i nieznana szerzej sprawa ten Środkowy Velebit.
Na jednym ze zdjęć wystające szpice przypominają mi Sulovske Skaly.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.06.2010 12:08

plavac napisał(a):Na ostatnim zdjęciu Velebit pali fajkę :wink:

Kiedyś się uczyłem palić fajkę bo mi się to podoba i fajnie pachnie. Ale okazało się, że dla palacza to takie samo śmierdzidło, jak papierosy. :evil:

plavac napisał(a):Jeszcze tylko miesiąc ... 8)

Ponownie Chorwacja?

Interseal napisał(a):Chyba bardziej w głębi lądu teraz "spacerujemy"...

Rejon Kizy i Grabara jest odrobinę dalej od wybrzeża niż Bojin kuk, a odrobinę bliżej niż Vaganski vrh czy Sveto brdo.
Już na tych ostatnich fotek daje się dostrzec morze i kawałek Pagu. Na kolejnych trochę lepiej będzie widać.

Interseal napisał(a):Piękna i nieznana szerzej sprawa ten Środkowy Velebit.
Na jednym ze zdjęć wystające szpice przypominają mi Sulovske Skaly.

Jest w tym Velebicie mnóstwo pięknych miejsc. Mam zamiar tam powracać.
Fakt, w środkowym Velebicie - najniższym fragmencie tych gór - widać właśnie podobieństwo do takich skałkowych rejonów.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.06.2010 15:53

Mam dokładnie takie same wspomnienia z problemem palenia fajki :)
Od kilku lat leży sobie na półce i jest używana od wielkiego koleżeńskiego święta i zawsze - poza domem.
Co do Chorwacji - mam do niej słabość. Kiedyś ukułem takie powiedzenie - rok bez Włoch rokiem straconym. Teraz dodaję - i bez Chorwacji :) Obu "miłościom" staram się być wierny :wink:
Tegoroczny wypad do Chorwacji, o ile dojdzie do skutku, będzie dość "szalony" . Ale czego się nie robi z miłości :)

Pozdrawiam , Panowie 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2010 14:38

Poszwendajmy się nieco po zakamarkach Kizy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2010 14:39

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.06.2010 17:46

A z Kizy przejdźmy w stronę Grabara.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Velebit + Plitvicka jezera - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone