Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 18.08.2008 16:16

Burak, który mnie i znajomych porobił na kasie na autostradzie, z uśmiechem na ryju stwierdził, że nie można płacić kartą.

Znajomym, jeszcze źle wydając resztę wchodził w dupsko, mówiąc: "Polacy OK". Może miał na myśli, że najlepiej się ich oszukuje?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2008 17:07

Czyli co ?
Jesteśmy bezbronni i bezradni?
Bo tak wynika z ostatniej porcji postów...
A ci trąbiący za nami też Polacy?
A może się trzeba wypiąć na kolejkę ,wysiąść z auta a w ostateczności po bejsbola sięgnąć? :wink: :wink:
Machamy na 5 kun,10kun...to kroją na 120...zupełnie bezkarnie?
Może jakaś akcja forumowa i oficjalne mejle do ambasady?
Sezon dobiega powoli końca ale za rok znowu pojedziemy...
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 18.08.2008 17:28

hepik napisał(a):......
Sezon dobiega powoli końca ale za rok znowu pojedziemy...


Jakto dobiega końca :? -ja dopiero za 12 dni . wyjeżdżam :lol:

pozdrav
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 18.08.2008 17:41

Hm...... ja tak koło 5-6 razy płaciłem w lipcu na bramkach i zawsze była reszta co do grosza.....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2008 23:10

Martini2000 napisał(a):
Jakto dobiega końca :? -ja dopiero za 12 dni . wyjeżdżam :lol:

pozdrav


Ja też :lol: Dlatego napisałem "powoli"
To może jakąś blokadę protestacyjną, w imieniu tych co juz frycowe zapłacili, zrobimy? :wink:
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 18.08.2008 23:57

Spokojnie, czekamy na koniec sezonu. Zrobi się podsumowanie i jedziemy z ponowną akcją do ambasady. Niektórzy nie czytają, co zrozumiałe od początku tego wątku, więc streszczę: Zgłosiłem sprawę do Ambasady RP w Zagrzebiu. Zażądali wyjaśnień od złodziejskiej spółki Hrvatske Autocesne. Gęsto się tłumaczyli, że oni to uruchamiają system bezpieczeństwa i że znają proceder i że walczą z nim itd.
Oprócz ambasady napiszę również do ISO 9001, bo ww spółka się chwali tym certyfikatem.
yacek63
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek63 » 19.08.2008 00:01

Ja jechałem prez Austrię i Slowenię, więc zaliczyłem autostradę d Zagrzebia i potem do ostatniego zajzdu w Sestanowac/ na Makarską/. Nie miałem żadnych problemów w obie strony, ale z reguły dawałem kwotę odliczoną. Raz płaciłem kartą w drodze powrotnej, bo zapomniałem zostawić kun na autostradę i wszystkie wydałem na paliwko. Przy dziurkach migają światełka. W pierwszą wkłada sie bilet. potem w nastepną kartę i odbiera sie pokwitowanie w 3. Wszystko trwało kilka sekund. Żadnych pinów , podpisów itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2008 06:36

Tak całkiem na poważnie to sprawa jest beznadziejna...Łatwy zarobek zawsze będzie kusić.
To podobnie jak na Polskiej Poczcie...kradli w latach 80,kradną teraz...jest okazja to się złodziej czyni :wink:
Nagłaśnianie afer pomaga na chwilę a potem wszystko wraca do prozy.
Podsumowując -każdy sam musi osobiście zadbać o swoja kieszeń ograniczając do minimum możliwosć uderzenia po swoich rogach-czyli odliczone należności,płacenie kartą na bramkach samoobsługowych albo jeśłi już to dochodzenie swego bez oglądania się na trabiących z tyłu :)
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 19.08.2008 11:35

Odchodząc lekko na chwilę od tematu: czy słyszał ktoś o przypadkach doliczania Polakom do rachunku w restauracji opłaty za podanie sztućców?
Ja wczoraj słyszałem o takim przypadku. I dotyczy to niby tylko Polaków.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 19.08.2008 12:00

kincior napisał(a):Odchodząc lekko na chwilę od tematu: czy słyszał ktoś o przypadkach doliczania Polakom do rachunku w restauracji opłaty za podanie sztućców?


Nie słyszał.

Pozdrawiam
Rafał
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 19.08.2008 12:03

Crokuski napisał(a): Zgłosiłem sprawę do Ambasady RP w Zagrzebiu. Zażądali wyjaśnień od złodziejskiej spółki Hrvatske Autocesne. Gęsto się tłumaczyli, że oni to uruchamiają system bezpieczeństwa i że znają proceder i że walczą z nim itd.



Właściwe posunięcie. Proponowałbym zainteresować procederem Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji. W końcu w co jak co, ale w turystykę, bije to najbardziej.

Pozdrawiam
Rafał
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.08.2008 11:57

kincior napisał(a):Odchodząc lekko na chwilę od tematu: czy słyszał ktoś o przypadkach doliczania Polakom do rachunku w restauracji opłaty za podanie sztućców?
Ja wczoraj słyszałem o takim przypadku. I dotyczy to niby tylko Polaków.

W Chorwacji nigdy sie z tym nie spotkałem, ale we Włoszech osobna opłata za nakrycie stołu podobno jest standardem. Zapomniałem jak się ta pozycja rachunku nazywa, ale to słowo kojarzyło mi się z listem lub kopertą.
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 24.08.2008 20:57

Bylem w czerwcu..nacieli mnie.Teraz jade 30.08 na tydzien oczy bede miał nawet w dupie.Pamietam tego frędzla to była bramka w Zagrzebiu...łapy powyrywam.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.08.2008 21:08

Darmar napisał(a):Bylem w czerwcu..nacieli mnie.Teraz jade 30.08 na tydzien oczy bede miał nawet w dupie.Pamietam tego frędzla to była bramka w Zagrzebiu...łapy powyrywam.


super sie usmialem...!!!
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 24.08.2008 21:33

Mnie kanalia wygrzmociła, w Konzumie w Dubrowniku (koło portu) - robiliśmy spore zakupy, bo to i jabolki, i browarki, i wódeczka + papieroski i inne żarełko. W sumie sporo tego było więc ożeniła mi " Steffi Lutka " za 60 Kun.
Potem jak sprawdzałem paragon to 3 godziny się głowiłem co to jest ,aż przemogłem wstyd i poszedłem do Boża zapytać co kupiłem - facet miał niezłą jazdę - śmiał się ze mnie jeszcze 2 dni hehe - Małpka sprzedała mi pluszaka .... - ale zapamiętałem ropuchę - miała ciemne kręcone pióra i nieświeży uśmiech.
Nastepnym razem jak robiliśmy zakupy w tym samym sklepie ,specjalnie poszedłem do tej samej kasy i patrzałem na graby i kasę - uśmiech zniknął i zrobiła się bardzo nieuprzejma ...
Tylko jedno mnie zastanawia - jak ona potem odzyskuje tą kasę ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone