Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005
Uwaga Na PŁatnoŚci GotÓwka Na Bramkach

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 27.07.2009 16:48

JUŻ KIEDYŚ CZYTAŁAM O TYM NA FORUM DLATEGO SAMA ZWRÓCIŁAM NA TO UWAGĘ -
RADZĘ UWAŻAĆ NA TRANSAKCJE GOTÓWKOWE DOKONYWANE NA BRAMKACH CHORWACKICH AUTOSTRAD, OSOBY WYDAJĄCE RESZTĘ OSZUKUJĄ LICZĄC NA POŚPIECH KIEROWCÓW PRZY TYM ZAGADAUJĄ I USMIECHAJĄ SIĘ - ZATEM PRZELICZCIE WYDANA RESZTE ZANIM ODJEDZIECIE!!!
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 27.07.2009 17:08

Niestety sam tego doświadczyłem na odcinku Cakovec -Zagrzeb
mimo że wiedziałem o tym jedyna rada liczyć , lub odliczać kwotę
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 27.07.2009 17:42

Jest o tym samym już kilka postów, z czego conajmniej dwa z tego roku.
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga Na PŁatnoŚci GotÓwka Na Bramkach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2009 17:58

aga79 napisał(a):JUŻ KIEDYŚ CZYTAŁAM O TYM NA FORUM DLATEGO SAMA ZWRÓCIŁAM NA TO UWAGĘ -
RADZĘ UWAŻAĆ NA TRANSAKCJE GOTÓWKOWE DOKONYWANE NA BRAMKACH CHORWACKICH AUTOSTRAD, OSOBY WYDAJĄCE RESZTĘ OSZUKUJĄ LICZĄC NA POŚPIECH KIEROWCÓW PRZY TYM ZAGADAUJĄ I USMIECHAJĄ SIĘ - ZATEM PRZELICZCIE WYDANA RESZTE ZANIM ODJEDZIECIE!!!


A po co krzyczysz - oszukiwali, oszukują i oszukiwać będą ameryki nie odkryłaś.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.07.2009 18:20

zgadza sie. placilismy w euro i pomimo ze wyskoczylo 3,99 gosc powiedzial ze 5 euro sie nalezy :wink:
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 27.07.2009 18:29

Najlepiej płacić kartą kredytową na bramkach "Only Cards" w tym roku i poprzednim tylko raz zapłaciłem gotówką i zacząlłem korzystać z bramek na karty . Obsługa banalnie prosta . Do 1 dziurki wkładasz bilet , do 2 kartę kredytową która po chwili 2-3s wychodzi i zabierasz ją , następnie naciskasz guzik i dostajesz pokwitowanie - 3 dziurka , z wartością opłaty i potwierdzeniem płatności kartą , szlaban w górę i jazda :lol: . Przed Zgrzebiem od strony Splitu na bramkach "Only Cards" 0 kolejek a ciut dalej kilometrowa do gotówkowych bramek .
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Uwaga Na PŁatnoŚci GotÓwka Na Bramkach

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 27.07.2009 18:47

aga79 napisał(a):JUŻ KIEDYŚ CZYTAŁAM O TYM NA FORUM DLATEGO SAMA ZWRÓCIŁAM NA TO UWAGĘ -
RADZĘ UWAŻAĆ NA TRANSAKCJE GOTÓWKOWE DOKONYWANE NA BRAMKACH CHORWACKICH AUTOSTRAD, OSOBY WYDAJĄCE RESZTĘ OSZUKUJĄ LICZĄC NA POŚPIECH KIEROWCÓW PRZY TYM ZAGADAUJĄ I USMIECHAJĄ SIĘ - ZATEM PRZELICZCIE WYDANA RESZTE ZANIM ODJEDZIECIE!!!

Głośniej, bo za cicho...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.07.2009 18:51

janlewbr napisał(a):Najlepiej płacić kartą kredytową na bramkach


Kredytową, a jak z debetową?
W procedurze pominąłeś konieczność wstukania PINu czy faktycznie go nie trzeba wpisywać?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 27.07.2009 18:54

Nie trzeba pin-u, wkłada się kartę i błyskawicznie ją odbiera z powrotem.
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 28.07.2009 07:56

janlewbr napisał(a):Najlepiej płacić kartą kredytową na bramkach "Only Cards" w tym roku i poprzednim tylko raz zapłaciłem gotówką i zacząlłem korzystać z bramek na karty . Obsługa banalnie prosta . Do 1 dziurki wkładasz bilet , do 2 kartę kredytową która po chwili 2-3s wychodzi i zabierasz ją , następnie naciskasz guzik i dostajesz pokwitowanie - 3 dziurka , z wartością opłaty i potwierdzeniem płatności kartą , szlaban w górę i jazda :lol: . Przed Zgrzebiem od strony Splitu na bramkach "Only Cards" 0 kolejek a ciut dalej kilometrowa do gotówkowych bramek .


Też doświadczyłam, obsługa banalnie prosta. A czasu na czytanie instrukcji dużo bo do bramek bezobsługowych podjeżdża mało osób. :D

helen napisał(a):Nie trzeba pin-u, wkłada się kartę i błyskawicznie ją odbiera z powrotem.


Tak, na bezobsługowej pinu nie trzeba, ale w tym roku przeżyliśmy szok kiedy pan na bramkach podał nam przez okienko maszynkę do wbicia pinu :?
elektron321
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elektron321 » 28.07.2009 11:38

Witam forumowiczów.
Czy można również płacić kartą debetową z chipem na autostradach? Nawet u nas spotykam terminale które ich nie akceptują - chociaż należy to do rzadkości.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 28.07.2009 13:01

elektron321 napisał(a):Witam forumowiczów.
Czy można również płacić kartą debetową z chipem na autostradach? Nawet u nas spotykam terminale które ich nie akceptują - chociaż należy to do rzadkości.


Teraz płaciłem kartą visą "z delfinkiem" MBanku bez problemów. Płaciłem też gotówką i co ciekawe przy tegorocznym wyjeździe nie było problemów z wydawaniem należytej reszty.
elektron321
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elektron321 » 28.07.2009 13:27

AdamBo napisał(a):
elektron321 napisał(a):Witam forumowiczów.
Czy można również płacić kartą debetową z chipem na autostradach? Nawet u nas spotykam terminale które ich nie akceptują - chociaż należy to do rzadkości.


Teraz płaciłem kartą visą "z delfinkiem" MBanku bez problemów. Płaciłem też gotówką i co ciekawe przy tegorocznym wyjeździe nie było problemów z wydawaniem należytej reszty.


Dzięki wielkie za info. Też operuję właśnie kartą z delfinem 8)
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005
Re: Uwaga Na PŁatnoŚci GotÓwka Na Bramkach

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 28.07.2009 13:33

A po co krzyczysz - oszukiwali, oszukują i oszukiwać będą ameryki nie odkryłaś.[/quote]

ale przynajmniej ostrzegę innych
tomg50
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomg50 » 28.07.2009 20:24

MateuszS napisał(a):Witajcie,

Właśnie wróciłem z Ciovo.

W Chorwacji byłem czwarty raz z rzędu i przez ostatnie trzy lata nie zauważyłem takich problemów jakie miałem w tym roku.

Zawsze jeździłem przez zachodnie Węgry (droga 86) więc zaliczam dwie autostrady w Chorwacji:
-Grorican - Zagrzeb
-Zagrzeb - Split.

I oto w tym roku spotkały mnie następujące problemy:

1. Trasa do Chorwacji. Jadę tradycyjnie drogą 86 przez zachodnie Węgry. W Słowenii tankuje, więc w Chorwacji nie opłaca mi się wjeżdzać na autostradę w Gorican, więc wjeżdżam na węźle Varazdin. Pod bramkami w Zagrzebiu o 6 rano kolejki, dwie bramki otwarte, daje gościowi bilet i pieniądze, dostaje paragon i reszte, odjeżdzam żeby nie robić korków kawałem dalej jestem bardzo zdziwiony, że zapłaciłem za przejazd od węzła Gorican...

2 Droga powrotna - Trogir - Zagrzeb. Mam 200 kun, nic drobnych - sobota. Ponieważ informacje drogowe (HR2) podają że do tunelu SV Rok od południa kolejka 2km postanawiam jechać starą drogą, więc opuszczam autostradą w Zadarze (opłata za odcinek 36 kun). Daje gościowi 200 kun a on oddaje mi resztę do 100. Dopiero po kilku prośbach oddał brakujące 100, paragonu nie dał i robił głupie oczy że niby się pomylił. Na szczęście nauczony poprzednim doświadczeniem sprawdziłem resztę.

Nie dajcie się poganiać gościom na bramkach i sprawdzajcie za co płacicie bo chyba lubią robić w bambuko kierowców na zagranicznych rejestracjach.

Pozdrawiam i życzę braku podobnych kłopotów.
MS
    Poprzednia stronaNastępna strona

    Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

    cron
    Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 17
    Nie masz jeszcze konta?
    Zarejestruj się
    reklama
    Chorwacja Online
    [ reklama ]    [ kontakt ]

    Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

    Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

    Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone