Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 06.06.2009 13:22

Dajcie sobie spokój. Jeździmy do CRO od wielu lat 2 razy w roku.
NIGDY nie miałem przypadku oszustwa.
Na bramce są tabliczki z taryfą opłat za odcinek. Przy kasie wyświetla się suma w Kn i Euro., na odcinku jest suma do zapłaty, na wydruku z karty jest tez suma. Więc nie demonizujcie. Przed miejscem poboru trochę zwalniamy, włączamy szare komórki i już.
S T A R C Z Y !!!!!!
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 06.06.2009 16:17

daisykf napisał(a):Dajcie sobie spokój. Jeździmy do CRO od wielu lat 2 razy w roku.
NIGDY nie miałem przypadku oszustwa.
Na bramce są tabliczki z taryfą opłat za odcinek. Przy kasie wyświetla się suma w Kn i Euro., na odcinku jest suma do zapłaty, na wydruku z karty jest tez suma. Więc nie demonizujcie. Przed miejscem poboru trochę zwalniamy, włączamy szare komórki i już.
S T A R C Z Y !!!!!!


Całkowicie się zgadzam - przecież nie jesteśmy zupełnymi ciemniakami
nie potrafiącymi liczyć do 100 i wykonywać podstawowe
zadania matematyczne (dodawanie - odejmowanie) do tej wartości.....

Dajcie spokój i uważajcie za co i ile płacicie - to wystarczy....

pzdr.samart
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 06.06.2009 20:41

Ej, błyskotliwi nie burzcie się tak. Nie każdy jadąc powiedzmy 12 godzin i będąc pierwszy raz w Cro myśli trzeźwo "lepiej zobaczyć ile zapłacę, bo mogą mnie orżnąć". Uważam, że o sytuacji warto rozmawiać, bo jest ona niecodzienna, przykra, dotyczy naszej Chorwacji i jest poważnym problemem turystycznym tego kraju. Dopóki ten proceder będzie występował, lepiej informować. Czy jest tak również w tym roku ? Zobaczymy. Jeśli wszystko będzie ok, zamknie się temat i po sprawie.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 07.06.2009 11:19

nie dajmy się zwariować

:D
kristoff
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristoff » 07.06.2009 16:48

A najlepiej płacić kartą i przeliczanie reszty ma się z głowy
sebix
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebix » 07.06.2009 19:43

Witam,

Jestem tu nowy. 20 lipca jade do Chorwacji i zastanawia mnie platnosc karta na bramkach na autostradzie. Piszecie, ze mozna karta nBanku, ale to musi byc karta Visa czy wystarczy bankomatowa Visa Electron???
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 07.06.2009 20:12

Wystarczy VISA Electron - sam takiej używam odkąd jeżdżę do Chorwacji - nawet zwykłej VISY w swoim portfelu nigdy nie miałem.
sebix
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebix » 07.06.2009 20:18

Wielkie dzięki. Pierwszy raz jadę i tak czytam trochę forum by być bardziej zorientowanym. Z tego co wyczytałem to właśnie lepiej płacić kartą jeśli jest taka możliwość.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.06.2009 20:19

sebix napisał(a):Witam,

Jestem tu nowy. 20 lipca jade do Chorwacji i zastanawia mnie platnosc karta na bramkach na autostradzie. Piszecie, ze mozna karta nBanku, ale to musi byc karta Visa czy wystarczy bankomatowa Visa Electron???


Nie wiem jak jest w Chorwacji ( nie przypominam sobie abym płacił kartą) ale płaciłem na bramce we Włoszech. Karta zwykła Visa elektron ... bez problemu.
Może bym i tutaj nie płacił ale do poboru opłaty były kolejki duże jak chol..... Zobaczyłem że na pustych bramkach jest znaczek karty, zielone światło.
Nic nie miałem do stracenia ( i tak byłem na szarym końcu) ... skręt kierownicy, gaz i do przodu. Podjechałem ..karte włożyłem ..wzięło ... wypłuło ..... pojechałem dalej patrzać na długą kolejkę z niedowierzaniem. Dlaczego tamci, w zasadzie miejscowi ( połowa marca więc to nie turyści) nie płacą kartą i stoją w długich kolejkach.
Do tej pory mnie to zastanawia.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.06.2009 21:14

Demagogie i demonizacje są na ten temat rzeczywiście przeróżne... Faktycznie warto więc niekiedy włączyć szare komórki i chociażby trochę wówczas logicznie pomyśleć... :papa:
exen
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) exen » 13.06.2009 09:10

woka napisał(a):
sebix napisał(a):Witam,

Jestem tu nowy. 20 lipca jade do Chorwacji i zastanawia mnie platnosc karta na bramkach na autostradzie. Piszecie, ze mozna karta nBanku, ale to musi byc karta Visa czy wystarczy bankomatowa Visa Electron???


Nie wiem jak jest w Chorwacji ( nie przypominam sobie abym płacił kartą) ale płaciłem na bramce we Włoszech. Karta zwykła Visa elektron ... bez problemu.
Może bym i tutaj nie płacił ale do poboru opłaty były kolejki duże jak chol..... Zobaczyłem że na pustych bramkach jest znaczek karty, zielone światło.
Nic nie miałem do stracenia ( i tak byłem na szarym końcu) ... skręt kierownicy, gaz i do przodu. Podjechałem ..karte włożyłem ..wzięło ... wypłuło ..... pojechałem dalej patrzać na długą kolejkę z niedowierzaniem. Dlaczego tamci, w zasadzie miejscowi ( połowa marca więc to nie turyści) nie płacą kartą i stoją w długich kolejkach.
Do tej pory mnie to zastanawia.


Okej, wszystko rozumiem. Osobiście nie boje się takich wynalazków.
Niemniej jednak zastanawia mnie jak to działa kiedy zamiast podpisu pinem w trakcie transakcji kartą Visa masz autoryzację podpisem?

Trenował to ktoś?

Pozdrawiam,
Robert
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009
do exen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 13.06.2009 10:45

jezdze duzo po europie zachodniej, uzywam dosc czesto firmowych paliwowych kart platniczych,np. UTA, DKV i wtedy trzeba autoryzować pinem. Czesto zdarza mi sie tez robic prywatne zakupy i placic za nie swoja prywatna karta bankomatowa VISA PKO EXPRESS i wtedy z autoryzacja bywa roznie, raz wolaja pin, raz tylko podpis, nie ma reguly; byc moze jest jakas regula, ale nie wiem jaka... W kazdym razie nigdy nie mialem problemow typu, ze nie chciala "przejsc" moja karta.
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 13.06.2009 10:49

hm, ciekawe, czemu pod moja ksywa jest napis AUTOSTOPOWICZ... pewnie zalezy to od stazu na cro.pl...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.06.2009 13:02

exen napisał(a):
woka napisał(a):
sebix napisał(a):Witam,

Jestem tu nowy. 20 lipca jade do Chorwacji i zastanawia mnie platnosc karta na bramkach na autostradzie. Piszecie, ze mozna karta nBanku, ale to musi byc karta Visa czy wystarczy bankomatowa Visa Electron???


Nie wiem jak jest w Chorwacji ( nie przypominam sobie abym płacił kartą) ale płaciłem na bramce we Włoszech. Karta zwykła Visa elektron ... bez problemu.
Może bym i tutaj nie płacił ale do poboru opłaty były kolejki duże jak chol..... Zobaczyłem że na pustych bramkach jest znaczek karty, zielone światło.
Nic nie miałem do stracenia ( i tak byłem na szarym końcu) ... skręt kierownicy, gaz i do przodu. Podjechałem ..karte włożyłem ..wzięło ... wypłuło ..... pojechałem dalej patrzać na długą kolejkę z niedowierzaniem. Dlaczego tamci, w zasadzie miejscowi ( połowa marca więc to nie turyści) nie płacą kartą i stoją w długich kolejkach.
Do tej pory mnie to zastanawia.


Okej, wszystko rozumiem. Osobiście nie boje się takich wynalazków.
Niemniej jednak zastanawia mnie jak to działa kiedy zamiast podpisu pinem w trakcie transakcji kartą Visa masz autoryzację podpisem?

Trenował to ktoś?

Pozdrawiam,
Robert

Na autostradach, na bramkach kartowych w zeszłym roku płaciłam kartą podpisową nigdy nie składając podpisów :) W sklepach, na stacjach różnie, raz chcieli raz nie.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 13.06.2009 13:51

Sloniowatty napisał(a):hm, ciekawe, czemu pod moja ksywa jest napis AUTOSTOPOWICZ... pewnie zalezy to od stazu na cro.pl...


Od ilości napisanych postów na cro.pli :wink:
http://cro.pl/forum/faq.php#17
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone